Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam GB 9550 256/128 hynix 5ns Zmodyfikowałem bios i ustawiłem na 450/500. Czy opłaca się robić mod ołówkowy? Będzie jakaś znacząca różnica w wydajności karty. Aktualnie nan w 3dmarku03 przy zwykłym celeronie 2.6 i płycie z chipsetem sis (pci x4) czyli też lipa 3515ptk A może ma ktoś namiary na jakiś sklep internetowy gdzie mógłbym kupić potencjometry wieloobrotowe???

Edytowane przez 10darek01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latac moga latac, ale czy maja arty to juz inna sprawa. ;]

Moje samsony 4ns potrafily i latac na 600, ale z artami.

Zima cooling doprowadzila do pelnych 580mhz bez artow.

oczywiście latać oznaczało, smigać bez artów i to wiele godzin ;) mój znajomy już tak ponad rok (gb na 4ns hynixach) na pasywie leci, oczywiście jak gra. swego czasu, mój szafirek, co prawda 9600 1/2 pro, z 400/446 (4ns szajsungi), po wymianie chłodzenia na pentagram al, kręcił się spokojnie na 500/570, bez katowania 490/560 ;) a mój znajomy kupił takiego samego i nawet po zmianie chłodzenia na zalmana miał problem przeskoczyć 460/550 więc karty to loteria :) Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na niektorych samsungach pisze 5 a sa 4ns :P taka jest prawda - ale tylko sapphirkach. specjalna zmylka??

Albo celowe (zredukowanie kosztow i wytworzenie podobnych, inaczej oznaczonych pamieci na rozne segmenty cenowe), albo blad.

 

Witam

 

Mam GB 9550 256/128 hynix 5ns Zmodyfikowałem bios i ustawiłem na 450/500. Czy opłaca się robić mod ołówkowy? Będzie jakaś znacząca różnica w wydajności karty. Aktualnie nan w 3dmarku03 przy zwykłym celeronie 2.6 i płycie z chipsetem sis (pci x4) czyli też lipa 3515ptk A może ma ktoś namiary na jakiś sklep internetowy gdzie mógłbym kupić potencjometry wieloobrotowe???

Na allegro kupisz potencjometry, najlepiej 100kohm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Latac moga latac, ale czy maja arty to juz inna sprawa. ;]

Moje samsony 4ns potrafily i latac na 600, ale z artami.

Zima cooling doprowadzila do pelnych 580mhz bez artow.

Zgadzam sie z toba.

Swego czasu w drugiej jeszcze części tego tematu napisałem post z moimi zabawami z tą kartą i okazało sie, że karta Samsumgami 4ns (takie są na moim GB) nie miały dość. Niestety sypały artami z lekka i nawet nie pamagały takie "zestawy" chodzenia jakie w sigu pod linkiem macie.

Ja zatrzymałem się na 580MHz ale karta już nieźle sypała (zależy jak jej podeszło, na jedej mapie wszystko OK na drugiej sie wysypywało i tak w kółko). Można było dalej (bez problemu) tylko kutfa po co <_< , jak z tego ani pożytku ani wygody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest z moim Radkiem, komp jak go wkładam nie reaguje, kręcą się wiatraczki i nic więcej się nie dziaje. Dopiero jak włoże gf4200 komp bootuje. Cyżby karta padła? to chyba pc speaker powinien dzwonić?

Na karcie był bios od 9600, chciałem wgrać od 9550 lekko zmodowany 400/500 wszystko było niby ok, zresetowałem kompa po czym pojawił się czarny ekran, wyłączyłem kompa, po chwili go włączyłem i teraz nic się nie dzieje, tylko kręcą się wiatraczki. plz help :( słyszałem kiedyś coś o hot flash jak myślicie może to pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest z moim Radkiem, komp jak go wkładam nie reaguje, kręcą się wiatraczki i nic więcej się nie dziaje. Dopiero jak włoże gf4200 komp bootuje. Cyżby karta padła? to chyba pc speaker powinien dzwonić?

Na karcie był bios od 9600, chciałem wgrać od 9550 lekko zmodowany 400/500 wszystko było niby ok, zresetowałem kompa po czym pojawił się czarny ekran, wyłączyłem kompa, po chwili go włączyłem i teraz nic się nie dzieje, tylko kręcą się wiatraczki. plz help :( słyszałem kiedyś coś o hot flash jak myślicie może to pomóc?

wloz karte na pci i wgraj tego starego biosa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

wloz karte na pci i wgraj tego starego biosa

A jesli takowej nie masz karty zawsze pozostaje Ci wklepywanie poleceń z dyskietki startowej z pamięci. Ale to już raczej całkowita skrajność. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kompletnie komp nie staruje, tylko się wiatraczki kręcą :( to jak wklepię polecenia z pamięci?

 

Co do wgrywania biosu z karty pic to jutro idę do kumpla, bo ma kartę na pci. Ustawiam aby najpierw wykrywało kartę pci, potem postępuję normalnie jak przy wgrywaniu biosu? Nigdy tego nie robiłem, chciałbym aby wszystko dobrze poszło.. :)

 

Trzeba wpisać specjalne polecenie? Czy wystarczy flashrom bios.bin?

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

W takim razie nie pozostaje Ci nic jak tylko pożyć od kolegi tę karte na PCI.

 

W biosie musisz zaznaczyć że komputer ma startować z karty PCI i tyle.

 

Chwilowo nieaktywna karta musi oczywiście być w slocie AGP :)

 

Program wgra bios do karty na AGP i nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych komend ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Latac moga latac, ale czy maja arty to juz inna sprawa. ;]

Moje samsony 4ns potrafily i latac na 600, ale z artami.

Zima cooling doprowadzila do pelnych 580mhz bez artow.

Czyby. Ja mama niby HIS'a, a pamiatki 5ns sasmung leca bez problemu na 550MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyby. Ja mama niby HIS'a, a pamiatki 5ns sasmung leca bez problemu na 550MHz.

Bo to sa tak naprawde 4ns, tylko albo blednie oznaczone, albo celowo, aby 'zaspokoic' nizszy segment rynku a nie robic kilku roznych modeli pamieci (koszty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem S3 za 5zł w serwisie, wgrałem jeszcze raz bios i karta działa :D

 

Kręci się na 450/530, trochę mało.. jak myślicie po vmodzie na ile pójdzie? :D

Pójdzie albo nie :wink: Wszystko zależy od egzemplarza , nawet karty bardziej renomowanych firm różnie się podkręcają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest na rv360, everest wykrywa ją jako r9600xt :D

 

linki do vmoda nie działają :( jak najlepiej zrobić vmoda? przez potencjometr? czy ołówek?

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Karta jest na rv360, everest wykrywa ją jako r9600xt :D

 

linki do vmoda nie działają :( jak najlepiej zrobić vmoda? przez potencjometr? czy ołówek?

Jesteś pewny że to RV360? Zdejmowałeś radiator i sam sprawdzałeś? Everest zawsze pokazuje RV360 :)

 

Vmody przez potencjometry są lepsze ale jako test możesz pokusić się o zrobienie tylko modów ołówkowych.

Poszukaj na forum tego moda (wielokrotnie był wałkowany w tej trylogii o R9550). A jak nie to Google.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamalowałem ołówkiem gpu dałem na 1.3V(608omów), vddq malowałem i nic, opór się nie zmienia, nie wiem w czym problem. Na pgu mam duży radiator od Athlona 2000+, jak myślicie jakie dać napięcie, aby karta popracowała na nim minimum 2lata?

 

Narazie kartę testuję na 500/500 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pewnien problem otoz zainstalowalem gta sa i tak z ciekawosci chcialem sprawdzic ile mam klatek no i pokazwyalo 25 wiec ati tray toolsem krece do 440/205 odpalam gre i nadal mam tyle samo (co na standartd)klatek i ani 1 wiecej ;/ jak to jest wkoncu ... Wytlumaczcie mi chyba jak zwieksze taktowanie to i powinno byc wiecej fps w tej grze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

od pewnego czasu mam problem z aplikacjami 3D, obojetnie czy to DX czy OGL. Komputer po odpaleniu gry wiesza sie. Wydaje mi sie, ze powodem tego moga byc przegrzewanie sie karty w tych upalach. Stosunkwo niedawno, bo w styczniu wymienialem dysk na sata i w zwiazku z tym na nowo system, sterowniki etc, ostatnia gre w jaka gralem to byl Ojciec Chrzestny, ktory notabene dzialal bez zarzutow. Karta obecnie nie jest krecona, tak samo jak procek i pamiatki, wymienialem w dodatku niedawno wentyl na procku i temp spadla do 40 idlle, 50 w stresie, a wiec o jakies 20*.

Sprawdzalem wszelkie stery od 6.3beta do 6.6beta lacznie z roznymi modyfikacjami, na wszytskich przycinalo.

Nforce od 7.13 do najnowszej 9.34 lacznie z modyfikacjami Planet NVIDIA.

 

niestety nie posiadam czujnka i nie moge zmierzyc temp karty i pamiatkow, jednak podejrzewam, ze karta moze najzwyczajniej sie przegrzewac. Na karte wieje jedynie 2500 wentyl z obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Atiego Radeona 9550 firmy Palit 256 mb pamięci chyba 5 ns z założeniem werntylatarkiem miedzianym Evercoola i miedziane radiatory na ram. W Ati tray tool podkeciłem gpu do 315 mhz i vram do 460 mhz. Wynik w Benchu podniusł się co prawda z 550 do 805 jdenak wynik ten nie jest fenomenalny (DOOM 3 Hi quality +antylasing 2x = 45 fps). Czy moge wbić bios od atiego na przykład od 9600 gigabyta (przypominm że mam palita) 128 mb by karta nie oszalała (np nie zniknęła mi połowa pamięci). Biosa od palita 9600 znaleźć nie mogę :wisielec:. W razie czego - mam kartę PCI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeony 9550 praktycznie sie nie przegrzewaja, chyba ze przy bardzo wysokim oc. Stawial bym na zasilacz. Mozesz podac jego model i napiecia??

Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Mam Atiego Radeona 9550 firmy Palit 256 mb pamięci chyba 5 ns z założeniem werntylatarkiem miedzianym Evercoola i miedziane radiatory na ram. W Ati tray tool podkeciłem gpu do 315 mhz i vram do 460 mhz. Wynik w Benchu podniusł się co prawda z 550 do 805 jdenak wynik ten nie jest fenomenalny (DOOM 3 Hi quality +antylasing 2x = 45 fps). Czy moge wbić bios od atiego na przykład od 9600 gigabyta (przypominm że mam palita) 128 mb by karta nie oszalała (np nie zniknęła mi połowa pamięci). Biosa od palita 9600 znaleźć nie mogę :wisielec:. W razie czego - mam kartę PCI.

Nie polecam Ci takiego manewru. Prawdopodobnie nic z tego nie będzie a w najgorszym przypadku będziesz musiał użyć tej karty na PCI <_<

 

I jak nie ma biosu od Palit 9600Pro => tutaj jest :lol:

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki. Czy ten bios doda mi nowe potoki?? I czym grozi - prócz grilowania ??<_< Czy miało by sens zedytowanie rabitem Biosu radka 9600Pro i zmniejszenie prędkości ramu i gpu ( np do standardowych 250@250), a pożniej podkręcić do wyjściowych wartości w ati tray tool (do np. 350 @549??)

Edytowane przez f22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha dzięki. Czy ten bios doda mi nowe potoki?? I czym grozi - prócz grilowania ??<_< Czy miało by sens zedytowanie rabitem Biosu radka 9600Pro i zmniejszenie prędkości ramu i gpu ( np do standardowych 250@250), a pożniej podkręcić do wyjściowych wartości w ati tray tool (do np. 350 @549??)

Jakie potoki, to nie jest 9500. Podmianka biosu nie zwiekszy ci mozliwości OC. Obojętne czy kręcisz przez biosa czy program rezultaty są takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...