Skocz do zawartości
Zorbas

Cusl2 + Celeron 1.1 +512ram Noname

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety jeśli chodzi o podkręcanie to dopiero zaczynam, ale każdy musi się kiedys nauczyć. Interesuja mnie dwie rzeczy:

1. Jaka jest bezpieczna temperatura pracy Celeronów - mój obecnie niepodkecany ma około 45C? (temperatura RAM 33C)

2. Na ile można całkowicie bezpiecznie podkręcić Celeron P3 1100Mhz - 1100/128/100, na płycie CUSL2. (RAM i zasilacz nie są najlepszej jakości :( ). Interesują mnie konkretne ustawienia, takie jak chociażby Vcore, czy FSB.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie da jednoznacznej odpowiedzi "na ile pójdzie". Po 1 to jest jeszcze Coppermine i jest to szczyt możliwości tego rdzenia, więc niewiele się podkręci o ile w ogóle się podkręci :] VCore zwiększasz tylko w wypadku kiedy podkręcasz i po zmianie proc "nie wstaje". FSB zwiększasz progresywnie np. co 5 MHz i sprawdzasz za każdym razem czy ładuje się chociażby Windows. Przy ostatecznym FSB sprawdzasz temp. procesora - jeżeli jest w miarę niska zaczynasz sprawdzać czy proc nie generuje błędów programem Prime95. Taka temp. jak masz jest dosyć wysoka i raczej nie bawiłbym się w O/C. U mnie na Tualatinie po O/C mam max 46*C więc ta temp. jest trochę wysoka. Jeżeli nadal chcesz podkręcać - zainwestuj zasilacz i chłodzenie oraz - jeżeli RAMy są naprawde do kitu to musisz też wymienić (RAM blokuje możliwości O/C) A tak naprawde to lepiej kup przejściówkę i Tualatina - wtedy lepiej pogadać o overclockingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...