Skocz do zawartości
grzesiu

GeForce 6600 / GT cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

zainstalowalem RivaTuner i mam pytanie: czy jak sobie ustawie w zakladkach 2D jakies male czestotliwosc a w 3D duze to on sam bedzie mio zmienial te ustawienia?? tzn ze jak jestem w windowsie to mam ustawienia 2D a jak wlacze gre to sam mi odpali ustawienia 3D??? a i czy z ustawieniami wiatraka jest tak samo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu moje pytanie to w koncu ktora lepiej

zwyklego leadtek'a a6600 128/128

czy moze a6600td 128/256

czy moze GT

bo z tego co wyczytalem najlepiej zwyklego"

1. ladnie sie podmienia biosa z 1.4V i z 1.5V i w gore...

2. taniej wychodzi niz kupno GT

3. po o/c jest wydajniejszy od GT(?)

4. latwo o biosa zmodyfikowanego

o Vmodach nie wspomne :D

juz nic z tego nie rozumiem ....

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja nie wiem czy biosem da sie do zrobic wyzsze napiecie Bo ja jakos narazie nie moge Ale mi te wgrywanie biosu wogule marnie idzie bo raz uda mi sie wgrac a raz nie (tylko ze ja to narazie robilem aby odblokowac GPU a co do napiecia to narazie calkowita klapa)nie mam pojecia od czego to zalezy Moze ktos bardziej doswiadczony sie wypowie :wink:

 

Ale sa jakies mechaniczne mody i napiecie mozna walnac na 1,5V :]

 

A tak wogule ja przy zwyklym 1,4V i ustawieniach 580/1200 mam 8600 punktow (system mam troche zrojnowany wiec podejrzewam ze na nowym bedzie wiecej) Jak masz lepiej krecaca sie karte to widzialem ze ludzie wyciagaja dobrze ponad 9000 punktów a nawet 10000 A na 6600 raczej trodno o taki wyczyn :wink:

Tez jest kwestia czy taka roznica wydajnosci pokrywa sie z roznica cen

Edytowane przez Zioło85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale do 6600gt biosa zmodyfikowanego juz sie chyba wgrac nie da ? a one fabrycznie maja volty na 1,4 wiec na 1,5 da sie podniesc ?

Do zwykłego 6600 tez sie nie da wgrać biosu 1.5v, tzn da się wgrać, ale nadal napięcie bedzie 1.4v albo 1.3v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez to logiczne ze na GT lepsze osiagi beda.. jak wersje standardowe maja po 500-550 na pamieci a GT maja 1000 to juz jest roznica a 2 to pamieci ddr3

 

nie ma nad czym sie zastanawiac, masz siano to kup gt nie masz siana to kup zwykla wersje 6600 :) byle nie LE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jesli gdzieś to było :mur:

jak używać ... skonfigurować V-TUNER2

żeby w grach było 500 a nie 300 mhz bo nie zawsze samo wskakuje

może jakiś link do obsługi v-tunera2

z góry dzieki :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldemas przeciez jak wlanczasz gre czy co kolowiek w 3d to automatycznie przelancza Ci sie na tryb 3d czyli 500MHz i to nie zalezy od niczego Tak jest i tyle Najlepiej to mozesz zobaczyc w rivie Ktora pokazuje w ktorym momecie jaka aplikacja dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję Bios do Gigabyte GeForce 6600 256MB AGP (NV66256DP) z odblokowanymi napięciami lub z ustawionymi na 1.4V lub 1.5v. Może od jakieś innej karty będzie działał, ale musi myć od karty z 256MB.

Edytowane przez KiMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowione 6600gt, ale:

1) leadtek 6600gt

2) galaxy ultimate ( pamieci 1.6ns )

bo w sumie zalmana vf700 mam takze problem chodzenia rozwiazany. jednakze ceny tego galaxa sa (nowki) 550zl wzwyz, leadtek nowka ok 520zl. czytalem wypowiedzi ludzi ktorzy kupili galaxa, i mowia ze w 3dmarku03 bez o/c targa 8500 a po o/c ponad 9000, wychodzi na to ze wydajnosc tej karty jest sroga, wiec chyba warto.

aaaa... co mnie martwi te pamieci to samsnugi 1,6ns'a a gdzies tu czytalem ze ktos mial wlasnie z pamiatkami samsunga jakies klopoty

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postanowione 6600gt, ale:

1) leadtek 6600gt

2) galaxy ultimate ( pamieci 1.6ns )

bo w sumie zalmana vf700 mam takze problem chodzenia rozwiazany. jednakze ceny tego galaxa sa (nowki) 550zl wzwyz, leadtek nowka ok 520zl. czytalem wypowiedzi ludzi ktorzy kupili galaxa, i mowia ze w 3dmarku03 bez o/c targa 8500 a po o/c ponad 9000, wychodzi na to ze wydajnosc tej karty jest sroga, wiec chyba warto.

aaaa... co mnie martwi te pamieci to samsnugi 1,6ns'a a gdzies tu czytalem ze ktos mial wlasnie z pamiatkami samsunga jakies klopoty

MożeAsus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za bardzo mam pov a to asusa jes i nie spelnia egazminu. na benchmarku w testach tez doscy cienko wypadl. asus dobra firma ale do kart mnie nie przekonala. wiec wezme galaktosa :D

Dobry wybór, jak chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, możesz kupic 6600GE, to jest to samo, tyle ze nizsze taktowania(które sie nadrabia po pierwszym włozeniu karty i właczeniu riva tuner).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze miales takiego samego :D

 

a tu taki szatan

a tu taki

to te ultimaty czy jakos tak oO

to jest za duzo opcji jak dla mnie

ale te ge to chyba tylko na pcie sa, choc moge sie mylic. juz nie mam glowy do tego wiec pozostane przy gtku <_< :D

Edytowane przez osa512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj wynik 3dmarka http://img80.imageshack.us/img80/8314/3dmarko39076pkt2he.jpg . Mam jeszcze jedno pytanie czy jak w 2d bedzie mi chodzic na tych samych ustawieniach co w 3d to moze sie cos dziac z karta?? skraca sie jej zywotnosc??

Edytowane przez DonCapone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcześniej już pytałem ale bez odzewu, więc pytam ponownie - gdzie można sprawdzić taktowania rdzenia i pamięci bo mam gf6600gt - taktowania powinien mieć 500/1000 mhz w riva tuner gdy właczam hardware monitoring to core clock leci na poziomie 400mhz a memory clock na 550mhz, wydaje mi się że coś z tym nie tak ale może ktoś mnie łaskawie oświecie o co chodzi, dlaczego takie niskie tatktowania pokazuje program? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj wynik 3dmarka http://img80.imageshack.us/img80/8314/3dmarko39076pkt2he.jpg . Mam jeszcze jedno pytanie czy jak w 2d bedzie mi chodzic na tych samych ustawieniach co w 3d to moze sie cos dziac z karta?? skraca sie jej zywotnosc??

Co najmniej...KIEPSKI wynik po oc! Ja mialem ponad 10 tys pkt i to na AGP (poszukam screen'a i zamieszcze tutaj)! Pobaw sie troche karta a napewno wyciagniesz z niej duzo wiecej! Pozr

 

EDIT:Znalazlem screen'a ---> 10133 pkt

Edytowane przez DeeJayWaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mama problem z wgrywaniem biosu. Sciagnelem sobie z stronki leadteka bios do mej grafy przerobilem go w nibitorzei wgralem go nvflash poczym odpalilem ponownie kompa jest fajnie dziala gpu odblokwane:) kolejne uruchomienie kompaa juz lipa gpu jak bylo 500MHz tak jest. Wogule mam zagadke bo czasami udaje mi sie "wgrac" ten bios tak jak opisalem to powyzej a czasami nie. Wogule nie wiem bo w winfox wogule nie moge fleshowac. Blagam pomozcie bo mnie szlag trafi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej...KIEPSKI wynik po oc! Ja mialem ponad 10 tys pkt i to na AGP (poszukam screen'a i zamieszcze tutaj)! Pobaw sie troche karta a napewno wyciagniesz z niej duzo wiecej! Pozr

 

tylko, że on ma słabszy konfig od Ciebie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najmniej...KIEPSKI wynik po oc! Ja mialem ponad 10 tys pkt i to na AGP (poszukam screen'a i zamieszcze tutaj)! Pobaw sie troche karta a napewno wyciagniesz z niej duzo wiecej! Pozr

 

EDIT:Znalazlem screen'a ---> 10133 pkt

jak dla mnie to nie taki cienki :P

jak tak dalej pojdzie to nie dlugo ludzie beda tylko 6600 kupywac i krecic je do nie wiadomo ktorych potow <_< :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...