Skocz do zawartości
grzesiu

GeForce 6600 / GT cz. 2

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanko, czy ktos wie [moze jest jakis topic] cos o podkrecaniu SLI [2x6600gt [jak w podpisie]]?

ostatnio zaopatrzylem sie w druga karte 6600gt no i chce troche wiecej z nich wyciagnac, jak narazie jestem srednio zadowolony, bez problemu wyciagam 530/1100, jak probowalem 550 na rdzeniu to w sumie wszystkie testy w marku 03 przeszly bez problemow ale nie wiem dlaczego przy wychodzeniu z benchmarka sie zawiesil komp.

temperatury na gpu1 - ~46'C stres ~53'C gpu2 - ~29'C stres ~34'C.

sterowniki 84.21.

 

moze jakies sugestie? ;)

 

EDIT: wynik na 500/1100 = 03 : 14780

probuje wlasnie jeszcze raz zarzucic marka na 550/1100

 

EDIT2: czegos takiego jeszcze nie mialem ;/ wlasnie wlaczylem RT i patrze a tu 500/1100 ???? probuje przestawic na 550 akceptuje itd ... restart RT a tu ponownie 500/1100 :/ ???? rdzen mi sie nie chce przetaktowac ...

Edytowane przez t00l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna jakos w 6600gt odblokowac gpu bez jakis zmyslnych biosow Czy istnieje jakis program bo naprawde juz wszystkiego probowalem i niechce mi wgrac biosu bo wyskauje mi jakas wiadomosc przed odpaleniem sie windosa ze "disk I/0 error Jest tu taki ktos kto mi pomoze czy sie nie doprosze :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo przeciez jak w rivie podkrecam GPU to przeciez tak na prawde sie nie podkreca bo jest jakas blokada.Mozna to zauwazyc gdy w rivce wlaczasz pomiar temperatur itp i wlaczasz gre to z trybu 2d(300MHz)przelacza sie na 3d (500MHz)a tych ustawien z rivki jakby wogle nie bylo(nie dotyczy to krecenia ramu).

wiec czekam na jakis pomysl zeby te GPU odblokowac.

 

P.S.

Chos pare razy udalo mi sie uzyskac wieksze gpu przy prubie wgrywania biosu ale nie wiem czemu czy to byl jakis cud Ale ten cud trwal do ponownego wlaczenia kompa

Edytowane przez Zioło85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierwszy raz słyszę o czymś takim.

Owszem widziałem karty na których podkręcanie dawało efekt odwrotny od zamierzonego, ale nie spotkałem się z "blokadą zmiany zegarów"

BTW

Nie bardzo rozumiem: masz w sygnaturce 580 a twierdzisz że chodzi na 500?

To znaczy że karta przechodzi test na 580, klikasz na "zastosuj" i co dalej?

 

EDIT

Zaznaczasz opcję "apply settings at startup/zastosuj ustawienia przy uruchamianiu"?

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie juz jest ok smiga 550/1100, nie wiem w jaki sposob, ale zegar juz zatrzymal sie na poziomie 550... wydaje mi sie ze byla to sprawa potwierdzania zmian, mianowicie na poczatek przetaktowalem sam ram > test > zastosuj > restart RT > potem oc 550 rdzenia > test > zastosuj > restart no i wszystko ok ...

3dmark po OC nadal do [gluteus maximus] 15538

probuje wyzej podkrecic ram i gpu

aha warto jeszcze zerknac czy w biosie nei ma wlaczonego "dopalacza" grafy, u mnie to powodowalo zgrzyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie jaka jest roznica w wydajnoscie miedzy agpx4 a agpx8. Czy ma duze znacznie na wydajnosc karty graficznej?mam palita GF6600 256 ram i mozna go dac pod agpx8..mam go pod agpx4

Nie ma zadnej róznicy, AGPx8 to chwyt marketingowy.

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz dziala Odinstalowalem rive i wszystko teraz jest ok Moge gpu krecic w sterownikach ale ze w sterach moge jedynie do 575/1150 to uzylem winfoxa i tez dziala

 

Moze ktos wie czemu nie moge tego dokonac na Rivce i gadalem z kumplem co ma zwyklego 6600 na pci-e i on tez riva nie moze O co chodzi ??

 

I takie pytanko to w mojej grafie mozna w koncu biosem zmienic napiecie na 1,5V ?? bo są rozne opinie ??

Edytowane przez Zioło85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Moze ktos wie czemu nie moge tego dokonac na Rivce i gadalem z kumplem co ma zwyklego 6600 na pci-e i on tez riva nie moze O co chodzi ??"

 

a jestes pewien czy przy instalacji nie pojawiło Ci się, "wersja RT nie została przetestowana z zainstaloanymi sterownikami"??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie czy przez podmienienie biosa moge podkrecić mojego GF6600(Palit 256ram agp)

do GT?lookalem wszykie FAQ'i ale sa tylko dotyczace jak zapisac/wgrac nowego biosa :lol:

chodzi mi o to czy moge wogle podkrecic to karte do wartosci oferowanej w gt i czy komus z tym GF sie to udalo?

B)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Chłopaki mam pytanie. Mam GF 6600 a dokładniej Gigabyte GV-NX66128DP Turbo Force. Odblokowałem sobie czujnik temp. i w normalnej pracy pokazuje mi 60st, natomiast w grze np. NFS:MW ok 82-85st. Czy to nie za wysoka temp pracy? (w końcu zabezp. jest ustawione na 145st) Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś wentylatorka i nie wiem czy na obudowe dodatkowy czy taki aby dmuchał na karte. Zastanawiam się także nad małym o/c procka (Athlon 64 Venice 3000+) i karty graficznej, oczywiscie w miare rozsądnym o ile oczywiście jest sens. Co byscie polecili?? Z góry sorry za lamerskie pytanie ale nie nie siedze w sprzęcie od czasów Durona 1,3GB :P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też se oblokowałem miernik temp. pokazuje mi tyle samo ale jak sprawdzam palcem to jest letni :lol:

Przy 80C to powinienem sie oparzyć :lol:

One po odblokowaniu coś źle pokazują!

 

A tak przy okazji mam pewnien problem mam gf 6600 256mb od sparkla niewykrywa mi drugiego ekranu :\

Na poczatku wszystko działało ok a od pewnego czasu przestało działać dociskałem kable itp ale wygląda że wszystko jest ok myślałem że to przez nowe stery ale zainstalowałem oryginalne stare stery z płyty i dalej nic!

Ktoś już na tym forum poruszał ten temat ale nic naprawiąjącego ten problem nieusłyszałem a tematu niemoge znaleść więc napisałem tu:\

Edytowane przez KisiuReal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam palita ktory niechce isc na wiecej niz 375/460 :sad: :oops: zenada

moj leadtek GF TI4200 ma wyzsze taktowania na pamieci niz ten palit :mur: 270/540

moge w tym palicie jakos pogrzebac np przez bios zeby poszlo wyzej?

jakies porady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ci zasilacz niewydala bo ja mam też problem z odkrencaniem karty max na standardzie to 430/600 a jak lekko podkrence procka(CPU na płycie :D) to nawet tyle nieidzie osiągnąć .

Sprawdz sobie zasiłke czy ci trzymie napięcia!I zrób vmoda :D

Bo ja mam sparkla i mam oryginalnie 1.4V

A z tymi pamiątkami coś masz nie tak bo ja mam standard 500 co ty masz wogule za karte jakomś obciętą ?

Edytowane przez KisiuReal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam palita ktory niechce isc na wiecej niz 375/460 :sad: :oops: zenada

moj leadtek GF TI4200 ma wyzsze taktowania na pamieci niz ten palit :mur: 270/540

moge w tym palicie jakos pogrzebac np przez bios zeby poszlo wyzej?

jakies porady?

A nie kupiles go czasem na allegro bo tam zdazaja sie uszkodzne modele z obnizonym taktowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze Panstwa jako ze w temacie "Co kupic" nikt prawie nigdy nie odpowiada to mam do was pytanko:)

Jako ze juz prawie wcale nie gram (jednak czasami cos tam lubie wlaczyc a wtedy nie chcial bym miec wszystkiego na minimum) to chce sobie kupic karte jakas tansza. Przede wszystkim zalezy mi na pasywnym chlodzeniu. Cisza to jest to. Co do karty to jest to wlasnie taki ASUS GF 6600 256MB.

 

Pytania:

1. Da rade wrzucic dla niego lepszy bios z napieciem 1,4?

2. Zegary +/- jakie uda sie osiagna? Wiem ze to jest indywidualne.

3. Mozna instalnac wentylator z obu (jednej) strony karty na niego? Nie chcial bym nawiewu bocznego.

4. Mam wentyl wyciagajacy z tylu obudowy, ale pewnie potrzebny bedzie jeszcze jeden wciagajacy z przodu?

5. Roznica miedzy wersja 128 a 256 to 40zl. To malutkie pieniadze wiec pewnie dolozyc? Chodzi mi glownie o problem z ewentualna pozniejsza sprzedarza. Lepiej sie bedzie patrzyc na karte ktora ma 256 ram. Chyba ze 256 ram katogorycznie zaprzepaszcza OC?

 

Pozdrawiam

CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze Panstwa jako ze w temacie "Co kupic" nikt prawie nigdy nie odpowiada to mam do was pytanko:)

Jako ze juz prawie wcale nie gram (jednak czasami .............

Ja tez mam taka sama karte tylko ze wersje 128mb

 

1. Jak dotad probowalem juz ok 20 biosow i zaden nie chodzil na 1,4v wiec raczej bez Vmoda nie da rady

2. Moja z szybkim biosem osiaga 530/660mhz

3. Wystarczy na 1 stronie bo po drugiej nic nie ma i mozna ja mam taki podlaczony na 5volt wogole go nie slychac

4. Najlepszy uklad to wentyl wciagajacy (w zaleznosci od tego gdzie temp nizsza) z tylu lub z przodu a wyciagajacy na gorze (wytnij sobie dziure w obudowie i wstaw)

5. Pamieci na 256mb mogą byc gorsze, jak bedziesz kupowac to nie sprawdzisz bo ci radiatora nia pozwola sciagnac, wiec radze 128mb i pamietaj zeby nie brac wersji 64bitowej lub 4 potokowej

Edytowane przez biz0nek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam taka sama karte tylko ze wersje 128mb

 

1. Jak dotad probowalem juz ok 20 biosow i zaden nie chodzil na 1,4v wiec raczej bez Vmoda nie da rady

2. Moja z szybkim biosem osiaga 530/660mhz

3. Wystarczy na 1 stronie bo po drugiej nic nie ma i mozna ja mam taki podlaczony na 5volt wogole go nie slychac

4. Najlepszy uklad to wentyl wciagajacy (w zaleznosci od tego gdzie temp nizsza) z tylu lub z przodu a wyciagajacy na gorze (wytnij sobie dziure w obudowie i wstaw)

5. Pamieci na 256mb mogą byc gorsze, jak bedziesz kupowac to nie sprawdzisz bo ci radiatora nia pozwola sciagnac, wiec radze 128mb i pamietaj zeby nie brac wersji 64bitowej lub 4 potokowej

1. No szkoda ze tak jest ale... Patrz nizej

2. 530/660 w zupelnosci by mi wystarczylo. Ale skoro 530 masz na 1,3 to ile by bylo na 1,4?:)

3. Nie wiedzialem ze z drugiej strony nic nie ma. Myslalem ze to jest heatpipe. Oczywiscie myslalem o wiatraku 5v 80 lub 92mm.

4. Gdzies czytalem testy ze najlepszy to wyciagajacy z tylu i na gorze, wciagajacy z przodu. Mam zasilke z wiatrakiem 120mm wyciagajaca, 80mm z tylu wyciagajacy i wlasnie mysle o 80mm z przodu wciagajacy. Ciac nic nie bede :)

5. Co do tych pamieci to masz racje. Jeszcze sie zastanowie :)

 

Dzieki za odpowiedz :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze swoim ASUS GF 6600 128MB

 

Na standardowych zegarach sprawdziłem go 3Dmark 2001 i ku mojemu zaskoczeniu uzyskałem wynik mniejszy niż 6000 !!!!! około 5800 pkt. To jest tragedia !!

 

Mam kompa jak w opisie.

 

Potrzebuje równiez porady jak mozna te kartę ładnie przetaktować ( nie mam pojecia o zmienianiu biosu, flashowaniu czy tez Vmodach, typowy żółtodziub) ale cóż każdy zaczynał od zera :)

 

Oczywiście wiąże się to z dodatkowym chłodzeniem mam na to około 70 zł, kupiłem "CoolerMaster CoolViva" ale niestyety nie pasuje do mojego modelu więc nie wiem czy pobawic sie w zmiane mocowania na chłodzeniu czy kupic coolerek Pentagram bądź Zalman.

 

HELP proszę o odp. na men1985@o2.pl

 

Update:

na 3dmark '05 wynik 1769 pkt

a na wymiane procka narazie mnie nie stac :(

Edytowane przez zboras85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze swoim ASUS GF 6600 128MB

 

Na standardowych zegarach sprawdziłem go 3Dmark 2001 i ku mojemu zaskoczeniu uzyskałem wynik mniejszy niż 6000 !!!!! około 5800 pkt. To jest tragedia !!

 

Update:

na 3dmark '05 wynik 1769 pkt

Lol w 3dmark01 na xp 2700+ z radeonem 9100 mialem 10700pkt. W 3dmarku05 mialem 1600. Mysle ze to nie problem slabego procka (bez przesady) ale raczej problem ze sterownikami, zawalony system itp. A moze w biosie masz cos nie tak?

 

Edit:

Przeciez te procki swietnie sie kreca. 2,66@4,0 powinien pojsc chyba?

Edytowane przez CruX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ci zasilacz niewydala bo ja mam też problem z odkrencaniem karty max na standardzie to 430/600 a jak lekko podkrence procka(CPU na płycie :D) to nawet tyle nieidzie osiągnąć .

Sprawdz sobie zasiłke czy ci trzymie napięcia!I zrób vmoda :D

Bo ja mam sparkla i mam oryginalnie 1.4V

A z tymi pamiątkami coś masz nie tak bo ja mam standard 500 co ty masz wogule za karte jakomś obciętą ?

heh mozliwe ze to wina zasilacza bo mam tylko 230v:D

nawet niewiem jakiej firmy bo nieskladalem tego kompa tylko go "odziedziczylem" :lol2:

na allegro kart niekupuje wole w sklepie :-P ........zawsze tak jakos pewniej :lol:

wiec widze ze szykuje mi sie zmiania mojego zasilacza:P B)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...