Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

Gość [RONIN]

ale jak przymocowac ten wiatrak od gf2ti do radiatora. Masz moze przyklad na radku 9550 gigabyte?

A czy przypadkiem ten wentyl nie jest "zespojony" z radiatorem i dodatkowo przyklejony do gpu tego gf2?

 

Te karty tak mają...niektóre...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

Wiatraczek przymocowany jest na 2 plastikowe srubki, wiec nie jest zespolony z gf2ti.

Wie ktos jak go zamontowac na tym radku zeby wial na radiator?

nie tak :/ musisz cale chlodzenie ( "radiator"- czyli w zasadzie obudowę wiatraka i sam wiatrak ) z 2ti przemontowac na radka inaczej do niczego nie dojdziesz raczej to co mówisz jest malo prawdopodobne/wykonalne

 

@ziomalek ( niespecjalnie mi przypadł do gustu twój nick ) pewnie chodzi o to że masz nowego gigabyta a te sie słabo kręcą ot co :P

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wy to robicie? Ja ze swojego Gigabyte nie mogę wycisnąć 400MHz na rdzeniu, pamięci śmigaja na 250MHz (500) - tylko, bo bez radiatorków ;). Próbowałem też ustawić pamięci na standart i nic. Windows łapie zwieche zanim do 400 dojdzie. Chłodzenie to niebieski zalman + pasta mx-1 + wentyl 8cm na 12V wiejący od dołu na zalmana (ale nie hałasuje ;)) V-mod na rdzeń coś pomoże? czy macie jakiś inny jeszcze pomysł?

Edytowane przez ziomalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik - otórz podkręciłem mojego Radosława 9550 do niebotycznej prędkości 375 mhz (w att tool) i ... by sprawdzić efekt pograłem w obliviana. Jak na grę która tnie się na X800 dział doskonale (stabilnie ok 18 fps).Do czasu kiedy po 30 min zgasł monitor i padło zasilanie (myślałem że padł zasilacz) po ponownym właczeniu kompa znów zabrałem się za grę - i co ? to samo pół godziuny i puuuf! Czarny ekran. No to odpaliłem sobie Call of duty 2 na DX9 i antylasingiem 4x na 1024X768. Grałem 5 godz i nic mimo iż karta była tak samo przeciążona ni się nie stało :blink:

 

 

Pytanie nr 2 - Jak w att przejść dalej niż koniec suwaka przy overclockingu ?. Patrz ryunek!post-139776-1152624107_thumb.jpg

Edytowane przez f22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ziomalek ( niespecjalnie mi przypadł do gustu twój nick ) pewnie chodzi o to że masz nowego gigabyta a te sie słabo kręcą ot co :P

A no w tym problem, że on nowy nie jest, rev 1.0 kupiony 10.2004.

A co do mojego nicku to mi też jakoś tak nie pasuje (nie wiedziałem co wpisać :lol: ), ale nie mogę go zmienić już chyba. Ale nie patrze na niego i jest dobrze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam modecom feel 350W i jakos nie przeszkadza mi on w kreceniu karty, nie wykluczam, ze moze to byc wina zasilacza, jednak predzej obstawialbym na trefny egzemplarz. Co to niekrecacych sie radeonow - niekotrzy narzekali na HIS'y, ze sie slabo kreca (i nie moduja- co jest niestety prawda), a moj osiaga bez problemu 500/560 na orginalnym chlodzeniu (pamieci) i pewnie pojdzie wiecej. Na codzien ustawiam 450/550 i jest dobrze.

Edytowane przez stregobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Więc to on może być/jest przyczyną? :?

Czy ja wiem :?

 

Jeśli rdzeń jest niedovoltowany to zasilacz nic nie pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: od razu napiszę, ze nie przeczytałem postów w tym temacie. Od wczoraj dostałem do naprawy kompa na platformie AMD z kartą Sapphire Radeon 9550 128 cośtam... mam problem następujący: Komp padł na wskutek giertychania mojego bratanka... znaczy padł system na Patrycji FAT :D dało się odzyskać za pomocą płytki winxp ale problem jest taki, że padly stery do radka 9550 i ni ch....ja nie da się zainstalować ich od nowa .. nawet najnowsze cataclysmy [ver.6.6] nie wchodzą a komp się pluje, że instalator nie może kontynuować czy coś w tym rodzaju... Chcę sobie oszczędzić czasu przed formatowaniem i stawianiem świeżego sysa bo oni (moi bratankowie) mają zainstalowane 36GB!!!!!! gier i byłoby miło gdyby ktoś zapodał numerem posta albo jakąś radą jak rozwiązać ten przykry problem

Pozrdawiam

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę: od razu napiszę, ze nie przeczytałem postów w tym temacie. Od wczoraj dostałem do naprawy kompa na platformie AMD z kartą Sapphire Radeon 9550 128 cośtam... mam problem następujący: Komp padł na wskutek giertychania mojego bratanka... znaczy padł system na Patrycji FAT :D dało się odzyskać za pomocą płytki winxp ale problem jest taki, że padly stery do radka 9550 i ni ch....ja nie da się zainstalować ich od nowa .. nawet najnowsze cataclysmy [ver.6.6] nie wchodzą a komp się pluje, że instalator nie może kontynuować czy coś w tym rodzaju... Chcę sobie oszczędzić czasu przed formatowaniem i stawianiem świeżego sysa bo oni (moi bratankowie) mają zainstalowane 36GB!!!!!! gier i byłoby miło gdyby ktoś zapodał numerem posta albo jakąś radą jak rozwiązać ten przykry problem

Pozrdawiam

Ja bym proponował - wykryć sterowniki przez windę a nie instalować przez instalator.

-kliknij pawym przyciskiem na mój koputer->sprzęt->menedżer urządzeń->kartygraficzne->pawy przycik myszy ->aktualizuj sterownik ->Zainstaluj z określonej lokalizacji ->wskaż lokalizację gdzie skopiowałeś catalysty i gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował - wykryć sterowniki przez windę a nie instalować przez instalator.

-kliknij pawym przyciskiem na mój koputer->sprzęt->menedżer urządzeń->kartygraficzne->pawy przycik myszy ->aktualizuj sterownik ->Zainstaluj z określonej lokalizacji ->wskaż lokalizację gdzie skopiowałeś catalysty i gotowe :)

I jak juz robisz wszystko recznie to chyba controlPanel/control center trza recznie zainstalowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ja bym radzil wpierw odinstalowac wszelkie sery do grafy, potem wlaczyc w awaryjnym i wyczyscic sterowniki za pomoca DriverCleaner.

a najlepiej gdybys wyjal na czas czeszczenia karte i wlozyl jakiejs innej firmy [np nvidia] i po wyczyszczeniu wlozyl na nowo tego HISa i zainstalowal stery na normalnie odalonym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo

 

Mam do was takie pytanie wczoraj kupiłem karte Sapphire Radeon 9550 256MB 128bit i mam pewien problem na stronie producenta jest napisane że karta ma taktowania 250/400 a na mojej karcie w ATItools jest napisane że mam 250/200 co może być powodem innego taktowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci o taktowaniu 200MHz w trybie ddr maja 400Mhz. Czyli 2x wiecej. Jesli ustawisz pamieci atitools na 250MHz, to w trybie ddr bedzie to wynosic 500MHz. Tak wiec wszystko ui ciebie jest w jak najlepszym porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam wielki problem. Mianowicie zrobiłem tak:

zgrałem oryginalny bios do pliku, następnie programem ReBit

zmieniłem lekko częstotliwość core. Po przeładowaniu zegar wrócił do poprzednich 250. Następnie wgrałem bios 9600Non Pro z idenntycznymi parametrami ram co mój 9550. Po restarcie widzi nowy zegar i identyfikuje go jako 9600 tyle że działa jak makabra prograby 3D nie widzą DirectX tak jakby nie było 3D na karcie. Po wczytaniu biosu oryginalnego nadal nie widzi sprzętowego 3D. Co robić

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...