Skocz do zawartości
zet64

Radeon 9800 , Coś Nie Tak Z Kartą Czy Warto Wszystko Inne Sprawdzić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj przepuściłem Radeon'a 9800 przez 3DMARK01 i 03 i tak to wypadło : 3DMARK01 - 10529 pkt

3DMARK03 - 2611 pkt

 

Nie wygląda to imponująco... karta to ATI 9800 , takt rdzenia 324 a pamięci 580, przepustowość 18 GB/sek , liczba potoków 8 , standardowe ustawienia.

 

testy przebiegły na płycie Gigabyte'a GA7N400SL , procesor Athlon Barton 2600, pamięć DDR Kingston 512MB, ... reszta chyba nieważna.

 

Co o tym myśleć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmark03 mowi prawde 01 troche niski.

czlowieku ja widze ze ty nie masz zielonego pojecia ile powinien miec radeon 9800.

Btw. powinienes miec lekko w 2k1 12 - 13k natomiast w 2k3 min 4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle to on powienien mieć przy 4 potokach...

Przy 4 potokach by miał więcej :blink: zapewne przedtem miałeś nvidie, więc zrób formata koniecznie i zainstaluj inne sterowniki, wtedy sie zobaczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na amd1700+@2800+,768 ramach,epoxie 8rda3i na radku 9700@pro mialem kolejno: 2001 - 16005,2003 - 5215 (na catalistach 5.4 raz osiagnalem wynik 6130 ale to na moim procku),2005 - 2213 wiec masz cos nie tak bo 9800pro jednak jest ciut szybsze.3 sprawy: 1 - czy robiac te testy powylaczales wszystkie programy z tla,ktore moga zamulac system?2 - czy przeinstalowales system??3 - czy czasem nie posiadasz neostrady :D

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydro

3 - czy czasem nie posiadasz neostrady

moglbys rozwinac ten punkt?

 

 

zet64

oczywiscie, ze wyniki masz za niskie

wlasciwie wszystko co powinienes sprawdzic zostalo podane...

ogolnie - update sterownikow (np. cat. 4.12 5.4 lub 5.6)

wgraj stery do mobo (stery do nforce'a)

i pamietaj, by wylaczyc wszelkie upiekszacze typu FSAA, AF

mozesz tez zobaczyc, czy nie masz wlaczonej synchronizacji pionowej (jednak to moze wlasciwie tylko wplynac na wynik w 3d marku01, bo w 3dmarku03 zadko kiedy r9800 przekroczy 60fps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys rozwinac ten punkt?

Neostrada lubi zwalniać kompa podczas grania, wiem bo kolega ma neo i jak włączył Hart trucka PTTM z włączoną neo to sie zdeka cieło a jak wyłaczył neostrade jak palcem odjął :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neostrada lubi zwalniać kompa podczas grania, wiem bo kolega ma neo i jak włączył Hart trucka PTTM z włączoną neo to sie zdeka cieło a jak wyłaczył neostrade jak palcem odjął :D

hm... musze wiec to sprawdzic... ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie neostrada tylko oprogramowanie od neo.Kiedy je zainstalujesz na swoim kompie to taki 3dm 2k1 pokazuje przynajmniej o sporo pkt mniej,wiem bo jak mialem radka 8500 jeszcze to bez oprogramowania mialem z 9K a z nim ledwo 6 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie neostrada tylko oprogramowanie od neo.Kiedy je zainstalujesz na swoim kompie to taki 3dm 2k1 pokazuje przynajmniej o sporo pkt mniej,wiem bo jak mialem radka 8500 jeszcze to bez oprogramowania mialem z 9K a z nim ledwo 6 :P

czyli posiadacze autoconnecta (w polaczeniu z neo+) nie powinni miec takich niespodzianek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wyjąc kabel od USB od modemu neo i tyle, ale sie rozłączyć :-P

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Radek 9800 PRO na konfigu z podpisu miał ponad 5700 w 3DMark2k3 (a to żadna rewelacja dla tej grafy). Prz podkręcie przekraczał 6k. Po nvidzie żaden format niepotrzebny. Wystarczy usunąć stery. Trzeba pamiętać o kolejności instalacji. Najpierw stery do płyty (AGP), potem do grafy.

 

edit: nie zauważyłem, że ten twój to nie PRO. Pewnie jeszcze magistrala 128bit? Nie wiem ile powinien wyciągać.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jesli jesgo karta to 128bit czyli 9500pro ze zmieniona nazwa to i tak wynik za maly.Na tym samy, zestawie co podalem wczesniej z radkiem 9500@pro 64 megowym w 2001 mialem 13400 a w 2003 mialem ok 4500 wiec wyniki ma stanowczo za male

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za malo

Ja mam na tym co w podpisie w 3D Marku 2003 ~ 6500pkt

 

Ja na Radeonie 9550 mialem 3400 w 3D marku 2003.

 

Ktos Ciebie ostro w kanty poscil

Heh stary nie kituj, 6500 pkt. na standartowych ustawieniach?? I 3400 pkt na 9500 tez na domyślnych?? Coś ci sie chyba pomieszało, R9800 Pro powinien mięc coś koło 5800 pkt. a 9550 coś koło 2200-2300 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh stary nie kituj, 6500 pkt. na standartowych ustawieniach?? I 3400 pkt na 9500 tez na domyślnych?? Coś ci sie chyba pomieszało, R9800 Pro powinien mięc coś koło 5800 pkt. a 9550 coś koło 2200-2300 pkt

 

Przeciez pisze ze na tym co w podpisie.

 

Czytaj potem pisz jakies podteksty.

 

Wszystko wykrecone. A 9550 Gigabyte chodzil na 425 rdzen i pamieci 550 jeszcze cos Ci nie pasi?

Edytowane przez LK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. wczoraj wydawało mi sie że masz napisane tylko Saphirre 9800 Pro 380/680 i nie miałeś tego @ więc myślałem że to na defaultach :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za malo

Ja mam na tym co w podpisie w 3D Marku 2003 ~ 6500pkt

 

Ja na Radeonie 9550 mialem 3400 w 3D marku 2003.

 

Ktos Ciebie ostro w kanty poscil

Nawet jakby go w kanty wpuscil i karta by byla tylko z nazwy to i tak to by byla to by wycisnal z 4K bo jedyna z jakiej da sie ludzi oszukac to radek 9500pro.Wersja 128bit wystepuje w pseudo 9700pro i 9800pro a to naprawde zmienione 9500pro.Innej karty nie da sie zmienic na taka nazwe,chyba,ze ktos byl u Ciebie i zainstalowal Ci sterownik od 9800 a Ty tego nie widziales i powiedzmy to jest R9550 64 bitowy :) Karta bedzie dzialac? Bedzie :D No ale nie sadze bys tego nie widzial wiec nie ma takiej mozliwosci,cos masz z systemem,albo w biosie masz zanizone agp apertuar size na 32.Jesli tak to zmien na 128 Edytowane przez hydro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ty przypadkiem nie masz wyłączonego AGP?? Bo często tak jest że przy niefortrunnie wyłączonym AGP wyniki były skandalicznie niskie....

 

p.s hydro jesteś na forum od 2003 roku i masz dopiero 15 postów :blink:

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ty przypadkiem nie masz wyłączonego AGP?? Bo często tak jest że przy niefortrunnie wyłączonym AGP wyniki były skandalicznie niskie....

 

p.s hydro jesteś na forum od 2003 roku i masz dopiero 15 postów :blink:

Albo wlasnie,mozesz miec tez wylaczone AGP albo tak jak pisalem - zanizone :) Fredus - zobacz 9-ty post od gory to znajdziesz odpowiedz Edytowane przez hydro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na defaulcie powinno byc około 6000 w 03

01 zalezy mocno od proca - 13k do 19k, niektórzy na starych sterach, po max oc wykrecali na tych kartach 20k

 

ja średnio miałem 19k po kreceniu na 440/780, a 03 koło 7k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...