Skocz do zawartości
grzesiu

GeForce 6600 / GT cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moją kartą - po nawet niewielkim OC po jakimś czasie grania (np. w TDU) pojawia się windowsowy komunikat o obniżeniu taktowania karty w celu uniknięcia uszkodzenia, bo odpowiednia ilość energii nie jest do niej dostarczana. Kiedyś myślałem, że to przez zasilacz, później że przez płytę - ale oba przez czas użytkowania karty zmieniałem, a komunikat nadal się pojawia. Czy ta karta jest walnięta, czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Podłączyłeś dodatkowe zasilanie jeżeli karta posiada?? Zmierz napięcia miernikiem dla pewności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, że podłączyłem - lol, takie coś mam od jakichś dwóch lat, że wyskakuje komunikat o braku odpowiedniego zasilania - z tym, że na poprzedniej płycie wyskakiwał (pod koniec jej użytkowania) już nawet na stockowych ustawieniach. Nie mam miernika, to nie zmierzę - ale działo mi się tak i na poprzednim Chieftecu 420W i na aktualnym Chieftecu 450W, a to nie są zasilacze z [gluteus maximus] wzięte, więc raczej nie ich wina.

Edytowane przez _q_b_a_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 6600GT na AGP wiec ona musi miec wtyczke molex na dodatkowe zasilanie - takie jak do dysku twardego. Masz to podlaczone do niej? Jezeli tak to sproboj podlaczyc inna wtyczke a jesli nie to podlacz. Jak nie podziala to najprawdopodobniej cos z karta jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, w poprzednim poście zamiast "wiadomo, że podkręciłęm" miało być "wiadomo, że PODŁĄCZYŁEM". Jak miałem poprzedni zasilacz, to siłą rzeczy musiałabyć wpięta inna wtyczka. Spróbuję jeszcze wypróbować z inną w najbliższym czasie, ale nie sądze, żeby o to chodziło. Chyba jednak coś z kartą nie tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, w poprzednim poście zamiast "wiadomo, że podkręciłęm" miało być "wiadomo, że PODŁĄCZYŁEM". Jak miałem poprzedni zasilacz, to siłą rzeczy musiałabyć wpięta inna wtyczka. Spróbuję jeszcze wypróbować z inną w najbliższym czasie, ale nie sądze, żeby o to chodziło. Chyba jednak coś z kartą nie tak...

Miałem ten sam problem z moim Leadtekiem 6600GT Limited Edition. Kupiłem go 2 dni temu na Allegro, wczoraj przeszukałem pół Internetu w poszukiwaniu rozwiązania i w końcu sam wpadłem na to, żeby igłą rozszerzyć lekko bolce (te 4 piny) w karcie. Podziałało :) Komunikat już mi się nie pojawia. Z tym, że u mnie to miało duże znaczenie, bo żaden benchmark nie chciał mi się wykonać do końca - zawsze wywalało komunikat i przerywało test. Raz tylko mi się udało przeprowadzić poprawnie test, ale wynik poniżej 6000 pkt. w 3dMarku 2001 był niezbyt optymistyczny.

 

W każdym razie ja mam problem następujący. Uporałem się właśnie z tym problemem niedostarczania energii, więc mogłem pobawić się benchmarkami. No i niestety wyniki nie są zadowalające.

 

Na defaultowych ustawieniach 3dMarka 2001 (wyłączony AA, double buffering, texture format: compressed, z-buffering: 24 bit) i rozdziałce 1024x768x32 bit osiągnąłem 9484 pkt.

Te same ustawienia, ale 16 bitowa paleta kolorów: 9545 pkt.

Przy powyższych ustawieniach, ale AAx4 i triple buffering mam 8600 pkt.

3dMark 2003 przy defaultowych ustawieniach: ok. 6800 pkt. (nie pamiętam dokładnie, a nie zapisałem wyniku).

 

Karta nie jest podkręcona (poprzedni właściciel też się zastrzega, że nie podkręcał).

Co może powodować takie niskie wyniki (myślę, że powinienem uzyskiwać co najmniej 12000 na defaultowych ustawieniach 3dMarka 2001)?

Wiem, że mam szajski zasilacz (no name 300W, więc ja się w ogóle cieszę, że jeszcze nie wyleciał w powietrze), ale czy on może powodować obniżenie aż o 3000 pkt.? Płyta główna też nie należy do tych z górnej półki (chipset SiS746FX), ale czytałem, że nie jest aż taka tragiczna, jakby się mogło wydawać.

Co jeszcze mogę dodać, co może pomóc w znalezieniu rozwiązania... może to, że na tym samym przewodzie zasilającym mam podpiętą grafikę i HDD. Osobno podpięta jest nagrywarka DVD. Nic nigdy nie było podkręcane (chyba, że poprzedni właściciel karty leci sobie w kulki).

 

Prosiłbym o pomoc.

 

Moja konfiguracja:

Płyta gł.: Asrock K7S8X

CPU: Athlon 2000+ XP@1666 MHz

Grafika: WinFast A6600 GT TDH 20th Anniversary Limited Edition (stery 81.30, czyli najnowsze ze strony Leadteka, BIOS: 5.43.02.69.68)

RAM: 768 MB (1 x 512 i 1 x 256, niestety różnych firm).

Edytowane przez Mathiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z moim Leadtekiem 6600GT Limited Edition. Kupiłem go 2 dni temu na Allegro, wczoraj przeszukałem pół Internetu w poszukiwaniu rozwiązania i w końcu sam wpadłem na to, żeby igłą rozszerzyć lekko bolce (te 4 piny) w karcie. Podziałało :) Komunikat już mi się nie pojawia. Z tym, że u mnie to miało duże znaczenie, bo żaden benchmark nie chciał mi się wykonać do końca - zawsze wywalało komunikat i przerywało test. Raz tylko mi się udało przeprowadzić poprawnie test, ale wynik poniżej 6000 pkt. w 3dMarku 2001 był niezbyt optymistyczny.

 

W każdym razie ja mam problem następujący. Uporałem się właśnie z tym problemem niedostarczania energii, więc mogłem pobawić się benchmarkami. No i niestety wyniki nie są zadowalające.

 

Na defaultowych ustawieniach 3dMarka 2001 (wyłączony AA, double buffering, texture format: compressed, z-buffering: 24 bit) i rozdziałce 1024x768x32 bit osiągnąłem 9484 pkt.

Te same ustawienia, ale 16 bitowa paleta kolorów: 9545 pkt.

Przy powyższych ustawieniach, ale AAx4 i triple buffering mam 8600 pkt.

3dMark 2003 przy defaultowych ustawieniach: ok. 6800 pkt. (nie pamiętam dokładnie, a nie zapisałem wyniku).

 

Karta nie jest podkręcona (poprzedni właściciel też się zastrzega, że nie podkręcał).

Co może powodować takie niskie wyniki (myślę, że powinienem uzyskiwać co najmniej 12000 na defaultowych ustawieniach 3dMarka 2001)?

Wiem, że mam szajski zasilacz (no name 300W, więc ja się w ogóle cieszę, że jeszcze nie wyleciał w powietrze), ale czy on może powodować obniżenie aż o 3000 pkt.? Płyta główna też nie należy do tych z górnej półki (chipset SiS746FX), ale czytałem, że nie jest aż taka tragiczna, jakby się mogło wydawać.

Co jeszcze mogę dodać, co może pomóc w znalezieniu rozwiązania... może to, że na tym samym przewodzie zasilającym mam podpiętą grafikę i HDD. Osobno podpięta jest nagrywarka DVD. Nic nigdy nie było podkręcane (chyba, że poprzedni właściciel karty leci sobie w kulki).

 

Prosiłbym o pomoc.

 

Moja konfiguracja:

Płyta gł.: Asrock K7S8X

CPU: Athlon 2000+ XP@1666 MHz

Grafika: WinFast A6600 GT TDH 20th Anniversary Limited Edition (stery 81.30, czyli najnowsze ze strony Leadteka, BIOS: 5.43.02.69.68)

RAM: 768 MB (1 x 512 i 1 x 256, niestety różnych firm).

sprzęt Ci hamuje tego winfasta.. ewentualnie możesz wgrać jakiś nowszy bios do mobo.. ale zasilacz :mur: to juz prawie samobójstwo sprzetu i mysle ze głównie przez niego masz takie wyniki.. zmieniaj go jak najszybciej :lol:

zarzuć wyniki innych marków, bo 2001 jest głównie uzalezniony od proca więc te 12k jest chyba nawet w normie..

 

a ja mam pytanko do forumowiczów: ukazał się już BIOS z 1.4v na rdzen do winfasta 6600 z działającym DVI?

i w ogóle znalazł ktoś sposób jak karte podkręcić pod vista? riva tuner nie trybi power strip tez.. coolbits nie da rady.. lipa jednym słowem

Edytowane przez marek.t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie do posiadaczy 6600GT mam zamiar ją kupić i używać na jakiś czas bo jest stosunkowo tania. I tu jest moje pytanie jak ta karta daje sobie rade ze współczesnymi grami ? Przynajmniej na średnich detalach ? Bo nie wiem czy kupić 6600GT czy dołożyć do 7300GT. Proszę o radę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Jeśli znajdziesz 66GT za 150-200zł to pewnie. Nie bierz 7300GT na DDR2 bo jest słabsza.

Jak coś to 7300GT na DDR3 i O/C, wtedy jest porównywalna do serii 6800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sprzęt jak z sygnaturki i podkręcenie proca do 2200Mhz dało mi wzrost do 10800 pkt w 3DMarku 2003.W noych grach nie mam problemu z płynnością obrazu w rozdziałce 1024x768 i wysokimi w TDU(średnio mam 32 klatki/sec).Jak za 100 zł to polecam ten sprzęt(dużo daje mu podkręcanie.Dla przykładu ja seryjnie miałem 6349 Marków, lekki OC grafy i proca i bach ponad 10k)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pwinno sie przekraczac 100 stopni, czesto gralem jak ja miałem przy 80 a nawet 90 stopniach, teraz kupiłem ta sama sztuke co mialem kiedyś Gigabyte GDDR3 128mb 500/1000 i od razu zakaldam na nia pentagrama 70AL i robie dosyc pokaźne radiatory na pamieci. Myśle nad jakimiś vmodami ale znalezienie ich w tym temacie (jest ogromny) zajmie mi kilka dni. Jezeli ktos moze to bardzo prosze o pomoc.

 

PS. Mam dokladnie ten sam model co w tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item211388737_karta_..._pci_ideal.html

Edytowane przez mikan10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pwinno sie przekraczac 100 stopni, czesto gralem jak ja miałem przy 80 a nawet 90 stopniach, teraz kupiłem ta sama sztuke co mialem kiedyś Gigabyte GDDR3 128mb 500/1000 i od razu zakaldam na nia pentagrama 70AL i robie dosyc pokaźne radiatory na pamieci. Myśle nad jakimiś vmodami ale znalezienie ich w tym temacie (jest ogromny) zajmie mi kilka dni. Jezeli ktos moze to bardzo prosze o pomoc.

 

PS. Mam dokladnie ten sam model co w tej aukcji:

http://www.allegro.pl/item211388737_karta_..._pci_ideal.html

 

 

 

myslisz ze ten pentagram na gpu wystarczy? a moze cos z tego?

 

http://allegro.pl/item208640202__coolage_w..._alu_miedz.html

 

http://allegro.pl/item212448420_nowosc_pen..._promocja_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z GF'em 6600gt:

- pci-e, Palit, zegary 560/560 w standardzie

- radiatorki na pamięciach są, cooler w porządku

- płyta Asus M2N8-VMX (nF4 405 + gf6100, pci-e 8x)

- psu: Fortron 350MDN (19.5A na +12v)

 

dopóki nie zainstaluję sterowników to jest ok - po ich instalacji po parunastu sekundach pojawiają się kolorowe plamy i kropki, i po kolejnych paru sekundach b. duże spowolnienie działania kompa, prawie freez - co ciekawe dzieje się to nawet w 2d, gdy czujnik z karty pokazuje niecałe 45 stopni. Obniżenie zegarów w Riva Tunerze też nie pomaga, ale przedłuża czas działania bez kropek do paru minut. Wygląda na to, jakby coś się grzało, ale jak dotykam karty to żaden element nie jest gorący.

 

Sam już nie wiem co to może być - jakiś konflikt sprzętowy czy raczej grafika padnięta?

(sprawdzałem na XP 32b i Viście 64b, zmieniałem też cooler na Pentagrama - cały czas te same objawy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z GF'em 6600gt:

- pci-e, Palit, zegary 560/560 w standardzie

- radiatorki na pamięciach są, cooler w porządku

- płyta Asus M2N8-VMX (nF4 405 + gf6100, pci-e 8x)

- psu: Fortron 350MDN (19.5A na +12v)

 

dopóki nie zainstaluję sterowników to jest ok - po ich instalacji po parunastu sekundach pojawiają się kolorowe plamy i kropki, i po kolejnych paru sekundach b. duże spowolnienie działania kompa, prawie freez - co ciekawe dzieje się to nawet w 2d, gdy czujnik z karty pokazuje niecałe 45 stopni. Obniżenie zegarów w Riva Tunerze też nie pomaga, ale przedłuża czas działania bez kropek do paru minut. Wygląda na to, jakby coś się grzało, ale jak dotykam karty to żaden element nie jest gorący.

 

Sam już nie wiem co to może być - jakiś konflikt sprzętowy czy raczej grafika padnięta?

(sprawdzałem na XP 32b i Viście 64b, zmieniałem też cooler na Pentagrama - cały czas te same objawy)

 

 

mysle ze to kwestia sterownikow, sciagnij inne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 66GT dzisiaj się w pół spaliła - w 3d sypie artami, a w 2d ledwo zipie... Jako iż jestem leń, postanowiłem malować rezystor ołówkiem przy włączonym kompie, wszystko było ok, napięcię wzrastało, przestałem, pobawiłem się ale uznałem że to za mało... :mur: Ponownie pomalowałem rezystor, jednak tym razem monitor zgasł... O_O WTF pomyślałem... Odpięcie zasilania, ponowne uruchomienie i [gluteus maximus] w 3d sypie artami jak trzeba...

 

Jak myślicie da się coś tu zrobić? Bo imo chyba kaplica... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 66GT dzisiaj się w pół spaliła - w 3d sypie artami, a w 2d ledwo zipie... Jako iż jestem leń, postanowiłem malować rezystor ołówkiem przy włączonym kompie, wszystko było ok, napięcię wzrastało, przestałem, pobawiłem się ale uznałem że to za mało... :mur: Ponownie pomalowałem rezystor, jednak tym razem monitor zgasł... O_O WTF pomyślałem... Odpięcie zasilania, ponowne uruchomienie i [gluteus maximus] w 3d sypie artami jak trzeba...

 

Jak myślicie da się coś tu zrobić? Bo imo chyba kaplica... :mur:

myśle że to już kaplica, miałem podobnie z 4200, zmieniałem biosy na prawo i lewo, czyniłem cuda i nie pomogło...

 

A teraz ja mam pytanie do was, mam problem z podkręceniem 6600 gigabyte gv-n66128dp, zmieniłem bios, zapodałem napięcie 1.6! i karta sypie artami w 3dmarku przy 465Mhz na rdzeniu, przy 480 jest kompletna zwiecha... z tego co czytałem to ludzie dochodzili do 550 na tej karcie... dodam że karta wskazuje mi temperaturkę do 80stopni... nie wiem co jest, może macie jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zamontowac na ta karte radiatorki i troche podkrecic bo bez radiatorow to troche parza jak ja podkrece. :(

 

Problemem tutaj jest system chlodzenia zastosowany na karcie co jak widac na obrazkach chlodzenie rdzenia mniej lub bardziej zastawia poszczegolne kosci pamieci. :(

 

http://www.uac.co.jp/news/daily/050111_2/i...gt128no2big.jpg [z chlodzeniem]

http://www.overclockzone.com/spin9/review/...op/IMG_2123.JPG [bez chlodzenia]

 

Wymyslilem ze moze by kupic radiatory i je czesciowo spilowac tak zeby weszly pomiedzy radiator od GPU a kosc pamieci - myslicie ze takie cos by dawalo rade? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

@kuebk:

Jedyny sens zakładania radiatorów to oczywiście do OC, ale w takim razie i tak musisz wywalić tą suszarkę.

Zainwestuj w jakieś normalne chłodzonko (ja miałem na niej XC-80 i komplet radiatorków) - to dopiero będzie miało sens, szczególnie że ten ASUS ma VGPU=1.5Vstock -> zajefajnie się go wykręca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Probowalem dolac troche oleju od tylu ale to nie pomaga - da sie to jakos naprawic? :<

Jak od tyłu? bez rozbierania wiatraka? - to raczej nie zadziała, trzeba wyjąć wirnik, wyczyścić wałek i dopiero kapnąć trochę oleju (btw, Motordoctor -> długo trzyma ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak od tyłu? bez rozbierania wiatraka? - to raczej nie zadziała, trzeba wyjąć wirnik, wyczyścić wałek i dopiero kapnąć trochę oleju (btw, Motordoctor -> długo trzyma ;) )

Zrobilem tak: odkrecilem wiatrak, odkleilem naklejke, odczepilem ta jakby tam 'zaslepke', kaplem troche oleju i pomoglo na kilka dni a od wczoraj znowu suszy strasznie. Rozumiem ze zle zrobilem ale niestety nie mam pojecia jak mam wyjac wirnik. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Było już o tym na forum, nawet jak pamiętam jakiś poradnik istnieje ;)

Pod nalepką, na wałku masz taki plastikowy krążek - jest to zawleczka, którą trzeba "wydłubać" przy pomocy cieniutkiego śrubśtaczka + drugi cieniutki śrubśtaczek /ew. igła. Jeśli nawet zawleczka ulegnie odkształceniu - bez paniki - prostujesz ją "mniej więcej" i zakładasz. Nie stanowi ona zabezpieczenia przed wypadnięciem wirnika, gdyż utrzymuje go pole magnetyczne - jest raczej zabezpieczeniem przed celowym wyciągnięciem przez jakiegoś delikwenta ;)

Wałek czyścisz jakąś szmatką, niekoniecznie klinicznie czystą, łożysko też czymś w stylu sznurka (np). Lepsze są gęste oleje, bo dłużej pozostają na wałku (nie ściekają). Po założeniu zawleczki w "dołek" też można nalać oleju - tak by nie zatłuścić obudowy - następnie przyklejasz świerzą nalepkę (np zrobioną z jakiejś taśmy). Dzięki temu masz dodtkowo "zbiornik" z olejem, który typowo wystarcza na 2 lata. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki problem:

 

W Neverwinter Nights II, - w różnych miejscach - następuje restart systemu. Ponieważ XP jest tak skonfigurowany, że zawieszenie systemu powoduje jego restart, a więc wniosek jest taki, że restart oznacza zawieszenie systemu.

 

- Gra jest uaktualniona do 1.04.870.

 

- Gra chodzi płynnie i bez problemów, aż do momentu restartu.

 

- Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6600 GT ; model: Gigabyte GV-N66T128VP-E.

 

- Sterowniki karty graficznej są najnowsze dla Windows XP

 

- Gdy wyłączyłem wszystkie ulepszenia w grze i karcie nic to nie pomogło.

 

- Przy odinstalowanej karcie dźwiękowej problem jest taki sam.

 

- Zainstalowałem grę jeszcze raz i wstawiłem seiva z poprzedniej instalacji. Nic to nie pomogło.

 

 

 

Moja hipoteza jest taka, że gra gryzie się ze sterownikami Nvidii. Problem w tym, że stery są uaktualnione, a model karty popularny.

 

 

 

Co robiić ??

 

 

 

P.S. Bardzo proszę o szybką pomoc, bo dzieci mi płaczą :o(

 

 

 

Pozdrówy

 

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taki problem:

 

W Neverwinter Nights II, - w różnych miejscach - następuje restart systemu. Ponieważ XP jest tak skonfigurowany, że zawieszenie systemu powoduje jego restart, a więc wniosek jest taki, że restart oznacza zawieszenie systemu.

 

- Gra jest uaktualniona do 1.04.870.

 

- Gra chodzi płynnie i bez problemów, aż do momentu restartu.

 

- Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6600 GT ; model: Gigabyte GV-N66T128VP-E.

 

- Sterowniki karty graficznej są najnowsze dla Windows XP

 

- Gdy wyłączyłem wszystkie ulepszenia w grze i karcie nic to nie pomogło.

 

- Przy odinstalowanej karcie dźwiękowej problem jest taki sam.

 

- Zainstalowałem grę jeszcze raz i wstawiłem seiva z poprzedniej instalacji. Nic to nie pomogło.

Moja hipoteza jest taka, że gra gryzie się ze sterownikami Nvidii. Problem w tym, że stery są uaktualnione, a model karty popularny.

Co robiić ??

P.S. Bardzo proszę o szybką pomoc, bo dzieci mi płaczą :o(

Pozdrówy

 

Wylacz automatyczne restartowanie sie, oraz zobacz w logu systemowym co spowodalo problem, a probowales moze starsze sterowniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylacz automatyczne restartowanie sie, oraz zobacz w logu systemowym co spowodalo problem, a probowales moze starsze sterowniki?

 

Gdy wyłączam automatyczne restartowanie, to zawiecha.

 

A jak sprawdza się ten log systemowy i odczytuje co spowodowało problem ?

 

XP-ka mam dopiero od 2 tygodni, więc proszę o wyrozumiałość :o)

 

Starych sterów nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...