Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

jak popatrzysz na rozkład jazdy Intela to przypuszczenia nie są konieczne ...

 

Conroe + OC + CF :D

Dołączona grafika

Mi to wygląda na FAKE :lol:

Widać, że nature było wyłączone co jakoś nie przeszkodziło uzyskać 696 fps w tym teście...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po czym to wnioskujesz ??

 

Po tym co na screenie zaznaczyłem. Po postu coś tu nie gra. Widać, że było zaznaczonych 6 game testów, co oznacza, że musił być wyłączony nature test (bo jaki kolwiek inny jak się wyłączy to daje wtedy 5 z 7 a tu jest 6 z 7). Poza ty6m tak jak ktoś już pisał zakryto (specjalnie?) ustawienia np. rozdzielczości, także tylko można się domyslać, że było np. 1024x768. Także osobiście coś mi w tym screenie nie gra :wink:

Pozdr

 

EDIT: A poza tym przecież screen jest na tyle duży, że można było bez problemu pokazać dużo więcej na nim i jakimś dziwnym trafem zostało to zakryte...

post-15729-1148831627_thumb.jpg

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym co na screenie zaznaczyłem. Po postu coś tu nie gra. Widać, że było zaznaczonych 6 game testów, co oznacza, że musił być wyłączony nature test (bo jaki kolwiek inny jak się wyłączy to daje wtedy 5 z 7 a tu jest 6 z 7). Poza ty6m tak jak ktoś już pisał zakryto (specjalnie?) ustawienia np. rozdzielczości, także tylko można się domyslać, że było np. 1024x768. Także osobiście coś mi w tym screenie nie gra :wink:

Pozdr

 

EDIT: A poza tym przecież screen jest na tyle duży, że można było bez problemu pokazać dużo więcej na nim i jakimś dziwnym trafem zostało to zakryte...

Heh

Nie puszczałeś nigdy 2001 test po teście ?? Można puszczać każdy test pojedyńczo. Mało tego, do każdego testu można zmienić taktowanie grafy. Moze kolo puślił naturke a potem reszte - czyli zaznaczył 6 testów ?

Nie pamiętam czyj to screen (XS leży - ciągle coś updatują po nocach) ale raczej nie jest to nieznana osoba i nie sądzę, żeby pozwoliła sobie na FAKE'a ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh

Nie puszczałeś nigdy 2001 test po teście ?? Można puszczać każdy test pojedyńczo. Mało tego, do każdego testu można zmienić taktowanie grafy. Moze kolo puślił naturke a potem reszte - czyli zaznaczył 6 testów ?

Nie pamiętam czyj to screen (XS leży - ciągle coś updatują po nocach) ale raczej nie jest to nieznana osoba i nie sądzę, żeby pozwoliła sobie na FAKE'a ...

 

Dokładnie, to wynik freecableguy'a, a więc bardzo wątpliwe, by to był fake :wink:

No chyba, że tak :wink: Ale musicie przyznać, że mogło to wyglądać podejrzanie.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no te "padło" jest aż tak szybkie i podatne na OC, że są przypuszczenia, że Intel przebrał parę procków i przekazał „szanowanym userom” aby zrobili odpowiednią reklamę na przyjście nowego dziecka ;)

 

poczekamy, zobaczymy, ale wg mnie Conroe stać na coś takiego :]

5GHz pewnie pynknie dzisiaj, jak juz nie padło :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna by już chyba ten temat przykleić. Najlepsze jest to, że niedługo to będzie (prawdopodobnie) największy temat na forum Intela, wystarczyło, że się ludzie z AMD rzucili a już namieszali :wink:

Pozdr

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no te "padło" jest aż tak szybkie i podatne na OC, że są przypuszczenia, że Intel przebrał parę procków i przekazał „szanowanym userom” aby zrobili odpowiednią reklamę na przyjście nowego dziecka ;)

 

poczekamy, zobaczymy, ale wg mnie Conroe stać na coś takiego :]

5GHz pewnie pynknie dzisiaj, jak juz nie padło :twisted2:

Nawet jak to selekty to normalnemu userowi do szczescia spokojnie tak z 3 Ghz wystarcza , przeciez to i tak bedzie naprawde gigantyczna moc obliczeniowa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej dac nowy temat a ten zamknac po oficjalnej premierze . Toc to 19 stron gdybania , po co to komu pozniej [;

Ale do oficialnej premiery to jeszcze sporo wody w Wiśle upłynie...A na razie można wg mnie przykleić :wink: Ale to oczywiście kwestia gustu. Po premierze ten temat się odklei i przyklei nowy B)

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej dac nowy temat a ten zamknac po oficjalnej premierze . Toc to 19 stron gdybania , po co to komu pozniej [;

gdzie tam, nie ma sensu, bo jak ktos szuka to i tak najpierw nowe posty znajduja sie, a juz byly takie zabiegi ze tematy sie dzielilo - imo bezsens ;) jeden dzuy temat i jest wszytko, a w pierwszych postach FAQi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden duzy w ktorym wszystko powtarza sie po 5 razy a polowa uzytkownikow wrzeszczy bylo 20 stron wczesniej ;) Szczerze watpie by wielu uzytkownikom chcialo sie czytac w takim temacie wiecej niz faqi i kilka ostatnich stron. Zwlaszcza jesli np rozwiazanie ich problemu jest na stronie 30 z 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden duzy w ktorym wszystko powtarza sie po 5 razy a polowa uzytkownikow wrzeszczy bylo 20 stron wczesniej ;) Szczerze watpie by wielu uzytkownikom chcialo sie czytac w takim temacie wiecej niz faqi i kilka ostatnich stron. Zwlaszcza jesli np rozwiazanie ich problemu jest na stronie 30 z 90.

sory, ale wyszukiwnaie nie polega na czytaniu calego tematu, a wyszukiwarka w pierwszej kolejnosci zwraca najnowsze posty.................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw ile będzie robić najtańszy conroe 1,86ghz, bo jak na razie to nie widziałem aby ktoś go testował :)

Ile by nie robił, i tak pewnie sporo ludzi będzie miało nadal AMD, a to za sprawą tego ze za 187USD ma się procka+mobo+częśc ramu na AM2...Czyli ta sama sytuacja co była w czasach K6-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten argument mało mnie obchodzi bo i tak na mojego p4 2.8 wydałem rok temu ponad 800zł a w tym roku za tyle samo a może nawet i mniej będę miał conroe 1,86ghz, kogo stać ten kupuje, kogo nie stać ten nie kupuje, proste

a za 187USD czyli ok ~600zł kupisz co? semprona + badziewną płyte i już jest 500-550zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a za 187USD czyli ok ~600zł kupisz co? semprona + badziewną płyte i już jest 500-550zł

Oj, to chyba dawno cen nie sprawdzałeś... DFI nF3 + Semprona 3000 s.939 albo Asrocka dual-sata + Athlona 64 3000 s.939, albo inny całkiem ładny komplet na s.754 (choć w tę ostatnią opcję już bym osobiście dziś nie inwestował). A i na jednym i na drugim można całkiem ładne wyniki zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory ale grzesiu mówił o am2 a nie s754 czy s939

czyli najtańszy semp - 270zł

najtańsza płyta główna (z tych co na razie są) - 310zł

Już to daje 580zł

Zaniżając cene płyty chociażby do 250zł to i tak mamy 520zł

 

co do wyników, może i ładne ale i tak gorsze w kompresowaniu dvd9 do dvd5 za pomocą cce od mojego p4 a np mnie na tym najbardziej zależy

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie jedna rzecz martwi...

w przyszlym roku jest premiera nowej podstawki, socket P (??, wiadomo kiedy?) ... czyli znowu wymiana sprzetu w calosci?

 

obecnie amd ma ta przewage, ze dla ludzi ktorzy teraz chca zmieniac sprzet, am2 WYDAJE sie byc bardziej przyszlosciowy. Bo pewnie pociagnie ta podstawka z 2 lata...

a intelowska jest juz troche starawa... i juz zapowiedziany jest socket P, na przyszly rok (na pewnej stronie wyczytalem).

 

jakby ktos kto sie zna na tym mogl mi wyklarowac sytuacje i co oplaca sie takiemu szaraczkowi jak ja zrobic.

 

kupic am2, amd jakiegos, po premierze conroe (ceny na pewno spadna, bo conroe to jednak duza moc i amd glupie bedzie jak nie opusci na cenach), karte graficzna (mam na agp), nowe pamieci ram...

czy moze kupic conroe, plyte glowna,pamieci, karte graficzna i modlic sie, ze s775 nie pojdzie do lamusa za szybko... ?

 

a noz amd juz szykuje jakas odpowiedz na conroe?

albo faktycznie intel wypuscil wybrane procesory po to zeby sami userzy zrobili dobra reklame....

 

jak myslicie co robic? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie jedna rzecz martwi...

w przyszlym roku jest premiera nowej podstawki, socket P (??, wiadomo kiedy?) ... czyli znowu wymiana sprzetu w calosci?

 

obecnie amd ma ta przewage, ze dla ludzi ktorzy teraz chca zmieniac sprzet, am2 WYDAJE sie byc bardziej przyszlosciowy. Bo pewnie pociagnie ta podstawka z 2 lata...

a intelowska jest juz troche starawa... i juz zapowiedziany jest socket P, na przyszly rok (na pewnej stronie wyczytalem).

 

jakby ktos kto sie zna na tym mogl mi wyklarowac sytuacje i co oplaca sie takiemu szaraczkowi jak ja zrobic.

 

kupic am2, amd jakiegos, po premierze conroe (ceny na pewno spadna, bo conroe to jednak duza moc i amd glupie bedzie jak nie opusci na cenach), karte graficzna (mam na agp), nowe pamieci ram...

czy moze kupic conroe, plyte glowna,pamieci, karte graficzna i modlic sie, ze s775 nie pojdzie do lamusa za szybko... ?

 

a noz amd juz szykuje jakas odpowiedz na conroe?

albo faktycznie intel wypuscil wybrane procesory po to zeby sami userzy zrobili dobra reklame....

 

jak myslicie co robic? :)

co z tego ze zostanie lga775 jak i tak trzeba bedzie zmienic chipset --> czyli plyte?

 

tak btw zmieniasz proca czesciej niz co dwa lata?

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z tego ze zostanie lga775 jak i tak trzeba bedzie zmienic chipset --> czyli plyte?

 

tak btw zmieniasz proca czesciej niz co dwa lata?

hmm ja mam s478....

stad moj problem.

lga775 jakbym mial to pewnie i bym mial juz karte na pci-e...

czyli juz niemialbym takiego problemu, bo bym cierpliwie czekal.

 

a tak juz cierpliwie nie czekam, bo naraz musze kupic sporo rzeczy.

jakbym mial lga to wystarczyloby zebym kupił np nowa plyte glowna wspierajaca conroe...

a pozniej za 2 miechy conroe.

 

a takto musze kupic od razuplyte pod conroe. procka conroe. karte graficzna. ramy dwojki.

 

a i tak.

kompa zmieniam co dwa lata mniej wiecej.

 

procka mojego kupilem jak kosztowal 1000zl. northwood 3.0 (niewiem kiedy bylo, ale cena mowi swoje). byly wtedy juz prescoty

 

hynixy moje 1gb w dualu kupilem z 3 miesiace pozniej za 500 zl (te takie fajne co na 250mhz przy 2.8 ida).

 

karte graficzna kupilem jeszcze jakos tak w listopadzie zeszlego roku... za 650zl (9800xt 256 asusa).

taniej niz ceny rynkowe o jakies 300zl... (uzywana i od znajomego).

 

czyli ciezko powiedziec czy zmieniam co 2 lata.

pprocka i plyte na pewno.

ramy tez jak sie uprzec (bo przed zakupem hynixow mialemjakies noname).

wczesniej mialem xp1700+, a jeszcze wczesniej pii 400...

wiec nie szastam pieniedzmi na prawo i lewo, stad moje pytania:)

 

nie jestem z tych co kupuja raz na 2-3 miesiace nowego kompa, tylko wlasnie chca kupowac co dwa lata.

 

wiec co lepiej zrobic?

bardziej przyszlosciowa podstawka am2, czy conroe i najwyzej pozniejzmienic plyte glowna i proca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zmieniń później po dwóch latach to w sumie nie ma znaczenia co wybierzesz bo i tak za dwa lata będziesz mósiał zapewne wymienić minimum proca i płytę a może także i RAM (bo może wejdzie już DDR3). Także kup co Ci się bardziej podoba :wink: Tylko, że Conroe jeszcze nie ma, AM2 jest - ale Conroe jest o wiele bardziej wydajny niż AM2 - także pozostaje kwestia czekać czy nie czekać?

Pozdr

 

P.S. IMO masz takiego kompa, że możesz spokojnie poczekać na Conroe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zmieniń później po dwóch latach to w sumie nie ma znaczenia co wybierzesz bo i tak za dwa lata będziesz mósiał zapewne wymienić minimum proca i płytę a może także i RAM (bo może wejdzie już DDR3). Także kup co Ci się bardziej podoba :wink: Tylko, że Conroe jeszcze nie ma, AM2 jest - ale Conroe jest o wiele bardziej wydajny niż AM2 - także pozostaje kwestia czekać czy nie czekać?

Pozdr

 

P.S. IMO masz takiego kompa, że możesz spokojnie poczekać na Conroe.

 

nom i chyba tak zrobie.

jakbym sie zdecydowal na am2 to bym musial kupic jakis ichni procesor i czekac CZy moze kiedys wydadza cos co bije conroe... a noz nie wydadza? :)

 

a ja mam zwyczaj kupowac jak najlepsza plyte glowna (a co za tym idzie droga) i dopiero pozniej procesory zmieniac (najpierw pewnie kupie tego najslabszego conroe, a noz dobrze bedzie sie krecil.. najwyzej po pol roku kupie nastepnego).

 

wazne bedzie dla mnie teraz kupno dobrej plyty glownej, zasilacz dobry juz kupilem (antec neo he 500), kupno dobrej karty graficznej (wyjatkowo chce zaszalec. 7900gtx ...) no i jakiegos w miare taniego conroe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom i chyba tak zrobie.

jakbym sie zdecydowal na am2 to bym musial kupic jakis ichni procesor i czekac CZy moze kiedys wydadza cos co bije conroe... a noz nie wydadza? :)

 

a ja mam zwyczaj kupowac jak najlepsza plyte glowna (a co za tym idzie droga) i dopiero pozniej procesory zmieniac (najpierw pewnie kupie tego najslabszego conroe, a noz dobrze bedzie sie krecil.. najwyzej po pol roku kupie nastepnego).

 

wazne bedzie dla mnie teraz kupno dobrej plyty glownej, zasilacz dobry juz kupilem (antec neo he 500), kupno dobrej karty graficznej (wyjatkowo chce zaszalec. 7900gtx ...) no i jakiegos w miare taniego conroe

wlasnie chodzilo mi o to ze jak nastepnego kompa bedziesz zmianial za dwa lata to juz i tak bedzie cos nowszego niz am2, wiec nie ma co ie tym sugerowac.

 

imo conroe + dobre 2x1gb ddr2 + jakis asusik + 7900gt(x?) bedie dobrym zestawikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus pod conroe

Dołączona grafika

 

 

 

 

a to zamienniki dla p5ld2 i deluxe

 

Asus P5B:

1. Intel P965 + ICH8 with optimized memory engine

2. JMicron JMB363 PATA and SATA controller

3. ADI 8-channel High Definition Audio CODEC

4. Realtek RTL8111B PCI-E Gigabit LAN controller

Dołączona grafika

 

 

 

Asus P5B Deluxe:

1. Intel P965 + ICH8R with optimized memory engine

2. JMicron JMB363 PATA and SATA controller

3. ADI 8-channel High Definition Audio CODEC

4. Marvell PCI-E and PCI Gigabit LAN controllers

5. TI 1394a controller

6. ASUS WiFi-AP Solo

Dołączona grafika

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...