Skocz do zawartości
Mardok

Conroe/Merom (Core 2 Duo) - Testy i Dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

rozsądna temperatura to taka, rzy której nie włącza się throttling. W sumie i tak nikt nie wie jaką ma temperaturę CPU, bo wszystkie programy podają inne tremperatury w zależności od biosu/płyty/programu. Dotknij radiatora - jak nie jest gorący, to znaczy że jest OK.

Freezer 7 wydaje się ciepły, ale niegorący. Według odczytu Core Temp to w stresie temperatura skacze 67-69 (dual prime), w bosie hmm nie sprawdzałem jak jst po uruchomieniu. Może ta pasta co orginalnie bylo na fryzjerze jest do [gluteus maximus]? AS5 na to założe i zobaczymy jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ustaw np 104 MHz (czy dowolną liczbę do 110 MHz) i zobacz czy będzie OK. Przecież to tylko chwila.

rozsądna temperatura to taka, rzy której nie włącza się throttling. W sumie i tak nikt nie wie jaką ma temperaturę CPU, bo wszystkie programy podają inne tremperatury w zależności od biosu/płyty/programu. Dotknij radiatora - jak nie jest gorący, to znaczy że jest OK.

 

Ustawilem i dalej lipa :/ 3dmarki sie wywalaja FEAR tez ale za to NFS Most Wanted chodzil przez 15 min bez problemu, sam nie wiem co sie dzieje :/

 

Oto screen z Everesta z moimi temperaturami i napieciami po 30 min sp2004 na 390x8 i def napiecie na cpu. Rzucicie na nie swoim fachowym okiem, szczegolnie na temp. grafiki czy jest w porzadku, czy tez nie. Oraz na temp. plyty glownej, bo chyba jest za wysoka (obudowa otwarta).

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam

 

aha , jakim programem moge odczytywac tem na rdzeniu i pamieciach mojej karty ?

(prosilbym o ile to mozliwe o odpowiedz na wszystkie pytania a nie tylko na ostatnie :) )

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na boxie na 7*400 mam w dual stress 53st.

Skąd wiesz? Przecież wszystkie programy przekłamują. Wg nich to na ninji z wiatrakiem na maksa mam tyle, więc sam widzisz - radiator zimny. Szykuje się polerka radiatora i IHSa. Oczywiscie na każdej płycie są różne temperatury.

 

Oto screen z Everesta z moimi temperaturami i napieciami po 30 min sp2004 na 390x8 i def napiecie na cpu. Rzucicie na nie swoim fachowym okiem, szczegolnie na temp. grafiki czy jest w porzadku, czy tez nie. Oraz na temp. plyty glownej, bo chyba jest za wysoka (obudowa otwarta).

obniż napięcie o 0.1V i zobacz czy będzie lepiej. Możliwe, że procesorowi zbyt ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd wiesz? Przecież wszystkie programy przekłamują. Wg nich to na ninji z wiatrakiem na maksa mam tyle, więc sam widzisz - radiator zimny. Szykuje się polerka radiatora i IHSa. Oczywiscie na każdej płycie są różne temperatury.

obniż napięcie o 0.1V i zobacz czy będzie lepiej. Możliwe, że procesorowi zbyt ciepło.

Na dniach kupie Arctic Silver 5 i nia przesmaruje procka, a potem lepszy cooler.

Napiecie mam default, tylko ze nie wiem jakie jest ono :), wnioskuje ze 1,3V (w biosie pokazuje Auto).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u Was jest ze stock napięciami? Ja mam odczytywane w biose jako 1,325V ale jak narazie zszedłem do 1,3V i jest stabilnie na FSB 400MHz.

standardowe powinno być 1.325, chociaż gdy na gigabyte DQ6 odpaliłem E6700ES to płyta uznała, że nominalne napięcie to 1.3V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

standardowe powinno być 1.325, chociaż gdy na gigabyte DQ6 odpaliłem E6700ES to płyta uznała, że nominalne napięcie to 1.3V.

Sprobuje zejsc nizej z napieciem. Moglibyscie napisac jakie macie ustawienia napiec przy okolo 3200 MHz, w moim przypadku 8x400.

PU Vcore : auto

Memory Voltage : 2.05 (pamieci 1:1) (5 6 6 18 - dalem zeby automatycznie wykrywal. pozniej sprawdze nizej)

FSB Termination V : Auto

MCH Chipset V : 1.60

ICH Chipset V : 1.05

 

Nie wiem jeszcze czy moge zejsc z nimi nizej, pozniej sie pobawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w strasie podnosi się na 9x... Ale 1.36 pokazuje cały czas 9x i 2400Mhz...

Po O/C mam 45 w IDLE a 58-60 w stresie. Napięcie 1,525v.

Najciekawsze jest to że mam WYŁACZONY speed step w biosie. Tylko C1 Control jest włączone...

Takim sposobem nie rozumeim do czego jest speed step?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto mówi prawdę?

Pomiar z IDLE...

Nic z tego nie rozumiem.

CPU-Z 1.35 & CPU-Z 1.36

najnowszy CPU-Z nie będzie już pokazywał czestotliwości CPU po zmianie mnożnika na x6 tylko cały czas taką samą. Chyba w dokumentacji do wersji 1.36 jest o tym wzmianka. Edytowane przez mach82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w strasie podnosi się na 9x... Ale 1.36 pokazuje cały czas 9x i 2400Mhz...

Po O/C mam 45 w IDLE a 58-60 w stresie. Napięcie 1,525v.

Najciekawsze jest to że mam WYŁACZONY speed step w biosie. Tylko C1 Control jest włączone...

Takim sposobem nie rozumeim do czego jest speed step?

 

Oficjalnie Speedstep jest w prockach mobilnych. C1E jest architekturą, która zmienia napięcie + mnożnik w stanie IDLE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda chifteca z serii dragon big tower. Na nini jest coler master 120mm kręcący się 1200obr/min.

---

To jak jest z tym CPU-Z? Który kłamie? Może inny program pokazujący czy zmienia się to taktowanie naprawdę czy nie...

I po co speed step jest w biosie skoro nie ma znaczenia czy jest właczony czy wyłaczony... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Intel zatwiedził nowy stepping układu Core 2 Duo - zmodyfikowany projekt naprawia 67 błędów odnalezionych w aktualnych konstrukcjach procesorów.

 

Dokument z erratami - jak zwykli nazywać drobne błędy wynikające z młodego wieku projektu producenci - został udostępniony na witrynie Intela. Jedna z nich, oznaczona numerem 39, jest na tyle poważna, by spowodować przekłamania w przetwarzanych danych.

 

Jednocześnie specjaliści uspokajają: nie ma powodu do paniki, zakupione procesory będą działać bez problemów - Intel po prostu wprowadza poprawki do układu, który został zaprezentowany trzy miesiące przed początkowo zakładaną datą premiery.

 

Domowi użytkownicy komputerów nie zauważą najprawdopodobniej żadnej różnicy między procesorami o różnych steppingach. " :cool:

Edytowane przez SILAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce wiedziec co kryje numerek 39:

 

AI39. Cache Data Access Request from One Core Hitting a Modified Line in

the L1 Data Cache of the Other Core May Cause Unpredictable System

Behavior

Problem: When request for data from Core 1 results in a L1 cache miss, the request is

sent to the L2 cache. If this request hits a modified line in the L1 data cache

of Core 2, certain internal conditions may cause incorrect data to be returned

to the Core 1.

Implication: This erratum may cause unpredictable system behavior.

Workaround: It is possible for the BIOS to contain a workaround for this erratum.

Status: For the steppings affected, see the Summary Tables of Changes.

 

...

 

Nawet do glowy mi nie przyszlo ze procesory moga miec bugi... normalnie bluescreeny sie posypia :D

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Intel wykrył w swoich procesorach Core 2 Duo aż 39 przeróżnych błędów konstrukcyjnych. Firma ostrzegła, że wszystkie znalezione problemy, mogą prowadzić do poważnych przekłamań danych.

 

Celem poprawienia błędów, zaprojektowana została nowa wersja jądra procesora, nazwa stepping F, która to wersja ruszyła właśnie do produkcji.

 

Lista znalezionych problemów dostępna jest na stronie Intela w postaci pliku PDF.

 

Core 2 Duo jak większość nowych, prezentowanych w pośpiechu produktów cierpi na pewne przypadłości, których istnienie umknęło uwadze inżynierów i testerów – nie należy się jednak zbytnio przejmować chorobami wieku dziecięcego." :plom:

 

żródło CHIP

Edytowane przez SILAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Core 2 Duo jak większość nowych, prezentowanych w pośpiechu produktów cierpi na pewne przypadłości, których istnienie umknęło uwadze inżynierów i testerów – nie należy się jednak zbytnio przejmować chorobami wieku dziecięcego." :plom:

 

żródło CHIP

Nie należy sie przejmować? Co z tego, że procki prowadzić mogą do niebieskiego szaleństwa. Wszyscy chyba lubimy smerfy... Śmieszne to jest. W/G mnie skoro procki są wadliwe to powinna być mozliwość darmowej wymiany na nowy stepping... Ja swojego E6600 już wywaliłem na allegro. Trzeba się pozbyć bugowatego i kupić nowy step. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...