Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Imo to trochę już chyba nikt nie wie o co chodzi (powinno chodzić?) w podkręcaniu....

Sorry Panowie ale po kiego c*uja kupować najdroższe pamięci, najdroższe mobo aby podkręcać proca...Toż lepiej kupić mocniejszego proca (takie moje wnioski, też ze sprzętu jaki mam). Chyba niektórzy zatracili główną myśl OC, przecież to chodzi o to aby zaoszczędzić pieniądze.

 

Oczywiście jest to co innego niż w momencie gdy ktoś nie zwraca uwagi na kasę a liczy się max wydajność, wtedy oczywiste jest wydanie takich sum aby mieć jak największą wydajność.

Takie drobne przemyślenia.

 

OT Gdzie Janas podział porzadne zmiany???????

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a'propos tych memek ... fakt .. albo inne wsadzone na screena albo bug cpu-z... obstawiam to drugie bo ten conroe bez bez buga na 2,500V to byłaby przesada a i takiego buga widziałem :P...

 

btw.. piękny mecz .. szkoda że mieli pecha :(( no ale tak bywa .. jak nie ryżojad nieuznający bramek to pech w postaci jednej minuty za długo :P .. tak czy inaczej re5pect dla chłopaków z kadry OC ... znaczy MŚ :D

 

EDIT: w końcu ktoś ten temat podkleił :D dzięki :D jesio niech tylko doklei Cedar Mill do Celeronów D i bedzie piękny porządeczek :D

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo polska piłka jest jak Celeron... nawet na 5GHz to tylko Celeron...

Znowu on... :-/

 

A słyszłeś o takim czymś jak Celeron na rdzeniu Cedar Mill? Fakt, nadal nazywa się Celeron ale już wydajnościowo jest mocno ponad swoją nazwe...

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu on... :-/

 

A słyszłeś o takim czymś jak Celeron na rdzeniu Cedar Mill? Fakt, nadal nazywa się Celeron ale już wydajnościowo jest mocno ponad swoją nazwe...

Hmm ja tam nic super w tym celku nie widze, nawet po OC. Cena jak za nowego A64 Venice 3000+ (+-30zł) a nadal jest to głupi cfeleron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, cene ma normalną, wydajnością przewyższa semprona który jest procem tej samej klasy, więc jak dla mnie ten celeron nie jest już lipnym celeronem jak niegdyś.

Moze i jest wydajnieszy jesli kupisz do niego mobo za 400zl, posiadasz fajna zasilke, nienajgorsze memki, high end chlodzenie (Ninja, TT BT itp) i podkrecisz go o marne 2-2.5ghz... co jest zabiegiem moim zdaniem totalnie bezsensownym.

 

BTW o którym sempronie mowisz? Jakby nie patrzec te na AM2 są o 25% tańsze, a tym segmencie cena jest to podstawa :wink: . A celek o 25% wydajniejszy napewno nie jest (mowa o stock) :D

 

edit

Widze ze mowisz o 754/939 - pamietaj ze te celki sa to nowiutkie procki na stosunkowo nowym jajku, a te semprony maja roczek, jak nie wiecej :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tu używa stock setów :D

Hm... To po co kupować za 330 zł Cfelerona, skoro za 102 zł może kupić używanego Semprona 939 który robi 2,7GHz? Za 202 zł może kupić 2,7GHz Venice... Allegro kolego, a nie 330 zł za Cfelerona.

 

I nikt tu nie mówi że nowy Celeron jest zły. Nie jest boski, jest normalny. W porównaniu do Celeronów D jak tylnia część ciała, Baleronów Wiliamette to jest mega super odjazdowy... Ale za tę cenę można mieć więcej...

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto tu używa stock setów :D S64 na 939 ma identyczną cene jak nie większą, mobo to też koszt czonajmniej 310z jesli wezmiemy DFI Infinityl, wydajności i podkręcalności na AM2 dokładnie nie znamy no i jeszcze nie ma dobry płyt.

 

No ale skoro twierdzisz ze nowy celek jest tak samo lipny jak stary to coz, klucic sie z toba nie bede, ja wiem swoje ty wiesz swoje :wink:

Kto uzywa stock? Jakies 98% uzytkownikow komputerów. Taki drobny odsetek.

 

Co do cen juz pisałem - venice 3000+ ma taka sama jak celeron. Cena sempow na 939 jest utrzymywana sztucznie, procesor ten jest wart max 2xx zł - zyjemy w Polsce.

 

Mobo - zeby pokrecic na 939 nie trzeba miec plyty za 300 czy 400zł. Zwykły abitek AV8 za 150zł nowka i lecisz na ~2.8ghz z palcem. Pomijam kwiestie innych plyt <200zł :D

 

Moze porownamy starsze celki do sempronow - to one mialy konkurowac ze soba ;)

 

Znajdź mi takiego za taką cene to wezme od ręki!@

Allegro ;). Tam semp 2500+ poszedl za 50zł :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:24

Wiesz, cene ma normalną (330zl), wydajnością przewyższa semprona który jest procem tej samej klasy, więc jak dla mnie ten celeron nie jest już lipnym celeronem jak niegdyś.

 

Na powitrzu robi ponad 5ghz do pi16 co daje mu niewiele ponad 11 minut na niewyszukanych pamieciach! Wiesz ile semp by do tego potrzebował przyjmujac ze mamy winboondy? Luźno 3,15GHz, co w tym przypadku jest trudne na AC.

 

1:39

A kto tu używa stock setów :D S64 na 939 ma identyczną cene jak nie większą, mobo to też koszt conajmniej 310z jesli wezmiemy DFI Infinity, wydajności i podkręcalności na AM2 dokładnie nie znamy no i jeszcze nie ma dobry płyt.

 

No ale skoro twierdzisz ze nowy celek jest tak samo lipny jak stary to coz, klucic sie z toba nie bede, ja wiem swoje ty wiesz swoje :wink:

 

1:46

Hm... To po co kupować za 330 zł Cfelerona, skoro za 102 zł może kupić używanego Semprona 939 który robi 2,7GHz?

Znajdź mi takiego to biere od ręki.

Moze porownamy starsze celki do sempronow - to one mialy konkurowac ze soba ;)

A nowe to przepraszam z czym maj.ą konkurować? Same ze sobą?

 

BTW. to czy my jesteśmy 98% uzytkowników na tym forum (w tym temacie) czy jesteśmy tym 2%?

 

Venice 3k kosztuje 330zl? :blink:

 

1:52

2182125[/snapback]

Hmm za 50zł taki procek... pewnie, lepiej dolozyc 200zl (5x wyzsza cena!) zeby miec 200mhz wiecej ;). Az ciezko uwierzyc, ze duronki 800MHz po 100zł schodzą :lol: :lol: :lol:
Jak dla mnie to ten semp nie poszedl za 50zl tylko jak to nie raz na allegro bywa aukcja została zakonczona przed czasem z powodu sprzedazy 'od reki'.

 

W stock 200MHz w oc 350mhz czy wiecej.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź mi takiego to biere od ręki.

 

A nowe to przepraszam z czym maj.ą konkurować? Same ze sobą?

 

BTW. to czy my jesteśmy 98% uzytkowników na tym forum (w tym temacie) czy jesteśmy tym 2%?

 

Venice 3k kosztuje 330zl? :blink:

 

Jesteś pewien że one poszły z tyle normalnie? Bo ja myśle że ci ludzie się umówili na zakończenia aukcji przed czasem.

 

@MaSell

S2500+... mnożnik x7, jak nie masz mobo co zrobi co najmniej 385 to po co ci to?

Venice 2.8ghz 1.4v i podobne sa wycofywane, bo kilka-kilkanascie minut przed koncem po 3x0zl stoja ;) .

 

Hmm za 50zł taki procek... pewnie, lepiej dolozyc 200zl (5x wyzsza cena!) zeby miec 200mhz wiecej ;). Az ciezko uwierzyc, ze duronki 800MHz po 100zł schodzą :lol: :lol: :lol:

 

@ Hary

Obserwowałem go do zakonczenia aukcji i za tyle poszedł, wiec nie wymyslaj historii, ze sie dogadali ;) .

 

Ps 2400 a 2750 - naprawde kosmiczna roznica jak za 5x wieksza kase ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo to trochę już chyba nikt nie wie o co chodzi (powinno chodzić?) w podkręcaniu....

Sorry Panowie ale po kiego c*uja kupować najdroższe pamięci, najdroższe mobo aby podkręcać proca...Toż lepiej kupić mocniejszego proca (takie moje wnioski, też ze sprzętu jaki mam). Chyba niektórzy zatracili główną myśl OC, przecież to chodzi o to aby zaoszczędzić pieniądze.

 

Oczywiście jest to co innego niż w momencie gdy ktoś nie zwraca uwagi na kasę a liczy się max wydajność, wtedy oczywiste jest wydanie takich sum aby mieć jak największą wydajność.

Takie drobne przemyślenia.

 

OT Gdzie Janas podział porzadne zmiany???????

Pozdr

tu niestety pojawia sie powazny problem fsb. trzeba kupic albo zarabiasta (droga) płyte albo proca z wysokim mnoznikiem (drogiego) zeby moc wycisnac duzo, ale wydajnosc i tak bije na głowe x2.

 

(niepotrzebie zdjął jelenia, no i szkoda ze gralismy w 10tke : /)

 

//

 

hary i maseł:

 

mam was zaraportowac koledzy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Jak myślicie:różnica cen między E6600 a E6700 będzie spora? Ja jeśli już to skłaniałbym się ku 4-cachowemu E6600 i podkręcił do 3,8 albo wyzej :P

Na Core 2 Extreme mnie nie stać :D A co do ramu to przecież nie każdy chyba będzie się tak dobrze kręcił jak trzeba do conroe'a. Polecacie Corsair/Geil/Patriot ?Co jest dobre do OC.

 

EDIT/ Polska to lamki :| Jak nie potrafią utrzymać wyniku 2 minuty dłużej to jest coś nie tak, powinni mieć opanowane taktyki na utrzymanie wyniku itd, Oni wykopują na oślep jak już mają wynik trzymać, taka taktyka to ja dziękuje...

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powracając do tematu (bo myśle ze troszke coponiektorzy walneli OT) to ktos wie jak wygladaja mozliwosci OC na GA-965P-DQ6 od gigabyte ? ile to ma fsb ? bo zasilanie ma 12 stopniowe powinno dawac stabilne napiecia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie: cena między E6600 a E6700 będzie spora? Ja jeśli już to skłaniałbym się ku 4-cachowemu E6600 i podkręcił do 3,8 albo wyzej :P

Na Core 2 Extreme mnie nie stać :D A co do ramu to przecież nie każdy chyba będzie się tak dobrze kręcił jak trzeba do conroe'a. Polecacie Corsair/Geil/Patriot ?Co jest dobre do OC.

 

EDIT/ Polska to lamki :| Jak nie potrafią utrzymać wyniku 2 minuty dłużej to jest coś nie tak, powinni mieć opanowane taktyki na utrzymanie wyniku itd, Oni wykopują na oślep jak już mają wynik trzymać, taka taktyka to ja dziękuje...

Było już kilka razy, różnica będzie gdzieś na takim poziomie jak tutaj (tylko licz 1$=1€)

Dołączona grafika

 

 

Ja mam Corsairy 5400C4 takie znośne kostki, a i Patrioty LKK 800 też nie są najgorsze, a jakbys wyrwał jakieś Corsarze UL to miałbyś już Extra ramki. A po więcej infa na temat DDRII zapraszam Tutaj oraz Tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie:różnica cen między E6600 a E6700 będzie spora? Ja jeśli już to skłaniałbym się ku 4-cachowemu E6600 i podkręcił do 3,8 albo wyzej :P

Na Core 2 Extreme mnie nie stać :D A co do ramu to przecież nie każdy chyba będzie się tak dobrze kręcił jak trzeba do conroe'a. Polecacie Corsair/Geil/Patriot ?Co jest dobre do OC.

na prawde szukanie nie boli, uwierz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wszystkich topicach mówicie że nawet najtanszy Conroe E6300 zmiecie wszystko z ziemi, ale że wy jesteście overclockerami to chcecie E6600 z wypaśną płytką za 800zł. Wszystko spoko- rozumiem, ale ja NIE mam zamiaru kręcić, NIE mam 2000zł na nowego kompa i mam dość słuchania ze dobra płyta bedzie dostepna tylko powyzej 800zł. Mam 1000zł na procek i płyte, chce usłyszeć czy za tą cene dostane najtanszego conroe, z jakas STABILNA płytką, z jednym zlaczem PCI-X?

Btw. NIE chciałem nikogo urazić, ale wiecie jakie są polskie realia, poprostu nie mam tyle kasy, a wy mówicie ze tym zabije "potencjał" procka :mur: Przecież za rok moge kupić lepszą płytke i tym samym pokręcić, prawda?

Edytowane przez Ombre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ombre jakis miesiac po premierze tych prockow bedzie duzy wybor plyt glownych, wiec napewno uda ci sie za 1000zl kupic procesor i w miare dobra mobo. Z tego co slyszalem to juz sa modele za okolo 300zl, jednak jeszcze nie sa w sprzedazy.

Sam mam zamiar kupic najtanszego Conroe, lecz na plycie nie bede oszczedzal, bo ten procek ma zbyt duzy potencjal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej sie zmiescisz w 1000zl

Teraz i tak nic nie ma do kupienia

obecne przewidywania jak beda wygladaly ceny zawarte sa tu:

http://pc.watch.impress.co.jp/docs/2006/0531/kaigai274_1.pdf

Techniczne informacje i nazewnictwo nowych prockow tu:

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel...microprocessors

Pierwsze conroe beda powyzej 1000 za to najtansze allendale okolo 700-800

Ceny beda zalezaly od reakcji cenowej AMD oraz czy AMD ma jakiegos asa w rekawie.

Jesli wszystko z rynkiem bedzie OK to zestaw (stabilna plyta + conroe) za

mniej niz niz 1000 zl za kilka miesiecy.

Nie wiadomo tylko jak skuteczne beda nowe zabezpieczenia Intela przed OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wszystkich topicach mówicie że nawet najtanszy Conroe E6300 zmiecie wszystko z ziemi, ale że wy jesteście overclockerami to chcecie E6600 z wypaśną płytką za 800zł. Wszystko spoko- rozumiem, ale ja NIE mam zamiaru kręcić, NIE mam 2000zł na nowego kompa i mam dość słuchania ze dobra płyta bedzie dostepna tylko powyzej 800zł. Mam 1000zł na procek i płyte, chce usłyszeć czy za tą cene dostane najtanszego conroe, z jakas STABILNA płytką, z jednym zlaczem PCI-X?

Btw. NIE chciałem nikogo urazić, ale wiecie jakie są polskie realia, poprostu nie mam tyle kasy, a wy mówicie ze tym zabije "potencjał" procka :mur: Przecież za rok moge kupić lepszą płytke i tym samym pokręcić, prawda?

Spokojnie bedzie mozna kupic asrocka takiego jak ten moj na X200 w cenie ponizej 300 zlotych. Do krecenia to sie to nie nadaje (na moim egzemplarzu 2.66@2.9 to szczyt mozliwosci), ale jesli oc totalnie odpada to warto poczekac na benchmarki bo model 945 na 3.4Ghz za 160 dolcow moze byc mocna konkurencja dla conroe na 1.6 i zmniejszonym cache. Wtedy masz proca na nasze za jakies 650-700 + plyte w stylu asusa na 945PL za 330-360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mogę się doczekać prywatnych testów Conroe, ale też MOBO do tych procków. Bardzo mnie zainteresowała DFI LanParty UT RD600-T2R/G (RD600+SB650). Tylko czemu na niej na Crossfire grafy działają na 8x a nie 16x? Przecież ATI już dawno dało radę zrobić double 16x! To przez to dodatkowe PCI-E na kartę do fizyki? Czy 8 ścieżek do każdej grafy robi w tej chwili różnicę między 16-ma ścieżkami? Wiem, że mały OT, ale wciąż się trzymam MOBO na Conroe :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...