Skocz do zawartości
dimex

Internet W Laptopie Przez Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym połączyć laptopa w którym mam już sieciówkę wifi z pctem. Tylko czytam to forum i jednoznacznie nikt nie potrafi powiedzieć. A dokładnie chodzi mi o to żeby w całym domu jednorodzinnym był zasięg, czyli prosze o kilka wypowiedzi na tematjaką antenę kupić, bo czytałem że może być różnie. Antene ma być na pietrze bo tam jest PCet i chciałbym zasięg w całym domu. Dodanm że nie interesuje mnie router bo PC chodzi i tak 24 na dobę a ja z tym laptopem przebywam w domu nie za często. No i nie nawet jeśli nie mam na niego funduszy. Czyli podsumowując:

- na co zwracać uwagę przy upnie kary wifi ( jak najtaniej)

- jaka antena do domku jednorodzinnego

 

 

 

bardziej chodzi mi o antenę niż o kartę więc jak możecie to pomóżcie w sprawie anteny, jak bęzie dobra to karta nawet słaba też powienna być ok

Edytowane przez dimex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam neostrade i też chciałem podzielić sygnał bezprzewodowo tak aby mieć neta na laptopie. Nie znam się na routerach i nie wiem na co zwracać uwagę przy ich kupnie. Słyszałem że niektóre mają dość skomplikowaną konfigurację a w dodatku nie mają instrukcji po PL. Jako że to forum jest najbardziej popularne to postanowiłem luknąć, ale widzę że sporo osób ma jakieś problemy z tymi routerami… Mógłbym was prosić o doradzenie jakiegoś taniego routera z niezbędnymi funkcjami w przystępnej cenie i łatwego łatwego konfiguracji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. bez jakiegos acces pointa mozna zapomniec raczej zasiegu w domu o kilku kondygnacjach.

2. aby pokryc zasiegiem 1 pietro o o powierzchni do 100 m2 to praktycznie wystarczy sieciowka nie koniecznie droga i wyszukana polecam planety tanie i wmiare dzialaja :)

 

3. zasada umie3szczania accespointa prosta -= najwyzszy poziom w domu i tak jak wyzej ap na standardowych antenkach pokryje spokojnie dwie kondygnacje o powierzchni do 100, przynajmniej umnie tak dziala :)

 

sa tez ap z takiem czyms jak MIMO ( smieszna technologia pozwalajaca na odbijanie sie fal od scian i innych praeszkod ) poprawia to zasieg oraz podbija cene na rachunku :)

Edytowane przez HiPhO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zrobione Wi-fi w trzypiętrowym domu. Jeden desktop podpięty kablem do AP z routerem, jeden laptop i desktop bezprzewodowo. Wybrałem Linksysa, może nie najtaniej ale śmiga aż miło. Na wszystkich 3 pietrach jakość znakomita (tylko w piwnicy bardzo dobra:P). Wziąłem AP Linksys WRT54G i karte do desktopa WUSB54G. Instalacja jakieś 4 minuty, konfiguracja 0 minut... Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...