Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadaczy najlepszej karty na swicei ( :) )

dlugo mnie nie bylo, lecz karta mi nie wystarcza, mam pare pytan:

1. timingi w ati tray tool'u - jakbym je zmienial, daja one cos? stosuje sie je do Saphire ?

2. da sie zamontowac na karte wentylator 'arctic cooling copper silent 2 ( rev 2 )' ? ( jest on na sockety A i durony ) Dołączona grafika

3. nijaki V-mod o ktorym gadacie, robi sie go na saphire ? bo w temacie znalazlem na gigabyte tylko.

 

dzieki :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. A FAQ z 1 postu przeczytałeś? Tam jest o timingach.

2. Poszukaj w galerii gfx to może podchwycisz jakiś pomysł jak go zamontować.

3. Napewno dobrze szukałeś? Parę postów wstecz dawałem link :mur: . Nie jest to po Polsku, ale większość zrozumieć się da :lol:

v-mod i tutaj jeszcze jeden.

 

EDIT:

Ale gapa ze mnie :lol:, zapomniałem o Wielkiej Księdze Vmodow na PurePC, a tam oczywiście jest działający link do vmoda sapphira :mur: klik.

Edytowane przez ziomalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. czytalem, ale nie mam teraz komputera wiec, nie wiem czy to jest tak rozowo czy nie

2. galeria gfx ogladalem 2x ale tam nt. mocowania tych chlodzen prawie nic nie znalazłem

3. dzieki, wczesniej widzialem, ale po czesku :) ale podane jest w linku po polsku wiec dzieki, o to mi chodzilo

edit: czy oplaca sie robic v-mod rdzenia, pozostajac na standardowym wentylatorze?

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 da sie zamontowas ;

 

robisz tak mierzysz gdzie chcesz miec dziruki w tym radiatorze , nawiercasz radiator ( troche mneijszym wiertlem ) < od spodu > i przykrecasz go wkretami http://tweak.pl/content/view/48/37/1/1/

 

tam masz tylko ja zamiast opasek zaciskowych dalbym wkrety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe do ludzi ze Sapphire 9550. Chciałem zrobić v-Moda zacząłem zbierać części, lecz dzisiaj przyjrzałem się mojej karcie i zobaczyłem, że została wykastrowana z tego elementu do którego lutuje się rezystory. Jeśli ktoś ma kartę ww. firmy mógłby zobaczyć czy ma ten układ (ten który ma 7 par pinów).

 

Robiłem v-Moda według tego schematu

Dołączona grafika

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radeona 9550 od gigabyte'a. Wczoraj zaczeły się dziwne rzeczy z grami, mianowicie naokoło kursora tworzył się taki kwadracik prześwitujący aż na pulpit :/. Przy ruszaniu myszką poprostu pulpit malował się w grze, jakbym wziął pędzel w paincie. Dzisiaj chce sobie wlaczyc film, a tu nagle wszystko kolorowe. Jak tęcza, nie wiem jak to opisać dokladnie. Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, odnoscie timingow, chcialem zmienic na gigabyte, probowalem sobie dopasowac moje normalne z 4ns, i zauwazylem ze pasuja ale gdy pomijam piewszy timing

czyli: mam '5,3,4,17,2,+3,3,2,2' a podane jest '3,5,3,4,17,2,+3,3,2,2'

boje sie teraz przestawiac, bo przepisze ciag w złej rubryczce.

 

w ktorych rubrykach mam wpisac '4-2-4-8' ?

TRCDRD 4

TRCDWR 2

TRP 4

TRAS 8 ( defaultowo jest 17 ! )

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym biosie co podałem wyżej są zmienione timingi :] tyle że nie wiem, czy opłaca się go ładować...

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kupilem Ten radiatorek (http://allegro.pl/item120016292_spire_ramcool_2_uniwersalne_radiatory_alu_.html) i mam go zamiar cisnac na karte ale nie wiem dokladnie (NoooB) jak go usadzic zeby ladnie pokrylo pamieci jak by ktos mi chcial pomodz to Moja karta to RADEON 9550 (jak wiadomo) SAPHIRE 128/128 i gdyby mi molg odrysowac gdzie dokladnie ma sie ten radiator znalesc tu daje fotke (http://sapphire.jwkk.biz/sapph2_big.jpg) chlopina widze ze juz ma ale, ja mam inne radiaroki wiec PLZ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie, odnoscie timingow, chcialem zmienic na gigabyte, probowalem sobie dopasowac moje normalne z 4ns, i zauwazylem ze pasuja ale gdy pomijam piewszy timing

czyli: mam '5,3,4,17,2,+3,3,2,2' a podane jest '3,5,3,4,17,2,+3,3,2,2'

boje sie teraz przestawiac, bo przepisze ciag w złej rubryczce.

 

w ktorych rubrykach mam wpisac '4-2-4-8' ?

TRCDRD 4

TRCDWR 2

TRP 4

TRAS 8 ( defaultowo jest 17 ! )

?

Raczej tak. Przed chwilą sprawdzałem w Ati Tray Tools timingi mojego Gigabyte i własnie tak ma:

TRCDRD 4

TRCDWR 2

TRP 4

TRAS 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kupilem Ten radiatorek (http://allegro.pl/item120016292_spire_ramcool_2_uniwersalne_radiatory_alu_.html) i mam go zamiar cisnac na karte ale nie wiem dokladnie (NoooB) jak go usadzic zeby ladnie pokrylo pamieci jak by ktos mi chcial pomodz to Moja karta to RADEON 9550 (jak wiadomo) SAPHIRE 128/128 i gdyby mi molg odrysowac gdzie dokladnie ma sie ten radiator znalesc tu daje fotke (http://sapphire.jwkk.biz/sapph2_big.jpg) chlopina widze ze juz ma ale, ja mam inne radiaroki wiec PLZ :)

pewnie to sa radiatory na pamieci RAM, potnij je moze na male, albo umiesc je jakos zeby mialy styk na cales powiechszni pamięci karty.

 

 

@ziomalek: dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sesq zawsze możesz też otworzyć biosa z gigabyte'a rabitem i odczytać wartości (bo one są podawane po kolei z góry na dół) i pakowac je w tray tools

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a cos wiecej :) ?

to napisze Ci to łopatologicznie ;) :P

bierzesz coś do cięcia aluminium, może być brzeszczot, ale nie polecam go ze względu na to że ciąć jest dość nieporęcznie a poza tym to aluminium z którego zrobione są te radiatorki jest dość twarde i zostają zadziory które psują cały efent. najlepiej zaopatrzyć się w coś co jest pokryte diamentem, może któryś Twój znajomy ma taką małą piłkę, uchwyt jak do brzeszczotu, jednak sporo mniejszy i używa się specjalnej diamentowej żyłki, najczęściej takie coś używane jest do cięcia metalu/rurek. no i oczywiście przyda się imadełko żęby mocno złapać radiator. 1 radiator możesz spokojnie pociąć na 4 częśći (ma 6 cm, czyłi ok 1,5 na część. kostka pamięci ma ok 1 cm szerokości, więc spokojnie będzie wystawać, na długość rad. ma czyba 20mm, a kostka koło 22mm, ale się nie przejmuj, postaraj się przykleić na środek, bo tam najbardziej grzeją się pamiątki, o ile pamiętam cięcie wypada co 4, czy 5 żeberek. dzięki temu 1 opakowanie wystarczy Ci na obie strony. Przy używaniu sprzętu jaki opisałem trzeba uważać żeby opiłki aluminium nie dostały się pod naklejke. Przyklejasz tak żeby , żeby żeberko bylo na całą długość pamięci. jeśli przykleisz krzywo to spokojnie możesz zerwać radiatorek i go poprawić, po ustawienie mocno dociśnij, z obu stron i to tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe do ludzi ze Sapphire 9550. Chciałem zrobić v-Moda zacząłem zbierać części, lecz dzisiaj przyjrzałem się mojej karcie i zobaczyłem, że została wykastrowana z tego elementu do którego lutuje się rezystory. Jeśli ktoś ma kartę ww. firmy mógłby zobaczyć czy ma ten układ (ten który ma 7 par pinów).

 

Robiłem v-Moda według tego schematu

Dołączona grafika

 

Pozdr

Mam podobny "problem" ;)

Zamiast tego układu jest jeden "dodatkowy" (nie ma go na tym zdjęciu) niżej. Nie ma on siedmiu par nóżek... Zastanawiam się czy w takim wypadku do niego nie należy przylutować rezystorka, ale pewności nie mam :/ Próbowałem znaleźć coś konkretnego na googlach ale niestety nie natknełem się na nic :/

Może jednak ktoś coś będzie wiedział ;) Chętnie się dowiem, bo samego moda pamięci robić nie będę...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem te timingi z gigabyte, podrecilem ja na moje zegary, puscilem aquamarka 3, a pamieci byly bardzo gorące ( sprawdzialem paluchem ).

Czy moze sie spalic karta bez ostrzezenia w postaci artifactow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej nie powinna paść bez artów, ale kto wie co wymyśli ;) jeżeli timingi są dużo ostrzejsze i udało CI się zapodać takie same taktowania jak wcześniej (maxymalne ma się rozumieć) to masz farta, jednak przydałoby się czymś na nie dmuchać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dmucham jakims wentylatorkiem do zasialcza, postawiony na płytce, ale pamieci nie maja radiatorow wiec duzo to nie daje :)

dmuchawa dała mi +10 na GPU i MEM.

zastanawiam sie czy nei dac drugiej po drugiej stronie karty, ale mam wrazenie ze ona przyspiesza obroty saphirowskiego wiatraczka, nie wiem czy to mu nie zaszkodzi.

Edytowane przez sesq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy nei dac drugiej po drugiej stronie karty, ale mam wrazenie ze ona przyspiesza obroty saphirowskiego wiatraczka, nie wiem czy to mu nie zaszkodzi.

ewentualnie wiatraczek odleci ;) najlepiej jakbyś wymienił oryginalny, na coś większego, mi kiedyś na 9600 zmiana z sapphirowskiego na pentagrama al dała przyrost ok 30 mhz na rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewentualnie wiatraczek odleci ;) najlepiej jakbyś wymienił oryginalny, na coś większego, mi kiedyś na 9600 zmiana z sapphirowskiego na pentagrama al dała przyrost ok 30 mhz na rdzeniu

szkoda 50zł na +5% wzrostu wydajnosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...