Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszedłem do kuzynki ponieważ coś sie z kompem stało. Rozkręciłem, zresetowałem biosa, niby wszystko ok. Podłączam wszystko a tu kicha znów padł. Pooglądałem kable, mam winowajcę, przetarty kabel od myszki. Puźniej uruchomiłem orthosa i speedfana aby zobaczyć czy wszystko jest ok i zainteresowały mnie dane ze speed fana:

Dołączona grafika

Czy oby vcore 1 i 2 to nie są napięcia na rdzeniach?? Czy napięcia są wogóle dobre, bo wyniki wydają mi się dziwne:/

Edytowane przez kwasiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady. Aż takich odchyłów raczej nie będzie że ustawi powiedzmy 1.3V w BIOS a proc będzie miał w realu 1.5 lub więcej :P

 

Jeżeli nie kręci i na stocku używa kompa to nie widzę sensu by miernikiem mierzyć w celu jak najdokładniejszego określenia napięcia. Odstawmy zboczenia ocerów na bok. Zwłaszcza że jeżeli nie wie dokładnie co i jak to jeszcze coś popierniczy. Zresztą mierz teraz napięcia miernikiem mając mobo w budzie z gąszczem kabli. Takie coś to się można bawić jak się ma kompa na pająka złożonego.

 

A wątpię by autorowi chciało się wszystko z budy wyciągać.

 

Po prostu spojrzeć mniej więcej co programy pokazują odnośnie napięcia cepa i jego temp., zobaczyć czy radiator nie jest za gorący i jeżeli wsio ok a sprzęt stabilny to już dalej nie kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odkopię trochę temat bo nie znalazłem tematu o serii E6xxx

 

mam taka możliwość tj. dwa procki E6600 i E6550 do kupienia każdy w cenie 100zł

 

aktualnie mam P4 630HT @3.0ghz

ASUS P5G43T-M PRO

Samsung 2x2gb DDR3 1333mhz 8-8-8-24

 

który z w/w procesorów będzie lepszy ?

 

aktualnie pamięci działają @800mhz bo ich archaiczny P4 szybciej nie puszcza

 

domyślam ze na E6550 pamięci pójdą na 1333 czyli 1:1 z FSB procka

na E6600 mam @2,4ghz i mnożnik x9 więc potencjał do OC

 

p.s. co daje

Intel® Trusted Execution Technology

tak na normalny język dla zwykłego użytkownika co to daje ? bo E6550 posiada takie instrukcje w stosunku do E6600

 

Compare Intel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako pierwszego dostałem E6550 i faktycznie pamięci i FSB lecą 1:1

 

skok wydajności jak dla mnie to 1000% w stosunku do P4 :)

 

czytałem kilka artykułów już wiekowych... na temat C2D E6xxx na szynie 1066 i 1333 i różnice są praktycznie niewielkie lub w granicach błędu pomiarowego.

 

zobaczę ile będę potrafił wycisnąć z niego ale z @3.0 będę zadowolony

 

jutro montuje E6600 i jego sobie zostawię

 

chyba 100zł z ww procesory to cena na dzień dzisiejszy całkiem przyzwoita procki można powiedzieć nie były katowane OC ale przebiegi godzinowe maja dość spore bo wyjęte z serwerów HP

 

Intel® G43 / ICH10 to chyba nie aż tak stary chipset :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem kilka artykułów już wiekowych... na temat C2D E6xxx na szynie 1066 i 1333 i różnice są praktycznie niewielkie lub w granicach błędu pomiarowego.

 

Oczywiście, tylko płyta ma swoją granicę, i procka na niższej szynie puścisz wyżej (chyba to wiesz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello

Mam okazję kupić za dosłownie dobra flache zestaw C2D QX6850 + 680i SLI i chciałbym się zapytać jak taki procesor radzilby sobie w renderowaniu materiałów z Sony Vegas itp. w porównaniu do i3 2330m którego mam w laptopie. Warte zachodu dokupowanie ramu, zasilacza i gpu by postawić to na nogi?

 

 

Tapatapatap i9001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry,

 

Mój riguś:

Core 2 Duo e6550 @3.2 *KATANA2*

|

Gigabyte P35-DS3R

|

OCZ Gold 800 MHz 6-5-5-16 = 4.0GB

|

Gigabyte 260GTX 216SP OC 800/1640/1500@!

|

PSU Chieftec 450W GPS

|

+ 3xthermaltake 120.

 

Procesor śmiga na 3185 MHz, seria G0.

Mnożnik 7x ---> 7*455;

napięcie: 1,350V [standard].

Pamięć: OCZ 2x1GB + kingston 2x1GB,

"DIMM1:

 

Kingston 512 MB DDR2-667 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz) (3-3-3-9 @ 200 MHz)"

 

Zastanawiam się czy te pamięci się nie gryzą...

 

"DIMM2: OCZ XTC Platinum Rev.2 OCZ2P800R21G 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (5-5-5-15 @ 400 MHz) (4-5-5-13 @ 333 MHz) (3-4-4-10 @ 266 MHz)"

 

 

Ale w każdym razie, mam katane 2 na procku i bardzo zimny procek jest (31 stopni w idle, stres max 43-44). Ale nie mogę przeskoczyć tej granicy 3.2GHz na procku, dlaczego? Płyta/ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...