Skocz do zawartości
sender28

Dysk Się Skurczył! (gwarancja Hitachi)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dziś po bluscreenie mój dysk skurczył się nagle z 41,1GB bo 22,45GB . Reszta dysku poprostu wsiąkła i zadne programy typu Particion Magic Czy Paragon Partition Manager nie wykrywają reszty. Poprostu pokazują total size na 22,45GB . Chcę go oddać do naprawy ale kupowałem go na Allegro we wrzesniu i miał miesiąc gwarancji sprzedawcy a reszta to bezposrednia gwarancja producenta.Gwarancja jest ważna bo wpisuwałem numer mojego dysku i wszystko bylo ok. Ale nie wiem gdzie mam go oddac/wysłać ?? :blink: :blink: Ma ktoś o tym pojęciee?? :lol: :lol: Help...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile miałeś partycji na nim ? Wsiąkły partycje?

Bios go całego widzi?

to dla XP prawoklik na Mój komputer/Zarządzaj/magazyn/zarządzanie dyskami i tu po prawej też go nie widać ?

przeczytaj i wklej co powiedział ci debuger

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29728#faq1

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29033#faq2

 

czy zawsze zakładasz nowy temat co 3 godziny ?

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=195891&hl=

 

moja rada to nie baw się żadnymi programami,a partycje zakładaj dostępnymi narzędziami windowsa

Edytowane przez securite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile miałeś partycji na nim ? Wsiąkły partycje?

Bios go całego widzi?

to dla XP prawoklik na Mój komputer/Zarządzaj/magazyn/zarządzanie dyskami i tu po prawej też go nie widać ?

przeczytaj i wklej co powiedział ci debuger

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29728#faq1

http://forum.centrumxp.pl/viewtopic.php?t=29033#faq2

 

czy zawsze zakładasz nowy temat co 3 godziny ?

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=195891&hl=

 

moja rada to nie baw się żadnymi programami,a partycje zakładaj dostępnymi narzędziami windowsa

Tzn. tak : mialem partycje C,D i E . Gdy wlozylem plyte do napedu zrobil sie bluescreen ze system zostanie zamkniety zeby nie uszkodzic plikow. Tylkom tyle udalo mi sie przeczytac w 2 sek.po restarcie komp zatrzymywal sie na czarnym ekranie po pasku ładowania. Wszedlem przez tryb awaryjny i dysk Ci D dzialaly normalnie a dysk E byl pusty i pokazywało jakis blad Wejscia/Wyjscia. To wszedlem przez bootowalna plytke i partycja E byla uszkodzona w ten sposób ze coś "odgryzło" ok. 18,8GB wiec partycja straciła spojność. I teraz wszystkie programy pokazuje ze dysk ma 22.35GB . Bios pokazuje ze dysk ma 23994MB a pliku minidump z błędem nie bylo wiec nie moglem odczytac nic.

 

Czy mozliwe ze padlo mi pol dysku ??!!

PS. sorry za tamten temat

Edytowane przez sender28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co wyciągnij jedną kość ramu i narazie tak zostaw (na niektóre płyty źle oddziałują dwie)

dla Fat32 jest taka komenda fdisk/mbr -> Enter użyj jej ale nie wiem czy coś to da (czyści mbr dysku)

Widzę ,że sporo mieszałeś z tym dyskiem :) .Na początek to zerknij może co jest napisane na naklejce dysku,jaką pojemność ma ten dysk tak naprawdę.Bo dla mnie to 41,1GB jakoś dziwnie brzmi

Pisałeś o fdisku czyli rozumiem masz system plików Fat32.Jeżeli możesz to usuń wszystkie partycje i zrób na początku jedną ok. 10 GB na NTFS,wszystko przez instalatora XP,zainstaluj wina i się zobaczy

Edytowane przez securite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze co wyciągnij jedną kość ramu i narazie tak zostaw (na niektóre płyty źle oddziałują dwie)

dla Fat32 jest taka komenda fdisk/mbr -> Enter użyj jej ale nie wiem czy coś to da (czyści mbr dysku)

Widzę ,że sporo mieszałeś z tym dyskiem :) .Na początek to zerknij może co jest napisane na naklejce dysku,jaką pojemność ma ten dysk tak naprawdę.Bo dla mnie to 41,1GB jakoś dziwnie brzmi

Pisałeś o fdisku czyli rozumiem masz system plików Fat32.Jeżeli możesz to usuń wszystkie partycje i zrób na początku jedną ok. 10 GB na NTFS,wszystko przez instalatora XP,zainstaluj wina i się zobaczy

Wyciągnąłem ram i nikc nie dało. Od początku jak ma ten komputer mialem 2 kosci ramu i nic sie nie działo. Na etykiecie dysku jest napisane 41,1GB , a jak żadne programy typu Paragon Partition Manager i Partition Magic nie wykryły reszty dysku to probowałem fdiskiem ale w nim jestem troche nieporadny wiec sprawdze to wieczorrem z bratem jak wroce do domu. PS> Wszystkie partycje jakiem mialem byly na NTFS. Wieczorkiem sprawdze to fdisk/mbr ale zrobienie tej partycje 10GB i zainstalowanie windy nic nie daje .Cały czas mam TOTAL SIZE 22.35GB. I nic sie nie rusza. Chyba sie do serwisu wybiore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystkie programy do zarządzania partycjami pokazują tyle łącznie z fdiskiem

coś kręcisz z tym fdiskiem;przeczytaj co to fdisk Fdisk ,dotyczy to systemu plików Fat ;pod XP i NTFS jest komenda fixmbr ,wkładasz płytkę instalacyjną ,wciskasz R,wpisujesz fixmbr ->Enter ,następnie T -> Enter ,wpisujesz exit ->enter i po zabiegu,jeżeli chodzi o MBR Edytowane przez securite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem podobnie tyle ze z nowym dyskiem

zamist 160GB mial 128GB

wymienili mi na nowy i juz bylo gites :)

No tak tylko ze moj mial te 40GB do piątku. Potem pokazał sie błąd i lipa. Zabralo mi prawie polowe miejsca. Jak sie okazalo gwarancja sie skonczyla niedawno. Wiec chyba musze oddac do jakiegos serwisu zeby mi powiedziele czy sie oplaca naprawiac bo mam juz nowy dysk. Ale te 40GB zawsze by sie przydalo.....Czy w serwisie mogo mi jakos powiedziec ile by naprawa kosztowala?

 

Oj.....juz krece na prawo i lewo.... Poprostu moj brat wszedl w fdisk i skasowal wszystko i juk chcial ponownie postawic partycje to juest tylko 22.35GB miejsca na nie na nie 40GB. Nie wszyscy musza sie znac od razu na wszystkim. Pisze jak jest!

Edytowane przez sender28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj usunąć kompletnie wszystko z dysku. Bardzo dobrym programem jest WdClear, ale nie wiem czy pójdzie z dyskiem Hitachi. Na pewno jest podobny program do tych dysków i musisz go znaleźć. Takie całkowite wyczyszczenie bardzo często pomaga. Warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj usunąć kompletnie wszystko z dysku...

To raczej nie pomoże - napisał że i partition magic i BIOS pokazują tylko połowę.

sander28 spróbuj raczej podpiąć dysk do innego kompa, samego na taśmie jako master do skrajnego złącza,

w BIOSie ustawić na auto wszystko (a jak nie pomoże to ewntualnie jeszcze pokombinować z LBA/LARGE itd.)

Jak nie będzie pomagało to znaleźć narzędzie w stylu SeaTools, tylko do Hitachi

Ostatnia opcja jaka mi przychodzi do głowy to linuxowa komenda hdparm (można tym sporo namieszać więc najpierw dokładnie poczytaj dokumentację)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie pomoże - napisał że i partition magic i BIOS pokazują tylko połowę.

sander28 spróbuj raczej podpiąć dysk do innego kompa, samego na taśmie jako master do skrajnego złącza,

w BIOSie ustawić na auto wszystko (a jak nie pomoże to ewntualnie jeszcze pokombinować z LBA/LARGE itd.)

Jak nie będzie pomagało to znaleźć narzędzie w stylu SeaTools, tylko do Hitachi

Ostatnia opcja jaka mi przychodzi do głowy to linuxowa komenda hdparm (można tym sporo namieszać więc najpierw dokładnie poczytaj dokumentację)

Dysk caly czas mialem na master na IDE1 i tylko on byl na tej tasmie. W biosie mam wszystko na auto ustawione i caly czas widze tylko te ~22,35 . SeaTools juz próbowałem . Test przechodzi ale po zakonczeniu pokazuje przy kazdej partycji czerwone kolko czy cos w tym rodzaju ze test sie nie powiódł. Ale przy całym dysku z ktorego rozwijane sa partycje jest zielone kolko ze wszystko jest ok. Nie wiem o co mu chodz. Ale z dyskiem pobawie sie jutro bo dzis juz nie dam rady z czasem.

 

Co do linuxa to moj brat go uzywa u siebie wjuz szmat czasu wiec zapytam go o ta komende.

Edytowane przez sender28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojtek@oo nie rozchodziło mi się o normalne sformatowanie, tylko usunięcie wszystkiego programem podobnym do WdClear. Widziałem podobny przypadek, w którym wszystkie programy poazywały bodajże zamiast 40 było 31. Po kompletnym wyczyszczeniu w tamtym przypadku WdClaer'em wszystko wróciło do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...