Skocz do zawartości
Gość DeViLSource

Problem Z Elektroniką

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DeViLSource

Znalazłem dziś zaslepke 5.25'' i chciałbym zeby pokazywała mi np temp procka... tylko nie bardzo wiem jak to podłaczyc :

post-138154-1144341321_thumb.jpg

post-138154-1144341383_thumb.jpg

post-138154-1144341565_thumb.jpg

post-138154-1144341625_thumb.jpg

post-138154-1144341690_thumb.jpg

post-138154-1144341743_thumb.jpg

post-138154-1144342050_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dziś zaslepke 5.25'' i chciałbym zeby pokazywała mi np temp procka... tylko nie bardzo wiem jak to podłaczyc :

:lol2: gdzie ty to znalazłeś?? Chyba w starym kufrze babci :lol2:

 

Będzie Pełzak to ci powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest wyswietlacz LED ustawialny...temp. procka Ci to to nie pokaze...no chyba ze zbudujesz układ termometru, do niego podlaczysz sterownik takiego wyswietlacza...potem juz tylko wylutujesz wyswietlacz z tej płytki i wutujesz do swojego układu...to wszystko ....bez kombinacji mozesz sobie na tym ustawic jakąs stalą cyfre lub układ liter i w niektórych modelach mozna bylo przełacznikiem zmieniac między dwoma ustawieniami (np LO. HI przy przełączniu przycisku TURBO) mam dwa takie wyswietlaczyki :D.....Mozesz sie pobawic ale napewno nie jest to proste i przynajmniej moim zdaniem opłacalne....moze Pelzak ma inne zdanie :D

Edytowane przez Jackuzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary to sa zwykłe wyświetlacze LED 7segmentowe.. one same nawet świecić nie potrafią :lol:.. a Ty chcesz temperaturę wyświwetlać...

 

To tak jakbyś miał sam monitor i zapytał nas co zrobić żeby móc na nim przeglądać internet.... :wink: - kupić komputer, podobnie tutaj.. otrzebujesz ukłądu który będzie mierzył ta temperaturę a następnie prezentował wynik na wyświetlaczach.. Co wiąże się z całkowitą i tak ich przeróbką.

 

Nie wszystko co ma kilka goldpinów ma od razu w sobie sterowni jak wyświetlacze LCD :D

 

edit:

 

no jestem jestem :D, mam takei samo zdanie jak Jackuzy :)

Tylko, że... on nie zbuduje układu termometru... bo widać z elektroniką ma niewiele do czynienia... Moim skromnym zdaniem.. Odpusć sobie.. Jedyne co z tym możesz zrobić to jak mówił Jackuzy wyświetlić sobie jakąś liczbę, bądź literki....

 

moze xxxxxxx ma inne zdanie :D

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary to sa zwykłe wyświetlacze LED 7segmentowe.. one same nawet świecić nie potrafią .. a Ty chcesz temperaturę wyświwetlać...

 

To tak jakbyś miał sam monitor i zapytał nas co zrobić żeby móc na nim przeglądać internet.... - kupić komputer, podobnie tutaj.. otrzebujesz ukłądu który będzie mierzył ta temperaturę a następnie prezentował wynik na wyświetlaczach.. Co wiąże się z całkowitą i tak ich przeróbką.

 

Nie wszystko co ma kilka goldpinów ma od razu w sobie sterowni jak wyświetlacze LCD

 

edit:

 

no jestem jestem , mam takei samo zdanie jak Jackuzy

Tylko, że... on nie zbuduje układu termometru... bo widać z elektroniką ma niewiele do czynienia... Moim skromnym zdaniem.. Odpusć sobie.. Jedyne co z tym możesz zrobić to jak mówił Jackuzy wyświetlić sobie jakąś liczbę, bądź literki....

 

moze xxxxxxx ma inne zdanie

no, przyszedł, dał wykład i temat do zamknięcia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak będzie musiał budować układ sterujący wyświetlaczami.. a potem pisać program/plugina obłsługującego jego wyświertlacz.. to już łątwiej podpiąć miernik temperatury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co zaczyna mnie to w[ciach!]*** wrzucam ten schemat juz 4 czy 5 raz i wiem ze napewno dziala z nizsza wersja mbm a pelzak i reszta zaraz bede jechali ze driver trzeba budowac i blablabla

http://www.gideontech.com/content/articles/209/1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a PelzaK (i inni) będzie jechał....:evil:

 

co wg C iebie jest to jak nie driver? adapter do portu LPT?

Dołączona grafika

 

Poza tym nie wiem czy zauwazyłeś ale ktoś napisał do tego specjalnie program, który jest na końcu arta.... - czyli wszystko o czym móiłem.. Sterownik softwarowy i sterowik hardware'owy... <_<

 

I czy naprawde myśłisz że autor tematu to zbuduje? I don't think so... Skoro nie wiedział nawet co to jest 7seg led... (bez ubliżania autorowi oczywiście).

To że znalazłęś shcemat jak to zrobić o niczym nie świadczy... A już łatwiej i szybciej kupić wyświetlacze 7seg w sklepie po 2 pln niż wylutowywac z tej płytki... więc wybacz Andrew^ ale ja zazwyczaj nie pitole od rzeczy i wiem co mówię...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zebys Pelzaczku poszukal dalej to bys znalazl link do forum na ktorym chlopaki napisali nowa wersje tego drivera :) i jest ale na forum :) a chodzilo mi o to ze nie autor musi zbudowac driver itd itd tylko moze to zmontowac i sciagnac softa i gra gitara :) czy zawsze musisz pisac ze trzeba drijwer zrobic soft napisac ?? skoro gotowe rozwiazania sa w zasiegu reki ?? :) szkoda ze nie mam hajcu bo bym te [ciach!]ly porobil o ktorych tu caly czas smierdza wwszyscy nowi :) moze jakies fakju bym zrobil i by wreszcie cos sami zrobili :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posluchaj Andrew^'ku (whatever), napisałem o pisaniu własengo drajvera BO nie jestem internetem i nie wiem czy jeden z 6 miliardów ludzi na tym globie nie napisał przypadkiem tkiego czegoś.. Wierz mi ze z reguły i z prawa Merfiego wynika iż za każdym razem gdy wpadniesz na nowy pomysł, ktoś już to zrobił przed tobą...

 

Zatem sory ale za każdym razem gdy ja czy ktokolwiek inny mówi że czegoś sie nie da, nie opłaca, nie zrobiono... to ten ktoś i ja również nie wiem czy akurat w jakiejś wiosce na północy korei jakiś człowiek właśnei tego nie zbudował....

 

I po raz 3 już mówię że lepiej i szybciej dla niego i innych bedzie jeśli kupią 7LED w sklepie niż wylutuje z tej płytki... Pod warunkiem ze umie lutować... i nie spali scalaków podczasu lutowania...

 

A co do Ciebie, to postaraj się uzywać interpunkcji bo mam problem z parsowaniem twoich postów.. :wink:

 

nie autor musi zbudowac driver itd itd tylko moze to zmontowac

dla mnie słowo zbudować i zmontować to w kwestii budowy hardware'u poniekąd synonimy...

 

czy zawsze musisz pisac ze trzeba drijwer zrobic soft napisac

pomijając kwestie formalne polskiej interpunkcji, to tak.... muszę zawsze dopisać ze trzeba to zrobić... co nie znaczy że ktoś już tego nei zrobił i nie można uprościć sprawy ściagając z netu... Jak już wposminałęm, nie mam wszystkich stron internetowych w pamięci. Jeśli znalazłeś stronkę to dobrze.. ale pozwól że ja bazując na własnej wiedzy i doświadczeniu bedę wyrażał swoją opinię w sposób jaki uznam za stosowny do sytuacji...

 

To chyba wszystko co miałem do powiedzenia w tym temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...