Skocz do zawartości
kierownik

Ktory Proc Bedzie Wydajniejszy?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym sie zamienił. Ten p4 powinien pójść na jakieś 2.2 -2.3ghz i będzie wydajniejszy od twojego celka nawet po oc. Miałam co prawda p4 2000/512/400 i był on szybszy bez oc we wszystkim od celka takiego jak ty masz @ 3.1 (miałem go 1 miech ) . Ja bym brał bez zastanawiania się.

Edytowane przez adam16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym nie brał, ten P4 to Willamete, 256L2 i grzejący się rdzeń - czyli nic ciekawego. Jeśli P4 1.8 tylko NW z 512KB L2.

 

Imho ---> zamienił stryjek siekierkę na kijek.

No tośmy mu polecili :mur: :mur: :mur:

Masz rację DEVILku ;)

Pierdykany Willamette... 256kb... Miałem Northwooda 1800 z 512kb i nawet nie pamiętam pojemności tej kaszy :lol2:

kierownik - sorx za wprowadzenie w błąd ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe tak czytalem tego posta i myslalem <co oni wyprawiaja> cale szczescie trafil sie ktos kto cos wiedzial ;P pozdr :)

 

p.s. sam mam p4 1,8a@2,7 na std coolerku :P ale to NW

Edytowane przez XwA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś moźliwość przetestowania i tego i tego CPU? :P

tak... testowalem je... na 3dmark03 bez podkrecania i jednego i drugiego na celku mialem 2pkt weicej.

 

po podkreceniu p4 1,8@2,3 i po podkreceniu celka 2,4@3,0 celek wypadl znow lepiej.

wyzej p4 nie pociagne bo sie juz wtedy wysypuje, a celka wyzej nie pociagne bo moj Asus P4PE-X jest do 3,06 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz nie tykaj tego p4;p , jak chcesz tanio proca wymienic to kup p4-m (NW , 512l2) najlepiej na stepp c1, (ponizej 200zl spokojnie na allegro) wytniesz mu noge i masz 12x200fsb na luzie a pojdzie raczej wyzej. Druga opcja kupic celka m (NW, 256KB l2, ~2.0GHz, stepp nie pamietam ;p) ja kupilem na allegro za 120 zl i za tyle idzie wyciagnac, z tym ze celki niewiem czy wszedzie chodza, na Abicie trzeba bylo noge mu ciąć, ale kreca sie calkiem calkiem (>3.0) no i wydajność celka D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawełku :wink:

 

Step C1 wcale nie oznacza dobrego proca, przykładem jest jeden z userów tweaka właśnie, kupił C1 1.7GHz i na 2.6GHz leci z chyba 1.35v a powyżej 2.6GHz ściana :lol:

 

1.8 na B też są fajne 2.6GHz bez zmiany napięcia, 2.8GHz po lekkim dodaniu v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, ale maly jest stosunkowo odesetek ciulowatych c1, po za tym c1 to niemal gwarancja moda na 200fsb bez problemu ;). A ze sa dobre B0 nie watpie sam mialem doczynienia z kilkoma, Ale C1 i tak wieksze prawdopodobienstwo trafic dobra sztuke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...