Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

No ale nie było po angielsku tylko po ŻABIEMU :lol2:

Taaa.... Już widzę jak wszyscy to czytają... Mężczyźni to wzrokowcy, lubią pooglądać słupki. Ja tam znam francuski, a translatory robią z tego "kali jeść" więc i tak nie ma sensu czytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz dzieki wielkie za ten tescik :) roznica miedzy 2 mb a 4 mb jest zauwazalna i w niektorych grach sięga 20 fps (bo mnie interesuja gry :) w pi sobie nie pogram :)) to jednak nie wiem czy warto płacić za te 2 mb dodatkowego cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co mieli się wypowiadać ? Tym bardziej, że NDA jest :) Męczyli się w tym czasie z upartą płytą i OC proca :)

czyli osoby ktore nabijały te 50 stron postownie mialy proca B)

 

eot ;)

 

Sarkazz dzieki wielkie za ten tescik :) roznica miedzy 2 mb a 4 mb jest zauwazalna i w niektorych grach sięga 20 fps (bo mnie interesuja gry :) w pi sobie nie pogram :)) to jednak nie wiem czy warto płacić za te 2 mb dodatkowego cache.

sory, ale takie teksty mnie dobijają :ploom: mi tam wieksza radosc daje zapuszczenie PI, a nawet jakiegos tam 3dmarka niz głupie gry :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli za 2MB będziesz musiał zapłacić 2x mniej, to zupełnie się nie opłaca kupować Conroe... Pod warunkiem że 6300 będzie się ładnie podkręcać. W końcu to kończy się i tak na absurdalnych wartościach FPS 200-300... Do gier potrzeba stale ponad 60, już 100 jest luks... A kiedy wyjdą gry które będą potrzebowały czegoś więcej niż podkręconego E6300 żeby działać płynnie? Pusta, niewykorzystana wydajność... Co za różnica czy masz 280 czy 300 FPS... Lepiej wydać więcej na kartę graifczną.

 

mi tam wieksza radosc daje zapuszczenie PI, a nawet jakiegos tam 3dmarka niz głupie gry :P

I co - wracasz do domu i puszczasz SPI? OC to zabawa na tydzień, potem zostaje ci pusta, niewykorzystywana wydajność... no i pare screenów do siga... pf. Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazz - akurat jak ktoś posiada SLI na 7800/7900 albo jakiegoś 7950GX2 to Conroe wykorzysta w grach w 100%, bo daje niezłego kopa :) a w podanym teście rzeczywiście różnica jest w grach nawet na poziomie 10~20% - tylko, że w 800x600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sarkazz - akurat jak ktoś posiada SLI na 7800/7900 albo jakiegoś 7950GX2 to Conroe wykorzysta w grach w 100%, bo daje niezłego kopa :)

Allendale - 2MB, Conroe - 4MB. Jeśli E6300 będzie działać po OC na 3GHz i będzie kosztować 700-800 zł to nie widzę potrzeby wydawać 1500 zł na 4MB i niewiele lepsze OC. Nadal wchodzimy w sferę absurdalnych FPS które do niczego nie służą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Conroe będzie mógł pracować w płytach z chipsetami i945, i955, i965 i i975, jednak pod warunkiem, że będą one wyposażone w moduł regulacji napięcia VRM 11. Tymczasem płyty produkowane do całkiem niedawna mają VRM 10 i nie nadają się do Conroe. Dopiero niedawno producenci zaczęli wprowadzać wersje "Conroe ready". Jak rozróżnić na rynku jedno od drugiego? Jeśli płyta jest rzeczywiście "Conroe ready", producent na pewno się tym pochwali."

 

Czyli KISZKA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allendale - 2MB, Conroe - 4MB. Jeśli E6300 będzie działać po OC na 3GHz i będzie kosztować 700-800 zł to nie widzę potrzeby wydawać 1500 zł na 4MB i niewiele lepsze OC. Nadal wchodzimy w sferę absurdalnych FPS które do niczego nie służą.

3GHz to moze byc problem z uwagi na chipset.

 

ZA 2MB cache'u VT i EIST i większy zegar.

Zegar jak zegar, ale mnoznik wyzszy sie przyda czasami.

 

a Ci co na prawdę mają conroe w łapkach wykręcili 5,1GHz

Ja mysle, ze do wyobrazni (przynajmniej mojej) bardziej przemawiaja wyniki o/c na 'normalnych' systemach pozwalajace na prace 24/7, a nie wysoki zegar mozliwy do utrzymania przez kilka minut. 5GHz na DI czy innym LN2 to tak jak komus dac potrzymac kluczyki od Porsche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma co ukrywać, będzie to już górna granica E6300. I na razie nie ma tanich płyt które by tak potrafiły.

Ekonomiczny to bedzie dopiero E4200 co do granicy OC E6300 to praktyka pokaze za kilka miesiecy na dzisiaj to mozna przyjac

ze potrzebna droga plyta i bardzo drogi RAM aby wyznaczac granice.

 

"U mnie Gigabyte odpadł dużo szybciej niż przy FSB 400MHz a i problemów trochę sprawiał - także tej płycie już podziękuję "

 

Ten cytat wskazuje ze problemy moga byc znacznie ponizej 2.8 GHz nawet przy plycie reklamowanej do OC a przy taniej plycie

moze zostac na 1.86 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekonomiczny to bedzie dopiero E4200 co do granicy OC E6300 to praktyka pokaze za kilka miesiecy na dzisiaj to mozna przyjac

ze potrzebna droga plyta i bardzo drogi RAM aby wyznaczac granice.

A kto broni kupić 2x512 za 200 zł? Nikt ci nie każe mieć super wykręconego ramu... Granicą będzie prawdopodobnie maksymalne FSB płyty, z takim mnożnikiem nie zawojujesz 5GHz. Biostar może się okazac dobry na przykład... a na pewno nie bedzie tak drogi jak DFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

771 netto - doliczyc 22% to mamy 900 zł i tak :/

to po zawodach :mur: Za tyle mozna kupić dobre mobo i procka pod niego...

Ja licze na ten 945. Ze będzie tani i wydajny, dający duże możliwości o/c. Min te FSB 400.

No nic... czekamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ja mysle, ze do wyobrazni (przynajmniej mojej) bardziej przemawiaja wyniki o/c na 'normalnych' systemach pozwalajace na prace 24/7, a nie wysoki zegar mozliwy do utrzymania przez kilka minut. 5GHz na DI czy innym LN2 to tak jak komus dac potrzymac kluczyki od Porsche.

no niezbyt trafne porównanie do tych kluczyków ...

takie wyżyłowane 5,1GHz oznacza w praktyce ok 3,5-4Ghz na AC 24/7, ok 4,5GHz na FC 24/7 ... itd

a kolo zrobił to 5,1 na kaskadzie (3 stopniowa)- więc na upartego może sobie na niej latać 24/7 (teoretycznie)

to raczej tak jak jazda wózkiem z podtlenkiem azotu - każdy dostaje kopa - ale tylko najmocniejsze wgniatają w fotel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na srednia z obecnych prockow to do 4GHz na AC 24/7 i przy w miare normalnych napieciach to jestem sceptyczny.

Srednia pewnie bedzie w okolicach 3,3-3,5G. Wybitne sztuki to a i owszem, ale ja na owe 4GHz to bym sie nie napalal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie każdy egzemplarz tego najsłabszego modelu latał ~3ghz to chyba będzie hit i pora na zmianę bebechów ;). Na tweaku w teście dało to w ut2004 (czyli grze) przyrost ~45 fps względem fx'a :o który po o/c miał praktycznie ten sam zegar co fx. Czyli sprawdzają się założenia ok. 20% lepszej wydajności od amd w mutlimediach. Tylko trzeba będzie do tego kupić co najmniej 1900xt. Ale i tak najważniejsza będzie błyskawiczna kompilacja źródeł ;d

 

A o wersji extreme to chyba można tylko pomarzyć.

 

Oby tylko było mobo które zrobi te 400fsb [;

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po zawodach :mur: Za tyle mozna kupić dobre mobo i procka pod niego...

Ja licze na ten 945. Ze będzie tani i wydajny, dający duże możliwości o/c. Min te FSB 400.

No nic... czekamy.

Na 945 to raczej bedzie baaaardzo trudno o 400 FSB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 945 to raczej bedzie baaaardzo trudno o 400 FSB :D

Obyś się mylił. No ale cóż. Podejrzewam że na więcej stac mnie nie będzie. A Conroe włożyć już będe mógł. Co by nie zmieniać mobo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...