Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to był reply do postu nr760 :P ... i do innych które i tak się pojawią :((((((((( a będą dotyczyły tylko tego samego : "jaka płyta obsłyży konroł???" Ja P...ole ... ile mozna znosić takich którzy nie mają w zwyczaju chociaż wyrywkowo przelecieć wcześniejszych postów ?? przecież każdy topic się bedzie rozrastał do ogromnych rozmiarów w ten sposób :(((.. koniec OT!!!

 

btw ( po edicie) ten temat akurat bardzo uważnie śledzę i widzę niepełnosprytnych użyszkodników, których działania powodują rozrastanie się OT tutaj .. ale chyba właśnie sam to zrobiłem ... bez prowokacji proszę >:D

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawy art. Szkoda, że Intel dostał takie kiepskie memki. Jedno jest ciekawe, w kilku pierwszych testach AMD przy ustawieniach high quality wygrywało a przy low quality sromotnie przegrywało, nasuwa się tu pytanie: czy to jakiś dziwny objaw czy tylko wina sterowników? Bo patrząc na pozostałe testy w których conroe 2,66GHz zjada FX 62 (zestawionego zresztą z dużo lepszymi pamięciami i @ do 3GHz), to powinien wygrywać we wszystkich. Najfajniej wygląda ten test jak się spojrzy na pamięci dobrane dla conroe i dla FX-a... A kiedyś ludzie mówili, że jak się ma Intela to nie dość, że trzenba kupić porządną=drogą płytę to jeszcze do tego drogie pamięci...A tu nagle taka odmiana, no cóż wszystko się zmienia.

W końcu powstał " Intel dla biedaków" i nie jest to cfeleron...

Pozdrawiam

Zszokowany posiadacz AMD :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajne, szkoga, że Gigabyte....

A tak poza tym to trochę mnie śmieszy polityka Intele względem złącz PATA, przecież powinni pamiętać, że większość ludzi ma napędy optyczne na PATA (na SATA jest i bardzo mało), już nie wspominając o dyskach...Ehhh ten marketing i pogoń za zyskami.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w niej takiego fajnego?

Pamieci oficjalnie tylko do 800 obsluguje, jedno PATA, drugie pci-express z tego co pamietam tylko x4 i pozbawione oficjalnej obslugi SLI/CF(chociaz pewnie da sie uruchomic).

Ten heatpipe na mostkach niby ciekawy , ale na zdjeciu wyglada na umieszczony zdecydowanie za blisko procesora (tzn teoretycznie ma go chlodzic powietrze wydmuchiwane przez cooler na cpu, ale z drugiej strony wiecej ciepla kolo procesora to nie jet do konca to co bysmy chcieli)

 

Ja tam czzekam az dfi pokaze plyte na chipsecie ATI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem w drugim poscie swego rodzaju FAQ czy jak to nazywac. poprostu przeleciałem temat od poczatku i zebrałem to w kupe.

 

Jakbyście mieli jakies linki, jakbym sie gdzies pomylił, czy wogóle cos byscie chcieli to PM.

 

pozdrawiam

 

kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to trochę mnie śmieszy polityka Intele względem złącz PATA, przecież powinni pamiętać, że większość ludzi ma napędy optyczne na PATA (na SATA jest i bardzo mało), już nie wspominając o dyskach...Ehhh ten marketing i pogoń za zyskami.

Pozdr

No nie dokońca polityka intela tylko normalna kolej rzezczy, (1 pata i tak jest, malo kto uzywa wiecej niz 2 napedow optycznych), większość płyt pod AM2 też bedzie posiadała 1x pata, wiec nie jest to ich polityka :wink:

 

Edit:

Hmm no nie wiem ja sie juz nie mieszcze w 2 PATA ;) 2 dyski ata 100 nagrywarka cd-rw nagrwarka dvd i czytnik dvd a kurcze szkoda wyrzucic mojego tdk-cyclona za ktorego kiedys dalem 600 zeta , a na allegro nie wrzuce bo z 10 zeta dostane to juz wole zeby w domu lezal :D Zreszta przypuszczam , ze sporo osob ma conajmniej 1-2 dyski ata100 + 2 napedy.

Czas kupić nowe dyski :P Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie dokońca polityka intela tylko normalna kolej rzezczy, (1 pata i tak jest, malo kto uzywa wiecej niz 2 napedow optycznych), większość płyt pod AM2 też bedzie posiadała 1x pata, wiec nie jest to ich polityka :wink:

kolejna sprawa to to, ze hdd "normlane" nie sa tansze od sata, wiec wiekszosc osob kupuje dyski na sata. dodatkowe IDe tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce na plycie ;) dzwi mnie to ze nie robia jeszcze napedow optycznych na sata, po co komu wielgachne tasmy w kompie jak mogłyby byc gustowne kabelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no nie wiem ja sie juz nie mieszcze w 2 PATA ;) 2 dyski ata 100 nagrywarka cd-rw nagrwarka dvd i czytnik dvd a kurcze szkoda wyrzucic mojego tdk-cyclona za ktorego kiedys dalem 600 zeta , a na allegro nie wrzuce bo z 10 zeta dostane to juz wole zeby w domu lezal :D Zreszta przypuszczam , ze sporo osob ma conajmniej 1-2 dyski ata100 + 2 napedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba troche dyskusja zboczyła z kursu :wink: Ciekawe, który z Core2 będzie miał najlepszy stosunek ceny do wydajności. E6600 może? to chyba najtańszy z 4mb cache'u, a w tym tescie (nawet traktujac go z przymruzeniem oka:) ) wypadł całkiem nieźle TEST FX-62 vs. E6600. Zapowiadana cena to $316, więc strzelam że ~1200-1300 będzie stał w Polsce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba troche dyskusja zboczyła z kursu :wink: Ciekawe, który z Core2 będzie miał najlepszy stosunek ceny do wydajności. E6600 może? to chyba najtańszy z 4mb cache'u...

Nie do końca - 6400 też ma 4MB (patrz załączony obrazek). I jak dla mnie to to właśnie będzie optymalny wybór. Bo z jednej strony, ta dodatkowa kasza wydaje robić się całkiem niezłą robotę, a z drugiej mnożnik jest tu już w miarę przyzwoity (mówię o zabawach na dobrym AC / przyzwoitym WC, a nie subzero). No i cena w sumie niewiele wyższa od najsłabszego. Więc mój typ dla przeciętnego "krętacza" :wink: to właśnie 6400...

post-13482-1149717396_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak , ale powiedzmy sobie szczerze nawet ten z mnoznikiem x7 wykrecony na 2.8 bedzie wystarczajacy do kazdego zastosowania (no chyba , ze ktos zajmuje sie czyms wykorzystujacym taki potencjal do pracy, ale wtedy lyknie extreme edition i nawet nie bedzie sie specjalnie w jakies oc bawil :D ).

Do grania tez spokojnie wystarczy by przesunac waskie gardlo w strone karty graficznej no chyba, ze ktos zauwaza roznice miedzy quakiem w 640x480 z 400fps a 600 fps :D

Do normalnego uzytku wersje x7 lub x8 w zupelnosci wystarcza wyzsze dla profesjonalistow lub ekstremalnych podkrecaczy.

 

W sumie to zastanawiam sie czy na poczatek nie wziac dobrej plyty i ktoregos z tanich D 9x5 czekajac az conroe stanieja

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...