Skocz do zawartości
grzesiu

GeForce 6600 / GT cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Poprzedni temat osiagnął już olbrzymi rozmiar - dlatego też otwieram jego kolejną czesc.

Cz. I zostaje zamknieta i staje sie pewnego rodzaju archiwum Waszej wiedzy - link do niej -> Geforce 6600 / Gt cz. I

 

Zapraszam do dalszej dyskusji.

 

F.A.Q

 

 

SPIS DZIAŁÓW

1. Testy, recenzje, porównania.

2. Opis kart róznych producentów

3. Overclocking GF6600, czyli jak i czym mogę podkręcić moją karte

 

Podkręcanie, modowanie GF6200 oraz GF6600 - egielda.com.pl

 

Pzegląd GF6600 LE/nonGT/GT - benchmark.pl

 

GF6600 i GF6600GT - in4.pl

 

GF6200 vs GF6600 - AGP - in4.pl

 

Gigabyte GF6200TC i Gigabyte GF6600LE - in4.pl

 

GALAXY i Gainward GF6600GT PCI-E - nvision.pl

 

ASUS i MSI GF6600GT - nvision.pl

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ASUS N6600TD - Karta posiada PCB rózniące się sporo od referencyjnego, złącze dodatkowego zasilania jest położone w dziwnym miejscu. Seryjny wiatraczek jest dosyć słaby(ale cichy!!), i przy zmianie biosu na 1.4v, dobrze byłoby go wymienić. Pamięci zamontowane na karcie to Hynixy 3.6ns(w nowszych wersjach kart są montowane pamięci samsung 3.3ns) , czyli takie które są montowane na wiekszosci GF6600. Na seryjnym biosie nie przekroczymy 450MHz, po wgraniu biosu(który jest dostępny w dziale BIOSY) ze zwiększonym woltażem, mozemy osiągnąc nawet około 580MHz, jednak potrzebne jest dobre chłodzenie. Pamięci podkręcają sie podobnie na obu biosach, taktowanie około 700MHz powinniśmy osiągnąć bez problemów. Wyposażenie dodatkowe karty, jest dość biedne - nie ma zadnych gier, jednak producent zaskoczył i jest kabelek do podłaczenia TV chinch. Program dołaczany do karty (ASUS SMART DOCTOR) jest dość niedopracowany, jednak najnowsza wersja potrafi już pokazywać temperature GPU(jednak polecałbym odczyt w sterownikach/riva tuner), ostrzegać przed przegrzaniem, zatrzymaniem wiatraczka. Jeżeli ktoś zdecyduje się zamontowac chłodzenie Zalmana z serii VF700 - będzie musiał porozginać troszke żeberka radiatora, poniewaz koliduje z jednym kondensatorem. Karta może gryzć się z mostkiem południowym VIA VT8237, więcej TUTAJ

 

LEADTEK A6600TD - Chyba najpopularniejszy model GF6600. Dobrze rozplanowane PCB, chłodzenie wydajniejsze niż to z Asusa, można wgrać bios 1.4v i nie zmieniać chłodzenia. Pamięć to hynixy 3.6ns lub samsungi 3.6ns. Na seryjnym biosie rdzenia nie można podkręcić powyzej 450mhz, powodem jest brak napięcia. Pamięci podkręcają sie w okolice 700MHz (HYNIX), samsungi są troche gorsze. Po zmianie biosu na 1.4v dostajemy gratisowe ~100MHz dla rdzenia, a dla pamięci o/c pozostaje takie jakie było na seryjnym biosie. Wadą zmodowanego biosu do tej karty jest niedziałające wyjście DVI, i mruganięcie monitora przy wchodzeniu do własciowosci ekranu. Przy zakładaniu Pentagrama/Zalmana nie stwierdzono problemów, jednak patrząc na zdjęcia karty, widać ze chłodzenie typu orb jakim jest pentagram i zalman, bedzie przysłaniać trochę pamięć, wiec mogą być problemy z zakryciem całej kości pamięci radiatorem.

 

GALAXY 6600 Zalman - Karta na pierwszy rzut oka prezentuje się bardzo dobrze. Solidne i wydajne chłodzenie Zalman VF700AL, miedziany, gęsto użebrowany radiator mostka HSI. Przy pierwszym włączeniu zamiast ledwo słyszalnego szumu przepływającego powietrza, nasze uszy zostają zbombardowane wyraznie słyszalnym szumem. Dlaczego? Otóz producent nie pomyślał ze mozna dodać do dodatkowego wyposazenia regulator Zalmana który jest normalnie dołaczany do coolerów tej firmy, więc wentylator pracuje na 12v. Pamięci zamontowane na karcie to HYNIX 3.6ns które są owiewane powietrzem z Zalmana co teoretycznie powinno pomóc w podkręcaniu, a jak jest na prawde dowiemy się zaraz. Po zainstalowaniu sterowników i wpisu do rejestru który umożliwia podkręcanie karty z poziomu sterowników, postanowiłem sprawdzić czy karta posiada odblokowany czujnik temperatury. Byłem dość zdziwiony, gdy ujrzałem w sterownikach zakładke do monitorowania temperatury! Wspomnę, że przewaznie 6600nonGT nie posiadają odblokowanego czujnika, i trzeba go samemu aktywować. Jeszcze bardziej zaskoczyło mnie to, że karta na SERYJNYM biosie osiągneła taktowanie rdzenia na poziomie 555MHz, co świadczy o tym, że rdzeń jest zasilany napięciem 1.4v. Po podkręceniu rdzenia, zabrałęm się za pamięci...No i niestety, bardzo się rozczarowałem, bo karta ma jakąś blokade w biosie, i podkręcenie pamięci nawet o 5Mhz powoduje duże artefakty. Wcześniej wspomniany fakt zdysklasyfikował karte i oddałem ją do sklepu. Możliwe że wgranie biosu od innej karty rozwiązałoby problem, ale sam tego nie testowałem.

 

GAINWARD 6600 PP ULTRA 1760 - Patrząc pierwszy raz na karte dobre wrazenie robi krwisto czerwony laminat, czerwone chłodzenie - jednym słowem Gainward. Przyglądając sie dalej, widzimy bardzo rozbudowaną sekcje zasilającą po lewej stronie od coolera GPU, a przyglądając sie pamięciom, zauwazyłem ze są to HYNIXY 3.6ns, a nie jak podaje w specyfikacji producent ze pamieci są 4ns. Jednak na tym dobre wrazenie się konczy. Wkładając karte do komputera, zauwazyłem ze nie ma dodatkowego gniazda zasilającego, co wg mnie moze bardzo ograniczyć o/c karty. Po wcisnięciu przycisku power na obudowie mojego komputera, usłyszałem wybijający się ponad reszte wentylatorów szum generowany przez wiatraczek Gainwarda. Zainstalowałem sterowniki, dodatkowe oprogramowanie Expert Tool które dodaje nam producent. Po właczeniu Expert Toola, widzimy dwa zegary, jeden od taktowania rdzenia, drugi od pamięci. Zabrałem się za podkręcanie, udało mi się uzyskac 450MHz/700MHz, co nie jest złym wynikiem, jedynie rdzen mógłby podkręcić się bardziej. Teraz kilka słów o chłodzeniu. Podczas grania radiatorek który chłodzi GPU i mostek HSI bardzo się nagrzewa, prawie parzy. Producent zastosował jeden radiator dla rdzenia i mostka, co jest zlym rozwiązaniem, poniewaz mostek podgrzewa nam rdzeń karty. Nie wiem jaką dokładną temperature rdzenia osiągała karta podczas grania(nie ma odblokowanego czujnika temperatury), ale wnioskując po temperaturze radiatora, myślę ze było to około 80c. Niedawno doszły mnie słuchy ze Gainward zaczał montować pamięci 5ns, co wyklucza od razu tą karte, poniewaz takie pamięci bardzo słabo sie podkręcają. Tym modelem zostałem rozczarowany, sądziłęm ze Gainward nadal wypuszcza bardzo dobre karty jak za czasów 3Ti200/4Ti4200, niestety tak juz nie jest, inni producenci oferują nam lepsze pamięci, chłodzenie, za niższą cene. Jedyne co przemawia za tą kartą to gwarancja door - to - door. Moim zdaniem jednak nie warto kupowac tego modelu.

 

GIGABYTE 6600 TURBO FORCE - Niebieski kolor laminatu który ładnie kontrastuje ze złotym chłodzeniem jest symbolem Gigabyte. Chlodzenie karty to osobny radiator z wentylatorem dla GPU i dosyć spory, dobrze uzebrowany radiator mostka HSI. Sekcja zasilania została umieszczona po prawej stronie pcb, wraz z dodatkową wtyczką zasilającą. Pamięci zamontowane na karcie to HYNIX 4.0 ns więc teoretycznie gorsze do podkręcania niz na kartach innych producentów. Wentylatorek który chłodzi radiator GPU nie jest ani za cichy ani za głośny, nie męczy. Producent oprócz sterowników dodaje nam program do podkręcania - Vtuner. Nigdy nie byłem zwolennikiem takich programow, wolałem korzystac z RivaTunera lub wbudowanego "podkręcacza" w sterownikach. Najpierw spróbowałem podkręcać Vtunerem. Po właczeniu program pokazuje nam taktowania karty - 400MHz rdzeń/550 pamięć. Jak widać, Gigabyte podniósł o 100Mhz taktowanie rdzenia swojej karty, co moze być dobre dla ludzi którzy nie chcą podkręcać. Przed pierwszym testem spojrzałem do sterowników aby sprawdzić czy karta posiada odblokowany czujnik temperatury. Niestety, nie ujrzałem odpowiedniej zakładki do monitorowania temperatury - karta nie ma odblokowanego czujnika. Ustawiłem taktowania 450MHz/650MHz i włączyłem 3d marka. Test przeszedł bezproblemowo, ale co to?! Czemu rdzeń się nie podkręcił? grr...ten głupi programik Gigabyte nie chce podkręcać rdzenia - pomyślałem. Właczyłem RivaTuner, ustawilem znów 450/650 i ponownie kliknełem "run 3Dmark". Poczekałem aż cały test minie i...wyskoczył identyczny wynik jak po podkręceniu Vtunerem. Wtedy zrozumiałem - karta ma zablokowane w biosie podkręcanie rdzenia. Troche zawiedziony, zabrałem się za dalsze podkręcanie pamięci. Udało mi się uzyskac 720MHz co jest więcej niz dobrym wynikiem, aż dziwne ze pamięci 4.0ns tak dobrze się podkręciły. Ale co zrobić z blokadą na podkręcanie rdzenia? Czytając forum, dowiedziałem się ze mozna zmienić BIOS na 1.4v od innej karty i bedziemy mogli podkręcać rdzeń. Po wgraniu biosu 1.4v karta moze osiągnąc taktowanie 550-560MHz dla rdzenia, seryjne chłodzenie wystarcza do takiego napięcia. Myślę ze ta karta jest warta swojej ceny i warto ją kupić.

 

GALAXY 6600GE - Podczas przeglądania oferty dystrybutorow gdy wymieniałem sprzęt zauwazyłem GF6600GE, był to początek Listopada. Zdziwiłem się, pomyślałem sobie ze to jakis błąd w opisie...przecież nv nie ma 6600GE...ale zaciekawiony tym odnalazłem strone producenta i faktycznie, pozycja GF6600GE istniała. Po obejrzeniu zdjęcia stwierdziłem ze karta wygląda identycznie jak GF6600GT tego samego producenta. Nie namyślając się długo, postanowiłem ją zamówić, cena była nizsza niz 6600GT i trochę wyzsza niz 6600. Po otrzymaniu wyczekiwanego pudła z kartą czym predzej ją otworzyłem. Po wyjęciu karty rzuciły mi się w oczy 3 zworki róznego koloru - niebieska,czerwona i żółta. WTF? Po co te zworki? - pomyślałem. Ostatni rzut oka przed włozeniem do komputera - dobrze prezentujące się miedziane radiatory wrózyły dobre podkręcanie. Wiatraczek na karcie ruszył, a moje uszy znów zbombardowane zostały wieloma decybelami, jednak juz się przyzwyczaiłem ze prawie kazdy 6600/6600GT jest głosny. Zainstalowałem sterowniki, chwilke pozniej RivaTuner i miłe zaskoczenie - karta miała zegary 400MHz/1100MHz, rdzeń 100MHz nizej niz referencyjny 6600GT ale za to pamięć 100MHz wiecej niz referencyjna karta. Bez zmieniania taktowań karty, włączyłem 3dmarka 03. Chwilka pozniej wynik - 7300pkt. No niezle niezle, jak za karte 20zł droższą od 6600, pomyslałem. Po testach w grach na defaultowym ustawieniu, postanowiłem zobaczyć jaki karta ma potencjał do o/c. Pare zmian w RivaTuner, kilka testów 3dmarka i udało mi się przetaktować karte z 400/1100 na 500/1155 - wyzej były dziwne black screeny po jakims czasie grania/testow 3dmarka. Zdziwiłem się bo nigdy nie ptrzytrafiało mi się aby ekran gasł na zbyt mocno podkręconej karcie. Właczyłem monitorowanie temperatury w RivaTuner i pograłem 1h w NFS:MW...W logu maxymalna wartośc wynosiła AŻ 85c! I faktycznie, po dotknięciu radiatorów pamięci i coolera GPU gdybym dłuzej przytrzymał palec mogłbym się oparzyć. Po miesiącu uzytkowania karty, postanowiłem kupić nowe chłodzenie na rdzeń, aby wykrzesać jeszcze troche mocy. Moje fundusze nie były za duże, więc zdecydowałem się na Pentagrama XC80AL. Seryjne chłodzenie odeszło prawie bez oporów, ukazał mi się goły rdzeń karty wraz z białą sylikonową pastą - byłem mile zaskoczony, bo większość producentów daje tkzw. "gluta". Odpakowałem Pentagrama, pierwsza przymiarka i...nie pasuje! Aby załozyć Pentagrama z tylną płytką stabilizującą musiałbym zmiażdzyć rdzeń - nie pasowała i tyle. Postanowiłem zamontować na same śruby + nakrętki. Szło lepiej, ale gdy chłodzenie juz było zamontowane na karcie, zorientowałem się, że radiator nie dolega w 100% do rdzenia. Przyczyna - niektóre zeberka opierały się o seryjny radiator. Z żalem zdjełem seryjne dosyć spore miedziane radiatorki, i postanowiłem kolejnego dnia kupić mniejsze radiatory Pentagrama. Po 1.5h włozyłem karte do komputera, pierwsze spojrzenie do sterowników ->zakładka tempeatura->32c w IDLE! Na seryjnym chłodzeniu było to 43c więc 11c róznicy. W 3dmarku i grach maxymalnie udało się rozgrzać karte do 56c, 29c róznicy pomiędzy seryjnym chłodzeniem. Z nowym chłodzeniem karta pracowała bez problemu na 555MHz/1155MHz a z nadmuchem i zimnym powietrzem 595MHz/1215MHz było moim maksymalnym wynikiem. Ale do czego słuzą te zworki? Otóż zworka czerwona włacza/wyłacza buzzer (alarm od przegrzania zamontowany na karcie), niebieska przełacza BIOSy (karta posiada dwa BIOSy, więc w wypadku nieudanego flasha jednego z nich mozna przełączyć na ten zapasowy.) i żółta zworka - zwiększa napięcie z 1.4v na...1.42, co prawda to nie dużo, ale zawsze coś. Uzywałem karte równo 6 miesięcy, przez cały czas sprawowała się bardzo dobrze. Z czystym sumieniem moge polecić ten model, jeżeli nie stać Cię na GF6600GT a chcesz coś szybszego od GF6600 - jest to propozycja dla Ciebie.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze dobre F.A.Q dot. najpopularniejszych modeli i Cie ozloce ;]

Maksymalna temperatura, chlodzenie, zmiana biosu ect.

 

Po to otrzymał 1 post.. ;]

No taką mam ogólną koncepcje, bo raportowanie po kilka razy dziennie tematów z pytaniem "na ile podkręce", albo odpowiadanie 10 raz z kolei co trzeba zrobić w riva tunerze aby nie wyskakiwał błąd sterownika strasznie nudzi :] Najlepiej jakby też userzy pisali co chcieliby aby było w FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam BIOS pasujacy do karty Asus N6600 AGP 256MB (nv43 A4)

Oryginalny mam 5.43.02.61.AS21 i nie da sie zmienic napiecia na 1,4v

Szukam takiego z 1.4v co by pasowal.

 

Pytanie nr2

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...?t=67717&page=2

 

ten Vmod jest banalny ale jaki jest wlasciwie jego wplyw na Vcore ?

Bo tam nic nie ma o napieciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jakby też userzy pisali co chcieliby aby było w FAQ.

a więc tak, przydało by sie:

 

-kilka linków do testów

-linki do biosów i krótki opis zmian w biosach

-opis alternatywnego chłodzenia karty

-najczęstsze problemy z tymi kartami

-bezpieczna temperatura pracy

-odblokowywanie czujnika temp.

-czym podkręcac i jak

-najlepsze modele do o/c

-wyniki podkręcania użytkowników

 

i to narazie wszystko co mi przyszło na mysl... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem GPU:GeForce 6600GT Gigabyte Silent Pipe II 256MB i czy ktoś posiada ową karte? co można z nią fajnego zrobić (tylko niepiszcie że nadaje się tylko na złomowiec :D ) czy ona fajnie się kręci? Może ktoś już biosa zmieniał? Prosze o jakieś podopowiedzi !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zakupiłem GPU:GeForce 6600GT Gigabyte Silent Pipe II 256MB i czy ktoś posiada ową karte? co można z nią fajnego zrobić (tylko niepiszcie że nadaje się tylko na złomowiec :D ) czy ona fajnie się kręci? Może ktoś już biosa zmieniał? Prosze o jakieś podopowiedzi !

ktoś posiada na pewno......co można zrobić? nie rozumiem pytania. Jak się kręci to sprawdz sam, bo kazda kręci sie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tydzien temu kupilem karte Asus GF N6600 128m AGP, postawilem system od nowa i wszystko wydawalo sie ok, ale wlaczylem sobie Age of empires 3 zeby sprawdzic jaka bedzie roznica (przesiadka z GF 4200Ti) i tu pojawil sie problem, bez wzgledu na to jaka rozdzialka i detale gra sie przycina, sprawdzalem tez w Pariah i to samo, w 3dmark2001 SE wynik 10555 i podczas testowania tez widac jak sie przycina, jest to denerwujace... Zmiania sterownikow niepomaga, sprawdzalem asusy 71.24 (z plyty) i 81.89 (ze strony asusa) i najnowsze ze strony nvidi 84.21. Temp. GPU i RAM w asus smart doctor nieprzekracza 40 C, niesprawdzalem po dluzszym graniu do ilu dojdzie bo meczy takie granie... Paluchem sprawdzalem i temp rzeczywiscie nieparzy na coolerku ani pamieci, jedynie ten radiator obok coolera sie bardziej nagrzewa i zadlugo palucha niemozna na nim potrzymac:)

Niemam pojecia co moze byc przyczyna i niewiem czy zanosic ja do serwisu, prosze o jakies rady itp..

Moj sprzet:

Barton 2400+

Chaintech 7NJS na nForce2

2X256 Geil pc3200

2xHDD 60gb IBM i 160gb Seagate

zasilacz Chieftec 360w

 

ps.to moj pierwszy post, gdyby cos bylo nie tak napisane, to prosze o komentarz a napewno sie poprawie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie malo pytanko w rivce mam zegray na performans 3D ustawione na 600/1200 ale gdy wlanczam jakas gre i mam wlonczone pomiar temp. w rivce to tam pokazuje ze mam w trakcie grania czestotliwosc 500/1200. O co chodzi ?? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi wreście udało się zmienić bios w moim WinFast PX6600 na taki z 1,4V. Podkręcalność skoczyła z 420 na 510 - Powyżej tego wyskakują kropki na pulpicie. Uzyłem biosu od Gigabyte 6600 tylko pozmieniałem timingi na te z WinFast-a oraz wszystkie ID. Uzyłem Flesh-era od Leadtek-a.

Mam tylko teraz jeden problem - nie mam teraz profilów 2D i 3D. Gdzie trzeba to ustawić w biosie? Wystarczy tak jak na screen.

post-1576-1144740234_thumb.jpg

Edytowane przez Sawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest mozliwe ustawienie zasilania na 1,5 rdzenia karty i wiecej?

6600gt msi z chlodzeniem zalmana

standardowe cloki to 500/1000

kreci sie 600/1200

ale ja bym chcial wiecej i mysle ze brakuje fazy bo po podkreceniu nie przektacz 46 stopni

i mam pytanie w nibitorze co do timingow w zakladce detailed timings jak pozmienieac zeby to mialo rece i nogi powinno sie zwiekszyc czy zmniejszyc, po nacisnieciu auto select wszystko sie zwieksza, ale znowy timingi ramu dla wydajnosci sie zmniejsza

Edytowane przez Chiny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tydzien temu kupilem karte Asus GF N6600 128m AGP, postawilem system od nowa i wszystko wydawalo sie ok, ale wlaczylem sobie Age of empires 3 zeby sprawdzic jaka bedzie roznica (przesiadka z GF 4200Ti) i tu pojawil sie problem, bez wzgledu na to jaka rozdzialka i detale gra sie przycina, sprawdzalem tez w Pariah i to samo, w 3dmark2001 SE wynik 10555 i podczas testowania tez widac jak sie przycina, jest to denerwujace... Zmiania sterownikow niepomaga, sprawdzalem asusy 71.24 (z plyty) i 81.89 (ze strony asusa) i najnowsze ze strony nvidi 84.21. Temp. GPU i RAM w asus smart doctor nieprzekracza 40 C, niesprawdzalem po dluzszym graniu do ilu dojdzie bo meczy takie granie... Paluchem sprawdzalem i temp rzeczywiscie nieparzy na coolerku ani pamieci, jedynie ten radiator obok coolera sie bardziej nagrzewa i zadlugo palucha niemozna na nim potrzymac:)

Niemam pojecia co moze byc przyczyna i niewiem czy zanosic ja do serwisu, prosze o jakies rady itp..

Moj sprzet:

Barton 2400+

Twój procesor jest za słaby , gdy miałem Athlona 2400+ to w 3dMark01 miałem tylko 11.000 pkt. Teraz mam Semprona 3000+ i gry chodzą mi o 50% szybciej.

A Age of Empires 3 ma cały czas 40 klatek - wszystko na full.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za troche żółtodziobie pytanie ale gdzie moge sprawdzić częstotliwości mojej karty?

Mam gf6600gt forsa na pcie podkręcałem go nieco w powerstripie ale tam pokazywane są jakieś inne częstotliwości niż te deklarowane 500/1000, więc gdzie je moge zkonfrontować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, tydzien temu kupilem karte Asus GF N6600 128m AGP, postawilem system od nowa i wszystko wydawalo sie ok, ale wlaczylem sobie Age of empires 3 zeby sprawdzic jaka bedzie roznica (przesiadka z GF 4200Ti) i tu pojawil sie problem, bez wzgledu na to jaka rozdzialka i detale gra sie przycina, sprawdzalem tez w Pariah i to samo, w 3dmark2001 SE wynik 10555 i podczas testowania tez widac jak sie przycina, jest to denerwujace... Zmiania sterownikow niepomaga, sprawdzalem asusy 71.24 (z plyty) i 81.89 (ze strony asusa) i najnowsze ze strony nvidi 84.21. Temp. GPU i RAM w asus smart doctor nieprzekracza 40 C, niesprawdzalem po dluzszym graniu do ilu dojdzie bo meczy takie granie... Paluchem sprawdzalem i temp rzeczywiscie nieparzy na coolerku ani pamieci, jedynie ten radiator obok coolera sie bardziej nagrzewa i zadlugo palucha niemozna na nim potrzymac:)

Niemam pojecia co moze byc przyczyna i niewiem czy zanosic ja do serwisu, prosze o jakies rady itp..

Moj sprzet:

Barton 2400+

Chaintech 7NJS na nForce2

2X256 Geil pc3200

2xHDD 60gb IBM i 160gb Seagate

zasilacz Chieftec 360w

 

ps.to moj pierwszy post, gdyby cos bylo nie tak napisane, to prosze o komentarz a napewno sie poprawie:)

Ja mam identyczną karte jak Ty i miałem identyczny problem.Poprzednio miałem FX5700 le i myslałem,że będzie lepiej na GF6600 a tu klapa.Jak i Tobie ludzie mi podpowiadali że mam za słaby procesor (athlon 2000+ 1667mhz)mówili że mam za słaby zasilacz i że mam go wymienic.Tylko w jednym mieli racje,że współczesne gry potrzebują conajmniej 1GB ramu.Ale zaczołem majstrowac w biosie na płycie gł.MSI KT4V.Wyłączyłem tam speared spectrum czy jakos tak i nastąpiła poprawa (to funkcja od zakłuceń elektromagnet.w komputerze na Twojej płycie może się inaczej nazywać).Wyłączyłem AGP Fastwrite-pokombinuj z tą funkcją włącz albo wyłącz.Ikarta się rozpędzila.Przedtem nie szło grać wszystkie gry na najmniejszych detalach i się cieły.Po tych zabiegach nastąpiła poprawa.Potem jeszcze podkręciłem karte delikatnie i mam zegary ustawione 400@600mhz.

PS a na koniec jeszcze zaktualizowałem bios na płycie gł.ale to tylko tak z nudów może u Ciebie aktualizacja biosu rozwiąże też problem?

jeszcze mi się przypomniało zobacz w biosie czy masz ustawienia dotyczące wyboru karty graf. u mnie to sie nazywa PCI/AGP ustaw na AGP.I jeszcze jedno pyt.masz podłączone zasilanie do karty? bo kiedys miałem przypadek gdzie gosc mówi że karta mu chodzi zle i okazało się że nie podłączył do niej prądu z zasilacza.Sprubuj jeszcze nowsze stery do płyty gł.zainstalowac.

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowe. Jaki ty masz bios? 1,3V czy 1,4V?

Mam 1.4V od leadteka. Mam takie timingi jak ty i przy 310mhz mam arty:-/

a jakie masz kosci na karcie bo ja mam samsungi. moze masz hinixy. wszystkim pamieci ida na conajmniej 320mhz a u mnie 305 max. moze to przez te samsungi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wlasnie kupile karte graficzna geforce 6600LE 128. kupilem ja specjalnie dla obliviona (ktory na moim 5200 fx nie chodzil). Wlaczam gre i ma radosc byla nie zakłócona do czasu... otuż gdy tylko zaczalem sie rozgladac zobaczyłem dziwne textur(albo ich brak), pojawiały sie jakies dziwne paski jakies trójkąty zupełnie nie wiedziałem o co chodziło. Jednak nie to było najgorsze. Postanowiłem sobie posprawdzac inne gry no i trzask. Mam to samo wszedzie w kazdej grze 3d. Jkaies nie zidentyfikwane textury i paski. Karta jest fabryczeni nowa i nie podkrecana (temp 45)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do mistrzów hhe (tych którzy mają na leadtekach 6600 AGP na gpu 600Mhz) zmodowaliście bios na 1,5V fajnie ;p ale mi po głowie chodzi JUŻ 1,6V i jeszcze więcej na tym gpu B) podjął ktoś taką próbe ??? czy 1,5V to granica wystrzymałości tego 6600, ??? jaka jest granica ?? czy mozna podnieśc np. na 1,7V i więcej to napięcie ?? prosze o jakąś odpowiedź ;P pozdrawiam LEADTEK RULEZZZ !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...