Skocz do zawartości
Barty

Nowe Zasilacze Chiefteca

Rekomendowane odpowiedzi

Za namową BENITA (dzięki :wink: ) kupiłem Chiefteca CFT500 A12S.

Za cenę 285 zł sadzę, że jest to najlepsza opcja.

Trzyma napięcia wzorowo, wiatraczka praktycznie nie słychać.

Polecam!

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię trochę temat...

Jako że w kompie Małżonki produkt zasilaczopodobny dobiega właśnie w sposób niekontrolowany żywota, nadszedł czas na wymianę zasilatora.

Mój obecny (z siga) pójdzie do małżonki i wystarczy jej w 100 % - natomiast ja się troszkę zagubiłem w obecnej ofercie...

Koniec końców - wybór padł na Chieftec CFT-500A-12S - 260 PLN z wysyłką, już zamówiony.

Spójrzcie mili ludzie do siga - ma on zasilić to co tam widać ze zmianą grafiki na nV 8800 lub ATi 2900 i drugim dyskiem 80 - 160 GB - powinien dać sobie radę, prawda ?? Drugie pytanie - jak u Was z głośnością ?? Bo znalezione na necie opinie są dokładnie przekrojowe (cicho, normalnie, głośno) - więc może ktoś, kto używa tego jakiś czas się wypowie ??

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zasilacz jest bardzo cichy pod jednym warunkiem jego obroty nie przekraczaja 1000, u mnie zazwyczaj oscyluja okolo 650-680 - baracuda w obudowie Scythe jest bardziej slyszalna

 

2. Zasilacz jest bardzo glosny w zle wentylowanej obudowie lub pracuje na maksymalnych obrotach, niedawno przez pomylke wylaczylem wszystkie wentyle wlacznie z grafa i prockiem, w budzie zaczal robic sie piekarnik.

Ze cos nie jest tak zaalarmowal mnie zasilacz zaczal dosyc glosno szumiec - rozpedzil sie do blisko 1400 obr/min. Zrobilem maly eksperymeny i stwierdzilem ze od 1100 rmp mozna mowic ze chieftec z serii cft jest glosny.

 

OT: kazdy nowy zasilacz ma automatyczna regulacje obrotow, do ilu potrafia rozpedzic sie wentyle w topowerach , be quiet'ach czy seasonicach - czy przy maksimum pracy wentyli tez sa slyszalne jak wspomniany chieftec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ BENITO - dzięki, tak myślałem, ale wolałem się upewnić... BTW - narazie X1950PRO + Accelero X2 to cichy zestaw, ale na 8800 pracowałem i jest dość głośne, więc zapewne masz rację co do tego że zagłuszy czifa. Zobaczymy jakie będzie ATi - jeszcze nie macałem.

 

@ Cloperflake - budę mam dobrze wentylowaną (3 x 120 mm @ ~1200 rpm). Zamierzam jednak wykorzystać dwa złącza pod wiatraki z czifa i podłączyć tam dwie sto dwudziestki - zobaczymy czy nie stracę na temperaturze, a zyskam na ciszy ;)

 

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

budę mam dobrze wentylowaną (3 x 120 mm @ ~1200 rpm). Zamierzam jednak wykorzystać dwa złącza pod wiatraki z czifa i podłączyć tam dwie sto dwudziestki - zobaczymy czy nie stracę na temperaturze, a zyskam na ciszy ;)

Przy takim huraganie to chyba większość zasiłek będzie cicha. Wiadomo, że z ciszą to jest różnie bo każdy ma inną definicję, ale osobiście za cichą zasiłkę mogę uznać tylko taką, którą HDD zagłusza.

 

Jeśli obroty na wiatraku 120mm dochodzą do 1000 to choćby to był Fander albo Noctua to o ciszy też trudno mówić. No ale wiadomo - cisza ciszy nie równa a i próg tolerancji usera różny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz dotarł, został zamontowany - i tu zonk :blink: . Problemem nie stala się cisza (nie jest głośniejszy niż poprzedni czif 410, chyba że się go bardzo obciąży...), ale ilość kabli...

Jak wszystkie wolne kable ułożyłem w wolnym miejscu pod napedęm w zatokach 5,25'' to obiego powietrza się zmienił, co za tym idzie podniosły się temp... Idealny zasilacz dla kogoś z dużą budą...

 

Dla ciekawskich pomiary:

 

IDLE:

 

3,3 V - 3,37 V

5 V - 5,09 V

12 V - 12.07 V

 

STRESS (2 x Orthos, SuperPI, 3DMark06, pracujące DVD, wiatraki 3 x 120mm @ 12V)

 

3,3 - 3,35 V

5 V - 5,10 V

12 V - 12,09 V

 

Biorąc pod uwagę jakość mojego miernika (a raczej jej brak) różnice można spokojnie wrzucić w rubrykę "błąd pomiarowy". Wszystkie napięcia mierzone na zestawie z siga.

Jak są chętni na ten zasilacz - propozycja wymiany również w sigu.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kupiłem już trzeci raz Chieftec CFT560-A12S i niestety po raz pierwszy wyje (kręci się podobno z 1300 do 1400. Wsadziłem tylko Geforce7600GS i zaczął wariować, jak to paskudztwo wyciszyć. Niby jest jakiś kabelek, tylko po co? czeka mnie wymiana wentyla, jeśli tak to na jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kupiłem już trzeci raz Chieftec CFT560-A12S i niestety po raz pierwszy wyje (kręci się podobno z 1300 do 1400. Wsadziłem tylko Geforce7600GS i zaczął wariować, jak to paskudztwo wyciszyć. Niby jest jakiś kabelek, tylko po co? czeka mnie wymiana wentyla, jeśli tak to na jaki?

kabelek to pewnei do pomiaru obrotow, wpinasz go w mobo i nie sadze, ze dalo sie cos poregulowac dzieki niemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noisebloker, Scythe S-Flex, Fander... Jak jeszcze za głośno wstaw regulatorek obrotów...

IMO - na obecne i przyszłe letnie temperatury, to te nasze "helikoptery" są dobre - przewiew w budzie robią konkretny... Akurat w wypadku mojej 500 naprawdę nie jest jakoś specjalnie głósna...

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Witam.... Nie chcę zakładać nowego tematu ale mam pytanie odnosnie nowych zasiłek Chiefteca a mianowicie nowych modeli z serii GPS.... W PCProjekt pojawiły sie w cenniku 2 modele GPS 650W.... Jeden to model AB-A a drugi AB-B (czym sie różnią??)....

Chodzi mi o to czy te modele są niczym innym jak tylko mocniejszymi GPS-kami czy też mają coś udoskonalone wzgledem starszych braci??

 

Z góry THX za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację do mobo i widać że kręci się 1400 obrotów. Miałem mocniejszy konfig i tak sie nie kręcił, obudowa jest otwarta. Ktos może polecić jakis konkrenty wentylator.

Ja u siebie już też zmieniłem wentyla , każdy o przeplywie od 80-100 m3/h styknie , czyli jakieś 1200-1500 obr w zależności od wentyla , ja narazie wsadziłem Thermaltake 1400 .. chodzi średnio na 1200-1250.Oryginalny walił na ok 2000 i łeb urywał.teraz praktycznie go nie słychać i jest Git. kupując 500-620-12S proponuję odrazu dokupić dobry wenryl i przed montażem go wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie już też zmieniłem wentyla , każdy o przeplywie od 80-100 m3/h styknie , czyli jakieś 1200-1500 obr w zależności od wentyla , ja narazie wsadziłem Thermaltake 1400 .. chodzi średnio na 1200-1250.Oryginalny walił na ok 2000 i łeb urywał.teraz praktycznie go nie słychać i jest Git. kupując 500-620-12S proponuję odrazu dokupić dobry wenryl i przed montażem go wymienić.

Tracąc przy okazji gwarancję...Ja proponuję kupić po prostu inny zasilacz, te Chiefy to dla głuchych są dobre. Myślę, że np. Be Quiet'y Straight Power to lepszy wybór niż te suszary od Chiefa. Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tracąc przy okazji gwarancję...Ja proponuję kupić po prostu inny zasilacz, te Chiefy to dla głuchych są dobre. Myślę, że np. Be Quiet'y Straight Power to lepszy wybór niż te suszary od Chiefa.

Nic nie tracisz , można spokojnie odkręcić dekiel , żadnych plomb nie ma , a wentyl jest wpinany , jak padnie zasiłka spowrotem to [ciach!]o i na serwis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie tracisz , można spokojnie odkręcić dekiel , żadnych plomb nie ma , a wentyl jest wpinany , jak padnie zasiłka spowrotem to [ciach!]o i na serwis :)

Brak plomb to rzadkość. Albo fuks albo nie zauważyłeś stickera albo końcówka od wtyku od wentyla była zalana zapewne żółtym glutem, którego usunięcie również powoduje utratę gwary. W każdym bądź razie nawet jeśli żadna z powyższych możliwości nie występuje to i tak nie ma sensy kupować zasiłki, którą trzeba od razu modować - dochodzi cena dobrego wentyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak plomb to rzadkość. Albo fuks albo nie zauważyłeś stickera albo końcówka od wtyku od wentyla była zalana zapewne żółtym glutem, którego usunięcie również powoduje utratę gwary. W każdym bądź razie nawet jeśli żadna z powyższych możliwości nie występuje to i tak nie ma sensy kupować zasiłki, którą trzeba od razu modować - dochodzi cena dobrego wentyla.

Stickera , ani nic innego nie ma , zresztą w poprzednim szefie też nie mialem , Co do samej zasiłki to za tą kaskę np 620 jest rewelacyjną ofertą bo zasilacz jest Git i pięknie trzyma V .Do tego w innych markowych też wentyle nie są tak ciche i przydałoby się je wymienić.A dać 320 pln 620 od Chiefa i za cos porównywalnego innego dać ok 450-550 mówi samo za siebie i wentyl za 30 -40 pln różnicy tu nie robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam CFT-500A-12s i nie mam zadnego kabelka do pomiaru obrotow, nie da sie jakos inaczej zmierzyc predkosc wentylatora?

I druga sprawa, jedni pisza, ze zasilacz jest cichy drudzy , ze glosny. U mnie jest jednak zdecydowanie za glosny. Dobre to bedzie do fanswapa? http://www.allegro.pl/item400735903_acutak...najtaniej_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten zasilacz nie ma plomb, to przecież można wyciągnąć kabel od wiatraka na zewnątrz i popiąć go pod 5V. Poza tym zwykle w zasilaczach wiatrak ma wtyczkę 2pin, więc nie wiem, jak chcesz mierzyć obroty (i do czego ci to potrzebne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż fotkę z tą plombą, bo aż mi się wierzyć nie chcę.

 

Gdybyś chociaż troszkę zaczął czytać z tego, co już było napisane, to doskonale byś wiedział, że nie ma w tych wentylatorach kabla do pomiaru obrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chociaż troszkę zaczął czytać z tego, co już było napisane, to doskonale byś wiedział, że nie ma w tych wentylatorach kabla do pomiaru obrotów.

Ty za to czytales.

http://mcs.pc.pl/produkt1442.html

http://mcs.pc.pl/shop_img/chieftec/zasilac...00A-12S_big.jpg na obrazku widac wtyczke.

 

Co do tej plomby to chwilowo nie mam cyfrowki, ale patrzac na powyzszy obrazek to ona znajduje sie w prawym dolnym rogu zasilacza na wysokosci srubki od grila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam CFT-560-A12C i zadnego stickera nie mialem. Odkrecilem dekiel wywalilem to przezroczyste go*** zwane fabr. wentylem i wsadzilem S-Flex'a 1200 obr.min podpietego pod panel, jest wydajnie, cicho i zimno ;-) i to ze np. bq dp7 mi sie bardzo podobaja to odpadaj na starcie ze wzgledu na 3 cm dluzsza obudowa od szefa (14cm vs 17 cm) a pieniadze na takiego bq bym mial ale wzialem szefa i wcale nie zaluje. A robienie fan swapa wcale nie jest jakies tam kosmiczne trudne, odkrecicz, odpiac, zmienic, zakrecic.... ot cala filozofia. I po zabiegu masz zaje*** zasilke bardzo sprawna pradowa i cichsza niz wszystkie fabryczne zasilki o duzo wyzszej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...