Skocz do zawartości
arch

Athlon Venice Vs Pentium D805

Rekomendowane odpowiedzi

Biorac pod uwage to, ze przy kompie przez wiekszosc czasu gram, zakup ktorego z tych procesorow bedzie lepszym wyborem? Czy razem z Pentkiem trzeba stosowac DDR2?

Jezeli więcej grasz, wybór jest prosty - Athlon 64 Venice. Wraz z Pentiumem musisz stosować pamięć DDR2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie nie był bym aż taki pewien.

Pentak też sie kręci całkiem nieźle a gierki zaczynają obsługiwać 2 rdzenie , choćby naprzykład Quake 4 ...

W takich wypadkach zostawia za sobą Athlona dużo w tyle.

No cuż do gier to faktycznie Athlon ale jak widać nie do wszystkich , możliwe że nowe gierki coraz bardziej będą lubiły 2 rdzenie.

A myśl o 2 rdzeniach taktowanych po 4 ghz naprawde zachęca do pętka.

Oczywiście w Windowsie i praktycznie większośći aplikacji Pętek będzie sie sprawował lepiej poprzez 1 mb cache na rdzeń.

 

Ogulnie to ja bym wybrał pentiuma.

Edytowane przez Ower_lolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

ja bym sie sklanial w strone pentka co dwa rdzenie to nie jeden a tych paru klatek w gierkach raczej nie zauwazysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

na chwile obecną do gier zdecydowanie AMD

 

natomiast do smarków 05 i 06 oraz do przyszłych gier (zakładając podkręcanie dobrymi metodami - bo naprawde mooocno sie on grzeje) zdecydowanie Pentium D 805

 

co dwa rdzenie to nie jeden, nawet w wydaniu Intela :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie zauwazylem spadku wydajnosci w grach po przesiadce z semps 939 @ 2,7 na pentka D. w fear nawet wyniki podskoczyly minimalnie. w TRD3 tez procek daje rady i to bardzo a co ciekawe obciazenie obu rdzeni w czasie gry to jakies 60-70%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja podobnie co niemiec przesiadlem sie z venice wykreconego na 2.6 na to co mam w podpisie i roznica w grach co do szybkosci to jest minimalna a nawet w niektorych przypadkach wieksza niz na AMD oczywiscie chodzi o gry bo w windzie intel wymiata :) , wiec takie odpowiedzi w stylu ze intel do gier to [ciach!]..a i tylko AMD do gier sa lekko przesadzone(zgodze sie z tym ze AMD bije w niektorych przypadkach intela na glowe ale bez przesady) na intelu tez idzie grac przyzwoicie, a co do pytania to bierz 805 ;)

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D805 owszem warto, jak sie wykreci na te minimum 3,4Ghz to powinno wystarczyć, bo przy standardowym taktowaniu 2,66 to nie jest za dobre do gier, a o tym tu mowa przecież. Zależy jeszcze od gry. podsumowując bez oc to venice 3000+ do gier, a po oc D805 dorówna do Athlona, a gratisowo dostaje się lepszy komfort pracy w windzie, z drugiej strony Athlona tez mozna podkrecić... Jeszcze jest kwestia zasilacza i chłodzenia , D805 jest bardziej wymagający pod tym względem.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam stanąłem przed takim wyborwm i padło na Athlona 64 Venice. Patrząc na temat trochę szerzej to s.939 daje na przyszłość większe możliwości, bo patrząc na to co się dzieje na"górze" to AMD zxecydowanie lepiej wypada.

 

Edit: Mówicie o wykorzystaniu dwurdzeniowych procesór OK. Czy teraz, aż tak bardzo jest Tobie potrzebny D805 -czy on bije na głowe Athlona Venice -nie!

A przecież ceny spadaja i zamontowanie takiego Athlona 64 X2 4600+ za jakiś czas bedzię realne, a wtedy to Intel może tylko głowe spuscic.

 

Intel idzie jak głupi w te GHz przykładem jest właśnie ten procesor, a wcale nie jest lepszy od Venica.

 

Nie mówie już o Athlonie 64 FX 60, który jest obecnie njaszybszym procesorem i pod s.939.

Edytowane przez Cezary666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cezary666

W tym problem, ze Athlon X2 nie tanieje, a P D805 jest po przystępnej cenie.

 

Gdyby kompa wykorzystywać 50% do gier i 50 % do reszty, to lepszym wyborem jest D805. 90% gier?- venice 3000+ . takie jest moje zdanie.

 

@Niemiec Akurat HK350AP ma bardzo mocne 12V i 350W to ma tylko na naklejce, sam dabrze wiesz, że to to samo, co Neotec Maximus 440W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam i czytam i dochodze do wniosku, ze najwiecej do powiedzenia maja osoby, ktore nie maja pojecia co pisza

procek za 500zl o gosc wyskakuje z x2 ktory min kosztuje 1100...pffffff za ta cene to mam 805+ asus p5ld2 + 2x512 ddr2 wiec wybor imho prosty

no i dopisanie jeszcze fx60 trafione jest zupelnie.......

KAZDA 805 zrobi 3,2 ghz a a64 potrzebowac bedzie cos kolo 2,2-2,4 zeby mu dorownac a ostatnie sztuki maja problem zeby tyle zrobic

 

wcale nie trzeba stosowac ddr2 przy 805 - jest asus p5p800se z ddr1 i agp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj uważnie!!! Ja tylko powiedziałem jakie są mozliwości s.939. A mój wybór padł naVenice'a!! I ten procek Arch polecam.

mialem a64 taktowane 2,7ghz mam to co mam i w grach NIE JEST WOLNIEJSZE a potrafi byc szybsze. a normalna praca na kompie to jest poezja w porownaniu z a64. jak nie masz pojecia o czym mowisz to nie mow nic. a swoja wiedze chyba opierasz o czipa i komputer swiat lamer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee nie obrazaj KS bo pisza nawet ok w przeciwienstwie do chipa.....

a tu mala ciekawostka

post-116955-1144447660_thumb.jpg

 

Lamerem to Ty chyba jesteś!!! Moją wiedzę opieram na pewno nie na Twoich postach !!!!!!!!!!!

czlowieku, dolaczyles tu 3 dni temu a juz sie burzysz? moze na poczatek sprawdz do kogo sapiesz... Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos nie zauwazylem spadku wydajnosci w grach po przesiadce z semps 939 @ 2,7 na pentka D. w fear nawet wyniki podskoczyly minimalnie. w TRD3 tez procek daje rady i to bardzo a co ciekawe obciazenie obu rdzeni w czasie gry to jakies 60-70%.

 

drugi post:

mialem a64 taktowane 2,7ghz

to wkońcu przesiadłeś się z Athlona czy Semprona?

Edytowane przez Cezary666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polece Intela D805 tylko pod warunkiem zastosowania dobrego chłodzenia. Do tego najlepiej jeszcze by spasowała płytaka asusa na I945 co daje dosc duze mozliwosci rozbudowy na przyszłosci (chociaz nie widaomo jak to bedzie z najnowszymi prockami) oraz duze mozliwosci OC. W grach jesli podkrecisz intelka to bedzie sie sprawował podobnie jak A64, a w przyszłych grach nawet lepiej poniewaz coraz czesciej producenci implementuja w gry obsługe dwoch jajek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...