Skocz do zawartości
qaz85465

Problem Z Wyborem Chipsetu, Pamiec Na X200, Roznice W Matrycach

Rekomendowane odpowiedzi

witam !!!!!

 

asus a6r-b002

toshiba satellite a100-529

 

to sa dwa lapki w podobnej konfiguracjii, na chipsecie ati x200, z zintegrafowana pamiecia na grafie, i tu moje pytanie, czy jest taka wersja tej grafy gdzie pamiec nie jest zintegrowana, ktos kiedys mowil na forum ze jest takie cos

 

procki tych lapkow maja szyne 400mhz dlaczego zatem na stronach pisza ze posiadaja pamiec ddr2 533, skoro i tak procek ich nie obsluzy ????

 

nie moge znalezc zadnego lapka z celeronem ktory mialby wbudowany modul bluetooth, ale chyba to jest zwiazane z brakiem takiego chipsetu pod celerona, dobrze mysle ???

 

i podsumowujac: czy waszym zdaniem chipset ati x200 jest lepszy od intelowskich, nie chodzi mi tu o grafe, bo to wiadomo, ale o inne rzeczy

 

a jak mowicie ktory lapek z tych co podalem ma lepsza matryce, wyposazenie przemawia za asusem: kamerka, wifi itp. a matryca ???

 

z gory dziekowa za kazda pmoc

Edytowane przez qaz85465

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam !!!!!

 

asus a6r-b002

toshiba satellite a100-529

 

to sa dwa lapki w podobnej konfiguracjii, na chipsecie ati x200, z zintegrafowana pamiecia na grafie, i tu moje pytanie, czy jest taka wersja tej grafy gdzie pamiec nie jest zintegrowana, ktos kiedys mowil na forum ze jest takie cos

 

procki tych lapkow maja szyne 400mhz dlaczego zatem na stronach pisza ze posiadaja pamiec ddr2 533, skoro i tak procek ich nie obsluzy ????

 

nie moge znalezc zadnego lapka z celeronem ktory mialby wbudowany modul bluetooth, ale chyba to jest zwiazane z brakiem takiego chipsetu pod celerona, dobrze mysle ???

 

i podsumowujac: czy waszym zdaniem chipset ati x200 jest lepszy od intelowskich, nie chodzi mi tu o grafe, bo to wiadomo, ale o inne rzeczy

 

a jak mowicie ktory lapek z tych co podalem ma lepsza matryce, wyposazenie przemawia za asusem: kamerka, wifi itp. a matryca ???

 

z gory dziekowa za kazda pmoc

Kiedys byłem zainteresowany modelem A6R ale wybrałem Toshibę A100-528 (uzasadnienie znajdziesz na tym forum).

Chcesz więcej wiedzieć o A6R przejdż na forum asus.pl-zwruć uwagę na wypowiedzi odnosnie servisu.

Co dotyczy pamięci faktycznie jest 266@4-4-4-12 przestaw na 200@3-3-3-9 będzie szybsza lepiej szynę obniżać niż podnosić. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp. a jak ma sie sprawa matryc w tych laptopach, bo wyposazeniem asus miazdzy toshibe ???

 

no i ponowie moje pytanie w sprawach grafy i chipsetu

Widzę, ze chyba nie przeczytałes mojej wypowiedzi w innym poscie (to trochę niżej L20 - A100-529).

Co dotyczy wypsażenia to niewielkim kosztem będziesz miał co A6R i przespane noce (nie zakładaj ,że ty będziesz wybrańcem i wszystko będzie cacy ja nie deklasuje produktów Asusa czy Acera-servisy załatwiają temat).

Grafika X200 jest na razie lepsza od wszystkich intelowskich (poszukaj testy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeczytalem tylko ze ten model nie ma wifi, co jest dla mnie raczej nie do przyjecia, poniewaz bede miec audygy 2 z na pcipmcia, a wifi na usb raczej mnie nie przekonuje, chyba ze np. matryca w toshibie bedzie o wiele lepsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przeczytalem tylko ze ten model nie ma wifi, co jest dla mnie raczej nie do przyjecia, poniewaz bede miec audygy 2 z na pcipmcia, a wifi na usb raczej mnie nie przekonuje, chyba ze np. matryca w toshibie bedzie o wiele lepsza

Czasami trudno jest dopasować sprzęt do swoich potrzeb ( dla mnie jest potrzebny port LPT- tj. większy problem niż WiFi i muszę znależdż ten sam lub inny program, który będzie pracował bez kosci- cena programu 50% wartosci notka).

Karta WiFi na usb jest na tyle nie wygodna jeżeli chcemy korzystać z notka w przenoszeniu (jeżeli w domu to może być nawet na przedłużaczu 1m i wtedy dostosujemy do najsilniejszego sygnału lub na łamanym usb są takie w sprzedaży).

W moim przpadku w decydujący sposób o wyborze zadecydowała matryca na korzysć Toshiby.

Wybór należy do Ciebie.

Ja tu na forum nie agituję na rzecz Toshiby-każdy z nas wbierze to co uważa za najlepsze. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w takim wypadku juz sam nie wiem, za toshiba przemawia tv-out, system oraz FireWire, za asusem kamerka, 2 lata gwary, czytnik kart, wifi, trudny orzech do zgryzienia, poszukam jeszcze podobnych modeli z innych firm, chociaz nie chcialbym ruszac aristo, fs, czy legendarnego acera

 

ma ktos jakies sugestie ???

 

 

edit: wie ktos w koncu czy istnieje takie cos jak x200 z wlasna pamiecia ????

Edytowane przez qaz85465

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w takim wypadku juz sam nie wiem, za toshiba przemawia tv-out, system oraz FireWire, za asusem kamerka, 2 lata gwary, czytnik kart, wifi, trudny orzech do zgryzienia, poszukam jeszcze podobnych modeli z innych firm, chociaz nie chcialbym ruszac aristo, fs, czy legendarnego acera

 

ma ktos jakies sugestie ???

edit: wie ktos w koncu czy istnieje takie cos jak x200 z wlasna pamiecia ????

Jeszcze raz Ci poradzę tak:

-pójdż do dużego salonu popatrz, podotykaj (nie wszystkie mają dobre klawiatury)

-jeżeli masz cos na oku wrzuć na forum z zapytaniem o opinię o danym modelu (bez podawania detali , żeby się wypowiedzieli tylko użytkownicy a nie postronni kibice ).

X200 nie mają to tylko te z wyższej półki.

Ty chcąc, żeby Ci inni poradzili musisz okreslić do czego ma służyć i za jaką kasę chcesz kupić. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to brednie ze x200 maja wlasna pamiec, tak myslalem, a szkoda bo chociaz 64mb by sie przydalo

 

kiedys chcialem lapa z dwurdzeniowym procem i x1600, potem zwyklego pentiuma z x700 a teraz doszedlem do wniosku ze wystarczy mi sprzet pokroju wlasnie tych dwoch modeli, bo i tak tamtego bym nie wykorzystal

kompa uzywam i bede uzywal do pracy biurowej, neta, sluchania muzyki, ogladania filmow, czasem grania (chociaz to nie jest takie wazne bo tak naprawde w ostatnia gre gralem ponad rok temu) dlatego mysle ze z powodzeniem mi to wystarczy szkoda tylko ze nie ma takiego modelu z wifi, tv-outem i FireWire, wolalbym doplacic jeszcze 200zl i miec to wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to brednie ze x200 maja wlasna pamiec, tak myslalem, a szkoda bo chociaz 64mb by sie przydalo

 

kiedys chcialem lapa z dwurdzeniowym procem i x1600, potem zwyklego pentiuma z x700 a teraz doszedlem do wniosku ze wystarczy mi sprzet pokroju wlasnie tych dwoch modeli, bo i tak tamtego bym nie wykorzystal

kompa uzywam i bede uzywal do pracy biurowej, neta, sluchania muzyki, ogladania filmow, czasem grania (chociaz to nie jest takie wazne bo tak naprawde w ostatnia gre gralem ponad rok temu) dlatego mysle ze z powodzeniem mi to wystarczy szkoda tylko ze nie ma takiego modelu z wifi, tv-outem i FireWire, wolalbym doplacic jeszcze 200zl i miec to wszystko

Widzę, że teraz to Ty prawidłowo okresliłes swoje potrzeby.

Jeżeli naprawdę zależy na WIFi w srodku w Toshibie można to zrobić (koszty narazie nie ustalone, ponieważ servis nie miał schematu co dokładnie ten model ma i proponowali mi przysłanie laptopa do servisu).

Jeżeli się zdecydujesz się na Toshibę to podam Ci nr.tel. sevisu z którym można rzeczowo porozmawiać inne nie odbierają telefonów lub chcą korespondować przez email a odpowiedż otrzymasz po 2 tygodniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...