Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli komp nie bedzie wykorzystywany do renderingu czy też obróbki 3D to bierz e6850 :)

ja wiem że młody, świeży jesteś itd, ale jak nie musisz to nie nabijaj sobie "radami" postów ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próba uruchomienia prime95 kończy się restartem - za gorąco.

Przy 1.6V temp idle=42-43C. Teraz dokładnie sprawdziłem.

proc ma oznaczenie: SLA9U

nie odpuszczam mojemu procowi :)

Wytoczyłem kolejne działo ...... z szafki :)

Zmieniłem pastę z ZM-STG-1 na Liquid PRO. No i znacznie lepiej ....

2*C zysku w idle a w stresie 4-5*C. Pastę niedawno nałożyłem - jakieś 1.5h temu także musi się jeszcze wygrzać.

Wcześniej miałem spore problemy z utrzymaniem temp na tych taktach. No i oczywiście zobaczymy co teraz proc powie po kolejnych Voltach :)

 

Dołączona grafika

 

Podniesienie napiecia do 1.6V w biosie daje jak poniżej

 

Dołączona grafika

 

Vcore=1.63V i 4GHz !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Temp skacze w zakresie 63-65C i dalej nie ma szans z tym chłodzeniem.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj 3.4ghz na 1.35V robił - ma go teraz ma1y

ma i zastanawia się jak dużego droopa ma abit ip35-e :) a nie ma małego :P

 

procek "fajowy" ;)

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemam neta ,od tygodnia,podpisalem aneks 2mb na 6mb (neostrada) i nie dziala mi juz internet od soboty, mam czekac do poniedzialku ma jakis wywiad techniczny przyjechac i zrobic aby to jednak dzialalo...

procka zaraz bede wkladac do kompa, (ciezki tydzien w robocie) ,jutro zapodam wyniki...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemam neta ,od tygodnia,podpisalem aneks 2mb na 6mb (neostrada) i nie dziala mi juz internet od soboty, mam czekac do poniedzialku ma jakis wywiad techniczny przyjechac i zrobic aby to jednak dzialalo...

procka zaraz bede wkladac do kompa, (ciezki tydzien w robocie) ,jutro zapodam wyniki...

pozdrawiam

czekamy na wyniczki - koniecznie opisz wentylacje w budzie temp otoczenia;)i np testy w orthosie 100% load i spi (1 jajo) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue, szybciorem dawaj wyniki, wszyscy są ciekawi.

Mimo że posiadam E6600 i bezsensem jest się przesiadać na E6850, bądź Q6600, to i tak mocno sie powstrzymuje przed tą operacją. Nigdy nie miałem farta do OC, ale jak patrzę na Wasze osiągi, to tak mnie kusi, nie wiem jak sobie z tym poradzić. Pokręciłbym coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue, szybciorem dawaj wyniki, wszyscy są ciekawi.

Mimo że posiadam E6600 i bezsensem jest się przesiadać na E6850, bądź Q6600, to i tak mocno sie powstrzymuje przed tą operacją. Nigdy nie miałem farta do OC, ale jak patrzę na Wasze osiągi, to tak mnie kusi, nie wiem jak sobie z tym poradzić. Pokręciłbym coś.

przesiadka na q6600 jest jak najbardziej na miejscu - w zadnym wypadku nie jest to bezsens;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan, mimo wszystko poczekam i zobaczę co pokaże Blue.

E6600 po szlifie, raczej dobrej ceny nie osiągnie i tu jest problem, praktycznie będzie trzeba całą kasę wyłożyć na Q6600.

W PL bo to jebniety kraj i tu ludzie musza miec gware, pudelko i wentyl :blink: I najlepiej aby CPU kosztowal 300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PL bo to jebniety kraj i tu ludzie musza miec gware, pudelko i wentyl :blink: I najlepiej aby CPU kosztowal 300zl.

przesadzasz, jak się płaci to też się wymaga, ekonomia jest wszędzie. a że nie placimy mniej mimo mniejszych zarobków to chyba normalne to nie jest a nie oczekiwania?

zarzucanie komuś ze nie jest normalny bo wymaga nie jest chyba normalne? i tak przeliczając na zarobki i WYMAGANIA to procek 300zł kosztować powinnien. DEVILEK patrzysz na wszystko przez pryzmat sprzedawcy/zawodu, druga strona medalu tez jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue, szybciorem dawaj wyniki, wszyscy są ciekawi.

Mimo że posiadam E6600 i bezsensem jest się przesiadać na E6850, bądź Q6600, to i tak mocno sie powstrzymuje przed tą operacją. Nigdy nie miałem farta do OC, ale jak patrzę na Wasze osiągi, to tak mnie kusi, nie wiem jak sobie z tym poradzić. Pokręciłbym coś.

3.75GHz to zły wynik? Moim zdaniem całkiem dobry. W twoim przypadku rzeczywicie chyba nie ma sensu zmieniać proca.

Masz takie ustawienia 24/7?

 

Mój na codzień bryka na 3.9GHz.

Wybrałem E6850 że względu na to, że jest chłodniejszy od Q6600 a co za tym idzie bardziej podatny na OC. Więc na dzień dzisiejszy lepszym wyborem jest E6850 - moim zdaniem.

Q6600 jest oczywiście 'bardziej przyszłościowy' jak tutaj ktoś okreslił. Pytanie tylko jak długo chcemy uzywać tego proca.

No ale przecież nadchodzi penryn, któremu pewnie sie nie oprę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesadzasz, jak się płaci to też się wymaga, ekonomia jest wszędzie. a że nie placimy mniej mimo mniejszych zarobków to chyba normalne to nie jest a nie oczekiwania?

zarzucanie komuś ze nie jest normalny bo wymaga nie jest chyba normalne? i tak przeliczając na zarobki i WYMAGANIA to procek 300zł kosztować powinnien. DEVILEK patrzysz na wszystko przez pryzmat sprzedawcy/zawodu, druga strona medalu tez jest.

Na zachodzie nie ma problemu z sprzedaza CPU po szlifie, lub bez IHS'a. Dla nich to taki sam proc jak i BOX, ale u nas juz nie.

 

Ja np. kupilbym bez problemu fajnego procka, bez IHS'a, robiacego 4GHz na wodzie.

 

I ciekawe troche jak moge patrzec przez pryzmat sprzedawcy/zawodu, pracujac w KP Tychy. Firma ta z sprzedaza nie ma nic wspolnego. A zawod wyuczony takze mam zupelnie odmienny niz szeroko pojeta informatyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...