Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie tak by się wydawało. Wszystko przynajmniej za tym przemawia... ale w każdym źródle dotyczącym zapowiedzi tej MOBO występuje linijka "CF PCIe x8/x8". Chociażby jak w tym linku:

 

http://www.dzikie.net/index.php?news=4255

 

Ale to jedynie pierwsza lepsza stronka z takim opisem. Szukałem w necie długo i w wielu miejscach się to powtarza. Ten sam spis nowych MOBO można w wielu miejscach znaleźć. Może ktoś opublikował błędnie a wszyscy to kopiują, ale jakaś weryfikacja by się należała.

 

Chyba CF PCIe x8/x8 nie można inaczej interpretować :wink: . Na stronie ATI, w info o RD600 też nie jest nic napisane na temat Crossfire i czy to jest x16 wtedy czy x8. Skołowało mnie to i dlatego chciałem skonfrontować z tym co bywalcy tego forum wiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Kurcze ze 1000zł za E6600 :( !? Troche drogo, ale jak ma po OC chodzic lepiej niz FX-62 to nie wygląda to drogo... 1500-2000zł na mobo i procka + grafa za 1000zł + ramy też troche.... Dobry pc=3500-4000zł, troszke dużo :D Ale przyszłościowo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak by się wydawało. Wszystko przynajmniej za tym przemawia... ale w każdym źródle dotyczącym zapowiedzi tej MOBO występuje linijka "CF PCIe x8/x8". Chociażby jak w tym linku:

 

http://www.dzikie.net/index.php?news=4255

 

Ale to jedynie pierwsza lepsza stronka z takim opisem. Szukałem w necie długo i w wielu miejscach się to powtarza. Ten sam spis nowych MOBO można w wielu miejscach znaleźć. Może ktoś opublikował błędnie a wszyscy to kopiują, ale jakaś weryfikacja by się należała.

 

Chyba CF PCIe x8/x8 nie można inaczej interpretować :wink: . Na stronie ATI, w info o RD600 też nie jest nic napisane na temat Crossfire i czy to jest x16 wtedy czy x8. Skołowało mnie to i dlatego chciałem skonfrontować z tym co bywalcy tego forum wiedzą.

http://dailytech.com/article.aspx?newsid=2645

 

RD600 will support motherboards with three PCI-Express x16 slots for three graphics cards

http://www.dzikie.net/index.php?news=4506

 

ATI RD600 będzie wspierał płyty główne z... 3 slotami PCI-Express x16

Według tych wiadomości RD600 wspiera 3 sloty pci-e x16 także myśle, że dfi lanparty na rd600 też będzie posiadać przynajmniej 2 sloty pci-e x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

To można np. kupić karte jedną nvidi i dołożyć ati do obliczeń ? 1300zł :( Niech on będzie troche tańszy w niemczech chociaż to się sprowadzac będzie czy jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według tych wiadomości RD600 wspiera 3 sloty pci-e x16 także myśle, że dfi lanparty na rd600 też będzie posiadać przynajmniej 2 sloty pci-e x16

 

Że wspiera to wiadomo... Ale ma tylko 48 ścieżek... a poza PCIe musi mieć chociaż jakieś PCI albo PCIe x1. W linkach które podałeś, też nie ma nic powiedzianego o trybie działania tych slotów w Crossfire. Może to po prostu właśnie CF jest jakoś gorzej obsługiwany przez RD600... Mam wielką nadzieję, że się mylą bo to wygląda na moją wymarzoną MOBO :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego flagowy bajer ATI jakim jest crossfire ma być gorzej obsługiwany na chipsecie produkowanym przez tą samą firmę?

Fakt... Nie miało by to najmniejszego sensu... W takim razie na CF daje double x16 ale już 3 port PCIe x16 na kartę fizyki będzie jechał na x8... Z resztą pewnie słusznie. Więcej chyba dla tego bajeru nie ma sensu.

Edytowane przez AL-X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 1300 zeta imho odpada jesli chodzi o oc. 2k z plyta to troche drogo a w sumie zyskujesz tylko szanse na powiedzmy 400-500 Mhz wiecej (przy czym tutaj juz wchodzimy w granice 3.6-4Ghz co na ac raczej nie bedzie mozliwe bez ekstremalnego napiecia na xs ktos chyba robil 4 Ghz przy 1.7V) + wiekszy cache.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie. Cache

doszukal sie ktos realnego znaczenia cache?

Yotomeczek napisal tylko ze jest roznica, ale jaka ??

Bo moze znikoma(3-7%), jak w przypadku Venice i SD.

Na xtremesystems.org jest wątek o tym, nie jest aż tak źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=185555

 

Masa fajnych testow + porownanie conroe z 4MB na 3Ghz z opkiem 165 na 3 Ghz.

 

Znalazlem porownanie E6300 do E6400 na stockowych ustawieniach:

 

http://www.pconline.com.cn/diy/evalue/evaluate...5/791941_8.html

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

4,5GHz zamiast 2,4 to już coś :D Jak w teście E6600 jest lepsze od Fx-60 bez podkręcania to boje się myśleć jak bardzo zmiażdży FX-62 po OC ;) Bad Axe jest loox, ale ja czekam na DFI,Asus na DR600 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm 1300 zeta imho odpada jesli chodzi o oc. 2k z plyta to troche drogo a w sumie zyskujesz tylko szanse na powiedzmy 400-500 Mhz wiecej (przy czym tutaj juz wchodzimy w granice 3.6-4Ghz co na ac raczej nie bedzie mozliwe bez ekstremalnego napiecia na xs ktos chyba robil 4 Ghz przy 1.7V) + wiekszy cache.

kto tu mowi o ac :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

link

 

dfi na 590 śłi pod conroe [;

 

powiem, ze fajne te 6 portow sata jest, no i elo wyświetlaczyk :lol: a chlodzenie na nb jest bardziej elo, ale widac bzyczek ten sam hałasliwy...

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Czy jak sobie kupie Audigy 4 to włoże to potem do mobo pod conroe? Każda mobo będzie miała przynajmniej 1 PCI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy taka sama kicha jak nf4 dla intela

moze wyciagneli jakies wnioski... moze...

 

Czy jak sobie kupie Audigy 4 to włoże to potem do mobo pod conroe? Każda mobo będzie miała przynajmniej 1 PCI ?

powinna miec, ale kto to tam wie....

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jak sobie kupie Audigy 4 to włoże to potem do mobo pod conroe? Każda mobo będzie miała przynajmniej 1 PCI ?

Stare PCI jeszcze dlugo sie utrzyma (ma ponad 10 lat) bo nikt nie kupi plyty bez PCI jesli posiada wewnetrzny tuner TV

o ile plyta nie bedzie miala podobnego lub lepszego na pokladzie.

Irytuje mnie nieco obcinanie drugiego kanalu PATA w najnowszych plytach pod conroe po podlaczeniu 2 nagrywarek nie ma

gdzie podpiac starego dysku. Trzeba dokupic kontroler i jeszcze raz klania sie PCI.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...