Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde problemi mam. Mam radka podkręconego do 450 mhz i pamięć też troszke. Przed fomatem miałme na 3d marku 03 aż 3250 punktów po formacie na tych samych sterach (catalysty ) maxymalnie osiagam ok 2900 w każdym rzaie nie przekraczam prgou 3000 punków. dajcie jakieś dobre stery (tylko nie omegi!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Wzrost wydajnosci to moze nie, ale bedzie moza stabilniej? Ja o zawsze uzywalem omeg i swietnie sie spisywaly, nie mialem po co uzywac oryginalnych skoro te smigaly. Zainstaluj i zobaczysz, w kazdym razie polecam ci je ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Boone

Ja bym wyszperał jakieś na guru3d.com a najlepiej na zmodowane Omegi bo IMO są najlepsze. Zawsze ich używałem jak miałem ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 21 11 1991

Ja urzywam takich XG WarCat 6[1].3 fajne stery przyrost jakies~500pkt w 3d mark 01 u kolego ktory mial x600 na omegach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja urzywam takich XG WarCat 6[1].3 fajne stery przyrost jakies~500pkt w 3d mark 01 u kolego ktory mial x600 na omegach

Niektóre stery są optymalizowane pod marki i w nich grafa się wtedy lepiej sprawuje, ale potem w grach można mieć krzaki itd :mur: Ja imo polecam Omegi :) Jade na nich od ponad roku i 0 problemów ;]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam do was pytanie , dzisiaj spalila mi sie karta SAPPHIRE Radeon 9550 128 128 .

I teraz czy przyjma mi ja na gwarancje jesli wymienialem bios na 9600 ? Kupowalem ja w sklepie proline.pl

 

pozdro

 

edit :

 

ok ok juz mi tak niewytykajcie ze chce sprzedawce oszukac :/

Edytowane przez Imex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzasz oszukac sprzedawce :angry: :D

myśle że przyjmą - wystarczy troszke pomysleć - jakim cudem sprawdzą co tam wgrałeś jak jest spalona ? :blink: ? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest sens ladowac sie teraz w 9550? Ta karta jest dobra, ale nie do pogrania w nic bardziej wymagajacego. Przy obecnej obecnej konfiguracji aby grac jako tako w D3 (ktory nie jest juz nowa gra) musialem miec podkrecone zegary, na fabrycznych ustawieniach gra sie ciela niemilosiernie w 800x600 det. na medium. Wg. mnie nalzey dolozyc spobie kasy i kupic 7300GT (chyba jest tylko na PCI-E), a dla tych co maja AGP - 6600GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie omegi bylby najodpowiedniejszei do Radeona 9550 od Gigabyte?

Tereaz jade na catalystach 6.4 i chce zobaczyc jaka bedzie roznica gdy zmienie na omegi.

 

A i slyszalem ze gigabyte ma czujnik temperatury, ale nie wiem jak z niego cos odczytac, gdy zanistaluje vtunera nic to nie daje bo nie ma na nim temperatur pokazanych.

Edytowane przez mMATt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1: W zasadzie musisz sam sprawdzac ktore beda najwydajniejsze. Na kazdym komputerze roznie bedzie chodzic.

 

Ad2: To byla plotka. Zadnego czujnika na GB nie ma i nie bylo. Zreszta powinnni to wykasowac z FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś przyrost będziesz miał napewno (w końcu to 100MHz), nikt Ci nie powie jaki, bo to zależy też od reszty sprzętu. Musisz zrobić v-moda, pograć i się przekonasz czy warto :)

Nie ryzykujesz, nie próbujesz = nie masz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ostatnio tak przygladalem sie mojej karcie graficznej i myslalem czy zalozyc na nia chlodzenie jakies (oczywiscie chodzi o 9550), i porownojac ja ze zdjeciami karty jakiejkolwiek na allegro badz na forum, stwierdzilem ze mam jakas naklejke tam gdzie jest model karty graficznej napisany. Na naklejce jest koncowka 256D a jak oderwejej kawalek to widze 128D, we wlasciwosciach karty w windowsie pokazuje 256, na pudelku pod naklejka ktorej tam nie powinno byc tez jest napisane 128mb. I teraz moje pytanie: czy sklep w ktorym kupowalem mogl zmienic bios oraz przykleic naklejke na karcie zeby oszukac klienta, czy poprostu fabryka nakleila ta naklejke i zmienila bios?Karte wzialem na raty 0% w media markt w Krakowie. Dodam jeszcze ze karta ma pamieci Hynix 5. I czesto grajac w jakies gry liczba klatek spada ponizej 20, nawet przy podkreconej karcie. Pozdrawiam

Edytowane przez Cygan21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cygan21

 

Nie, nikt Cie nie oszukał - to producent (na 99% Gigabyte?) wypuscił nową serię kart - tym razem z 256MB Ramu, ale na starym PCB. Zeby wszystko sie zgadzało, trzeba było zmienić numer - ale ten był już wydrukowany, zarówno na płytce, jak i pudełku.

 

Nie masz się czym przejmować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...