Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

A jakim papierem szlifowaliście ?

280>500>1200>2000>pasta polerska (AutoMax)

Worms14 -jeżeli nie trzyma w stresie wys. temp. to nie warto robić szlifa,mój w IDLE praktycznie ma podobne temp. przed i po ale pod bciążeniem mocno spadły a czapka była pofałdowana na całej pow.(szkoda że fotek nie porobiłem :? )

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czapka raczej nie jest pofałdowana, jednak jeszcze to sprawdzę, chcę tez oblukać jak wygląda sprawa spodu Prison pro V2, może tam się przydadzą jakieś wygładzenia, zresztą trzeba się pozbyć 4 warstwy CLP, bo coś mi się zdaje że to właśnie przez nią mam zawyżone tempy, po zmianie mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Racuch, to zdj które wrzuciłeś wcześniej to jest przed czy po szlifie ?

jeśli przed to czy po szlifie zostały widoczne oznaczenia ?

za zgodą Weelkoo wrzucam fote jego (nieskończonego) szlifu C2D

Dołączona grafika

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój e6300 (L632 A557) robi narazie 3,3 na 1,33125 V, nie sprawdzałem dokładniej bo mam go 2 dzień. Temperatury w stresie z wentylem na chłodnicy na 12v utrzymują się na poziomie około 52*C. Pasta to Arctic Ceramique a chłodnica to tylko 1x120 cienka wersja, czy te temperatury są w miarę dobre? Siedziałem długo na AMD więc nie mam do czego porównać...

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No komp zlozony,pozno wiec OC na jutro a to ciekawostka dla was co bedzie krecone

6400 ES 4MB

QJNG ES A4

' 05 HH80557PH0464M

C601506b

Dołączona grafika

Dołączona grafika

cpu-z nawet zle odczytuje revizje podaje A1

ten sam proc tutaj poszedl tak

http://www.xbitlabs.com/web/2006-4.html

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezaciekawie 2.9 na default do 3.2 potrzebuje 1.55V vdrop dziala wysmienicie na p5n-e sli wroce z pracy to moda robie i jade dalej niech woda sie grzeje,dziwne temp.sa niskie w stresie.

PS.

Pytanko jakiej temp. w stresie nieprzekraczac w C2

Mam nadzieje ze te dodatkowe 2MB w L2 nadrobi te MHz <_<

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym to jest spowodowane, że mój E6400 tydzień temu miał problemy na 1.32V 3.2 GHz, teraz z ciekawość i żądzy podkręcania ; ) odpaliłem go 1.28V 3.2 GHz, w tle leci 2x orhos prawie 2 godziny i wszystko jest ok. Temperatury w stresie core1 42, core2 40. Wszystkie napięcia za każdym razem mierzone miernikiem. Temperatury powinny być jeszcze 2 stopnie niższe ponieważ mam lightowo dokręcony blok do mobo i nie ma 100 % styku ale to nie gra roli. Vdroop w tych okoliach 1.1V - 1.4V jest znikomy więc też nie wchodzi w gre. Sam sie zastanawiam o co mu chodzi?

 

280>500>1200>2000>pasta polerska (AutoMax)

Worms14 -jeżeli nie trzyma w stresie wys. temp. to nie warto robić szlifa,mój w IDLE praktycznie ma podobne temp. przed i po ale pod bciążeniem mocno spadły a czapka była pofałdowana na całej pow.(szkoda że fotek nie porobiłem :? )

 

czym po takim szlifowaniu traci sie gwarancje? jeśli tak to już lepiej zdjąć całkowicie czape

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak chciałem zrobić, zdjąć, porządnie go przegonić na DI a później spowrotem czapke mu założyć,

chipsety, gpu i starsze procki były gołe i nawet nie jednemu lamerowi ciężko je było zdegradować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to dla mnie już lepszym rozwiązaniem jest zdjęcia całkowite czapy, nie rozumie tego szlifowania :rolleyes:

1. powodzenia w zdejmowaniu czapy - troszkę to bardziej ryzykowne niż szlifowanie, zakładanie czapy z powrotem - idiotyzm

2. sens szlifowania - u mnie jakieś 10~12* w dół - fakt, bez sensu

3. Gwara - jak sam go nie spierd@#^$ to nic mu nie będzie :)

 

Racuch wrzucił foty nieskończonego szlifu, tu macie szlif skończony:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z czego to odczyt ?? bo chyba nie z TAT ani CoreTemp :)

no co podalem tempy jakie ja mam. i mysle ze sa to czesto spotykane tempy

Cos nie tak?

 

Moze inaczej:

IDLE: ~ 35*

LOAD(orthos): ~ 50*

 

Jesli cos jest zle to powiedz co?

pozdro ;)

Edytowane przez Fisher15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. powodzenia w zdejmowaniu czapy - troszkę to bardziej ryzykowne niż szlifowanie, zakładanie czapy z powrotem - idiotyzm

2. sens szlifowania - u mnie jakieś 10~12* w dół - fakt, bez sensu

3. Gwara - jak sam go nie spierd@#^$ to nic mu nie będzie :)

 

Jeśli na szlifie jest 10 stopni mniej to podejrzewam że na gołym rdzeniu temperatury spadną o kolejne 5 stopni, jeśli już tracić gwarancje to z klasą :D Wiadomo co do gwary, ale jak go będziesz chciał odsprzedać za 6 miesięcy to więcej stracisz kasy niż zyskasz obecnie mhz

Edytowane przez elek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na szlifie jest 10 stopni mniej to podejrzewam że na gołym rdzeniu temperatury spadną o kolejne 5 stopni, jeśli już tracić gwarancje to z klasą :D Wiadomo co do gwary, ale jak go będziesz chciał odsprzedać za 6 miesięcy to więcej stracisz kasy niż zyskasz obecnie mhz

więcej stracę na tym, że zerwę czapę bo wtedy dopiero ciężko sprzedać :) A selekt czy z gwarą czy bez dobrze schodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...