Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prosbe.

Czy mogl by mi ktos z posiadaczy E6300 podac (lub najlepiej zapodac screena) czas liczenia probki 1mb super pi ? Oczywiscie bez zadnego oc, na fabrycznych ustawienaich.

Edytowane przez basik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie ktory z tych trzech procesorow bedzie lepszy pod wzgledem OC podaje oznaczenia z plytki PCB (laminatu) procesorow:

 

pierwszy:

35628121

1399

drugi:

35628121

1403

trzeci:

35628121

1128

 

Na wszstkich trzech prockach na IHSie sa takie same oznaczenia i napisy czyli:

 

INTEL (M) ©'05

INTEL (S) CORE im 2 DUO

6300 SL9SA MALAY

1.86GHz/2M/1066/06

L628A713

 

( ) = w kolku

 

Prosilbym o szybka i tresciwa pomoc z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzcie ktory z tych trzech procesorow bedzie lepszy pod wzgledem OC podaje oznaczenia z plytki PCB (laminatu) procesorow:

 

pierwszy:

35628121

1399

drugi:

35628121

1403

trzeci:

35628121

1128

 

Na wszstkich trzech prockach na IHSie sa takie same oznaczenia i napisy czyli:

 

INTEL (M) ©'05

INTEL (S) CORE im 2 DUO

6300 SL9SA MALAY

1.86GHz/2M/1066/06

L628A713

 

( ) = w kolku

 

Prosilbym o szybka i tresciwa pomoc z gory dziekuje.

A nie możesz ich poprostu przetestować ?:| Zobaczyć który wyżej ruszy na stocku na AC :|? Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e6400 - L629B620 za 780 zł z kurierem... Czy to dobra cena? I CZY SERIA BęDZIE OK?

 

Gość pisze ze jeżeli procesor będzie przetaktowany i będzie miał ślady spalenia na obudowie to nie uznaje gwary :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie tez tak ciekawi ktoś już spalił E6?? ?I jak to z gwara oczywiście po Oc jak z samego procka oddaje to skąd mogą wiedziesz czy na nim kręciłem czy nie hm? Chciałbym cos o tym wiedzieć jak z ta gwarancja jest ? bo przecież tez sam mogł paść i bez kręcenia jakaś lipna sztuka ? jak to jest hm? I chciałbym cos o tym wiedzieć jak to jest z widzenia skalpu lub serwisu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya, wypadłem troche z obiegu i nie jestem na bieżąco, prosze o wyrozumiałość :)

Na ile lata taki przeciętny C2D 6300 na standardowym taktowaniu, ew na lekko podniesionym :?:

(chce wyczuć czy warto dopłacać do selekta ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya, wypadłem troche z obiegu i nie jestem na bieżąco, prosze o wyrozumiałość :)

Na ile lata taki przeciętny C2D 6300 na standardowym taktowaniu, ew na lekko podniesionym :?:

(chce wyczuć czy warto dopłacać do selekta ;) )

AFAIK ~3,2GHz @ okolice stock v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heya, wypadłem troche z obiegu i nie jestem na bieżąco, prosze o wyrozumiałość :)

Na ile lata taki przeciętny C2D 6300 na standardowym taktowaniu, ew na lekko podniesionym :?:

(chce wyczuć czy warto dopłacać do selekta ;) )

na standardowym taktowaniu lata tak w okolicach 1.86ghz ;)

 

przecietny e6300 powinien zrobic te 3,2 ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co robić tylko łapać za słówka ;)

Ale na stock Vcore czy podniesionym :?:

tak jakos mi sie dziwnie czytalo ;)

na vcore 'jakimś' czyli moze podniesionym moze obniżonym :lol: nigdy nic nie wuadomo, ale 3,2 ghz to normalany wynik, padaki moga nie zrobic, ale wiekszosc powinna, przynajmniej tak wynika z obserwacji tego co sie dzieje innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co robić tylko łapać za słówka ;)

Ale na stock Vcore czy podniesionym :?:

Zazwyczaj do okolic 3,2GHz idą przy niskim v, dopiero powyżej zaczynaja się klocki.

 

Np. u mnie 3,2 idzie przy ładnie zaniżonym (1.2375v + to, co płyta daje gratis :rolleyes:), ale do 3,5GHz potrzebuje już ponad 1.4V.

 

Zresztą gdzie nie spojrzysz w sygnaturę, masz minimum te 3,2GHz, więc jak widać to żaden problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6400 :blink:

 

To ja jakis czas temu znowu na felernego trafilem, albo do AMD ide faktycznie.

 

Moj na fwc fikal 3.6 na 1.55 :mur:

 

;)

1.55v ?? Mój chodzil na 3600@ 1.375. Ale nie wiem czy na 100% stabilnie

a 3200mhz osiagam na 1.17v stabilnie

Edytowane przez Ogór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.55v ?? Mój chodzil na 3600@ 1.375. Ale nie wiem czy na 100% stabilnie

a 3200mhz osiagam na 1.17v stabilnie

eeee podajesz ustawienie w biosie ,realnie masz jakies 1,42-1,44 VCore

jednym słowem masz takiego samego cudaka jak mój [3,4GHz Vcore default] i [1,375vcore 3,55GHz] co pi-X-oko 1,44Vol. daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicko to zapodaj mu prima na tym biostarze... bo jeszcze nikomu się nie pochwaliłeś stablinością. Moj 2.8 ghz chodził na 3.8 kijowy prescot ale co z tego jak się wyjebywał co chwile na grach etc. dopiero przy 3.4 miałęm full stable

 

Jutro jade po proca... do proline. I teraz ostateczne pytanie czy do p5b deluxe kupic e6300 (695zł) czy za 835 zł e6400... Różnica w cenie znaczna... Każda P5B robi niezłe fsb... sam nie wiem niby na 6400 4 ghz można zrobic a na 6300 już nie, ale wtedy zostaje mi siano na dobre chłodzenie... a jak kupie 6400 to starczy na frezerka i dobra pastę tylko.

Edytowane przez Che

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko zmienie memki pokaże jakieś wyniczki.Bo niestety ale memki wala bledami,bierz 6400 ,bo chyba troche dluzej bedziesz mial tego kompa :) wiec w przyszlosci moze mu walniesz jakies chlodzonko,mysle ze nawet 6400 chłodzony powietrzem ,przegoni 6300 na WC przypuśćmy(oczywiscie wszystko zalezy od konkretnej sztuki.)

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam płyte P5B Deluxe i procka E6600 na którym mam zamontowne WC. Obecnie mam ustawione fsb 470*8 co daje 3760

przy napciu Vcore 1.57 w biosie. Testowałem to ustawienie w programie ORTHS przez 2 godziny i jest stabilne.

Zaniepokoiły mnie temperatury , mianowicie w idle mam 47 stopni natomiast w stresie 65,odczyt z Core Temp

 

Jak sądzicie czy te temperatury przy WC są w normie przy takich ustawieniach ???

Dotykałem bloku w stresie jest leciutko ciepły, chłodnica zimna.

Nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam płyte P5B Deluxe i procka E6600 na którym mam zamontowne WC. Obecnie mam ustawione fsb 470*8 co daje 3760

przy napciu Vcore 1.57 w biosie. Testowałem to ustawienie w programie ORTHS przez 2 godziny i jest stabilne.

Zaniepokoiły mnie temperatury , mianowicie w idle mam 47 stopni natomiast w stresie 65,odczyt z Core Temp

 

Jak sądzicie czy te temperatury przy WC są w normie przy takich ustawieniach ???

Dotykałem bloku w stresie jest leciutko ciepły, chłodnica zimna.

Nie wiem co o tym myśleć.

jaką masz chłodnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Mam płyte P5B Deluxe i procka E6600 na którym mam zamontowne WC. Obecnie mam ustawione fsb 470*8 co daje 3760

przy napciu Vcore 1.57 w biosie. Testowałem to ustawienie w programie ORTHS przez 2 godziny i jest stabilne.

Zaniepokoiły mnie temperatury , mianowicie w idle mam 47 stopni natomiast w stresie 65,odczyt z Core Temp

 

Jak sądzicie czy te temperatury przy WC są w normie przy takich ustawieniach ???

Dotykałem bloku w stresie jest leciutko ciepły, chłodnica zimna.

Nie wiem co o tym myśleć.

z coretemp bywaja rozne rzeczy, czsami podaje wartosci z kosmosu. imo na takie napeicie to tempy nie sa zle....

 

jaką masz chłodnice?

jezli jest zimna to nie ma to zadnego znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...