Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Przeciętne X2 kręci się na AC ok 2,5GHz (dane z tematu o X2)

purepc to nie cały świat - oc zależy od CPU, płyty i chłodzenia, a u nas z tym często źle. Te 2.5 GHz to na stock napięciu

Jakoś nie zauważyłem żeby Gigabyte DS3 miał problemy z FSB i E6300/6400 (mówię tu o fsb >450MHz)...

Wszystkie płytki gigabyte DS3 nie mają problemów? Czy tylko kilka egzemplarzy? Płytka DQ6 już się tak ładnie nie kręci - może nowe biosy coś pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E6300 i DS3 = 1300 zł. To nadal 350 zł więcej, więc jest to niebagatelna kwota dla kogoś kto kupuje już i tak low-endowe komponenty. Wiadomo że odpowiednio wykręcony Core 2 Duo (3ghz i więcej) nie ma konkurencji... Tylko jesli ktoś gra w gry, przegląda net i ogląda filmy to jest to 350 zł na darmo wydane bo nie przynosi wymiernych korzyści. Zresztą być może pojawią się jakieś ciekawe i tanie mobo pod C2D i wtedy wytuacja ulegnie zmianie.

 

EDIT

 

Do wypuszczenia A64 w 65nm pozostało niewiele czasu, i wtedy to może wyglądać zupełnie inaczej.

tak samo jak do 0,45 Intela ... mniej więcej

proszę Cię - nie pisz że E6300 to low end :D bo to trąci lamą (są jeszcze celiny na CM, D930 itd)

Dla mnie sprawa jest prosta - ktoś ma S939 = jak czuje potrzebe zmienia na X2 (jak filmy kompresuje albo ma kiepawe OC A64)

Jak ma kupować AM2 - lepiej wziąć E6300 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

jsk nowy sprzet to faktycznie lepiej chyba juz troche dolozyc , ale majac dobre mobo pod s939 (dfi) dobre memki nie widze sensu zmiany na c2d jezeli ktos liczy sie z kazdym groszem , chyba ze ma kasy ile chce to co innego -no i jak liczy pi to wtedy zmiana obowiazkowA:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. niebede narazie zmienial platformy bo niema sensu tylko zmienie procka na jakiegos X2 juz teraz mozna wyrwac 3800x2 za 160$ http://www.monarchcomputer.com/Merchant2/m...gory_Code=amddc a jak nowe procki intela wejda wkoncu do sprzedazy to bedzie jeszcze lepiej.

i co kupisz sobie w USA, że dajesz linka z tamtą ??

Nowe ceny AMD ceny znamy już na forum kilka dni - więc ...

Dla Ciebie zmiana platformy nie ma sensu - dla innych ma

Dla mnie zmiana dobrze kręcącego się A64 na X2 nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem do tego samego wniosku po nocy analizowania wynikow X2.

Kupie sobie tego niedrogiego gigabyte DS4 (zalezy mi na fireware ale szkoda ze tylko dwa PCI ma:/) i E6300. Dzisiaj zamowie w lokalnym sklepie. Mam jedna watpliwosc tylko - czy chieftec paroletni juz 360W podola zadaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedlem do tego samego wniosku po nocy analizowania wynikow X2.

Kupie sobie tego niedrogiego gigabyte DS4 (zalezy mi na fireware ale szkoda ze tylko dwa PCI ma:/) i E6300. Dzisiaj zamowie w lokalnym sklepie. Mam jedna watpliwosc tylko - czy chieftec paroletni juz 360W podola zadaniu?

Jesli ma odpowiednie wtyczki...?? to czemu nie... Wkoncu C2D zuzywa mniej pradu... :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co kupisz sobie w USA, że dajesz linka z tamtą ??

Nowe ceny AMD ceny znamy już na forum kilka dni - więc ...

Dla Ciebie zmiana platformy nie ma sensu - dla innych ma

Dla mnie zmiana dobrze kręcącego się A64 na X2 nie ma sensu

Yoto zobacz gdzie on jest :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma odpowiednie wtyczki...?? to czemu nie... Wkoncu C2D zuzywa mniej pradu... :rolleyes:

podzielam, ale do conroe kupił bym coś nowego :]

a co do samego X2 to mam takie same zdanie jak przelom i yoto :), jak ktoś ma dobrze krętliwego jednordzeniowca to wymiana na X2 nie ma sensu, bo wydajność praktycznie nie wzrośnie :(

4x4 to zapewne następny pic na wodę, bo co AMD może nam zaoferować z tą technologią, NIC.

w grach, spi wydajność niewiele wzrośnie(albo wcale), a te 80% przewagi 4x4 nad komputerem wyposażonym w procesor dwurdzeniowy to zapewne będzie widoczne w aplikacjach takich jak: CINEBENCH 2003, 3ds max....

 

AMD musiałoby w 4x4 zaprezentować realne AntyHT(którego nie ma), a nie jakieś [ciach!]ły

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo producenci oprogramowania muszą zacząć realnie wykorzystywać wielordzeniowość. Bo jak rozumiem moc Conroe w testowanych aplikacjach (i przewaga nad AMD) na chwilę obecną bierze się z b. wydajnej zmienionej architektury a nie z faktu, że jest on dwurdzeniowy. (??)

 

Nie twierdzę, że gdy pojawi się oprogramowanie "wielordzeniowe" to AMD zyska nad Conroe, bo nadal Conroe będzie miał wydajna strukturę ale obie konstrukcje zyskają poprzez wykorzystywanie dwurdzeniowości

 

Bo w innej sytuacji wielordzeniowość w grach nie ma sensu bo nie jest wykorzystywana. Ciągle power zapewniałoby ciągłe żyłowanie taktowania .... A nie kolejne rdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD musiałoby w 4x4 zaprezentować realne AntyHT(którego nie ma), a nie jakieś [ciach!]ły

Tego to jeszcze nikt nie wie czy w K8L nie będzie, narazie krążą tylko plotki że nie ma. ;)

Sry za OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0% zysku z dwurdzeniowości w 3DMark2006? Podobno ten mark premiuje procesory wielordzeniowe O so chozi?

a ja sie zapytam co ma dwurdzeniowosc PROCESORA do duala PAMIECI?

 

bosz...

Edytowane przez p0rNfLaKe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie pytam do czego to "AntyHT" ? do spi? wszytko zmierza w kierunku wykorzystania wielordzeniowosci/watkowosci wiec w jakim celu sie "uwsteczniac"? im nowsza gra tym bardziej "trzepie" ona po dwoch rdzeniach. do tego dochodzi system operacyjny, API, to wszystko opiera sie na wielowatkowsci i osobiscie wole, aby wlasnie tak to dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie pytam do czego to "AntyHT" ? do spi? wszytko zmierza w kierunku wykorzystania wielordzeniowosci/watkowosci wiec w jakim celu sie "uwsteczniac"? im nowsza gra tym bardziej "trzepie" ona po dwoch rdzeniach. do tego dochodzi system operacyjny, API, to wszystko opiera sie na wielowatkowsci i osobiscie wole, aby wlasnie tak to dzialalo.

przecie antyht okazalo sie bujdą marketingowa.... wiec niby co mialo to dac.

 

a wielordzeniowosc bedzie dopiero wtedy wykorzystywana jak sie wezma programisci za siebie... no ale po co? latwiej jest zrobic gre mniej zoptymalizowana....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np asus M2N-E, 350zł a płytka dobra

Widziałeś ją na stronie internetowej czy miałeś w ręce, że że tak powiem piszesz takie bzdury?

Albo producenci oprogramowania muszą zacząć realnie wykorzystywać wielordzeniowość. Bo jak rozumiem moc Conroe w testowanych aplikacjach (i przewaga nad AMD) na chwilę obecną bierze się z b. wydajnej zmienionej architektury a nie z faktu, że jest on dwurdzeniowy. (??)

 

Nie twierdzę, że gdy pojawi się oprogramowanie "wielordzeniowe" to AMD zyska nad Conroe, bo nadal Conroe będzie miał wydajna strukturę ale obie konstrukcje zyskają poprzez wykorzystywanie dwurdzeniowości

 

Bo w innej sytuacji wielordzeniowość w grach nie ma sensu bo nie jest wykorzystywana. Ciągle power zapewniałoby ciągłe żyłowanie taktowania .... A nie kolejne rdzenie

Dokładnie, przewaga to nie lepsze wykorzystanie DualCore ale lepsza architektura - przeca X2 i C2D w tych samych aplikacjach były wykorzystywane :)

 

Tego to jeszcze nikt nie wie czy w K8L nie będzie, narazie krążą tylko plotki że nie ma. ;)

Sry za OT

Nie będzie. (IMO)

Ktoś kto nie umił szprechać ani czytać po angielsku przeczytał bzdurnie o tym na stronie AMD, przerobił i powstało wielkie halo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel, że tak powiem wycisnął na niej htt 290 i podkręcił a64 @ 2,9 a to zapewnie nie koniec

290 NA PLYTACH S939/AM2 to raczej nie duzo, z ta plyta slyszalem problemy z pamieciami sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

A jak ktoś ma tak jak ja Socket A ? To chyba nie opłaca się kupować A64? X2 stanieje więc to powinna być tańsza alternatywa. C2D jest chyba najlepszym wyborem jeżeli nie ma się dobrej mobo i ram do s939.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to zależy czy masz duzo $$$

 

jesli tak to spokojnie kup Conroe + dobra plyte i grafe

 

a jesli mniej to spokojnie X2 i np 7600Gt/7900Gt + odpowiednia plyte

 

napewno wydajnosc skoczy w górę w stosunku co do soc A

 

 

Pozdr

Edytowane przez NFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.5GHz i czas ponizej 10 sekund SPI 1MB na C2D juz powala :)

 

http://www.matbe.com/actualites/13905/over...re-2-duo-x6800/

ponizej 10 sekund juz było jakis miech temu ;) jak nie wiecej ;] cooler rzadzi, nie powiem, zchodzi co raz nizej (tak btw to ten link tez juz był, ale nie w tym temacie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawiąc sie we wróżkę to na jakim procku najmnie strace kupujac teraz a sprzedajac za 2-4tyg jak kupie conroe? najtanszy celek? (160zl) ;) bo 805 to chyab spadnie sporo wiecej. teraz 399zl to a jakis czas pewnie z <300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bawiąc sie we wróżkę to na jakim procku najmnie strace kupujac teraz a sprzedajac za 2-4tyg jak kupie conroe? najtanszy celek? (160zl) ;) bo 805 to chyab spadnie sporo wiecej. teraz 399zl to a jakis czas pewnie z <300

gdzie masz za tyle :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

tak samo jak do 0,45 Intela ... mniej więcej

proszę Cię - nie pisz że E6300 to low end :D bo to trąci lamą (są jeszcze celiny na CM, D930 itd)

Dla mnie sprawa jest prosta - ktoś ma S939 = jak czuje potrzebe zmienia na X2 (jak filmy kompresuje albo ma kiepawe OC A64)

Jak ma kupować AM2 - lepiej wziąć E6300 ...

yoto to zalezy 350 zl to dobra dokladka

np. do 2 gb ramu

wymiany grafy a zapewniam cie ze to da wiecej zwyklemu userowi

niz core 2 z 7600 itp, ja wole x2 z 7900 lub 1800xt.

oczywiscie jak kogos stac do kupi i core i dobra grafe ram itp.

problem ze wiecej tych co nie stac niz stac.

to co dla jednego jest dobre dla drugiego jest do kitu.

procesor i plyta to nie komputer ale jedynie czesc zestawu.

jakosc uzytkowania zalezy od calosci a nie od jednego komponentu.

musisz popatrzec szerzej przez oczy nie tylko swoje ale i innych gdy sie doradza.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...