Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zakupilem nowego kompa i dziwia mnie osiagi jakie uzyskuje. Moja konfiguracja Sempron 2500 64bit(podkrecony z 200 na 230),grafika Gecube R9550GT 128mb/128bit. KArta jest dokladnie opisana ponizej:

 

http://pcmax.s4w.pl/mambo/index.php?option...&id=15&Itemid=2

 

Mam najnowsze stery omegi. System po formacie. Przed podkreceniem grafy uzyskuje ok 10tysw 3D01, ok 3 tys w 03 i ok 1500 w 3Dmarku 01.

 

Problem polega na tym ze maksymalne wykrecenie grafy (z 400/400 na 480/550) daje mizerne efekty rzedu kilku procent np w 3dmarku 2001 za 10tys na 10,100....

 

Tak wiec o co tu chodzi?? Dodam, ze autor przy takim podkrecenie uzyskiwal wzrost wydajnosci ok 40% a ja uzyskuje tylko maks 5% .......................

 

Witam, naprawde nikt nie potrafi mi pomoc ?? Zauwazylem, ze jak ja wykrece na maksa to komp sie zawiesza - czyli podkrecanie teoretycznie dziala ?? Sprawdzilem juz wszystkie programy Ati tray tools, ati tool, radlinker - tak wiec o co chodzi ??

 

ALE DLACZEGO NIE PRZYNOSI TO ZADNYCH WYNIKOW - WZROST JEST ZNIOKOMY (ZAKRES BŁĘDU) ??

Edytowane przez 83piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a testowałeś to na grach??, puść jakieś testy z gier ut2k4. doom3 itd. i porównaj

Ja nie widze roznicy....... Czy tylko jako jedyny w Polsce mam karte, w ktorej podkrecenie nic nie daje ?? Az wierzyc mi sie nie chce.........

 

Sprawdzalem tez na innych testach- np dolonczanych do ati toolsow itp. Moje spostrzezenia sa takie ze teoretycznie przyjmuje karta inne wartosci ale efekty sa zerowe. Chociaz ustawiam, iz po restarcie ma ladowac ostrzejszy profil to i tak jest na standardowych...

 

Tak wiec, chociaz sie za bardzo nie znam- ale wydaje mi sie ze karta ma poprostu zablokowane podkrecanie- innej teorii nie widze.........

Edytowane przez 83piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi taki czas, ze sie odchodzi, tylko po to by powrocic... ;]

 

No i na mnie przyszla pora, tzn. na mojego radzia.

Zdejmuje mu vmody, wkladam pasywnego zalmana i idzie na defaultowych ustawieniach do komputera jakiegos nobka jako karta do internetu/filmow/gier dla dzieci.

 

Zdradzam ati, przechodze do nv, porazka. ;]

Im nowsze bebechy tym mniej modowania, wystarczy, ze wrzuci sie innego biosa z podbitym napieciem i cala filozofia, nawet dziecko to potrafi. Ja preferuje oldschool czyli potencjometr, lutownica i miernik. ;]

 

Chyba juz sie nie trafi druga taka karta, na ktorej rdzen mozna przekrecic o ponad 100%.

Ale karta nie powiem troche sie pobawilem, z defaultowych 2,5k w 3dm03 osiagnalem po o/c ponad 4,2k czyli ~40% wiecej wydajnosci.

 

Btw dla mnie modowanie 9550-tek troche stracilo sens z chwila, gdy pojawily sie modele z innymi pamieciami niz 4ns i 5ns (typu 3,3ns, 2,8ns bga itp.), byly to juz praktycznie 9600xt, ale nadal nazywaly sie 9550 i wygrac z nimi w jakichkolwiek rankingach nie bylo opcji.

 

Pozdro dla true-ocerow 9550. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sobie nie zmieniles w opcjach ATI TRAY tools----->Tools options---->

General options i tam masz overclocking limits no i juz masz ... ;]

 

:D:D:D hehe Dzieki ;] no niewiedzialem ;P

 

------------------------------------------------------------

chcialem sie jesczze zapytac czy lepiej chlodzi firmowe chlodzenie niz np Radiator + wydajny wentylator bo na orginalnym chlodzeniu max moge dac 520 Mhz i juz reset do 500 dobrze chodzi.

No i jeszcze jedno czy jakbym zamontowal radiatorki na pamieci to czy dalo by sie grac na 600 Mhz ? bo jak narazie chodzi na 550 ale po 30 min gry zaczynaja pokazywac sie arty ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, naprawde nikt nie potrafi mi pomoc ?? Zauwazylem, ze jak ja wykrece na maksa to komp sie zawiesza - czyli podkrecanie teoretycznie dziala ?? Sprawdzilem juz wszystkie programy Ati tray tools, ati tool, radlinker - tak wiec o co chodzi ??

 

ALE DLACZEGO NIE PRZYNOSI TO ZADNYCH WYNIKOW - WZROST JEST ZNIOKOMY (ZAKRES BŁĘDU) ??

Wlacz sobie w ati tools opcje zeby wyswietlalo ci ilosc fpsow w aplikacjach 3d albo sciagni frapsa i porownaj bo to jest niemozliwe zeby niebylo roznicy takie podkrecenie daje roznice okolo 1k (1000) w 3dmarku 2003 ale niedziw sie ze w 3dmarku 2001 daje znikome bo to norma...

Aha no i sciagni sobie everesta albo aide32 i po podkreceniu, wejdz w :

1- EKRAN

2- PROCESOR GRAFICZNY

i tam sa MPiksel/sec na orginalnym zegaze powinienes miec 1000 a po podkreceniu z 250 na 480 okolo 1920 MPiksels/sec sprawdz to i sie zglos a wtedy pomyslimy dalej ;]

Pozdro

Edytowane przez Saviol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlacz sobie w ati tools opcje zeby wyswietlalo ci ilosc fpsow w aplikacjach 3d albo sciagni frapsa i porownaj bo to jest niemozliwe zeby niebylo roznicy takie podkrecenie daje roznice okolo 1k (1000) w 3dmarku 2003 ale niedziw sie ze w 3dmarku 2001 daje znikome bo to norma...

Aha no i sciagni sobie everesta albo aide32 i po podkreceniu, wejdz w :

1- EKRAN

2- PROCESOR GRAFICZNY

i tam sa MPiksel/sec na orginalnym zegaze powinienes miec 1000 a po podkreceniu z 250 na 480 okolo 1920 MPiksels/sec sprawdz to i sie zglos a wtedy pomyslimy dalej ;]

Pozdro

Tak tez zrobilem w Everscie, oto wyniki :

standard 400x400 oc 480x500

-pixel i texel filrate : 1672 1900

-przepustowosc: 6400 8000

 

Ale 3dmarki 03 i 05, testy dolaczone Do Ati tools i Ati tool nie wykazuja wzrostu wydajnosci(maks kila%-czyli zakres błedu). Aquamark wykazuje wzrost ponizej 10%.

 

Aquamark:

400x400 480x500

3021pkt - 24.5 fps 3234 - 26fps

 

Czyli znow przyrost jest rzedu 5% !! I o co ry chodzi ??

Edytowane przez 83piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos zablokowanego biosu na R9550 - używałem i jednego i drugiego. Ale do rzeczy. Atiflash ma taką opcję -sst. Użyłem jej i wgrałem bios od 9600EZ. :banana: Taktowanie bezpiecznie na 350/460 i ALLELUJA! Mam wreszcie przyrost w grach.

 

Ale znów problem: Podkręcam ATT lub ATITool (na 400/500) i znów brak efektu (osiągi jak dla 350/460). :mur: Co innego jak wgram je bezpośrednio do biosu - gierki śmigają prawie 2x szybciej. Ale nie chcę mieć cały czas max ustawień (np. jak Worda używam bo po co?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to u mnie na 9550 (teraz leży w pudełku i czeka na nowego wlaściciela ;P) po ustawieniu taktów w ATT karta na takich taktach chodziła. Był przyrost w grach i markach także jej raczej nie cofało do stock ustawień (właczone OSD w ATT które pokazywało takty GPU i MEM :])

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte: Sapphire R9550 128MB 128 Bit pamieci 5ns Samsunga / GPU 250@384.75MHz , pamieci 200@229.50MHz

i w 3dmarku 03 dostałem 2783 PKT, a w Aquamarku 3 20088 PKT.

 

Czy to wyniki w miare dobre jak na tego radeona?

 

Dodam tylko, ze mam Celerona 1,75GHz i 640MB DDRAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojego HiS 9550 poprostu podmieniłem bios co nie było łatwe bo drivery Catalist blokowały jakiekolwiek modyfikacje biosu (wcześniej myślalem ze karta ma jakiąś blokade zamontowaną i bez lutownicy sie nie obejdzie) musiałęm wgrać drivery omegi podgrać bios od 9600EZ taka dziwna chybryda bodajze firmy Power Color

Wykrywany jest wtedy jako 9600XT założyłem miedziane radiatorki pobawiłęm sie timingami i bios ustawiłem 450/525 (gpu/mem) po czym sprzedałem na allegro jako 9600XT :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte: Sapphire R9550 128MB 128 Bit pamieci 5ns Samsunga / GPU 250@384.75MHz , pamieci 200@229.50MHz

i w 3dmarku 03 dostałem 2783 PKT, a w Aquamarku 3 20088 PKT.

 

Czy to wyniki w miare dobre jak na tego radeona?

 

Dodam tylko, ze mam Celerona 1,75GHz i 640MB DDRAM

- Po pierwsze: nie podawaj wyniku w punktach bo te zależą od koniguracji (test1 kaszani sprawę) tylko wejdź w 'Details' i sprawdź poszczególne wyniki w fps'ach.

 

- Po drugie: mam podobny sprzęt (i pamiątki szajsung 5ns) i wyniki ciut wyższe dla takich taktowań, ale to ze względu na korekcję timingów.

 

- Po trzecie: nie da się wykręcić wyżej?

 

Ale znów problem: Podkręcam ATT lub ATITool (na 400/500) i znów brak efektu (osiągi jak dla 350/460). :mur: Co innego jak wgram je bezpośrednio do biosu - gierki śmigają prawie 2x szybciej. Ale nie chcę mieć cały czas max ustawień (np. jak Worda używam bo po co?).

Właśnie podmieniłem bios od 9600ez __BEZ ZMIANY TAKTOWAŃ__ (tak jak był zgrany) i teraz mam ustawienia 400/400 i mogę podkręcać w ATT/ATITool. B)

Nie wiem jak to możliwe na moim sprzęcie (HIS 5ns Samsung), ale max znalazłem dla 480/560!!! (timingi jak dla 9600xt). Grałem na tym w DOOM3 i nie znalazłem żadnych wybryków graficznych. Co prawda buda otwarta a spory wiatrak od CPU dmucha prosto na radki na pamiątkach...

 

Witam, naprawde nikt nie potrafi mi pomoc ?? Zauwazylem, ze jak ja wykrece na maksa to komp sie zawiesza - czyli podkrecanie teoretycznie dziala ?? Sprawdzilem juz wszystkie programy Ati tray tools, ati tool, radlinker - tak wiec o co chodzi ??

 

ALE DLACZEGO NIE PRZYNOSI TO ZADNYCH WYNIKOW - WZROST JEST ZNIOKOMY (ZAKRES BŁĘDU) ??

Ja też tak miałem i sobie z tym poradziłem (co prawda wzrost w 3dM03 był ale w grach nie). Poczytaj sobie moje rozpaczliwe posty :rtfm: - tam znajdziesz rozwiązanie. Chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gigabyta R9550 z wgranym biosem od 9600XT i maksymalnie ile udało mi się wyciągnąć to na rdzeniu 475 MHz i na pamięciach 544 MHz a chciałbym jeszcze troszkie z tego wycisnąć :D . Wiem że można to osiągnąć robiąć vmoda tylko właśnie by przydał się jakiś sprawdzony link.

 

 

Mam coś takiego http://www.ols.vectranet.pl/~mptracer/boboszyn/vddq.html i co o tym myślicie może ktoś już robił coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gigabyta R9550 z wgranym biosem od 9600XT i maksymalnie ile udało mi się wyciągnąć to na rdzeniu 475 MHz i na pamięciach 544 MHz a chciałbym jeszcze troszkie z tego wycisnąć :D . Wiem że można to osiągnąć robiąć vmoda tylko właśnie by przydał się jakiś sprawdzony link.

Mam coś takiego http://www.ols.vectranet.pl/~mptracer/boboszyn/vddq.html i co o tym myślicie może ktoś już robił coś takiego.

Ja robilem i dziala. Ale imho nie warto robic v-mem jesli masz hynixy bo im napiecie nie jest potrzebne, jesli sie myle to mnie poprawcie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo nie oplaca sie robic moda na mem, u mnie na szafirku na standardowym v po przekroczeniu 550mhz mem strasznie sie grzaly i trzeba bylo naprawde dobrego nawiewu, zeby artefakty zniknely. Za to core polecam cisnac ile wlezie, cpu nawet po modzie wydziela male ilosci ciepla, wiec latwo to schlodzic. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem.

Sapphire 9550, pamieci 5 ns, na pamięciach miedziane radiatorki a na rdzeniu chłodzenie od durona i bios od 9600. Karta przekrecona na 470/510, mod na rdzeniu i pamięci. Przez prawie rok karta chodziła bez problemów, nie przegrzewała się itp. Wczoraj wyciągałem płyte gł. z kompa no i za razem grafike, poskładałem no i od tej pory krzaki - non stop - od uruchomienia. Na kondensatorze napięcie spadło do ok 1.6 (było 2.7) i strasznie mnie to zdziwiło. Pomyślałem że może to coś z kondensatorem, wiec wymieniłem, jednak dalej to samo. Podsumowywując:karta włącza monitor, działa, jednak wyświetla straszne krzaki. Jeśli ma ktoś jakąś sugestie, spotkał się z tym, wie co zrobić, to bedę bardzo wdzięczny.Ja stawiam że to coś z pamięciami, może odpłyneły w nieznane, może jakiś układ regulujący napięcie. Tylko nie piszcie żeby włożyć drugi raz, albo poruszać w AGP, no i że wam też tak się wydaje;)

Edytowane przez leszeszek2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem.

Sapphire 9550, pamieci 5 ns, na pamięciach miedziane radiatorki a na rdzeniu chłodzenie od durona i bios od 9600. Karta przekrecona na 470/510, mod na rdzeniu i pamięci. Przez prawie rok karta chodziła bez problemów, nie przegrzewała się itp. Wczoraj wyciągałem płyte gł. z kompa no i za razem grafike, poskładałem no i od tej pory krzaki - non stop - od uruchomienia. Na kondensatorze napięcie spadło do ok 1.6 (było 2.7) i strasznie mnie to zdziwiło. Pomyślałem że może to coś z kondensatorem, wiec wymieniłem, jednak dalej to samo. Podsumowywując:karta włącza monitor, działa, jednak wyświetla straszne krzaki. Jeśli ma ktoś jakąś sugestie, spotkał się z tym, wie co zrobić, to bedę bardzo wdzięczny.Ja stawiam że to coś z pamięciami, może odpłyneły w nieznane, może jakiś układ regulujący napięcie. Tylko nie piszcie żeby włożyć drugi raz, albo poruszać w AGP, no i że wam też tak się wydaje;)

Moze jak wyjmowales, to wyladowales na karcie ladunki elektryczne ? ;]

Zdejmowales te vmody i sprawdzales ?

Krzaki sa juz w biosie, czy dopiero w windzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe Leszeszek2 wiesz co zrób... Wymień rezystor ten do którego lutujesz rezystor jak robiłeś vmoda pamięci... To jest rezystor 1kohm :D i Będzie pięknie śmigać... Mówie ci zobacz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fuqs

Hehe Leszeszek2 wiesz co zrób... Wymień rezystor ten do którego lutujesz rezystor jak robiłeś vmoda pamięci... To jest rezystor 1kohm :D i Będzie pięknie śmigać... Mówie ci zobacz....

Czy na R9550 od Sapphire , pamiatki Samsung 5ns 128MB 128Bit, oplaca sie zminiejszyc taimingi i czy sie wogole da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na R9550 od Sapphire , pamiatki Samsung 5ns 128MB 128Bit, oplaca sie zminiejszyc taimingi i czy sie wogole da?

w rabbicie wszystko sie da ;)

 

Hehe Leszeszek2 wiesz co zrób... Wymień rezystor ten do którego lutujesz rezystor jak robiłeś vmoda pamięci... To jest rezystor 1kohm :D i Będzie pięknie śmigać... Mówie ci zobacz....

niestety zabieg nie pomógł :( dodatkowo ten "pin" do ktorego lutuje sie rezystor sie wytopił/wypalił no i już go cyna nie chwyta. Nie wiem czy na to jest jakaś reaktywacja;) Jak macie pomysły to piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakas mozliwosc odblokowania potoków w 9550 z 4 na 8 ??

I czy to prawda ze z pod biosu mozna więcej wycisnąc z karty ??

To nie ta karta. W R9500 lub R9800SE można coś zrobić. R9550/9600 ma 4 potoki i koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

mam mały problem z ilością wyświetlanych klatek w grach.

Chodzi o to, że w grach np. NFSU2, AAO ilość fps'ów jest prawie cały czas taka sama: 25-30.

Nie ma znaczenia czy ustawiam opcje detali na max przy 1024x768 (na więcej nie pozwala mi monitor) czy na min przy rozdziałce 800x600, cały czas ilość klatek wacha się między 20~30.

Karta pracuje na AGPx8, dla karty przydzielone jest w bosie 128mb.

Gram na takim sprzęcie:

Semp 2400+@2,0Ghz, epox 8vtai (kt880), 2x256mb ddr3200 dual, r9550 250/400 małpa 350/460.

OS:windoza xp sp2 (kilka dni temu był format).

Sterowniki jakie używam to omegi 2.5.97a.

W sterownikach i w grach, Vsync jest wyłączony.

W NFSU2 różnica w ilości wyświetlanych fraps'ów przy antyaliasingu ustawionym na max czy na min wynosi ~5 klatek/sec.

W czym tkwi problem?

Za pomoc z góry dzięki.

Pzdr

siwkins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakas mozliwosc odblokowania potoków w 9550 z 4 na 8 ??

I czy to prawda ze z pod biosu mozna więcej wycisnąc z karty ??

ad.1 Bylo walkowane n razy. R9550 jest na RV350/RV360 jest to ten sam GPU co w R9600/PRO/XT i jest to 4 potokowiec i tylko 4 potokowiec, nie zablokowanych potokow.

ad.2 Co do biosu to chodzi o to ze w R9550 bios ma/mial blokade OC przez co karty nie da/dalo sie podkrecic nawet o 1MHz ale po zmianie biosu na inny(czesto R9600nonPRO+ewentualne zmniejszenie zegarow) odlokowuje/odblokowalo sie OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...