Skocz do zawartości
grzesiu

GeForce 6600 / GT cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Na benchmarku pojawiła się recenzja dwóch wersji GF 7300. Wynika z niej że 7300GT odpowiada wydajnościowo 6600GT a jest spooooro tańszy. Do tego silent pipe (a cisza jest dla mnie ważniejsza niż wydajność) i wychodzi całkiem interesująca propozycja na pci-e. http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...0GT_7300GS.html

 

I tu moje pytanie: z czego wynika wyższa cena 6600gt od 7300gt? Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać? :)

Aktualne ceny z kompshitu:

GA 6600gt SP II 445-455 zł

GA 7300gt SP 345 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego:

 

[ 2006-07-20 10:33:49

Karta full wypas mam ją od tygodnia i jak na karte za 350zł to wymiata lepiej niż 7800gt ktorego sprzedałem i kupiłem tą lepsza gigabyte 7300gt w 3Dmarku 06 na 7800gt miałem 3450ptk a na 7300gt mam 5000ptk i co wy na to!!! ]

 

to komentarz z tego "sklepu"

 

Mógł kupić 6600, byłoby z 8k :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczase Leadteka 6600 TD 256 AGP. Spotkal sie ktos z olowkowym modem na Vmem? Trafila mi sie niestety na kostkach infineona 4,0 :mad: i chcialbym jej dac cos ok 2,9 V. Sa w ogole pencil mody na memorki? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba wiekszosc z 66/66gt sie przesiadla juz na 73/76... ;]

Mam takie pytanko, bo juz troche wypadlem z obiegu, da sie juz jakos biosem zapodac wieksze napiecie na rdzen niz 1.4v, czy tylko hard modamem ? Chetnie bym sobie ta karcioszke jeszcze pocisnal. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jak odblokować żeby dało sie podłączyć dwa monitory do karty

tzw. jak zrobić żeby biale zlącze dzialało mam przejściówke ale jak podłącze monitor to tylko czarny ekran jest.

 

u kumpla ktory ma też 66gt tylko że gigabyta również te wyjście nie dziala czemu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Hmm chyba wiekszosc z 66/66gt sie przesiadla juz na 73/76... ;]

Mam takie pytanko, bo juz troche wypadlem z obiegu, da sie juz jakos biosem zapodac wieksze napiecie na rdzen niz 1.4v, czy tylko hard modamem ? Chetnie bym sobie ta karcioszke jeszcze pocisnal. ;]

Kiedy miałem Leadteka 66GT (taa, ja też przesiadłem się na 73GT :P) to dowiedzialem się że aby mieć 1.5V trzeba zrobić vmoda. Probowałem na standardowym (czyli 1.4V) zrobić 570 na rdzeniu ale maksymalnie działał na 550-560Mhz. Wpadłem na pewien pomysł wtedy - dałem na biosie napięcie 1.49V :D Poskutkowało - chodził ładnie na 620 Mhz ale niezbyt dlugo bo się u mnie mocno grzał.

 

mam pytanko jak odblokować żeby dało sie podłączyć dwa monitory do karty

tzw. jak zrobić żeby biale zlącze dzialało mam przejściówke ale jak podłącze monitor to tylko czarny ekran jest.

 

u kumpla ktory ma też 66gt tylko że gigabyta również te wyjście nie dziala czemu ???

W opcjach sterownika powinieneś mieć do wybory rózne usawienia, coś takiego jak pod s-video. Klonowanie, dzielenie itp. [ciach!]łki. Tam poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Mi się wydaje że chyba jendak źle coś w ustawieniach. Nie wydaje mi sie aby pulpit był po prostu czarny :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO problem KAMILcoma moze lezec w odswiezaniu jezeli podlaczyl 2 rozne monitory... Ale wtedy bylby komunikat Out of Range czy jakos ;] Jezeli dzielenie - moze po prostu pulpit ma czarne tlo i nic nie ma? :lol:

nie bo juz póbowałem swój monitor podłączyć pod te złącze tez nie dziala

a ten drugi monitor to TV LG plazmowy 42cale ... - pod d-sub działa normalnie

bardziej mi sie wydaje że te wyjście jest nieaktywne

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal1435

Witam mam pytanie sciaglem na kompa bios od Gigabyte GF6600GT i posiadm taka karte teraz moje pytanie brzmi... jak go wgrac? krok po koru bym prosil :)

aha i mam pytanko czy jesli podniose napiecia dla pamieci i GPU o 0,05V to moze cos sie stac czy raczej nie powinno byc zle? teraz max na GPU to 570 chcialbym dojechac do 600 ;) pamieci to 2ns samsunga wiec jak? da sie tak zrobic? i co gdyby karta nie wstala co wtedy zrobic?

Edytowane przez rafal1435

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal1435

aktualizowalem bios na ten ze strony producenta F3 i w trybie 2d poprostu wentylator nie dziala! nie wiem jak jest w 3d poniewaz balem sie wlanczac ze sie spali cos;)... czy to normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

Mam gigabyte 6600 podkręconego z 450@500 na 540@670 czy jest jakiś mod na zwiększenie napięcia i czy można ewentualnie z niej jeszcze coś wycisnąć??

Poszperaj po forum gdzies widzialem to nawet chyba w topiku o v modach. A pomysl też o chlodzeniu :D

 

Poszperaj po forum gdzies widzialem to nawet chyba w topiku o v modach. A pomysl też o chlodzeniu :D

ooo przez przypadek wpadłem na guru3d nn ciekawe linki http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=28754

 

http://www.xtremesystems.org/forums/forumdisplay.php?f=85 <------ tu jest duzo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość h2opolomatti

moje chłodzenie to standardowy radiator i położony na nim wentylator od obudowy, starczy to?? W stresie osiągam 62 stopnie

Ujdzie chociaz ja bym zmienil na cos z zalmana a na pamieciach masz cos ?? Dobrze by bylo zeby pamiatki byly z radiatorami wiecej wycisniesz. PozdR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce, ale to dla mnie wazne wiec zapytam.

Mam problem - posiadam **** Gigabyte GF 6600 128MB 128bit GV-NX66128DP*** i od samego poczatku jak wlaczalem kompa (nawet przy obrazku DFI LANPARTY jak komp startowal) mialem napis DFI z jakis czerwonych kropeczek (moze artefakty od karty), ale to mi nie przaeszkadza. Problem w tym, ze komp mi sie zawiesza (a wlasciwie mojej corce) gdy uruchomie wiekszosc gier 3wymiarowych np SIMS2. Uzywalem sterow z plyty dolaczonej do karty, potem zmienilem do najnowszych, ale za kazdym razem to samo minuta gry i zwiech, czasem po kilkunastu sekundach cos sie poruszy na ekranie (muzyka staje w miejscu) i znowu wisi. Po resecie wszystko niby ok, ale jak zalaczy nawet stara gre np. Snow cross, to sie dzieje to samo.

 

moj sprzet

Zasilacz Chieftec 420W

grafika **** Gigabyte GF 6600 128MB 128bit GV-NX66128DP***

Pamieci Patriot 2x512MB

Athlon 64 3200+ Venice

ventyl. AC Freezer Pro 64

DFI Lanparty UT nF4 Ultra-D

 

Czy moze mi ktos pomoc, albo choc powiedziec gdzie mam szukac rozwiazania ??? :mur:

Prosze nie pisac czegos w stylu "zobacz google" bo przejrzalem cale google (chyba z 500 watkow), czytalem szukalem i nic nie znalazlem - moze znajdzie sie tutaj ktos madry, kto podpowie czym sprawdzic ew. rozwiazac problem ?

 

PLEASE :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-129364-1158268156_thumb.jpgTo jeszcze raz ja. Nawiazuje do mojego problemu z **** Gigabyte GF 6600 128MB 128bit GV-NX66128DP*** . Mam zrzut temperatur i napiec z mojego kompa. Nie podoba mi sie wartosc -5V i -12V. Co moze byc tego przyczyna ? Czy to wadliwy zasilacz ? Moze to wina braku dodatkowego PE (uziemienia), bo mam stara instalacje elektryczna w domu i mam zmostkowane zero z PE (chyba). A moze to calkiem cos innego.

Co mam zrobic ? Zasilacz do serwisu ? Napiecia trzyma wzorcowo (zadnych skokow), tylko te -5V i -12V ??? :mur:

Please, pomozcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Podobno ta odpowiedz gdzies padla, lecz znalezc jej nie moge.

Mianowicie, czy jest jakas rada na niedzialajace DVI w Leadteku (po zwiekszeniu napiecia na 1.4V) ?

pozdrawiam

Edytowane przez Jaggen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...