Skocz do zawartości
nyper

104 C Na Grafice?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to za duzo ? Grafika to geforce fx5600 Go. Temperatura normalna to 70-80 C . Podczas gry dochodzi do 105-110.C

 

Czy to normalne czy duzo za duzo?

 

 

 

Czy w laptopie gericom 30660 mozna wymienić tą grafike na inną nie jest zintergrowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie x700 dochodziła do 118 stopni i laptop się wyłączał..... :D

 

 

musisz uważaj z temperaturą.

czytałem ostatnio że powyżej 100 stopni zaczynają zachodzić zmiany w krzemie i po pewnym czasie może dojść do uszkodzenia i kupa...

 

ja w ten sposób spaliłem 2 razy już płytę z grafiką, właśnie x700..... np. grałem w cod2 bez jakiegoś specjalnego chłodzenia grafiki - jedynie to co było w "standardzie" i przegrzewałem ją notorycznie.

kolega za to używał porządnej pasty i temp'a ma cały czas poniżej 100 stopni i żyje. tak więc uważaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moge zrobić jak polepszyć chłodzenie, U mnie pod układem chodzenia na kosciach i chipsecie są takie miękkie termoprzewodzące gumki ządnej pasty bo by przeszkadzała.

 

 

Wydaje mi się ze mam uszkodzona grafike, takiego kupiłem (nie jest na gwarancji).

 

od czasu do czasu bez podania przyczyny nawet gdy jest zimny jak uruchamiam to ekran mam w paski i artefakty.

 

 

 

 

 

 

Czy karta mogła się tak jak mówisz przegrzać i cos zaszło juz w tym krzemie i teraz jest taki wynik?

 

 

serrio mam te 105 C jak gram to nie są fahrenheit :)

 

 

a z ta wymiana grafy, to bez sensu, mozna ją wyjać a zamienić na szybszą to już nie, nie mogą zrobić szybszej, która ma gniazda rozłozone w ten sam sposob, czy moze mnie wprowadziłes w błąd.

 

laptop to gericm 30660 Hummer 3.06 Ghz 1Ghz ramu, 80 gz dysk i ta nieszczesny geforce 5600

Edytowane przez nyper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

everestem o ile masz czujnik pod grafiką, w sterownikach tez jest taka opcja.,

to chyba u mnie nie ma tego czujnika... :(

everest pokazuje mi temp: procka, systemu, hdd

a w driverach tez nie znalazlem (mam stery omegi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z ta temperatura ? Mozna jakos polepszyc to chłodzenie, wepchałał bym do srodka jakis mały wiatraczek tylko nie ma go do czego podłączyć/

jesli masz miejsce na wiatraczek to zasilanie mozesz zaczerpnac z usb... tam jest 5v a na pewno odnajdziesz kabelki do usb... no chyba ze masz go przylutowanego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo widze co tam wogole zostalo zrobione. Mozesz to troche rozjasnic?

no pewno. tam gdzie na zdjeciu jest zaznaczone po prostu został wycięty taki tunel. po przykryciu wentylatora blachą, zostaje dziura przez którą wiucha powietrze na grafikę.

dzieje się to kosztem temperatury procka i chipsetu płyty, ale parę stopni więcej to żaden problem, a przynajmniej grafika ma sensowne chłodzenie.

 

chłopaki z acera po prostu nie pomyśleli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...