Skocz do zawartości
Barty

Nowe Zasilacze Chiefteca

Rekomendowane odpowiedzi

W ofercie kilku sklepow pojawily sie nowe zasilacze Chiefteca:

 

1. CFT-500A-12S 500W

2. CFT-560A-12S 560W

3. CFT-620A-12S 620W

4. CFT-560A-12C 560W CABLE MENAGEMENT

 

Wg producenta posiadaja efektywnosc >80%, a wg angela.pl zasilki robi ACBEL POLYTECH. Co to za firma, co jeszcze produkuja? Macie jakies szersze informacje? Google narazie milcza o tych zasilaczach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli faktycznie robi je Sirtec to te modele moga byc porownywalne do Tagana z serii U15 i U22, pod wzgledem jakosciowym i wogole? Jak ewentualnie rozpoznac kto je robi, bedzie jakas wzmianka na naklejce?

Edytowane przez Barty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli faktycznie robi je Sirtec to te modele moga byc porownywalne do Tagana z serii U15 i U22, pod wzgledem jakosciowym i wogole? Jak ewentualnie rozpoznac kto je robi, bedzie jakas wzmianka na naklejce?

Na naklejce powinien być kod fabryki

Dołączona grafika

 

Sirtec ma kod E144195

Tutaj jak wpiszesz kod, to wyświtla się producent:

http://database.ul.com/cgi-bin/XYV/templat...E/gfilenbr.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chieftec z acbela korzysta normalnie ten kto mowi ze chief super to NC...

Nawiązując do powyższej wypowiedzi...

 

...sam jestem od niedawna (ok. 1 m-c) posiadaczem Cheftec'a CFT-500-A12S (500W; ten z bebechami Sirtec'a).

Nie mam powodów do narzekań. Stabilna praca (szczególnie 12V), cisza w budzie, na moim configu - duży zapas mocy... czegóż chcieć więcej? ;-)

Znajomi z branży chwalą oczywiście Tagany i zaraz potem Chieftec'ki (i nie "bo tak", albo że taką a taką marę lubią a wszystkie inne są "fuj", ale dlatego, że się po prostu sprawdziły w praktyce... nawiasem mówiąc ja chwalę sobie NeoTec'ki za dobry stosunek cena/jakość). Wolałbym, ażeby słowa krytyki popierać faktami (ale nie takimi w stylu "[kumplowi się spalił] i dlatego zasilacze marki xxx są do d...", bo to jest żałosne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do sirteca nic nie mam .... a wypowiedzialem sie na temat acbeli tak bo ta firma robi chale w postaci zasilaczy tronje wiec jej nie ufam bo kazdy dobry producent mowiacy na swoje produkty markowe na takie cos napewno nie moze sobie pozwolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupilem ostatnio model CFT-560A-12C i w/g producenta posiada ona 3 linie +12V z czego dwie sa kombinowane(tak zrozumialem z instrukcji i naklejki na zasilce).

Czy ktos moze wie jak te linie sa rozdysponowane? Czy najmocniejsza 23A jest na wiazki do PCI-E? Bede jutro skladal kompa w calosc i chcialbym najlepiej rozlozyc obciazenie lini zasilacza no i na przyszlosc by sie przydala taka wiedza. W instrukcji nie ma nic wspomniane o rozkladzie lini +12V.

W ogole na forum cos malo o tej zasilce jest. Zastanawialem sie nad nia i jeszcze nad 480W taganem ale zdecydowalem sie na nia(byla tansza o 40zl.) nie wiem czy dobrze czy zle zrobilem(mam nadzieje ze dobrze) ale chyba dobrze, w koncu 3 linie +12V jedna z 23A. Linie +3,3 i +5V moglyby byc troche mocniejsze ale nie jest zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem tego chiefa w wersji 560 w wykonaniu Sirteca i powiem, że wydajnościowo przerasta Seasonca S12, przynajmniej wersję 500W.

Jest tylko nieco głośniejszy przy obiążeniu bliskim pełnego.

 

Zwazając na to, że Seasonic kosztuje więcej to wybór jest prosty.

 

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

Witam, wczoraj od ponad roku czasu w czasie wczytywanie win. szczelil mi chieftec 420 ( szkoda że po gwarancji).

Moja konf. to amg 64 4400+, 2 giga ramu 7900gti.

Zasilacz wcześniej miał napiecie w normie 12v i5v w czasie obciążenie niespadały poniżej tych 12v i 5v.

Dzisiaj kupiłem Tagan TG430-U22 podłączyłem (uziemienie też, takie drobiazgi cieszą w zasilaczu) i wszyatko działa, awięc chieftec odszedł sam, włączyłem everesta a napięcia 5v- 5,08 3v-3,36v i jak skała zadnych wachań!!!!, pomyślałem włącze f.e.a.r i alt+tab obadam napięcia w czasie stresu i niechciało mi sie wieżyc jak zobaczyłem to samo 5v- 5,08 3v-3,36v, myśle sobie coś everest padł że w stresie napiecia te same i czekam i czekam i nagle po 2 min z 3,36 skoczyło na sec na 3,34.

Szukałem recenzji swojego zasilacza i snalazłem to : w tej recenzji tak samo miedzy load a idle takie same wartości mało tego jak skała.

Polecam wszystkiem taki zasilacz jak dla mnie rewelacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://overclock.pl/index.php/artykul,test..._doskonalosci,3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...