Skocz do zawartości
michaal

Laptom Fujitsu, Acer Czy Hp?

Rekomendowane odpowiedzi

Co sadzicie o marce fujitsu siemens?

Jestem na kupnie laptopa i dorwalem oferte ACERa 2423NWXMi - podobno najlepsza seria i praktycznie bezawaryjna. Matryca malutka, 14 cali (oszczedna - bateria trzyma do 4H!), 1.5, dysk 80GB, 512 RAMu, Wi-Fi (to dla mnie wazne!) Jest to nowka - ze sklepu za 2660 zl brutto. Mysle ze cena jest calkiem niezla...

Co sadzicie o tym?

Mam tez oferte najnowsza z media marktu i jest tam za 3700 FS amilo L 1310G 1,5, 1GB ramU, dysk 100GB

Mysle tez o HP nx6110 tylko wkurza mnie ze wiekszosc jest bez Wi-fi!

Co sadzicie czy wziac acera i duzo lepszych parametrach za nizsza cene, czy hp badz FS??

 

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie polecam Fujitsu siemens :-P .Mam model A1650G z turionem bateria mi wytrzymuje 2,5 godz. takze moze cie to zrazic ale mnie nie przeszkadza.Matryca bardzo dobra i wifi jest. Jesli chodzi o hp to bylo juz na forum o tym modelnx6110 (podobniez kiepska matryca ale reszta ok). ja sie zawiodlem na tej marce i tyle :sad: . Natomiast co do acera nie wiem nigdy go nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmz, fakt, rzeczywiscie nie popatrzylem gdzie zakladam, wydawalo mi sie ze w podforum. Moze sie jakis mod pojawi i przeniesie? :)

 

A jak z awaryjnoscia fujitsu? Slyszalem ze tez sie to psuje...

Osobiscie chyba najbardziej by mi pasowal HP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na poczatku tez tak myslalem ze fs jest awaryjny ale zawsze mozesz trafic na wadliwy egzemplarz z kazdej firmy. Ja mialem szczescie takze ty tez mozesz.Ale wiem jedno acery napewno sa bardzo wadliwe.Co do HP to sie zastanow wiem ze ten model jest kuszacy ale matryce ma kiepska a dla mnie matryca do wazny priorytet takze wybor nalezy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jka tak czytam recenzje to znowuz jesli chodzi o jakosc matryc to przewodzi SOny, potem LG z Fujitsu... mniej wiecej tak ;)

 

Nawet widze ze nowe Asusy maja matryce kompletnie nie do filmów itp -np A6j czy jak mu tam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta matryca w asusie tak bardzo bym sie nie przejmowal. recenzje pisala osoba ktora jak sama twierdzi ma zboczenie na punkcie matryc. tak wiec dla wiekszosci osob pewnie matryca bedzie super. co do laptopa to ja bylbym za hp i dokupieniem wi-fi. acera tylko polecalbym eks-dziewczynie :P a fijutsu ma cos kiepska prase,choc nigdy nie uzywalem,tak wiec sie nie wypowiadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FS jest praktycznie w kazdym sklepie, w kazdym hiperkamrkecie, SONY nie.

FS ma ceny porownywane z konkurencja, relatywnie niewygorowane, SONY nie.

Cos malo tych podobienstw.. :)

 

IMHO ludzi odrzuca ta biała klawa (znajomy czytajac konfigi byl napalony na FS ale jak obejzal klawe na oczy to odrazu zmienil zdanie) i widac wyciagneli wnioski, bo nowe serie juz maja czarna zdaje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o marce fujitsu siemens?

Jestem na kupnie laptopa i dorwalem oferte ACERa 2423NWXMi - podobno najlepsza seria i praktycznie bezawaryjna. Matryca malutka, 14 cali (oszczedna - bateria trzyma do 4H!), 1.5, dysk 80GB, 512 RAMu, Wi-Fi (to dla mnie wazne!) Jest to nowka - ze sklepu za 2660 zl brutto. Mysle ze cena jest calkiem niezla...

Te 4h to miedzy bajki mozesz wlozyc, 2.5 jest bardziej realne. F-S w tej cenie to bedzie chyba jeszcze wiekszy szajs. A co do psucia sie Acerow i serwisu to mam inne doswiadczenia niz to glosi powszechna opinia na tym forum. Popatrz jeszcze na Aususy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o to że Acer jest jako taki strasznie do bani ale , ma parę niedociągnięć :

* jeśli chodzi o modele z wyższej półki (budżet 5000 wzwyż) to Acer nie jest już tak atrakcyjny cenowo

ASUS,FS,HP ofeeruje taką samą wydajność przy podobnej cenie.

* w przedziale maszyn biurowych (do 3000 zł ) pojawiły się już dobre modele innych firm :

Toshiba,IBM,ASUS,HP o podobnych konfiguracjach

* ACER ma przewagę obecnie w przedziale maszyn multimedialnych dla ubogich 2,5-3k panorama do oglądania filmów,3-3,5 k grafika X700 + Sempron lub maszynek do gierek za 4-4,5 k grafika X700+Centrino/Turion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A biorac pod uwage na czym np oszczedza oferujac te modele (np bateria, ludzie potem dokupuja porzadne baterie za 400zł.. jest watek o tym) to juz wogole wychodzi tak sobie

Jedno jest pewne, gdyby nie polityka cenowa Acera w Polsce to wciaz mielibysmy ten rynek mocno uposledzony... a tak to juz jest w czym wybierac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...