Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

@seraf

mozesz troszke jasniej bo niewiadomo o co ci chodzi

mea culpa :-)

tutaj jest conroe a nie coreduo jak w macach.

sorki za blad

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie , prubował w końcu ktoś prubował na asusie p5ld2 odpalić tego connrołka ?? bo z tego co widze to sporo chińczyków już go ma , a nikomu nie przyszło do głowy sprawdzić go na takiej płycie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy dobrze zrozumiałem: Intel stworzył konfiga, wszystko poustawiał a kolesie z Anand naciskali przyciski uruchamiające testy? Zauważcie też, że na żadnym screeni z tych testów nie było podanych opóźnień pamięci (albo nie zauważyłem), a na koniec okazuje się, że testy były dobrane tak aby nie przekraczały wielkości cache w conroe (4MB) i gdy ktoś zaczął robić inne testy to już nie było tak kolorowo... :lol:

Ale z drugiej strony skąd takie wyniki w SPi? Przecież już 1M to jest około 10 MB a 16M to ponad 130MB...więc jak to jest? W ogóle to wszystko to jest jakaś śmierdząca sprawa, po co Intel dawał system pod AMD oparty na płycie z chipsetem ATI? Czemu nie wzięli NF4? Coś kręcą, a szkoda by było bo też już zacząłem myśleć o przesiadce na Intela (oczywiście po jakimś czasie jak ceny jeszcze trochę spadną-chociaż jak by to była rzeczywiście taka rewelacja jak swego czasu Venice to mogło by się zdażyć to co z nimi czyli ceny by wzrosły, a może i by nie wzrosły bo w końcu Intel nie ma takich problemów jak AMD z nadążaniem z produkcją).

Pozdr

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mi sie zeby intel az tak krecil,

od dawna wiadomo, ze ma firma potencjal,

a ze dostali od amd po tylku i "gorace gigaherze" nie

byly zbyt udane to zrobili w koncu cos dobrego,

 

i tak przeciez po wyjsciu beda testy z roznych zrodel,

wiec takie oszukiwanie nie przyniosly by im duzo splendoru

i zielonych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie . Dlatego też zastanawiam się co miał dokładnie a mysli koleś piszący na stronce którą podrzucił Mardok. W sumie to fakt, jaki miałoby sens takie oszukiwanie? No nic możemy mieć tylko nadzieję, że wydajność będzie faktycznie na takim poziomie i ceny w PL nie będą się znacznie różniły od tych na zachodzie :wink:

Pozdr

 

 

P.S. teraz tylko musimy poczekać czy AMD wyciągnie jakiegoś asa z rękawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co autor miał na myśli nie wiem, było to dałem.

 

Mnie się osobiście najbardziej podobał kawałek:

 

„However, once you go over the 4MB limit, Conroe is slower than Athlon 64 at the same clock.”

 

Mało realny ale pocieszający ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co autor miał na myśli nie wiem, było to dałem.

 

Mnie się osobiście najbardziej podobał kawałek:

 

„However, once you go over the 4MB limit, Conroe is slower than Athlon 64 at the same clock.”

 

Mało realny ale pocieszający ;)

do mnie ten artykół nie przemawia ...

Mardok - kiedy Ty śpisz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne procki, wreszcie AMD dostało po pupie od Intela.

Wiesz to raczej nie na miejscu stwierdzenie... Od zawsze intel byl dobry (lepszy?) , tylko akurat seria A64 dala mu lekko popalic . Ale widac po Conroe , ze sie "odplacil" i to dosc konkretnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polak_1991

Wiesz to raczej nie na miejscu stwierdzenie... Od zawsze intel byl dobry (lepszy?) , tylko akurat seria A64 dala mu lekko popalic . Ale widac po Conroe , ze sie "odplacil" i to dosc konkretnie :wink:

no tak tylko a64,s64 wyszły AMD jako tako, ale moj celeron z podpisu i tak bije w benchamrkach mojego athlona 2.7 na s754....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Polak_1991

no w ilosci mhz to szczegolnie, ale serio w 3D Mark 03 max 3350Pkt a teraz 3706Pkt i sie zapowiada na wicej bo moj celeron nie powiedział ostatniego słowa i karta graficzna tez

 

P.S te 3350pkt na takich samych ustawieniach jak na celeronie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w ilosci mhz to szczegolnie, ale serio w 3D Mark 03 max 3350Pkt a teraz 3706Pkt i sie zapowiada na wicej bo moj celeron nie powiedział ostatniego słowa i karta graficzna tez

 

P.S te 3350pkt na takich samych ustawieniach jak na celeronie....

Zrob test 3dmarka 2k1 to wtedy dopiero zobaczysz roznice miedzy celeronem i A64 ;]

Te 356pkt w 2k3 mniej na A64 to raczej wina sterownikow do karty graficznej, zasmieconego sytemu itp., a nie procesora ;]

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: Tyle ja mam na "ustawieniach i sysie" do pracy (czyli 8*305~2440). Lol nawet dokladnie tyle :] a roznica 1,2Ghz.

 

Jak to jest wkoncu z tymi 64Bit w Conroe?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...