Skocz do zawartości
psz3mo

Komp Nie Chce Się Podnieść (dokładniej Monitor Nie Startuje)

Rekomendowane odpowiedzi

Dziaisj chciałem włączyc kompa (wczoraj chodził bez problemu, żadnych zwisów i resetów), a tu żadnego odzweu z monitora, dysk poszedł, wszystkie wentyle też ale ekran nie zaskakiwał. rozkręciłem skrzynke, pomyślałem ze może zasilacz, mam starey 300W codeshit, żeby tylko sprawdzić czy to wina zasiłki, podłączyłem i o dziwo komp odpalił, wyłączyłem go i już chciałem spisać zasiłke na straty, ale postanowiłem podłaczyc tą niby padniętą spowrotem i ku mojemu zaskoczeniu komp poszedł, po ok 10 min, jak byłem w windzie (nic nie robiłem) wyskoczył niebieski ekran, no to reset, włączył sie i było ok. Wyłączyłem go bo musiałem zmienić kabel, wszystko podłączyłem i znowu zero reakcji ze strony monitora, raz, 2, 3 i nic. Znowu go rozkręciłem zmieniłem zasiłke, ale efekt był taki sam, 0 reakcji monitora, a do tego

głośnik wydawał krótkie przerywane sygnały (co to oznacza??)

żeby było śmiesznie to sygbał wyskakiwał np 2 włączenia z rzędu, potem go nie było(piszczało tylko na codeshicie. Podłączyłem starą zaiłke, włozyłem jeszcze raz grafe i komp poszedł, po resecie, ręcznym wyłączeniu i włączeniu działa.

Co mogło zdechnąć, mój tata stawia na kończącą żywot karte, która wstaje jak jej sie chce. Co o tym sądzicie??

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zaczne niesmialo.. ;]

 

jakby to dziwnie nie zabrzmialo mozliwe ze to nie tyle problem karty graf. ale polaczenia miedzy karta a plyta. Ja zwyklem kiedys w podobnych przypadkach [wierzac ze to pomaga..trudno stwierdzic czy reczywiscie..hyhy;] czynic co nastepuje:

1. kabel z obudowy off

2. karta graf. out

3. plaski niewielki srubokret w dlon

4. srubokret w port agp

5. pare energicznych ruchoow wzdluz - chodzi o to zeby przjejechac po tych wszystkich pinach w porcie..no ale delikatnie coby sie emocjom nie dac poniesc;]

6. energicznie 'wydmuchac' port agp

7. przeczyscic wszystkie piny na karcie

8. montaz

9. odpalamy z nadzieja ze cos w tym jest...

 

nie zaszkodzi sproobowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...