Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Nie odróżniasz nicków? A E6300 to jest low-end, najniższy mainstream w roadmapach Intela.

Dobrze sie czujesz? wiesz co to mainstream a co to lowend? Mam obawy ze nie. Przykre ze moderator pisze takie cos.

6300 lowend? zadzwon do fabryk z pytaniem o lowendy, zmienisz zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co to mainstream a co to lowend? Mam obawy ze nie.

Powołując się na definicję:

 

"In the USA, as well as in most developed countries, the low-end market consists of lower-priced products suitable for customers who are not willing or able to spend large amounts of money. In developing countries, some low-end products may be considered high-end or even luxury items."

 

Widzisz, nawet podkreślili że w krajach trzeciego świata, takich jak polska, taki E6300 może być uważany za high-end, a nawet luksusowy procesor będący poza zasięgiem przeciętnego kowalskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarkazz : przeciez na tej grafice jest jasno powiedziane ze 6300 to MAINSTREAM ! - low endem wg tego wykresu jest 9xx

Mainstream to nic innego jak low-end, chociaż jego ostatnią część na roadmapie można zaliczyć już półkę wyżej. Ostatnia półka mainsteamu to już niepoobcinane z cachu i taktowania procesory, natomiast poniżej masz poobcinane i budżetowe procesory. Oczywiście biorąc pod uwagę starocie, tzn. jednordzeniowe procesory które sprzedawana są teraz za śmieszne pieniądze możesz uważać że tani Core 2 Duo za 200$ to super procesor, ale w 2007 będzie to najniższa półka, wraz szybką śmiercią jednordzeniowych procesorów, i trochę wolniejszym wymieraniem starszych dwurdzeniowych procesorów takicj jak Pentium D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Misiu Pysiu ... Low End (Value Segment inaczej) jest zdecydowanie ponizej mainstreamu i tak samo jak mainstream dzieli sie na kilka podkategorii - na zaprezentowanym roadmapie low endow nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdą rodzinę procesorów można zdecydowanie i bez problemów podzielić na 3 segmenty. W przypadku Intel Core 2 Duo wyraźnie widać high-end (x6800), mid-end (E6600, E6700), low-end (E6300, E6400 i już niedługo E4200). Low-end jest obcięty z taktowań, cache'u i przeciętny człowiek za granicą parsknie śmiechem, bo to tanie procki. Tak, jest to bez wątpienia low-end, i w momencie kiedy Celerony i Pentiumy znikną z rynku, czyli pewnie za 6 miesięcy będzie to absolutny low-end. W tej chwili Celerony i inne badziewia sprawiają że wydaje wam się - "Oooo supperr procek, to wcale nie low-end", natomiast jest to dokładnie to samo co Celeron - obcięty cache. EOT.

 

Idąc waszym tokiem rozumowania dojdziemy do wniosku że Geforce 7300 to tez nie jest low-end, bo przecież jest wydajny jest 6600Gt a to low-end nie był.

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie kategorie C2D:

E6300 to low-end

E6600 to middle class

E6700 to high class

E6800 to elite

:lol:

a e6400? low-middle end? e4200 lol-low end? eh, lol-end

 

Nie Misiu Pysiu ... Low End (Value Segment inaczej) jest zdecydowanie ponizej mainstreamu i tak samo jak mainstream dzieli sie na kilka podkategorii - na zaprezentowanym roadmapie low endow nie ma...

Ty sie nie odzywaj, nie jestes newsmanem to sie nie znasz

 

@Sarkazz:

Czyli co, http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16083 --> to jest midend, low end, czy oc, boi juz sie pogubiłem, jest gorszy od e6300 a dwa razy droższy, nie moge tego pojac :P

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stoję murem za @Sarkazz .

 

Nie jest moją intencją dołowac polskich userów a jedynie pokazć uczciwie relacje jakie są.

Gościu w USA/EU przy dochodach 5-8 tys USD łyknie 6800 bez zastanowienia.

Wielu polskich userów z kieszonkowym od rodziców albo przy płacy 1,0-1,4 tys. miesięcznie musi być bardzo kreatywnych żeby zdobyc kase na 6300. I ta kreatywność jest naszą przewagą. EOT

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do dyskusji o Low - Mid - High endowych produktach : wiadomo że intel wypuści proc o kodowej nazwie Conroe L i to bodajże w IQ 2007 roku ... tak mi się wydaje, więc to będzie ten wasz Low End a do tego faktycznie zejdą z rynku wszystkie NetBurstowe PD i CelD na preshotach a zostanie celeryna na CM i ten Conroe L jako low .. czym tu się podniecać ... nazewnictwem ?? dla mnie ten zafajdany E4300 będzie midem i tyle :P ... chociaż szczerze podzielam trochę Sarkazowe granice w ujęciu tego co napisałem : Conroe L, Cel D CM i E 4300 to Low, potem jest Mid do E6400 ale Extreme X bym zaliczył do specjalnych jakichś a nie do High coś ponad High ... no ale i tak ktoś sobie po mnie pojedzie jak znam życie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh też popieram to co napisał sarkazz. Wg mnie na to należy spojżeć od strony firmy (Intela) i tego jak ona pozycjonuje poszczególne procesory i nie powinno się ich mieszać (tzn w tej chwili mieszać Celofanów i Pentiumów z Conroe). Zauważcie, że Intel zmienił nazwę nie dla zabawy tylko z określonych względów do których szykował już konsumentów od pewnego czasu.

Jeżeli idzie o to czy E6300 to low-end to tak jest ale tylko dla rodziny core2 a nie dla wszystkich procesorów produkowanych przez Intela i tak właśnie powinien być postrzegany.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się wtrącać bo każdy ma trochę racji. Ale w takim razie Conroe-L to będzie lower low end? Dla Pana przecięztnego Nowaka E6300 to naprawdę niezły sprzęt, a dla Pana Johnsonna to już zabawka do pierwszego kompa dziecka proste. Wogóle przestańcie się kłócić niech każdy mówi sobie na to jakkolwiek np na Celerona High End ważne, że Core 2 Duo jest wydajne za w miarę rozsądną cenę i tyle. Każdy kupi to na co będzie miał kasę.

Edytowane przez Konar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model E6300 to poprostu low-end hi-endowej rodziny Core 2 Duo :)

 

W porownaniu do Celeronow czy Pentiumow bedzie to hi-end, ale w porownaniu w obrebie rodziny Core 2 Duo jest to bez watpliwosci low-end.

 

Zreszta czy to wazne jak sie go nazwie ?

Bo mi sie wydaje ze liczy sie wydajnosc ... chybaze ktos kupuje dane podzespoly zeby pozniej sie chwalic swoim hi-endowym sprzetem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

braciak siedzi na wyspach i tez czeka na premiere C2D. jesli proc to (okolo) e6600 300£ + ASUS P5W-DH 150£ + dobry ram 1Gb 100£ + x1900gt 200£ = 750funciakow to jak zarabia 350 tyg to w dwa tygodnie ma juz zmodernizowanego kompa, a ja w polsce musze z 3 pensje na to przeznaczyc lub wziaść kredyt/raty. czlowieka az ch..j strzela. dla niego to low end (cenowy :)) a my w tym popie...nym kraju musimy sobie flaki wypruwac.

:mur: sprzedam stare klocki, mam dostep do hurtowni, posciemniam kobiecie w domu a i tak bedzie trzeba obraniczyc browar na 2-3miechy :cry: moze schudne bo na jedzenie tez moze braknac :wink:

Edytowane przez hocum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...