Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

ładnie ładnie. :)

 

ale tak na serio to porównywac będzie chyba można jak wyjdzie jakiś rywal dla conroe? K8L czy jak mu tam :P :) bo w tymczasie to porównywać nie ma czego, mały deklas ...

Edytowane przez ma1y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie ładnie. :)

 

ale tak na serio to porównywac będzie chyba można jak wyjdzie jakiś rywal dla conroe? K8L czy jak mu tam :P :) bo w tymczasie to porównywać nie ma czego, mały deklas ...

malo powiedziane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy np. na MSI 975X PLATINUM (załóżmy, że rev 2.8 bodajże ta ma obsługiwać Conroe) poszedłby taki Pentium 805 albo jakiś celeron D z magistralą 533? Bo tu http://www.msi.com.tw/program/products/mai...ail.php?UID=713 są dwie sprzeczne informacje, raz piszą, że obsługuje tylko magistrale 800i 1066 a innym razem, że obsługuje też Celerona D, który jest na 533... Więc jak to jest? Bo w sumie mogło by to być ciekawe rozwiązanie kupić D805 + np. ta płyta a później sprzedać 805 (zapewne już jako "selekta") i wskoczyć w Conroe...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na p5wd2-e premium dzialaja celki i 805 wiec na tym msi tez powinny

http://66.249.93.104/translate_c?hl=en&ie=.../language_tools

 

hmmm no to w sumie teraz tylko czekać aż płyty obsługujące conroe się pojawią + jakiś celek/ d 805 - w zależności od funduszy i tylko czekać na premierę lub spadek cen core 2 i :gitarzysta:

THX demek za info, tak to jest jak się siedzi tylko w AMD, cóż trzeba zacząć interesować się Intelem...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Przeczytałem kilka ost stron i nie znalazłem odpowiedzi. Czy są już dostępne jakieś płytki, które obsługują zarówno dzisiejsze P4 jak i przyszłościowe Conroe? Jak tak to jakie? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kilka ost stron i nie znalazłem odpowiedzi. Czy są już dostępne jakieś płytki, które obsługują zarówno dzisiejsze P4 jak i przyszłościowe Conroe? Jak tak to jakie? B)

przeczytales? to idz naucz sie czytac :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, w płytce dfi infinity pod conroe jest zamiast p4 4pin jest wtyczka 8pin, słyszałem że można włożyć zwykłą 4pin, tylko teraz pytanie na prawo czy na lewo? :)

http://www.ocworkbench.com/2006/computex20...0275%20copy.jpg

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, w płytce dfi infinity pod conroe jest zamiast p4 4pin jest wtyczka 8pin, słyszałem że można włożyć zwykłą 4pin, tylko teraz pytanie na prawo czy na lewo? :)

http://www.ocworkbench.com/2006/computex20...0275%20copy.jpg

wtyczka pasuje tylko w jeden sposob, poza tym u mnie dziala z wsadzona tylko jedna "czworka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oczywiste, że nie bo "dziurki" nie pasują a na wtyczce w tej płycie czegoś takiego nie widze, po prostu nie chce mieć zonka jak kupie nową płyte

 

edit:

w tej płytce dokładnie widać gdzie włożyć 4 pin ale w tym dfi nie widze:

http://www.ocworkbench.com/2006/computex20...2D-H%20copy.jpg

Edytowane przez misiom1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie może by tak ktoś kto ma trochę czasu (a może demek ) by wyedytował pierwszego posta i dał info nt. płyt obsługujących conroe z datami premiey (jeżeli są znane) i dopiskiem, że w PL jeszcze nie ma :wink: to bo trochę ułatwiło sprawę, bo faktycznie przeszukując temat (który już trochę się rozrósł) ciężko to znaleźć...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł,obecnie które mobo będą obsługiwać Conroe należą do do jednych z ważniejszych informacji w tej materii :) (bynajmniej ten uśmiech na końcu nie oznacza że żartuję).

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel 975x Bad Axe:

rev. 304 - obsluguje

rev. 302 - obsluguje po modach (trudne te mody)

 

MSI 975x rev 2

 

Plyty na 965 ktorych nie ma jeszce oficjalnie nigdzie.

 

tak duzo tego ze trzeba spis robic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel 975x Bad Axe:

rev. 304 - obsluguje

rev. 302 - obsluguje po modach (trudne te mody)

 

MSI 975x rev 2

 

Plyty na 965 ktorych nie ma jeszce oficjalnie nigdzie.

 

tak duzo tego ze trzeba spis robic :P

Bad Axe 304 - w PL jeszcze nie ma bo pytalem.

302 po modach i nie zawsze potem dziala.

MSI 975X rev 2 - brak zmiany vcore (chyba), rev 2.B wsio dziala normalnie.

Mobo na 965, ktory to dzisiaj ma oficjalna premiere.

Mobo firmy AsRock na ATI Xpress 200, 865, oraz XFire-eSata II, poznac je mozna po tym ze na laminacie maja dopisek "Conroe"; obecnie dostepne wersje w naszym kraju go nie posiadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo firmy AsRock na ATI Xpress 200, 865, oraz XFire-eSata II, poznac je mozna po tym ze na laminacie maja dopisek "Conroe"; obecnie dostepne wersje w naszym kraju go nie posiadaja.

Co do Xpress 200 to trzeba czekac az sie dystrybutorowi skoncza zapasy w Polsce i wtedy nastepna partia bedzie z nowej rewizji w Hong-Kongu juz ja maja w sklepach podobno ma byc na dniach w anglii , ale potwierdzenie bedzie gdzies za tydzien jak koles z ocw ktory ja zamowil wroci z wczasow :D Jak sie komus nudzi to moze zadzwonic do polskiego dystrybutora asrocka i popytac :D

 

Acha pelen spis jest na XS

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=101408

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta http://www.asrock.com/product/775Twins-HDTV%20R2.0.htm płytka, ma DDR, hehehe ahhh ten assrock :wink:

Pozdr

 

EDIT: No to czekamy na info kiedy ta revizja będzie w PL.

bosh jaki kombajn :D niedlugo asrock zrobi plyte obslugujaca ddr1 + ddr2 ze slotem na pcie xpress i agp, dodatkowo CF lub SLI i jeszcze zintegrowana grafa :D toz to ledwo zipiec by musialo....

 

 

gdyby chociaz ta plyta nie miala zintegrownej grafy.... no ale za okolo 400 zł mamy "fajna" plyte....

 

ASRock, an Expert in Windows Vista™

-- > :lol: yeah kocham ta firme :D Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...