Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

nie moge zainstalowac najnowszych sterow ze strony ati.com, do tej karty, bo wywala bląd, jak by to nie byly stery do tej karty,

Na oryginalnych catalystach 7.1 też tak miałem, zainstalowałem "na siłe" i gry nie chodziły. Na omegach 7.1 śmiga aż miło, także może spróbuj na nich? Pierw Driver Cleaner oczywiście :)

 

Jak miałem mobo na kt600 to podwyższenie napięcia na agp (+0,3V) powodowało artefakty i restarty systemu.

A może to wina fast writes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz mam podobny problem co uzytkownik @panterml

Przed instalacja sterownikow od plyty glownej komputer nie zamula, a po instalacji lapie co chwile zwiechy i chodzi jakby mial kompletnie obciazony cpu.

Probowalem instalowac najnowsze stery od chipsetu i najnowsze omegi do radka. Instalowalem tez te dolaczone na plycie ale na nich jest to samo.

Moja konfiguracja wyglada tak:

Athlon 1700+XP Palomino

EpoX 8rda+ nf2

2x256mb DDR Twinmos

GeCube Radeon 9550 128/128

Modecom Feel 300W

Win XP Pro SP2

 

Nic nie bylo krecone, po wlozeniu stare karty GF2mx400 wszystko chodzi normalnie.

Dodam jeszcze na koniec ze probowalem instalowac sterowniki na czystym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz mam podobny problem co uzytkownik @panterml

Przed instalacja sterownikow od plyty glownej komputer nie zamula, a po instalacji lapie co chwile zwiechy i chodzi jakby mial kompletnie obciazony cpu.

Probowalem instalowac najnowsze stery od chipsetu i najnowsze omegi do radka. Instalowalem tez te dolaczone na plycie ale na nich jest to samo.

Moja konfiguracja wyglada tak:

Athlon 1700+XP Palomino

EpoX 8rda+ nf2

2x256mb DDR Twinmos

GeCube Radeon 9550 128/128

Modecom Feel 300W

Win XP Pro SP2

 

Nic nie bylo krecone, po wlozeniu stare karty GF2mx400 wszystko chodzi normalnie.

Dodam jeszcze na koniec ze probowalem instalowac sterowniki na czystym systemie.

zobacz czy czasem w menadzeze urzadzen kontroler ide nieprzestawil sie w tryb PIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie wszystko wyjasnilo, nie byl to tryb PIO ale poprostu sieciowka na PCI konfliktowala sie z grafika. Wyjalem ja i odrazu zaczelo wszystko dobrze chodzic :) (troche dziwny problem bo z wczesniejsza grafika sie wogole nie konfliktowaly)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ostatnio grałem sobie na komputerze gdy nagle grafa się hmm "pogorszyła" ( tu dam screen'a:

http://img402.imageshack.us/my.php?image=beztytuuue9.png ) i tak zostało , oraz podczas wczytywania windowsa logo jest poprzecinane cienkimi czarnymi paskami o.O.Przeinstalowywałem stery i nie pomogło . Karta graficzna nie była podkręcana .

 

Konfiguracja:

1,3 ghz athlon

512 mb ram

radeon 9550 128 mb

Sterowniki:omega 2.6.25a

 

Wymienione sterowniki mam od 6 miesięcy i nie sprawiały żadnych kłopotów.

 

Pozdrawiam

 

Calom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema wszystkim!

Mam szybkie pytanko :) Zainstalowałem najnowsze Omegi do Radka 9550, a w Właściwościach: Ekran w WinXp wykrywa go jako Radka X1050, czy spieprzyłem coś przy instalacji czy tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Mam prośbę czy moglibyście mi pomóc. Mianowicie chciałbym sobie podkręcić HIS Radeon 9555 128MB/128bit (250/200) i tu zaczynają sie moje pytania.

 

1. Czy muszę wgrywać do karty nowego biosa bo słyszałem gdzieś że jak sie ma sterowniki omega to odrazu jest odblokowane wszystko.

 

2. Czy przy znajdowaniu max core i memory mogę użyć Ati Tray Tools, bo ma on taką opcję.

 

3. Czy będą potrzebował jakiegoś chłodzenia czy wystarczy takie jakie ma ta karta.

 

Z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie, omegi wystarczą

2. Lepiej pomęczyć markami (esc przed cpu test)

3. To się nie grzeje, wystarczy standard

 

ps. temat o karcie jest, nawet 2 (bo 1. się zrobił dłuugi) wszystkie odpowiedzi znajdziesz tam :wink2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

ktoś mi może powiedzieć czy mogę jakoś jeszcze z upgrejdować moją karciochę? niestety nie wiem do końca czy to jest 9550 pro (9550 to jest na bank w sklepie już mi zrobili upgrejd biosu) w ogóle nie daje rady sięodnaleźć w temacie...

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to to ja wiem tylko że aktualnie miałem tak ustawione bo bawiłem siez biosem, bez efektów (leci nawet 480 na rdzeniu i 620 na pamięciach ;) później dam screena jak by co bo teraz coś mi forum muli cholernie..) ale ogółem jakiś upgrejd biosu nic nie odblokuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ok dzięki za info

 

potwierdzenie :) jakby ktoś chciał.

Dołączona grafika

furmark bez artów.

 

chyba dość dobrze się podkręciła, zważywszy że to gecube rev2.1...

Edytowane przez prznar1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam karte 9550 rdeon 9550 256x128, procesor 1.8 celeron i mam malo fps w grze counter strike. nie wiem co jest kumpel ma troche slabsza karte bo tego samego radeona tylko ze 128x128 i ma stale 100fps. chyba mam dobry komputer jak na wymagania gry (procek 500mhz, 96ram, karta 16mb). od razu powiem, ze mam zainstalowane stery i wylaczona synch pionowa, przez ustawienia w grze tez raczej nie jest, bo wszystkie komendy mam poprawne. czekam na rady

 

chce dodac, ze w akcji mam po 20-50 fps, a gdy nie widac przeciwnika to 60-100.

Edytowane przez wrrrr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...