Skocz do zawartości
MegaTM

Shuttle Hot-553 Pod Socket 7 - Aktualizacja Bios-a

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Otóż posiadam ww. płytę i ona właśnie nie chce wykryć dysku twardego 40 GB firmy Seagate model ST...... 5400 rpm 2MB Cache itd. Mam aktualizację Biosu, ale nie wiem kompletnie jak ją zainstalować (jakieś porady moźe?).

 

Proszę o pomoc...

Z góry THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego jaki masz bios award ami czy inny. Na stronie producenta jest program (flasher). Robisz dystkietke startową lub dysk cd/dvd startowy aby komp ci wystartował w bios. Na dysku lub dyskietce nagrywasz plik bios i flasher. Potem uruchamiasz komputer w dosie. Potem uruchamiasz flasher z ścieżką dostępu do bios. Potem program flashujący pyta się czy chcesz zapisać stary bios dajesz tak podajesz nazwe. Znowu pyta się czy jesteś pewien aby zrobić update bios. Klikasz tak czekasz....... potem powie Ci że możesz zresetować komp. I wsio.

Ewentualnie ładnie tutaj opisane

http://www.opoka.org.pl/varia/internet/bios.html i następnym razem google szukajka.

Ps jak jest to dość stara płyta gł to mimo aktualizacji biosu nie zobaczy całego dysku. Wtedy trzeba inaczej zrobić. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualizację Biosu, ale nie wiem kompletnie jak ją zainstalować (jakieś porady moźe?).

Jestem niemal pewien ze przez te lata EPROM tak sie zlasowal ze nie da sie go juz poprawnie zaprogramowac... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem niemal pewien ze przez te lata EPROM tak sie zlasowal ze nie da sie go juz poprawnie zaprogramowac... :roll:

Zawsze możan ustawic zna dysku za pomocą zworki ograniczenie do 32GB. Ja na U5 mam taką a po charakterystyce widze ze twój to tez jakiś U5. No chyba ze plyta ma ograniczenie gdzieś niże np na 8.5G w co jednak wątpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bzdury panowie wierutne bzdury :|

 

ustawiamy na sztywno wielkosc dysku

 

lecimy do kolegi dzielimy dysk na : c:=<8 giga , d i e jak chcecie i spokojnie instalujemy windowsa

 

 

pozatym ze niby eprom sie zepsul ?

 

 

ojjj mam teraz gruchota na p100 i bios flasciach!e srednio co 2 dni z nudow :]

 

napisz jaki bios bedziemy walczyc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjj mam teraz gruchota na p100 i bios flasciach!e srednio co 2 dni z nudow :]

Wspolczuje takiego nudnego zycia... :roll: W ramach walki z nuda radze lepiej je poznac - stare EPROMy lubia sie "lasowac" z wiekiem :P. Edytowane przez spavatch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...