Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam R9550 Gigabyte i przy podkrecaniu go w RadLinkerze do okolo 410/500

wyskakuje mi komunikat :VPU RECOVER zresetowal akcelerator graficzny poniewaz nie odpowiadal on na polecenia sterownika ekranowego i cos tam o zgloszeniu tego problemu :/

Moje pytanie jest nastepujace czy wiecie moze jaki jest powod tego bledu i co nalezy zrobic zeby tak nie bylo.( w 3dmarku przy tych ustawieniach wszystko jest ok )

Z gory dzieki

Pozdrawiam !!

Moze karta sie zapalila ? ;]

Masz jakis wiatraczek na radiatorku ? Jak nie to zamontuj.

Jesli nadal bedzie wywalalo ten komunikat to wylacz w sterownikach opcje odpowiadajaca za VPU recover.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze karta sie zapalila ? ;]

Masz jakis wiatraczek na radiatorku ? Jak nie to zamontuj.

Jesli nadal bedzie wywalalo ten komunikat to wylacz w sterownikach opcje odpowiadajaca za VPU recover.

W opisie nizej masz napisane ze mam chlodzenie freezona na gpu (tak btw mam go podlaczonego pod 5V a staloby sie cos jakbym podlaczyl po 12V bo nie chce sprawdzac jak ma sie skonczyc :x) ;)

Jak wylacze ta opcje to sie nic nie stanie jak radiatory sa chlodne tak ?

Edytowane przez simon_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jakie napięcie na GPU jest bezpieczne? Jeśli podwyższę napięcie powyżej 1.28V to nie będą wyskakiwać arty przy danej częstotliwości (526MHz) <_< ? Aha, ma może ktoś link do ołówkowego V-Moda Pamięci? Bo nie mogę nigdzie znaleźć... :oops: :mur:

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Mój szwagier ma kartę r9550 gigabyte i ma z nią pewien problem, mianowicie kiedy włączy tv-iut w sterownikach obraz jest czarnob-biały . Myślałem, że to przez złe ustawienie, ale karta wyświetla obraz tak samo i na ntsc i na PAL-M,B itd.

Sprawdzałem tez na innych sterach, ale byo dalej to samo.

 

Czego to może być wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

nie chce ktos kupic chłodzenia z R9700pro i 9800pro ?? Pasuje do 9500, 9550, 9800pro,9600xt bo maja taki sam rozstaw :wink:

 

jak tak to PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Mój szwagier ma kartę r9550 gigabyte i ma z nią pewien problem, mianowicie kiedy włączy tv-iut w sterownikach obraz jest czarnob-biały . Myślałem, że to przez złe ustawienie, ale karta wyświetla obraz tak samo i na ntsc i na PAL-M,B itd.

Sprawdzałem tez na innych sterach, ale byo dalej to samo.

 

Czego to może być wina?

spróbuj jeszcze ustawić format regionalny, dla Polski, no i jest jeszcze możliwość że mu kabel zdechł, niech podepnie inny albo spróbuje nim poruszać, albo ma coś z euro w tv :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam R9550 Gigabyte i przy podkrecaniu go w RadLinkerze do okolo 410/500

wyskakuje mi komunikat :VPU RECOVER zresetowal akcelerator graficzny poniewaz nie odpowiadal on na polecenia sterownika ekranowego i cos tam o zgloszeniu tego problemu :/

Moje pytanie jest nastepujace czy wiecie moze jaki jest powod tego bledu i co nalezy zrobic zeby tak nie bylo.( w 3dmarku przy tych ustawieniach wszystko jest ok )

W ati tray tools mam Overlocking Disabled i jest to nieaktywne. Czy jedyna mozliwosc to zmiana biosu ? Jak tak to jak mam sprawdzic najlpesze czestotliwosci dla gpu i pamieci ?

 

Pozdrawiam !!

Właściwości ekranu -> ustawienia -> zaawansowane -> i tam powinieneś mieć kilka zakładek od sterów grafiki, jedna z nich to VPU RECOVER, wyłącz owy system. Problem powinien zniknąć, nie wiem tylko jakie będą następstwa, zamiast tego może ci wygasać monitor a wtedy będzie konieczny restart kompa żeby się stery zrestartowały. Fakt faktem że niczego nie popsujesz (chociaż nie biore odpowiedzialności :D ) a spróbować warto. Też miałem kiedyś taki problem, nie pamiętam niestety dokładnie jak go naprawiłem. Pomóc może też zmiana sterów grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj jeszcze ustawić format regionalny, dla Polski, no i jest jeszcze możliwość że mu kabel zdechł, niech podepnie inny albo spróbuje nim poruszać, albo ma coś z euro w tv :?

co do kabla to jest nowy więc raczej nie zdechł :) chyba, że dostał zły.

Do euro podpięty był magnetowid i było ok. format regionalny też ustawiałem. Jakieś inne sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do kabla to jest nowy więc raczej nie zdechł :) chyba, że dostał zły.

Do euro podpięty był magnetowid i było ok. format regionalny też ustawiałem. Jakieś inne sugestie?

 

Karta sobie sama reguluje napiecie! wiec zwiekszenia napiecia nic nie da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rdzeń poleciał ładnie tyle że pamiątki cieniutko, ja swojego r9600 1/2 pro ;) (4ns szajsungi od szafirka) mogłem puścić 533/550 lub 510/568 bez żadnych modów, niestety orbów nie mam a i karta zmieniła właściciela :)

 

kręćcie dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...