Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

no okazało się że mam c2d e6300 b2 sl9sa i najwidoczniej mogę zrobić tylko 430fsb lub ewentualnie troszkę więcej bo później to errorami sypie :mur:

mam 1,4V na to AC freezera 7pro temp ok 40C normal i ok 60 w stresie

Edytowane przez Cristo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy ktoś nie nałożył pasty, czy wyparowała ? no nie wierzę, tak można było bez pasty na celeronach 300, ale na procu za ponad 500 pln :P Massssakra :D Jak nie ma a proc działa to nałóż pastę i działaj dalej .... może po prostu cep zjadł ? dziwne to conajmniej.

 

Zrób mu test: nałóż pastę i sprawdź za jakieś 2 miesiące co i jak :D u mnie się głupowaty titan silver rozdzielił pod wpływem ciepła i nie używam już takich wynalazków :( osobno olej osobno srebro i mogło być beznadziejnie w przypadku zwarcia pod socketem. Moze tutaj też nastąpiło podone zjawisko i silikon się rozdzielił ale to naciągana teoria bo ślady powinny przynajmniej zostać. ja teraz używam pasty za 3,5 złocisza ... ma jakiś adres na tubce nawet : www.agchemia.pl , a sama pasta ma nazwę -H-

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumieliśmy się. Chodzi o to że rano nałożyłem paste na procesorku i nałożyłem coolerek.

 

Potem po paru godzinach zobaczyłęm ze mam tempy z kosmosu więc zdjąłem coolerek i patrze że na coolerku nie ma śladu pasty z procka... jakby w ogóle nie stykał (a daje 100% ze dobrze nałożyłem cooler, z resztą sztuką na s775 to zwalić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumieliśmy się. Chodzi o to że rano nałożyłem paste na procesorku i nałożyłem coolerek.

 

Potem po paru godzinach zobaczyłęm ze mam tempy z kosmosu więc zdjąłem coolerek i patrze że na coolerku nie ma śladu pasty z procka... jakby w ogóle nie stykał (a daje 100% ze dobrze nałożyłem cooler, z resztą sztuką na s775 to zwalić)

jesteś pewien że zakładałeś pastę

mi też zdarzają się przypadki że myślę że coś zrobiłem a później okazało się że nie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaah .... teraz wiem OCB. No to nie dawaj sobie głowy ucinać bo ja też kilka rtazy walczyłem z przyleganiem chłodziwa do proca. Jak już go założysz to na luźno poruszaj tym bo ide o zakład że gdzieś delikatnie przystawia i nie styka z procem. This might help Ya :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety trafilem na raczej slabego procka jak nie najslabszego teraz w sumie moge raczej tylko zalowac ze nie wzialem E4300 bo max jakie osiagam stabilne oc preentuje ten link pozniej sa juz tylko zwiechy lub niestabilnosc poprostu napiecie na NB 1,53 a procka 1,45 ogolnie jestem troche zawiedziony

post-3202-1171119767_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niestety trafilem na raczej slabego procka jak nie najslabszego teraz w sumie moge raczej tylko zalowac ze nie wzialem E4300 bo max jakie osiagam stabilne oc preentuje ten link pozniej sa juz tylko zwiechy lub niestabilnosc poprostu napiecie na NB 1,53 a procka 1,45 ogolnie jestem troche zawiedziony

wytlumacz jeszcze po co dajesz nam taki wielki screen.... nie potrzebujemy wiedziec jaka amsz przegladarke.

 

chcesz powiedzeic ze mobo Ci sie skonczyla przy 390fsb ?

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to wina procka czy plyty teraz ale podejrzewam ze procka bo to ta nowa seria plyta jest ogolnie wszedzie chwalona , nie wiem czy czegos jeszcze nie trzeba ustawic bo plyte mam ogolnie deflaut i tylko timingami sie bawilem pamieci i c vore proc i NB i lecialem w gore a plyta pokazuje ze max to 385 dokladnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to wina procka czy plyty teraz ale podejrzewam ze procka bo to ta nowa seria plyta jest ogolnie wszedzie chwalona , nie wiem czy czegos jeszcze nie trzeba ustawic bo plyte mam ogolnie deflaut i tylko timingami sie bawilem pamieci i c vore proc i NB i lecialem w gore a plyta pokazuje ze max to 385 dokladnie

Jak masz ustawione pamięci : dzielnik + napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz ustawione pamięci : dzielnik + napięcie.

nie wiem czy o to chodzi ale pamieci dawalem albo na auto albo na 4 4 4 12 , i byly na 667 chociaz teraz zauwazyle dzwina zecz tylko sam prc jest krecony przy testach orthosem jak biore samo cpu nie ma bledow a jak daje cpu and ram po 5 minutach wiecha cym to moze byc spowodowane ?? podniesc v core dla pamieci ale dziwne jak nie sa krecone wsumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z 2 rdzeniami??

mozna np. jeden ustawic zeby obsługiwał winde a drugi np. girke albo program???

albo zeby obydwa dac na winde albo gierke??

pewnie te pytanie juz padlo ale 120 ston jest tego wątku, 2 dni minie zanim sie doczytam :)

Edytowane przez szpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy o to chodzi ale pamieci dawalem albo na auto albo na 4 4 4 12 , i byly na 667 chociaz teraz zauwazyle dzwina zecz tylko sam prc jest krecony przy testach orthosem jak biore samo cpu nie ma bledow a jak daje cpu and ram po 5 minutach wiecha cym to moze byc spowodowane ?? podniesc v core dla pamieci ale dziwne jak nie sa krecone wsumie

to weź ustaw mem na 533 i zobacz czy zwiększy się oc

Edytowane przez Cristo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy o to chodzi ale pamieci dawalem albo na auto albo na 4 4 4 12 , i byly na 667 chociaz teraz zauwazyle dzwina zecz tylko sam prc jest krecony przy testach orthosem jak biore samo cpu nie ma bledow a jak daje cpu and ram po 5 minutach wiecha cym to moze byc spowodowane ?? podniesc v core dla pamieci ale dziwne jak nie sa krecone wsumie

w biosie ustaw pamięci jako 1:1 (DDR2 533), z timingami 5-5-5-15 i napięcie pamięci +0.3V. Pamięci ci nie wyrabiają i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie ustaw pamięci jako 1:1 (DDR2 533), z timingami 5-5-5-15 i napięcie pamięci +0.3V. Pamięci ci nie wyrabiają i tyle.

no teraz mam stabilnie napiecie na procku 1,50 na nb nie musialem podnosic pamieci normalnie 667 ale jedynie co mi to daje to tylko 2,68 ghz , powyzej tych wartosci sa zwiechy ta nowa seria jest poprostu raczej tak slaba bedzie trzeba go raczej sprzedac i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> jakiegos selekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, mam takie 2 opcje:

 

e6300 

FPO # L6302A810

version # D63631-002

 

e6400 

FPO # L636F031

version # D63629-002

 

Ktos sie orientuje jak sie moga krecic?

Generalnie - czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to wina procka czy plyty teraz ale podejrzewam ze procka bo to ta nowa seria plyta jest ogolnie wszedzie chwalona , nie wiem czy czegos jeszcze nie trzeba ustawic bo plyte mam ogolnie deflaut i tylko timingami sie bawilem pamieci i c vore proc i NB i lecialem w gore a plyta pokazuje ze max to 385 dokladnie

zmniejsz mnoznik procka i sprawdz jak maksymalnie pojdzie ci ram i plyta.

jak myslalem ze moje pamieci konca sie przy 430 a okazalo sie ze to procek padaka.

Pamieci i plyta chodza na 480 .

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci własnie sam jestem w szkoku ida z 667 na 956 stabilnie przy 5 5 5 15 , a nawet zmniejszenie mnoznika nic nie dalo tak samo przy 1535 padaka nie wstaje zabawy napieciami tak samo wydaje sie ze procek poprostu slaby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5v na codzien jest bezpieczne?

temp. max. orthos 4h 70C

pozdRo

procek 3,75ghz .chlodzenie scythe infinity + fander

w windowsie normalnie okolo 40-45C

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wiec zmienilem procka kupilem jakiegos selekta poprzez forum na purepc :) , procek dla mnie wypas bez żadnego ale chodzi mi jak w sygnaturce a o to mi chodzilo aby uzyskac takie takty wiem ze pojdzie lepiej ale juz chlodzonko boowe nie wyrabia i tempy teraz w stresie mam po godzinie orthosa 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, mam do was pytanie

 

posiadam e6300 z chłodzeniem box'owym

 

podkręciłem go do 7x333 co dało 2.33GHz

 

temperatura w idle to 57 stopni

 

Czy to nie za dużo ? Czy system może sobie tak chodzić czy powinienem obniżyć taktowanie ew. dokupić lepsze chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, mam do was pytanie

 

posiadam e6300 z chłodzeniem box'owym

 

podkręciłem go do 7x333 co dało 2.33GHz

 

temperatura w idle to 57 stopni

 

Czy to nie za dużo ? Czy system może sobie tak chodzić czy powinienem obniżyć taktowanie ew. dokupić lepsze chłodzenie?

 

moj ma w stersie przy 485x7 60 stopni na inifty wiedz sam sobie opowiedz . 57 idle troche duzo jak na moje oko to do takiego taktowania za duzo . moze wentyl zle zalozyles. zalezy tez czy temperature sprawdzasz polecam core temp

Edytowane przez samael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Infinity - w moim wypadku Ninja + Silverstone 120x120x30mm @ 2600RPM miała o 2 stopnie gorsze temperatury od Infinity z Revolteciem Dark Blue @ 1000RPM. Infinity bez mod'a - prosto z pudła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Powiedcie mi czy bedzie duza roznica miedzy prockiem E6400 a E6420 ( z 4 Mb cache ktory wyjdzie w kwietniu) ? i w czym ta roznice bedzie mozna zaobserwowac ?

Różnica IMHO będzie zauważalna, tutaj masz porównanie cache 2 MB vs 4 MB:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1668

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica IMHO będzie zauważalna, tutaj masz porównanie cache 2 MB vs 4 MB:

 

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1668

no to trzeba bedzie poczekac do konca kwietania (poczatek maja) z zakupem nowej platformy

 

A jeszcze mam pytanko - czy plyty na chipsecie i965 w pelni nie wykorzystuja ( nie daja rady wykorzystac) procesorow z 4MB ? bo cos slyszalem ze jak brac z 4Mb cache procesor ( np teraz 2.4Ghz i wyzej) to juz z plyta z chipsetem koniecznie i975 - czy to prawda ?

Edytowane przez Mr.Martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...