Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

tam sa podane takie dane jak : Week , Code

Czy z naklejki na pudelku da sie to odczytac ? jezeli tak to gdzie sa dokladnie te dane , jak one sie nazywaja ?

 

ta... na nalepce bodajże na samym dole można odczytać, i jeszcze przez okienko w pudełku. na procku masz napisane, ostatnia linijka.

 

Pytanie: słyszałem że te nowe core sie słabiej kręcą. prawda to??? nowe czyli jak nowe?? bo tam jest data na pudełku z tym że to data pakowania.

jakie brać??? z przed 2007??? czy np. z przed 10.2006 ??? a moze 11.2006 :) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz czekam na obnizki... niech wprowadzaja ile modeli chca byle te stare stanialy :P bym mogl sobie kupic e4300 albo e4400

 

tescik fajny i jednak nie we wszystkim amd jest gorsze od intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w topicu ktoś o tym myślał, a szukajka mi szwankuje albo bardziej mój net. Na wielu serwisach podane było iż obecne E6300 i E6400 to tak naprawdę konstrukcje Conroe z zablokowanym 2MB cache. Allendale to procesory z serii E4xxx, a one fizycznie mają tylko połowę cache. I teraz mnie to zastanawia (może naiwnie), ale czy można by jakoś odblokować te 2MB cache w E6300 i E6400. Teoretycznie ta pamięć tam jest, tylko czy istnieje jakiś taki myk na to? W końcu miło by było sobie bez większych kosztów przerobić sobie proca na E6x20. Może to co napisałem jest trochę takie naiwne, ale jakoś tak myślę, a czemu nie przecież coś tam w topicu o E4300 było na temat zmiany FSB z 200 na 266.

 

Jeśli ktoś mógłby (nawet boleśnie xD) to niech mnie uświadomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie i juz. ;)

 

ps. Pamiec jest fizycznie odcieta w ukladzie.

Lub uszkodzona.

Dlatego sprzedają jako 2MB L2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tja, przewaznie wlasnie tak jest. W testach wychodzi, ze jest uszkodzenie cache i zostaje polowa odcieta (ale musi byc odcieta, nie wystarczy, ze uszkodzona ;)). Ciekawe tylko, czy Intel obcina tez dobre cache, jak to bywalo z AMD i Thortonami (Bartonami), gdy ma duze zapotrzebowanie na 2MB procki. Jednak, w przeciwienstwie do AMD, odblokowac sie nie da :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy koledzy forumowicze zwracam się do waz z następującym pytaniem jako iż stoję przed wielkim jak dla mnie dylematem z wyborem płyty głównej proszę was o pomoc w wyborze jednej z następujących płyt :

 

ASUS P5W64 WS Professional i975X Socket775

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...75_DualDDR.html

 

Asus P5B Deluxe/WiFi-AP I965 Socket775

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...ualDDRII_S.html

 

Asus P5W DH Deluxe i975X Socket775

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...DRII_Seria.html

 

Mój wybór skłania się na razie ku P5B D, a do czego mobo ma głownie służyć chyba nie muszę pisać ;) Z góry dziękuję za rzetelne odpowiedzi na temat wyboru i proszę nie gryźć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy koledzy forumowicze zwracam się do waz z następującym pytaniem jako iż stoję przed wielkim jak dla mnie dylematem z wyborem płyty głównej proszę was o pomoc w wyborze jednej z następujących płyt :

 

ASUS P5W64 WS Professional i975X Socket775

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...75_DualDDR.html

 

Asus P5B Deluxe/WiFi-AP I965 Socket775

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...ualDDRII_S.html

 

Asus P5W DH Deluxe i975X Socket775

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...DRII_Seria.html

 

Mój wybór skłania się na razie ku P5B D, a do czego mobo ma głownie służyć chyba nie muszę pisać ;) Z góry dziękuję za rzetelne odpowiedzi na temat wyboru i proszę nie gryźć ;)

 

a moze Abit AB9 QuadGT - staje sie dosc popularna i malo z nia problemow i super do OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze Abit AB9 QuadGT - staje sie dosc popularna i malo z nia problemow i super do OC :)

Jak na razie w moim odczuciu to dość mało popularna płyta do maksymalnego O/C a mi raczej bardziej zależy na sprawdzonych już „w boju” konstrukcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie w moim odczuciu to dość mało popularna płyta do maksymalnego O/C a mi raczej bardziej zależy na sprawdzonych już „w boju” konstrukcjach.

 

no moze w polsce to malo znana , ale pocztaj zachodnie fora, testy itp tej plyty - jak narazie ta plyta prowadzi w OC i najmniej z nia klopotow w porownaniu zminnymi platami Asus , Gigabyte , MSi......

Ja osobiscie ja mam iz ero problemow na pieszym biosie wyciagnelem bez zadnych problemow to co chcialem i nawet nie zajekla jakas usterka itp A juz powychodzily beta wersje gdzie ludzie nie mga sie zachwycic funkcjonowaniem jej ( np ostnio beta bios 6R)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze w polsce to malo znana , ale pocztaj zachodnie fora, testy itp tej plyty - jak narazie ta plyta prowadzi w OC i najmniej z nia klopotow w porownaniu zminnymi platami Asus , Gigabyte , MSi......

Ja osobiscie ja mam iz ero problemow na pieszym biosie wyciagnelem bez zadnych problemow to co chcialem i nawet nie zajekla jakas usterka itp A juz powychodzily beta wersje gdzie ludzie nie mga sie zachwycic funkcjonowaniem jej ( np ostnio beta bios 6R)

Skoro tak gorąco ją polecasz na pewno przyjże się niej lepiej zwłaszcza że cena w porównaniu do powyższych płyt jest bardzo zachęcająca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak gorąco ją polecasz na pewno przyjże się niej lepiej zwłaszcza że cena w porównaniu do powyższych płyt jest bardzo zachęcająca ;)

 

przyjrzyj sie i to bardzo dobrze - ja swoja kupilem za 665 zl

Tez nie wiedzialem na poczatku co wybrac - wachalem sie miedzy ASusem a Gigabyte ( niektorzy mnie juz przeklinali ze zadaja rozne pytania o tych plytach) ale w jednej i w drugiej dzialy sie komedie , szczegolnie jak sie podkrecalo ,w asusie zniechecal mnie dzwiek karty dzwiekowej w gigabyte byly problemy z uruchamianiem sie kompa itp - az tez ktos mi poradzil Abita , dal kilka linkow do poczytania i sie skusilem i nie zaluje. Wczesniej tez mialem abita 3 lata - model IC7. i tez bylem bardzo zadowolony z niej

Jest link do Abita Ab QuadGt a tam sa chyba linki do zachodnich testow - takze na naszym pclab.pl jest duzy super test i wygrwa w nim plyta z asusem i Gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok ;) Gdzies Ty byl <_<

 

Pytanie nr. 1 - jaki proc do Twojego zestawu ?

 

Nr. 2 chcesz dowiedziec sie co mozna zrobic na Quad GT, zobacz do extremalnego i tam masz moj temat o rekordzikach zrobionych z tym ABIT'em.

 

Jesli nie ten ABIT, to z tych co podales - P5W64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok ;) Gdzies Ty byl <_<

 

Pytanie nr. 1 - jaki proc do Twojego zestawu ?

 

Nr. 2 chcesz dowiedziec sie co mozna zrobic na Quad GT, zobacz do extremalnego i tam masz moj temat o rekordzikach zrobionych z tym ABIT'em.

 

Jesli nie ten ABIT, to z tych co podales - P5W64.

No wiec proc docelowy to skromny E6600 jak na razie, skoro tak gorąco polecacie tego Abita to się coraz bardziej skłaniam w jego stronę. Decyzję podejmę na 100% dopiero za kilka dni jak sprzedam to co mam plus pewien zastrzyk gotówki który mam dostać mniej więcej za 2 tygodnie ;)

 

PS. Gdzie byłem hym powiedzmy bardzo zajęty ale już wróciłem mam nadzieję na dobre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec proc docelowy to skromny E6600 jak na razie, skoro tak gorąco polecacie tego Abita to się coraz bardziej skłaniam w jego stronę. Decyzję podejmę na 100% dopiero za kilka dni jak sprzedam to co mam plus pewien zastrzyk gotówki który mam dostać mniej więcej za 2 tygodnie ;)

 

PS. Gdzie byłem hym powiedzmy bardzo zajęty ale już wróciłem mam nadzieję na dobre ;)

Jesli 6600 to pole do manewru jest wieksze, czyt. mozna wybierac pomiedzy 965P a 975X.

 

Jesli 975X to bralbym AW9D-Max, P5WDG2 WS Pro, P5W64

 

Jesli 965P to ABIT Quad GT, bo z Commando/P5B Dlx to kupa problemow itp.

 

Bawilem sie kazda z tych mobo i problemy sprawialy tylko wynalazki firmy Asus na 965P.

 

 

No mam nadzieje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to chyba będzie mój faworyt, gdyż mimo iż u nas dość mało popularna z tego co wyczytałem nie ma z nią większych problemów bo jak zacząłem szukać info o P5W to aż się przestraszyłem zresztą z P5B podobnie choć na tego Abita też nie narzekają za bardzo… Eh ciężka sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci dam "jednego ze znajomych" [;

Wstydzisz sie??

 

Plytka ma to samo PCB co Stalker. Jak napisal Devilek posiada ciut inna sekcje zasilania, nie ma tez wyswietlacza i kilku innych choinkowych bajerow

Blink blink [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo chciałem napisać :

 

„Mój jeden z najbardziej ulubionych kolegów zawsze pomocny i uczynny jonathan raczył się podzielić zemną informacją na temat tej że mobo.”

 

Nie wiem jakim cudem napisało mi się wcześniej inaczej za co niezmiernie przepraszam ! ;)

 

 

 

Co do samej mobo i „choinkowych bajerów” jest to jak dla mnie rzecz zupełnie zbędna gdyż nigdy z tego nie korzystałem i nie mam zamiaru się w to bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok jak nie bedziesz mial mobo z blink, blink to nie bedziesz elo i pr0, a wtedy Jon nie bedzie juz Twoim kolega.

 

Chcesz wiedziec dlaczego on jest elo i pr0 - zobacz jego wuceta - blink, blink

 

;)

 

Samo 680i nie jest zle, jaki ram bedziesz bral ? Masz juz cos na oku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok jak nie bedziesz mial mobo z blink, blink to nie bedziesz elo i pr0, a wtedy Jon nie bedzie juz Twoim kolega.

 

Chcesz wiedziec dlaczego on jest elo i pr0 - zobacz jego wuceta - blink, blink

 

;)

 

Samo 680i nie jest zle, jaki ram bedziesz bral ? Masz juz cos na oku ?

Spokojnie mam trzy zestawy różnokolorowych lampek choinkowych może trochę wiochą zalatywać ale blink blink będzie na masę więc myśle że na elO i prO się jeszcze załapię ;)

 

No więc jak na razie plan jest taki:

 

Core 2 Duo E6600 DualCore 64 Bit 2.40GHz BOX

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...it_2_40GHz_BOX/

 

Asus P5N32-E 680i SLI (Lga775)

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...0i_SLI_Lga775_/

 

G.Skill PK 800 4-4-4-12

 

Ewentualnie:

 

OCZ Platinum rev.2 Dual 2x1 GB 800MHz DDR2

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...GB_800MHz_DDR2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli 975X to bralbym AW9D-Max, P5WDG2 WS Pro, P5W64

A co waść myśli o D975XBX2? Cena nawet już nie tak ko(s)miczna jak kiedyś. 730PLN to jako tako.

Mi osobiście 680i z uwagi na raczej słabą wydajność pamięci, ciepłotą i problemy z RAIDem 0 nie leży. Co prawda memki można fantastycznie wykręcić, ale wydajność raczej nieciekawa. Dlatego płyta sobie na półce leży...

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer sie nawet pojawil. Mamo co sie dzieje ;]

 

DEVILEK co Ty z tym moim Kiblem?? [; PS mam nowe kable UV

 

No cos za cos. Jedni wola wysokie FSB, inni minutowy post, jeszcze inni wyswietlacz na plycie.

 

Grunt to dobrac mu komplet ktory bedzie smigal przyzwoicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co waść myśli o D975XBX2? Cena nawet już nie tak ko(s)miczna jak kiedyś. 730PLN to jako tako.

Mi osobiście 680i z uwagi na raczej słabą wydajność pamięci, ciepłotą i problemy z RAIDem 0 nie leży. Co prawda memki można fantastycznie wykręcić, ale wydajność raczej nieciekawa. Dlatego płyta sobie na półce leży...

Jak można zapytać gdzie ona jest po 730zł dla zwykłego śmiertelnika ? Mi się udało tylko znaleźć na komputroniku za magiczne 979zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...