Skocz do zawartości
camilos

Jakie Inne Funkcje Będą Miały Komórki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Heh ciekawy temat. Nie jestem aż tak na bierząco z nowinkami technicznymi wiec być może coś takiego jak komórka zamiast kluczyka do samochodu juz istnieje lub nie ma wiekszych problemów z wykonaniem. Mnie zawsze interesował temat rozpoznawania głosu i sterowania głosem, czyli wybieramy każdą funkcję telefonu nie dotykając klawiatury, a jedynie mówiąc na głos odpowiednie komendy. Oczywiście najlepiej jakby nie trzeba było "uczyć" telefonu naszego głosu. A w jeszcze dalszej przyszłości hmm może sterowanie myślami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sterowanie myślami to nie jest fajna sprawa, tylko i wyłącznie w grach gdzie czasem np. FIFA 06 zawodnik nie podaje do tego, którego chce. Uważam, że w teleofonach to o to właśnie chodzi, że są przyciski do naciskania albo joystick i to właśnie jest cała frajda i zabawa. Kiedyś myślałem nad sterowaniem myślami, ale jak mówie to mi się nie podoba. Co do sterowania głosem to nigdy tego nie używam mimo, iż w wielu komórkach to jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterownie czymkolwiek za pomocą myśli to na razie sf panowie... są oczywiscie takie urządzenia, ale one nie czytają myśli a jedynie slekcjonują fale wysyłane przez mózg... a to zupełnie co innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sterowanie myślami to nie jest fajna sprawa, tylko i wyłącznie w grach gdzie czasem np. FIFA 06 zawodnik nie podaje do tego, którego chce. Uważam, że w teleofonach to o to właśnie chodzi, że są przyciski do naciskania albo joystick i to właśnie jest cała frajda i zabawa. Kiedyś myślałem nad sterowaniem myślami, ale jak mówie to mi się nie podoba. Co do sterowania głosem to nigdy tego nie używam mimo, iż w wielu komórkach to jest :D

No jestem ciekaw kto szybciej napisałby smsa. Ty wciskając klawisze klawiatury czy ja dyktując smsa głosem jakbym normalnie nagrywał na dyktafon :P. BTW serio są telefony w których można uruchomić i obsługiwać każdą funkcję głosem bez uczenia telefonu?

 

@PelzaK a czym innym jest myśl jeśli nie właśnie sygnałem generowanym przez mózg? Myślisz, że dobrze byłoby zmienić kanał w tv i Twój mózg wysyła sygnał do kciuka by wcisnął przycisk i tyle ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy juz bylo ale zamiast wpisywac kodu telefonu bedzie trzeba przycisnac palcem aby czytnik linii papilarnych ukryty pod ekranem zidentyfikowal nas.

A z wiadomych rzeczy to beda lepsze baterie, ekrany w jakis nowych kosmicznych technologiach, beda dodawane glosy w polifoniach, karty graficzne (to bedzie istny bum, zamiast konsolek PSP beda komorki z takimi mozliwosciami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PelzaK a czym innym jest myśl jeśli nie właśnie sygnałem generowanym przez mózg? Myślisz, że dobrze byłoby zmienić kanał w tv i Twój mózg wysyła sygnał do kciuka by wcisnął przycisk i tyle ;)

no dobra... ale mylisz pojęcia... Naukowcy potrafią wykryć fale mózgowe, wykruyć aktywne części mózgu ale nic poza tym... W mózgu jest pewnie z pare miliardów neuronów, to w jaki sposób mózg o czymś myśli jest absolutnie nieosiagalne z zewnątrz... Nie da się tak podąłczyć elektrody pod mózg i na ekranie TV ogląąć myśli kolesia..

 

Widać że za dużo filmów SF się naoglądaliście :) Nawet tak proste twory jak sztuczne sieci neuronowe występujace w różnych programach komputerowych projektuje się tak że sieć ta sama się uczy tego czy owego i nawet wgląd we wszystkie jej parametry i wgląda na każdy neuron praktycznie nie daje człowiekowi (programiście) żadnej informacji o tym jak ta sieć działa.. a w programach komputerowych masz sieci złożone z powiedzmy 100 neuronów. Porównaj to sobie teraz z paroma miliardami w mózgu... <_<

 

W mózgu człowieka powstają miliardy prostych sygnałów i byś musiał mieć drugi mózg żeby w ogóle spórbowac oczytywać myśli innego mózgu... :)

 

I chcąć zmienić kanał w TV mózg nie wysyła sygnał... on przesyła miliony sygnałów żeby w ogóle świadomie drgnąć palcem... Uprościłeś zbytnio sprawę... :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PelzaK, czytanie komuś w myślach żeczywiście jest niemożliwe, ale sterowanie czymś za pomocą tylko i wyłącznie mózgu jest możliwe, był jakiś projekt prowadzony przez naukowców i jeden gościu sterował odrzutowcem (co prawda to był symulator ;p) ale sterował myślami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie.. on nie sterował myślami... on odpowiednio myślał tak, aby maszyna go zrozumiała, lub tez po prostu nauczyli maszyne jaka jest aktywnosć różnych czesci mózgu podcza gdy pilot myślał np o skręcie (w lewo :) ) czy coś...

 

To niejkest tak powtarzam, że da sie odbierać to o czym myśli człowiek, jakieś obrazy, wpsomnieniea czy coś.. po prostu wszelkie tego typu urządzenia działają na podstawie pomiarów parametrów biofizycznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda sprawa ze sterowaniem czymś myślami, ale wiem że sony rok temu (max dwa) opatentowało sposób na sterowanie mózgiem bez podpinania jakichś elektrod, igieł itp, wszystko za pomocą fal (nie pamiętam jakich). Czyli dokładnie to co było w matrixie tylko bez podłanczania kabla do człowieka.

 

Co do tematu ktoś wspominał o zrobieniu pilota w komorce; to już miałem dawno w swojej 7650, wybierało się jakiekolwiek uzadzenie na podczerwien i mozna nim bylo sterowac, zasieg ok 3m, niesamowita radocha np w media-markt :], projektor też już gdzieś widziałem, mp3/4 w komórkach to norma, napewno gdy pojawią się 1sze mp3 playery na bluetotoch (jeszcze w tym roku) to będzie można ich używać jako dodatkowej pamięci dla telefonu. Bo dodatkowa pamięć na bluetootcha podobno już dawno jest ale jeszcze nie widziałem żeby można było ją gdzieś kupić. Dyski twarde 4GB do komórek dawno już istnieją, nie wiem czemu się nie przyjęły (aczkolwiek od roku już nie interesuję się komórkami, pewnie sporo się pozmieniało) GPS to już standard w telefonach 3G ale mogli by w końcu pomyśleć i zamiast pakować go do telefonu zrobić jako moduł bluetootch, tak jak w nowych palmtopach, wtedy nawet cegły jak nec e313 były by normalnych rozmiarów i bateria by nie padała tak szybko. Co do baterii słonecznych, skoro w playerach mp3 są to w telefonach też w końcu będą, zapewne umieszczone na tylniej klapce zasłąniajacej baterię. W końcu pojawi się problem z chłodzeniem, niektórzy się śmiali że wc będzie, to nie głupie, można by zrobić przecież aluminiową obudowę szczelnie zamkniętą i zalać komponenty takie jak procesor jakimś płynem (nie pamiętam nazwy, ale np ten płyn do chłodzenia superkomputerów, ktory gotuje się w temp 37 (?) *C, cena jest ogromna ale do komórki tylko trochę by go wystarczyło.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda sprawa ze sterowaniem czymś myślami, ale wiem że sony rok temu (max dwa) opatentowało sposób na sterowanie mózgiem bez podpinania jakichś elektrod, igieł itp, wszystko za pomocą fal (nie pamiętam jakich). Czyli dokładnie to co było w matrixie tylko bez podłanczania kabla do człowieka.

 

...

 

 

 

jasne, nie sterowali czyimiś myślami tylko akurat w tym projekcie zabużyli działanie błędnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie skupcie się... Przechwycenie fal mózgowych to nie jest to samo co czytanie w myślach... O ile to pierwsze jest dosyć proste to to drugie wręcz niemożliwe...

 

a to co będzie mieć komórka przyszłości :)

Dołączona grafika

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to rozwoj telefonow powinien isc w strone sluchawek - zeby zamiast miec sluchawke BT w uchu i telefon w kieszeni miec telefon w uchu. Do tego pelne sterowanie glosowe, moze jakis maly ekranik do czytania SMSow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Wi-Fi już jest w telefonach N9310i, N9500

 

2) wiele technologii już możnaby tam upchnąć, ale jakoś nikt nie chce się wychylać

 

3) coraz szerszy zakres modyfikacji oprogramowania doprowadzi do wolnej amerykanki, jak było swego czasu z PC - miejmy nadzieję, że tym razem nie wygra MS; Symbian tez nie jest najlepszym pomysłem, ale jak na razie jest bardziej do przodu w tej dziedzinie

 

3) rynek telefonów rozdzieli się na smartphone i miniphone

 

Pierwsza grupa to kombajny do wszystkiego (to, o czym mówicie) - obecnie produkowane telefony mają karty graficzne nVidia, pamięci 2 GB (technologia Flash itp) i procesory po 200MHz! Jeśli nikt nie wyskoczy z jakąś rewolucją (pamięci i procesory lub całe organiczne komputery), to droga podobna, jak w przypadku PC.

 

Druga grupa to miniaturyzacja rozmiarów telefonów. Telefon w zegarku już jest. Dojdzie holograficzna klawiatura (hologramy 3d) i ekrany, pełne sterowanie głosem (lepsze algorytmy rozpoznawania mowy), wyświetlacze w okularach (a nawet szkłach kontaktowych), słuchawki douszne na BT itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

3) coraz szerszy zakres modyfikacji oprogramowania doprowadzi do wolnej amerykanki, jak było swego czasu z PC - miejmy nadzieję, że tym razem nie wygra MS; Symbian tez nie jest najlepszym pomysłem, ale jak na razie jest bardziej do przodu w tej dziedzinie

 

Cokolwiek wygra, i tak będzie się psioczyć na monopol. Tak było, tak jest (MS, TPSA, KRRITV, etc.) i tak zapewne będzie. Lepiej by było jakby wymyślili jakiś sprzęt działający niezależnie od oprogramowania- nokia z softem motoroli, motorola na siemensie/benq, siemens na sony... :]

(...)

Pierwsza grupa to kombajny do wszystkiego (to, o czym mówicie) - obecnie produkowane telefony mają karty graficzne nVidia, pamięci 2 GB (technologia Flash itp) i procesory po 200MHz! Jeśli nikt nie wyskoczy z jakąś rewolucją (pamięci i procesory lub całe organiczne komputery), to droga podobna, jak w przypadku PC.

Druga grupa to miniaturyzacja rozmiarów telefonów. Telefon w zegarku już jest. Dojdzie holograficzna klawiatura (hologramy 3d) i ekrany, pełne sterowanie głosem (lepsze algorytmy rozpoznawania mowy), wyświetlacze w okularach (a nawet szkłach kontaktowych), słuchawki douszne na BT itp

 

...a stąd już tylko krok do implantacji człowieka zaraz po urodzeniu- słuchawka połączona z uchem wewnętrznym, mikrofon gdzieś w okolicach krtani, wyświetlacz sprzężony z nerwem wzrokowym, satelitarny nadajnik identyfikacyjny (zamiast sim) czerpiący energię z przemiany materii i mamy cyborga online 24/24 365/365. Ja nie chcę takiej przyszłości :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzies w jakiejs gaztce widzialem fote takiego zeba ktorym mozna bylo odbierac polaczenia gsm :D dzwiek przenosil sie przez drgania kosci do ucha a glos przez mikrofon normalnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wszystko co wymyslacie to juz jest.

OC no problem ja swojego spv3000 procesor omap850 wykrecam o 20%

Klient torrenta, pliki juz zasysam po wi-fi 802.11g bo mam internet radiowy jedyne ograniczenie to moja karta 1 giga

usb to ma byc nowosc juz jest dawno w komurkach jak sobie wyobrazasz zgrywanie filmu 200 mega jak nie przez usb 2.0

kontrola pc z fona tez nie problem od miesiaca mam podglad co baba robi jak jestem w robocie, zapomnieliscie ze telefonia 3g jest juz od dawna radio i telewizja, a po co moj ppc ma media player 10 w standardzie

mam szybsze edge 365 kilo od niektorych waszych abonamentow neo

wi-fi 11 megabitow

to moze wymyslicie cos nowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wszystko co wymyslacie to juz jest.

OC no problem ja swojego spv3000 procesor omap850 wykrecam o 20%

Klient torrenta, pliki juz zasysam po wi-fi 802.11g bo mam internet radiowy jedyne ograniczenie to moja karta 1 giga

usb to ma byc nowosc juz jest dawno w komurkach jak sobie wyobrazasz zgrywanie filmu 200 mega jak nie przez usb 2.0

kontrola pc z fona tez nie problem od miesiaca mam podglad co baba robi jak jestem w robocie, zapomnieliscie ze telefonia 3g jest juz od dawna radio i telewizja, a po co moj ppc ma media player 10 w standardzie

mam szybsze edge 365 kilo od niektorych waszych abonamentow neo

wi-fi 11 megabitow

to moze wymyslicie cos nowego?

A czy nazwałbyś swoją zabawkę telefonem komórkowym, czy raczej PDA rozbudowanym do smartphona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej się z tobą zgadzam, dzisiejsze telefony to nie to samo co kilka lat temu. Kiedyś dobry telefon miał kalkulator i jakiś prosty organizer, dziś bez tego wiele ludzi już się nie obejdzie. Technika idzie do przodu, przecież nie można stać w miejscu. Kiedyś najlepszy procesor miał 533 MHz, dziś 3 GHz to prawie standard, nie mówie tu o AMD, tylko o taktowaniu procesorów Intela. Pytanie tylko czego możemy się spodziewać po komórkach zrobionych przykładowo w roku 2010 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego samego co po PC. Taki sam rozwoj, w tym samym kierunku. Szybciej i wiecej... z tym ze dla komórki w jak najmniejszych rozmiarach.

 

A jak chcesz wiedziec co bedzie dokładnie w tych telefonach, to wyslij zapytanie do koncernów je produkujacych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek powstał po to, byśmy pobawili się troszkę naszą wyobraźnią i pomogli troszkę ludziom z firm produkująch telefony, by wiedzieli czego potrzebujemy :D. Wydaje mi się, że koncerny by mi nie powiedziały o tym, co będą chciałby wsadzić do nowych telefonów. Przyczyny chyba każdy zna. SE chyba nie dzwoni do Motki i nie pyta się co będzie w kolejnych telefonach, bo to by się wydawało troszkę dziwne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydało by się autoładowanie, np takie jak w zegarkach Tissot ;) nie wiem czy w innych jest takie cuś :P

 

BTW. Takie technologie już są, a z kaszą w spray'u się jeszcze nie spotkałem :/ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli na taki ekranik w komórce (oczywiście kolorowy ;) ).

 

http://www.engadget.com/2005/08/31/philips...play-prototype/

 

"Ziemia-ostatnie starcie" mi się przypomina. Oni tam mieli takie fajne komunikatory :]

Powiem, że to całkiem fajna rzecz, tylko ile to będzie kosztować. Początkowo cena będzie pewnie ogromna, ale po jakimś czasie spadnie. Bajerek jest, tylko powiedzmy sobie szczerze, kiedyś to się też znudzi :D. Mam pytanko, gdzie tu jest klawiatura ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...