Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

To teraz podaj ceny w Polsce i wtedy się przekonamy na co możemy liczyć, bo coś mi się nie wydaje żeby były takie jak w USA a specjalnie mnie i sporą część użytkowników ceny w USA nie interesują.

Pozdr

Dodaj do tego 25-30% i będziesz miał ceny w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to nie tylko w Polsce panuje taka "moda", by 1USD=1EUR, a w całej Europie niestety. Inna kwestia, to fakt, że nasi dystrybutorzy mają największe narzuty spośród wszystkich krajów Europejskich, widać w Polsce mieszka wielu bogaczy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nasi dystrybutorzy mają największe narzuty spośród wszystkich krajów Europejskich...

W myśl zasady: to nowość => sprzeda się na razie niewiele sztuk => dla bezpieczeństwa trzeba sobie na pierwszych partiach odbić :?

 

Ale bez obaw, potanieją. W najgorszym wypadku pod koniec września, gdy się hurtowe powroty ze Stanow zaczną (i związany z nimi "import" oczywiście). Osobiście jakoś "przeboleję" te dodatkowe dwa miesiące na "zwykłym" dwurdzeniowcu :lol:

 

 

...taka "moda", by 1USD=1EUR...

O, to super, bo mam na sprzedaż kilkaset USD. Chce ktoś wymienić sobie EURO na hamerykańską walutę? Będę hojny i nawet kurs 1,1$/E zaoferuję :lol: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, mam kiepski humor i nie widzę celowości wyrywania tego jednego zdania z kontekstu. Wiesz (?) dobrze, że pisaliśmy o cenach, jakie obowiązują na Starym Kontynencie w odniesieniu do sprzętu elektro. W tym wypadku często gęsto sugerowane ceny detaliczne są wręcz identyczne z tymi w USA, z drobną różnicą waluty...

 

Sugestia- może by tak zakończyć tą gadkę o cenach? Czy to pierwsza premiera sprzętu w waszym życiu? Wiadomo, że u nas będzie drożej niż w USA, wiadomo, że z czasem ceny spadną, więc po cholerę 2 strony pisaniny na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł (skończyć). A tak BTW - tak, wiem i jedyne co pozostaje, to właśnie walnąć głową w przysłowiowy mur i się pogodzić z sytuacją u nas. Albo czekać... EOT

 

 

Z weselszych wieści - kto jeszcze nie widział: 4GHz oficjanie pykło na AC! KLIK

Ponownie coolaler, na ostatnio prezentowanym ATI 3200, przy Vcore... 1.78V (na powietrzu w 65nm! :blink:)

Szkoda, że temperatur żadnych nie podał...

 

 

EDIT:

Topic o samej płycie. W komplecie z 2x X1900 w CrossFire, a później... 2x 7900GTX w SLI! Zapowiada się obiecująco... (aczkolwiek jeszcze jeden slot PCI by nie zaszkodził :?)

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko wersja przedprodukcyjna. A chipset rd600 wyglada apetycznie 390 fsb wyciagnal a to pewnie nie koniec mozliwosci.

mnie ciekawi jak uruchomili sli na tej plycie z chipsetem ati..

jakos nie chce mi sie w to wierzyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widać w Polsce mieszka wielu bogaczy

znaczy rogaczy .. ale nie o tym... czy wiadomo coś o fabryce Intela w Irlandii ?? czy tam będzie produkowane to cacko ?? ponoć intel wyłożył tam kupke kasy więc może jednak poza CM będzie też i Conroe stamtad, a to mogłoby wróżyć całkiem przyzwoite ceny w Europie chyba co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi jak uruchomili sli na tej plycie z chipsetem ati..

jakos nie chce mi sie w to wierzyc

Takie numery wychodza juz od jakiegos czasu. Wystraczy odpowiednio oszukac sterownik graficzny i tyle.

 

znaczy rogaczy .. ale nie o tym... czy wiadomo coś o fabryce Intela w Irlandii ?? czy tam będzie produkowane to cacko ?? ponoć intel wyłożył tam kupke kasy więc może jednak poza CM będzie też i Conroe stamtad, a to mogłoby wróżyć całkiem przyzwoite ceny w Europie chyba co ?

 

Nie ma to najmniejszego znaczenia gdzie jest fabryka. Kanal dystrybucji jest jeden i ten sam na caly swiat. Procki z Irlandii kosztuja tyle samo w UK i Nowej Zelandii (no oczywiscie biorac poprawke na lokalne uwarunkowania gospodarcze i uklady dystrybutora z producentem). Poza tym nie wiem czy wiesz, ale fabryka wcale nie oznacza ze sa tam produkowane procesory takie jakie widzisz w sklepie. Czesto sa tam tylko trawione uklady, a calosc wycinana i skladana do kupy jest w innym miejscu swiata.

Czy to ze AMD ma 2 fabryki w Niemczech znaczy ze tam sa tansze procki niz gdzie indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Premiera procka jest 30 lipca.. czy jest szansa ze plyty ujrzymy wczesniej ? pytam sie bo dokladnie 12 czerwca planuje zmiane platformy - i wpychac sie w plyte za 600 na 955X to raczej porazka :/

płyty już są

Intel D975XBX Rev. 304 i MSI 975X PLATINUM rev 2.B praktycznie już są do kupienia.

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myrddin669 podawał,że Oskar Wu(stajnia DFI o ile nic się nie zmieniło) zajął się projektowaniem płyty pod Conroe.Może "urodzi"się dobra do o/c mobo, coś na wzór DFI nF4 UltraD(pod AMD). :D

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyty już są

Intel D975XBX Rev. 304 i MSI 975X PLATINUM rev 2.B praktycznie już są do kupienia.

rozumiem że w PL, a więc na dniach/tyg. powinny pojawiać sie inny tanśze płytki na mniej wypasionych chipsetach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że w PL, a więc na dniach/tyg. powinny pojawiać sie inny tanśze płytki na mniej wypasionych chipsetach

w komputroniku np bad axe - na zamówienie - nie sądzę zeby ściągnęli stary rev ...

Edytowane przez yotomeczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze 850 zeta za bad axe'a, poprzednia wersja MSI platinum na 975 w znaku 650 drogie jak cholera , a do tego w porownaniu z zapowiadanym ATI czy nf590 raczej nie wygladaja imponujaco.

 

To juz chyba lepiej teraz wziac cos taniego i pozniej z niewielka strata sprzedac na allegro jak sie sytuacja wyklaruje.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michaelius mam rozumiec ze masz te kilka dolcow zeby ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> proca na ebay i tak na powaznie zastanawiasz sie nad plyta?bo inaczej tego nie rozumie po co teraz ja kupawac skoro procow jeszcze nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w komputroniku maja zwykla D975XBXLKR a bad axe to plyta D975XBX "bad axe"

nie wydaje mi się ... "Bad AXE" to nie odmiana płyty a jedynie rewizja z obsługą Conroe z tego co wiem. Oczywiście głowy nie dam.

Na stronie Intela jest tylko jedno mobo na i975

 

WR w Pi 1M na Conroe

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michaelius mam rozumiec ze masz te kilka dolcow zeby ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> proca na ebay i tak na powaznie zastanawiasz sie nad plyta?bo inaczej tego nie rozumie po co teraz ja kupawac skoro procow jeszcze nie ma

A w czym problem? To nie AM2 i bedzie dzialal (powinien) kazdy z obecnych prockow pod 775.

 

PS. Intela to ktos powinien za nazewnictwo powiesic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no no, blisko było... jeszcze ~1,5% mocy więcej i będzie pierwsze 9.xxxx

Czyli do ~5050MHz dociągnąć trza... (przy okazji jeszcze ciut więcej z ramów wykrzesać...)

A spojżałeś jak chodzą te ramki?? :blink: 520 4-3-3-2 to jest bardzo dobry wynik :D , jak ruszą fsb o te kilka mhz to odrazu ramki podskoczą i uwierz mi jeżeli dałoby się więcej z tych ramów wykrzesać to z pewnośćią dawno by już to zrobili :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownajcie sobie do czego tylko chcecie z amd

Intel Core 2 Duo E6700 processor (2.67GHz, 4MB L2 cache, 1066MHz FSB); Intel Desktop Board D975XBX (Intel 975X/ICH7R chipset); 2x512MB Corsair XMS2-8500 DDR2 memory (running at 800MHz with 4.0-4-4-12 timings); ATI Radeon X1900 CrossFire & Radeon X1900XTX running together in CrossFire; Maxtor DiamondMax 10 300GB SATA Hard Disk Drive; Windows XP Professional Service Pack 2; ATI Cataylst 6.3 beta (8.230060131a).

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...