Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

mnie bawi, że tanieje proc którego nie ma ...

Lepiej ze tanieje niz jakby mial drozec B-)

 

Swoja droga ceny w dniu premiery moze beda na przyzwoitym poziomie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki jest pre-order to takie sa ceny, ale w momencie jak juz beda te procki w sklepach to beda na przyzwoitym poziomie. :) Trzeba bedzie wybrac... Sprzet lub auto. ;]

 

Eee ktos pisal, ze w usa najwczesniej te procki beda 14.08, a w PL maja byc 08.08... Eee? Przypadkiem nie maja byc za oceanem 07.08?

 

EDIT:

 

W zipzoomfly ten procek jest juz za 339$ + free shiping, ale out of stock. Sugerowana cena przez intela to 316$, wiec mysle, ze w sklepach jak sie pojawia, czy moze po kilku dniach ceny zaczna sie ksztaltowac na poziomie 320$-330$. Ciekawe za ile w PL bedzie mozna je dostac, 1200-1300?

Edytowane przez M3Sj4sH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w oczekiwaniu na odbior ds3, goodramow pro 2x1gb oraz conroe 6400 mam takie male pytanko.

 

na jaki dzielnik ustawic pamieci? 1:2 czy 5:4? przy fsb gdzies 350 powiedzmy (mam nadzieje ze tyle przynajmniej osiagne i to bez wiekszych problemow...). Duzo przeciez nie wymagam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w oczekiwaniu na odbior ds3, goodramow pro 2x1gb oraz conroe 6400 mam takie male pytanko.

 

na jaki dzielnik ustawic pamieci? 1:2 czy 5:4? przy fsb gdzies 350 powiedzmy (mam nadzieje ze tyle przynajmniej osiagne i to bez wiekszych problemow...). Duzo przeciez nie wymagam ;)

1:2 przy fsb 350=700MHz=1400DDR no możesz spróbować :D

5:4 =280MHz=560DDR to troszku mało,a najlepiej policzyć

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nudzilo Ci sie czy komus innemu??

Właśnie dobra tabelka :? która coraz bardziej wybór komplikuje. W przeciewiństwie do Ciebie ja nie jestem fanbojem int/amd i kupie to co lepsze za lepszą cene w danej chwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabelka fajna tylko troche niaktualna, patrz cena E6600.

Po zmianie ceny powstalo by chyba "male" przetasowanie :wink:

Edytowane przez sew_server

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ehhh, mimo że E6600 nie ma to ja się maxi ciesze, że już 1300zł ;) Teraz tylko Asus vs DFI i składam pc pod koniec wakacji :D JEszcze tylko nowy operator internetu i założe wkońcu coś dobrego i taniego :D Może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z tymi dzielnikami? Wiem mało, a chciałbym więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe porównanie Intel c2d vs AMD np:

 

Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz 2MB

$183

 

Intel Core 2 Duo E6600 2.40GHz 4MB

$316

 

AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.6GHz 512KBx2

$301

 

,oraz osiągi w porównaniu do pozostałych IC2D po ich podkręceniu bez używania zewnętrznego chłodzenia.

 

Opisują dylemat jaki należy uwzględnić przy kręceniu czyli:

IC2D 6300-6400 jest tani ale aby je kręcić plyty do kręcenmia są drogie np: ASUS P5W-DH (250$)

 

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2802

Edytowane przez tester3000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie nad kupnem Conroe E6300 lub E6600 (wiecej cache :) ) i do tego dobrej plyty glownej.

I mam dylemat co wybrac:

Gigabyte GA_965P_DS3 (111.57f) (635.9pln)

Gigabyte GA_965P_DS4 (129.19f) (736.3pln)

Gigabyte GA_965P_DQ6 (152.69f) (872pln)

Lub tez moze jakis asus albo intel...?

zakupy chcialbym dokonac w sklepie internetowym : http://www.overclockers.co.uk/acatalog/Int...therboards.html

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe porównanie Intel c2d vs AMD np:

Intel Core 2 Duo E6300 1.86GHz 2MB$183

Intel Core 2 Duo E6600 2.40GHz 4MB $316

AMD Athlon 64 X2 5000+ 2.6GHz 512KBx2 $301

,oraz osiągi w porównaniu do pozostałych IC2D po ich podkręceniu bez używania zewnętrznego chłodzenia.

Opisują dylemat jaki należy uwzględnić przy kręceniu czyli:

IC2D 6300-6400 jest tani ale aby je kręcić plyty do kręcenmia są drogie np: ASUS P5W-DH (250$)

 

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2802

bo na taniej płycie sie nie podkreci? tez sie podkreci, z tym ze na dobrej płycie to on zmizdzy x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie okolo 6.6, wiec nic sie nie zmieni :D

Racja, nie zwrocilem uwage na wynik po zmianach :wink:

 

bez używania zewnętrznego chłodzenia.

Mysle ze autorowi chodzilo o to iz nie trzeba zmieniac chlodzenia i mozna na box'ie "pracowac" :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda trochę czasu pozostaje do premiery i cpu i konkretnych mobasów do niego, ale interesuje mnie sprawa takowa: nie zamierzam się ścigać w rankingach a z OC interesuje mnie coś takiego jak teraz czyli rzędu 30 - 50%... najlepiej bez zmiany chłodzenia na WC ... jakiś bardziej zaawansowany AC może ale i to w późniejszym terminie. Pytanie brzmi więc następująco: czy wystarczy przeciętnemu uzytkownikowi taki Allendale jakiego ma zulusman i yotomeczek do tego w miarę mobo typu GB i lepsza grafa czy też może zainwestować w wydajniejszy proc... żeby miał 4 MB kaszy i do tego jakiś tańszy model mobo i tania grafa celem późniejszej rozbudowy.. w zasadzie komp używany jest do netu, słuchania muzyki i oglądania filmów dvd ... czsami jakaś gra typu MUOnline albo Americas Army tudzież jakiś NFS... chcę spróbować sobie zakupić BF2 ale zastanawiam się czy warto i ewentualnie czy najsłabszy z C2D pociągnie tę grę chociaż podejrzewam że tak skoro PDki ciągną to czemu nowszy by nie miał tego robić... ile mógłby taki zestawik kosztować i na co zwracać szczególną uwagę .... np: czy proc ma być z jakiegoś konkretnego kraju produkcyjnego czy przy tak słabej zabawie OC olać i kupować jakikolwiek?? przykładowo mam na to 2 K pln i trochę części które może by się nadały. Jakaś porada ?

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda trochę czasu pozostaje do premiery i cpu i konkretnych mobasów do niego, ale interesuje mnie sprawa takowa: nie zamierzam się ścigać w rankingach a z OC interesuje mnie coś takiego jak teraz czyli rzędu 30 - 50%... najlepiej bez zmiany chłodzenia na WC ... jakiś bardziej zaawansowany AC może ale i to w późniejszym terminie. Pytanie brzmi więc następująco: czy wystarczy przeciętnemu uzytkownikowi taki Allendale jakiego ma zulusman i yotomeczek do tego w miarę mobo typu GB i lepsza grafa czy też może zainwestować w wydajniejszy proc... żeby miał 4 MB kaszy i do tego jakiś tańszy model mobo i tania grafa celem późniejszej rozbudowy.. w zasadzie komp używany jest do netu, słuchania muzyki i oglądania filmów dvd ... czsami jakaś gra typu MUOnline albo Americas Army tudzież jakiś NFS... chcę spróbować sobie zakupić BF2 ale zastanawiam się czy warto i ewentualnie czy najsłabszy z C2D pociągnie tę grę chociaż podejrzewam że tak skoro PDki ciągną to czemu nowszy by nie miał tego robić... ile mógłby taki zestawik kosztować i na co zwracać szczególną uwagę .... np: czy proc ma być z jakiegoś konkretnego kraju produkcyjnego czy przy tak słabej zabawie OC olać i kupować jakikolwiek?? przykładowo mam na to 2 K pln i trochę części które może by się nadały. Jakaś porada ?

wystarczy

6300 @ 2,8-3GHz zrobi na przecietnym wentylku

pożytek z lepszej grafy będzie większy niż z większego cacha

minimalny zestaw polecałbym taki:

6300+DS3+2x1GB czyli razem ok 2k (i to już jest komforcik :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...