Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś znalazłem V-Moda Gigabyte R9550 na stronie www.r9550vmod.prv.pl, niestety strona już nie funkcjonuje, a ja chcę podnieść bardziej napięcie na rdzeniu (za pomocą ołówke). Linki w pierwszym poście też nie działają. Czy zna ktoś jakiś działający opis v-moda ołówkowego? (Gigabyte) I czy skoro ten vmod na hynixy nie działa, to jest jakaś opcja, żebym na hynixach 4ns wyciągnął więcej niż to 550?

 

Czy ma ktoś link do działającego opisu vmoda ołówkowego na gigabyte? Bo linki na początku tematu nie działają. W googlach po godzinie szukania też znalazłem kilka linków, ale zawsze pisało, że nie ma takiej strony. Najlepszy byłby opis z www.r9550vmod.pvr.pl, tylko ta stronka już nie działa, a ja aktualnego vmoda mam właśnie na podstawie opisu z tamtej strony.

 

Czy ma ktoś link do działającego opisu vmoda ołówkowego na gigabyte? Bo linki na początku tematu nie działają. W googlach po godzinie szukania też znalazłem kilka linków, ale zawsze pisało, że nie ma takiej strony. Najlepszy byłby opis z www.r9550vmod.pvr.pl, tylko ta stronka już nie działa, a ja aktualnego vmoda mam właśnie na podstawie opisu z tamtej strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img461.imageshack.us/my.php?image=vgpuolowekwf4.jpg

Wiecej opisu do tego moda nie trzeba. Ja robilem tym sposobem i dziala. Ale jak nie masz dobrego chlodzenia to nie zwiekszaj duzo napiecia. Ja mam dobre, miedziane i mam ok,1.8v, i nie grzeje sie. I dolaczam siie do pytania o pamieci.

Edytowane przez manieq1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img461.imageshack.us/my.php?image=vgpuolowekwf4.jpg

Wiecej opisu do tego moda nie trzeba. Ja robilem tym sposobem i dziala. Ale jak nie masz dobrego chlodzenia to nie zwiekszaj duzo napiecia. Ja mam dobre, miedziane i mam ok,1.8v, i nie grzeje sie. I dolaczam siie do pytania o pamieci.

1. Temat nieaktualny: udało mi się znaleźć wydrukowany opis właśnie z tympi fotografiami

2. Nie rozśmieszaj mnie z tym chłodzeniem. Ja mam radiator z celerona 600 zaczepiony sznurkiem od bielizny i to jest sprzęt! W 3dmarku na 1.32 jest ledwo ciepły. Bez wiatraczka. :rotfl:

3. No i po kolejnym vmodzie. Teraz mam napięcie odrobinę ponad 1.3 i wyciągnąłem 542 na rdzeniu! Ale już pomimo że nie było artefaktów, to tracił wydajność w marku. Najwięcej punktów zdobyłem w marku03 na 535/542. Czy to prawda, że Hynixom nie pomaga dodatkowe napięcie? Bo jak widać, to w porównaniu z rdzeniem słabo idą, a nie robiłem jeszcze żadnego vmoda dla nich. No i nie widzę potrzeby robienia VDDQmod, bo jak to się już zdarzało, i u mnie pamięci nie straciły potencjały do o/c.

 

pzdr. i czekamy na opis modu VMem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zdjecie mojej karty. Kiedys znalazlem caly opis ze zdjeciami i dalem zdjecie z opisu. Dzis sie biore za za mojego Gigabyta zobaczymy co wyjdzie. Na pamieci jest mod ale tylko z lutowaniem jak cos to mam opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lutowania to nie zaryzykuję. Już lakierem przewodzącym spaliłem se Palomino 1600+, bo chyba złe mostki połączyłem :]. Ale ja przeczytałem że pamięci marki Hynix nie podkręcają się dalej po vmodzie. I chodzi o to, czy ktoś to może potwierdzić. Okazało się, że 542mhz na rdzeniu są minimalnie niestabilne, ale teraz uwaga: na częstotliwościach 535/542 wyciągnąłem:

3dmark01: 12600 - tyle samo co przed vmodem, bo w tym marku to przy obecnych grafikach, to procesor ma największe znaczenie

3dmark03: 3950 - zysk ok. 200 pkt.

3dmark05: 1700 - zysk ok. 100 pkt.

 

Reszta mojego konfigu, to:

Sempron 2400+ 166x10 1.6V@215x10 1.8V

2x512MB Ramu A-Data

Abit NF7-s v2.0

 

jaki jest rekord taktowania gpu na r9550? Bo czuję, że po vmodzie na 1.45V to będę w okolicach 600mhz. Szkoda tylko, że pamięci się tak słabo kręcą...

 

bula i spula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkim jutro powinien przyjść do mnie Gigabyte 9550 128mb DDR / 128 bitów i mam takie pytanie do jakich wartości można podkręcić ta grafikę na standardowym chłodzeniu?? i czy można zamontować radiator Zalman ZM-NB47J i jakie stery beda najlepsze do tej grafiki ?

Edytowane przez robinxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wróżek tu nie ma, ale zwykle bez problemu robiły 400MHz na rdzeniu. Wziąłęś kartę z 256MB pamięci - duży błąd, ta karta nie wykorzysta tyle pamięci i będzie się gorzej kręcić.

2. Można bez problemu. Nie zapomnij tylko o dobrej paście.

3. Musisz sobie sam przetestować. U mnie najlepiej chodzą Omegi robione na Catalystach 6.1, ale u ciebie może być zupełnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wróżek tu nie ma, ale zwykle bez problemu robiły 400MHz na rdzeniu. Wziąłęś kartę z 256MB pamięci - duży błąd, ta karta nie wykorzysta tyle pamięci i będzie się gorzej kręcić.

2. Można bez problemu. Nie zapomnij tylko o dobrej paście.

3. Musisz sobie sam przetestować. U mnie najlepiej chodzą Omegi robione na Catalystach 6.1, ale u ciebie może być zupełnie inaczej.

Sory zrobiłem pomyłkę to są 128mb DDR / 128 bitów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sobie zrobić vmoda na moim r9550. Robiłem wszytko wg tego opisu. Z vgpu nie było problemu, ale przy vddq coś jest nie tak. Mierze miernikiem opór tego rezystora ze zdjęcia (R819) i pokazuje mi 10ohm zamiast 100 :mur: ale rezystor tuż nad nim ma wartość 100ohm. Na 4 stronie na dole ktoś wspomniał, że jest źle zaznaczony rezystor na zdjęciu i trzeba zamalować ten nad nim (R821). Zamalować ten R821 co ma 100ohm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamalowalem ten wyzej i mam napiecie 2.52v:) Zamalowalem obydwa i jest to samo. Moze mam slaby olowek, ale tym samym zamalowywalem na GPU i poszlo ladnie. Jeszcze sie pobawie ale nie wiem co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą zainstalowałem Omegi na Catalystach 6.1 (podobno najlepsze do 9550) i mam takie wyniki:

VGpu 1.20V@1.32V

GPU/MEM: 250/400@535/542

Chłodzenie: radiator z Celeron 600 zaczepiony na sznurkach do wieszania bielizny

OmegaDrivers v3.8.205 na Catalyst 6.1

 

3dmark01: 12800 pkt.

3dmark03: 4250 pkt.

3dmark05: 2050 pkt.

 

W pełni stabilne, zero artefaktów, BIOSMod na 9600xt.

Chyba sobie narazie odpuszczę, bo 4200 pkt. w 3dmark03, to chyba niezły wynik. Teraz się zabieram za CPU i RAM.

 

Pzdr.

 

edit: zapomniałem o chłodzeniu pamięci: radiatory OCZ Flower (miedziane) i wszystko pasywnie.

ps. Nie robiłem moda VDDQ.

Edytowane przez Bula i spula

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podczas podkrecania mojej karty (Radeon 9550) w ATITool wyskakuja dziwne bledy - Core zwieksza sie do 400 i wzwyz i nie znajduje zadnych bledow (mam wersje 0.26 probowalem tez na 0.25) a gdy zwiekszam Memory to powyzej 215 juz sa bledy ... jakie powinienem dac sensowne taktowania? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywaj tego do szukania czestotliwosci. Podkrecaj po trochu i wlaczaj 3d marka 03. Znajdziesz dobre czestotliwosci. I najlepiej najpierw podkrecaj osobno gpu, potem osobno mem. Na koncu podkrec wwzystko tak jak ma byc i wlacz marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj radek poszedl na 400 i mem 540 w 3dmarku 03 mam 4446 punktow! ale po zabawie z biosami i timingami wydajnosc spadla d0 3400! wgralem oryginalny biosek i ciagle to samo co to moze byc? te same czestotliwosci mam dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 7600gs

moj radek poszedl na 400 i mem 540 w 3dmarku 03 mam 4446 punktow!

Nie na tych taktowaniach :] chyba,że w 800*600 albo c2d na pokładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj radek poszedl na 400 i mem 540 w 3dmarku 03 mam 4446 punktow! ale po zabawie z biosami i timingami wydajnosc spadla d0 3400! wgralem oryginalny biosek i ciagle to samo co to moze byc? te same czestotliwosci mam dalej

FastWrite włączone??

przy tym takotwaniu to nawet 3,5k nie wyciągniesz, o 3,7k to przy rdzeniu na 480 możesz powalczyć, a nieco ponad 4,5k to wyciąga 8potokowe 9500pro 128/128 przy taktach 370/620

 

Nie na tych taktowaniach :] chyba,że w 800*600 albo c2d na pokładzie.

zgadzam się :) chyba coś mu się cyferki pomieszały ;) Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie! wyciagało tyle! kumple sie dziwili! potem zmienilem biosek na oryginalny 9600 i zaczelo sypac artami nawet w biosie ! nic niemozna bylo przeczytac! juz myslalem ze po karcie! ale pamieciowo wgralem stary bios i juz tak wysoko niewykrecilem radka! cos sie zepsulo! poszukam raczej mam na plytce sreena z tymiu punktami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet ze skrinem w to nie uwierzę :lol: :lol: :lol: tylko orb

 

@abramm z całym szacunkiem ale chcesz mi powiedzieć że 9550 wykręcony na 400/540 to taki smarkowy potwór i po zmianie biosa już się tak nie kręci :lol2: :lol:

 

Litości, ja bez modów mogę puścić 495/540 w każdej chwili kartę bez modów i przy ostrych timingach, a o kartach po v-modzie nie wspomnę.

 

A może Ty smarka 2001 odpaliłeś.

 

przy taktach manieq1a to mogę uwierzyć bo to wynik powtarzalny ale Twój jest nierealny, chyba że w czasie testu VPU recovery zresetowało kartę i się smark pomylił przy obliczaniu punktów. nie ma innej mozliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...