Skocz do zawartości
jarek_pr

Iaudio X5l (30gb), Ipod Video (30gb) Czy Iriver H10 (20gb)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić jeden z tych odtwarzaczy, lecz nie wiem na który się zdecydować. W pierwszym stopniu zależy mi na jakości dźwięku. Bardzo bym prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może ktoś miał już jakieś doczynienia z tymi odtwarzaczami i ma jakieś uwagi do nich? Z góry dziękuję za pomoc.

 

iAudio: http://eng.iaudio.com/product/product_X5_feature.php

 

iPod: http://www.apple.com/ipod/ipod.html

 

iRiver: http://www.iriver.com/html/product/prpa_product.asp?pidx=61

 

A może ktoś ma jeszcze jakieś inne propozycje?

Edytowane przez jarek_pr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić jeden z tych odtwarzaczy, lecz nie wiem na który się zdecydować. W pierwszym stopniu zależy mi na jakości dźwięku.

W takim razie iPod odpada ;) . A jak jeszcze zależałoby Ci na funkcjonalności, to w ogóle zapomnij, ze coś takiego jak iPod istnieje :lol: . Z tych co wymieniłeś brałbym iAudio (ze względu na joya - znacznie praktyczniejszy od panelu dotykowego w Iriverze) i dokupił lepsze słuchaweczki. Poza tym X5 jest najtańszy w tym zestawieniu (wbrew pozorom nie zawsze najtańszy znaczy najgorszy - iAudio bije na głowe iPoda, mimo lepszej ceny) :) Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mam dobre. I tak ich nie wykorzystam na jakimkolwiek odtwarzaczu. a co do ceny to iAudio X5L kosztuje 1500zł, iRiver H10 ten z 20GB 1000zł a iPod Video 1200-1300zł. Więc jak widać iAudio jest najdroższy.

 

Dosyć interesującym odtwarzaczem wydaje się być również iRiver H320-H340: http://www.iriver.com/html/product/prpa_product.asp?pidx=42

Edytowane przez jarek_pr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mam dobre. I tak ich nie wykorzystam na jakimkolwiek odtwarzaczu. a co do ceny to iAudio X5L kosztuje 1500zł, iRiver H10 ten z 20GB 1000zł a iPod Video 1200-1300zł. Więc jak widać iAudio jest najdroższy.

Skąd Ty ześ wziął te ceny :P

Porównanie z tego samego sklepu: (mp3store.pl)

iPod - 1599

iAudio - 1368

iRiver - 1199 (ale o 10 GB mniejszy dysk)

 

 

Poza tym ten sklep jest drogi - iAudio spokojnie dostaniesz taniej.

Edytowane przez und3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ja cos powiem.

Codziennie uzywam Ipoda(moj) i iAudio(mojej dziewczyny).

Jesli chodzi o jakość dzwieku to sie bardzo poprawila w Ipodach w tej generacji i jest zblizona do iAudio... Naprawde to juz jest pelen stereotyp z ta jakosca dzwieku.

Co do wyswietlacza to Ipod zdecydowanie wygrywa pod kazdym wzgledem.

Teraz wielkosc: Wysokosc i szerokosc podobne ale grubosc ... hmm trzymanie Ipoda w obcislych dzinsach to zaden problem ale jak dla mnie iAudio jest za gruby.

Prawda ze sterowanie jest przyjemniejsze i bardziej intuicyjne w iAudio a przenoszenie plikow jest banalem w porownaniu do Ipoda.

No i zdecydowanie wiecej jest akcesoriow do Ipoda.

To głowne roznice rzucajace sie w oczy. Powiem ze z obu jestem zadowolony jak uzywam ale kazdy z nich ma plusy i minusy. Jesli zalezy ci tylko na brzmieniu i latwemu prznoszeniu utworow miedzy roznymi komputerami to wybierz iAudio.

Jak zalezy ci na wielkosci, jakosci wyswietlacza i ogladania filmow to raczej polecam Ipoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz faktycznie jest lepszy w iPodzie, ale imho to zbytek - ogladanie filmow na tak małym monitorku uwazam za nieporozumienie. Jak ktos chce ogladac filmy w podrozy to kupuje przenosny odtwarzacz dvd albo laptopta, a nie mp3playera z kolorowym wyświetlaczem :P .

Co do akcesoriow do Ipoda... Owszem, jest ich wiecej, a to z tego powodu, ze iAudio ma je wszystkie wbudowane juz w standardzie:> Bo jak rozumiem chodzi o dyktafon i radio, ktorych iPod niestety nie posiada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz faktycznie jest lepszy w iPodzie, ale imho to zbytek - ogladanie filmow na tak małym monitorku uwazam za nieporozumienie. Jak ktos chce ogladac filmy w podrozy to kupuje przenosny odtwarzacz dvd albo laptopta, a nie mp3playera z kolorowym wyświetlaczem :P .

Co do akcesoriow do Ipoda... Owszem, jest ich wiecej, a to z tego powodu, ze iAudio ma je wszystkie wbudowane juz w standardzie:> Bo jak rozumiem chodzi o dyktafon i radio, ktorych iPod niestety nie posiada...

Bardziej chodzilo mi o stacje, glosniki i najwazniejsze ITRIPA (to jest cos co przesadza o wygranej Ipoda, GENIALNE) a co do dyktafonu to mamy Iaudio od prawie roku no moze mniej i jeszcze nigdy go nie uzylem a radio prawda fajna rzecz choc ja czesciej w komorce kozystam.

A co do ogladania filmow to powiem ci ze juz mnie nudza te stwierdzenia ze ogladanie filmow to pomylka. obejrzalem juz setki filmow na ipodzie i z napisami i bez i powiem ze nie ma zadnych problemow a oczy tak bardzo nie bola. Wiec jak ktos duzo podrozuje to naprawde przyjemna rzecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ty ześ wziął te ceny :P

Porównanie z tego samego sklepu: (mp3store.pl)

iPod - 1599

iAudio - 1368

iRiver - 1199 (ale o 10 GB mniejszy dysk)

Poza tym ten sklep jest drogi - iAudio spokojnie dostaniesz taniej.

iPoda moge mieć za 1250zł, iRivera za 1000 tylko że 20GB no a iAudio którego cene podajesz to wersja X5 a mi chodzi o X5L. Różnica pole ga właśnie na tym "L". A oznacza to rodzaj akumulatora w który wyposażony jest iAudio. Wersja z L trzyma ok 35 h ciągłego odtwarzania muzyki w formacie mp3 a wersja bez L tylko ok 14 h. Za sam odtwarzacz X5L muszę zapłacić 1400zł tylko że jeszcze doliczam cenę pokrowca tj. 70zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPoda moge mieć za 1250zł, iRivera za 1000 tylko że 20GB no a iAudio którego cene podajesz to wersja X5 a mi chodzi o X5L. Różnica pole ga właśnie na tym "L". A oznacza to rodzaj akumulatora w który wyposażony jest iAudio. Wersja z L trzyma ok 35 h ciągłego odtwarzania muzyki w formacie mp3 a wersja bez L tylko ok 14 h. Za sam odtwarzacz X5L muszę zapłacić 1400zł tylko że jeszcze doliczam cenę pokrowca tj. 70zł.

Sorry, nie doczytałem. Jednak wciaż uważam, ze najbardziej opłaca się iAudio X5 - nieważne z L czy bez L;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...