Skocz do zawartości
expi

Częstotliwość Odświeżania Ekranu.

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę zmienić na 120 Hz, ale troche się cykam. Chodzi o częstotliwość odświeżania ekranu. Jest to tryb, który nie obsługuje rzekomo mój monitor, ale da się zmienić na ten tryb..... Chciałbym się zapytać czy nie uszkodzi mi to czegoś??? Monitor HIGHSCREEN MS 1565 T.

 

Błagam o pomoc!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi bo chce podłaczyć okulary 3D które wymagają 120hz, tak jakoś zapamiętałem tamten temat nie wiem czemu :)

Tak czy siak z tego co wiem to efekt tamtych okularów nie powala, za to jak się tak napaliłeś to możesz sobie uzbierać na te: www.edimensional.com <--- z nimi to podobno całkiem inna bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im wyższa częstotliwość odświeżania na CRT tym bardziej rozmazany ( ale stabilniejszy ) obraz. Moim zdaniem rozsądnym minimum ( a zarazem optimum ) to 100 Hz. Co prawda przy 85 już mruganie jest mało widoczne ale zdecydowanie bardziej męczy wzrok niż 100 Hz. 120 Hz nie ma sensu ustawiać ze wzgl. na rozmazywanie choć obraz byłby minimalnie stabilniejszy - ale już przy 100 Hz jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak spytam, bo nie będe nowego topica pisał. A w LCD jakie odświeżanie jest standardem/optimum ?

W LCD to inna sprawa. W LCD chodzi tylko o max ilość obrazów, więc po prostu im więcej tym lepiej ... ale oczywiście nawet przy 1 Hz obraz mrugać nie będzie a przy powiedzmy 85 nie będzie zdrowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MUSZĘ MIEĆ GWARANCJĘ, ŻE Z MOIM LCD, ANI Z NICZYM INNYM NIC SIĘ NIE STANIE

A bez okularów będzie coś widać przy 120 Hz na ekranie? Do jakiego wejścia mam podpiąć kable od okularów, bo mam takie: różowy(na pewno nie, bo od mikrofonu), zielony (na pewno nie, bo od głośników, słuchawek itd.), szary, czarny, błękitny i żółty. Zastanawiam się czy nie czarny lub żółty...... Czarny dlatego, że końcówka tego kabla od okularów jest czarna, a żółta, bo ktoś mi tak powiedział, ale może się mylę. Pleas potrzebuję pomocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Czarny jest od głośników tylnych.Błękitny to pewnie wejście liniowe.Żółty(u mnie pomarańczowy) to subwoofer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie wiem o co chodzi ??? - najpierw coś o odświerzaniu, później ktoś coś wspomina o jakichś okularach - ale o co chodzi ??? - nie można tego problemu jakoś sensownie opisać ???

Kupiłeś jakieś byle co, które nie ma nawet instrukcji podłączenia, czy się mylę ???

Pozdr. :cry:

Edytowane przez Lzep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz za duże odświeżanie na CRT to nic się nie stanie, może być niewyraźni obraz i nic więcej. Z tym, że obsługę ma do 85Hz to chodzi mniej więcej o to że po pewnym czasie się monitor przepali. Ale raczej nie po kilku minutach czy dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahahaha , hahahahahahaha , hahahahahahahaha .

 

Okularów 3D nie można używać na LCD , tylko na CRT ( kineskopowych ) .

 

A okulary się podłacza albo do specjalnego wyjścia na karcie graficznej Nvidia ( mały jack ) albo poprzez przejściówkę z wyjścia VGA do monitora .

 

I do tych okularów potrzebne jest min. 120Hz ( wtedy widzisz obraz jakby miał 60Hz ) . A więc do swobodnego grania powinieneś mieć monitor 160Hz ( wtedy obraz widziany w okularach będzie miał 80Hz ) . Ale i tak musisz mieć monitor kineskopowy . A wogóle to ja osobiście nie widziałem monitora LCD z odświeżaniem 120Hz . Możesz zmienić w ustawieniach ale i tak nie będzie żadnego efektu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz za duże odświeżanie na CRT to nic się nie stanie, może być niewyraźni obraz i nic więcej. Z tym, że obsługę ma do 85Hz to chodzi mniej więcej o to że po pewnym czasie się monitor przepali. Ale raczej nie po kilku minutach czy dniach.

a przepaliles juz tak monitor? bo ja swoja siedemnastke z obslugiwanym trybem 85hz przy 1024x768 katowalem 100hz przez ladnych pare lat i jakos dziala do tej pory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo niektóre monitory mozna podkręcać a niektóre szlag trafi ja na swoim philipsie 107b3 kiedyś ustawiłem 110hz i mało co ducha nie wyzionoł obraz sie spaprał doszczętnie i cos w nim piszczało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupujesz monitor to kup jak najlepszy CRT . Pamiętam jak jakieś 6 lat temu ( dokładnie nie wiem ile ) widziałem pierwszy raz takie okulary u kuzyna ( dostał je w pakiecie z kartą GeForce 2 bodajże od Asusa ) . Zapłacił wtedy za komplet coś koło 2000zł ( wtedy ja za swoją Rivę TNT2 dałem w sklepie 110zł ) . Kuzyn bogaty więc miał i super monitor jakiegoś Hyundaia ale o naprawdę dobrych parametrach . U niego to było super , te okulary naprawdę dawały piorunujące wrażenie 3D w grze Unreal Torunament . Po jakiś 3 latach sam sobie kupiłem takie okulary na Allegro razem z kartą GeForce 2 GTS czy jakoś tak . No i podłączyłem do monitora Samsung 15" . Totalna kicha . Nie chodzi mi tu o odświeżanie ( 120Hz wyciągnął ) , ale o efekt tzw. ducha , czyli zanim zdążył wygasnąć poprzedni obraz już pojawiał się następny . Dużo kombinowałem z ustawieniami ale to nie polepszało sytuacji . Ostatecznie kartę z okularami sprzedał dalej bo mnie nie zadowolił efekt , u kuzyna było lepiej . Więc jak będziesz kupował monitor CRT do tych okularów to lepiej szykuj większą gotówkę i najlepiej jakbyś mógł wziąć do domu monitor na przetestowanie jak się będzie do tych okularów sprawował . Bo ogólnie to one dobrze działają ale muszą mieć dobry monitor żeby nie było efektu " ducha " ( smużenia ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz za duże odświeżanie na CRT to nic się nie stanie, może być niewyraźni obraz i nic więcej. Z tym, że obsługę ma do 85Hz to chodzi mniej więcej o to że po pewnym czasie się monitor przepali. Ale raczej nie po kilku minutach czy dniach.

Ja na swoim Panasonicu 17' PL70i juz od 4 lat jade na 100hz i jak narazie kineskop wytrzymuje. Obraz nie jest rozmyty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo! Panowie, powiecie mi jak podkręcić monitor? Mój wyciąga tylko 75Hz i to na 1152x768, niestety widze mruganie gołym okiem, a oczy bolą mnie po dłuższym czasie nawet z okularami z antyrefleksem na nosie :/ Czy opłaca się kupować nowy monitor? Ile może kosztować dobra 17' z odświezaniem około 120Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh athlon 64 plyta dfi radeon 9700 a do tego monitor ktory nawet 1280 nie wyciaga? :) Ja bym polecal jakies LCD nie ma sie co pchac w kineskopa. A czy oplaca sie kupic nowy monitor jasne to najwazniejsza czesc kompa na ktorej nie powinno sie oszczedzac bo bedziesz na niego patrzyl przez najblizszych kilka lat a pozostale bebechy wymienisz w tym czasie ze dwa razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię wam, jak ktoś ma kase to najlepiej zainwestować w te okulary 3D: www.edimensional.com

Kiedys się bardzo tym interesowałem i przeczytałem wiele bardzo pozytywnych opinii na ich temat. Nie są też zbyt drogie (69$ za wersje przewodową, a 99$ za bezprzewodową, tylko, że trzeba jeszcze dorzucić ewentualne koszty przesyłki - bo chyba wysyłają je tez za granicę?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...