Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

hej ja mam problem z radeonem 9550 sapphire kupilem go dwa lata temu i od samego poczatku byly problemy. Najpierw wyskakiwaly mi arty na monitorze , a gdy wlaczylem jakas gre to szla muzyka ale bez obrazu i restart. POtem przypadkowo znalazlem ze to przez sterownik gart z plyty glownej. Pozniej ze jest on od sterowania agp. Jak wlacze agp to mam arty i zawiechy i gry nie chodza. DZiala jak ustawie agp na wylaczone 'read' i 'write', ale mimo wszystko zdaje mi sie ze cos nie tak <_< . Mam procesor athlon amd 64 2800+ 1,81giga, 512 ram pamieci, zasilacz deer dr-b400atx. Przy grze np PoP Warrior within gdzie mam wymagania spelnione np.256 ramu, nidy wszystko gra ale filmiki sie zacinaj to samo mam w Two Thrones. Procesor mam przy tym blisko 100% użycia. Nie wiem co jest. Probowalem rozne catalisty teraz mam omege i ciagle to samo :huh: . I nie wiem co jeszcze z tym agp czemu przy wlaczonym 'write' i 'read' mam te arty i zawiechy?? Slyszalem ze moze to byc wina niekompatybilnosci grafy

z plyta glowna, a mam plyte gigabyte ga-k8ns z nforce3-250. Jesli to prawda to da sie z tym tez cos zrobic? :unsure:

z góry dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej ja mam problem z radeonem 9550 sapphire kupilem go dwa lata temu i od samego poczatku byly problemy. Najpierw wyskakiwaly mi arty na monitorze , a gdy wlaczylem jakas gre to szla muzyka ale bez obrazu i restart. POtem przypadkowo znalazlem ze to przez sterownik gart z plyty glownej. Pozniej ze jest on od sterowania agp. Jak wlacze agp to mam arty i zawiechy i gry nie chodza. DZiala jak ustawie agp na wylaczone 'read' i 'write', ale mimo wszystko zdaje mi sie ze cos nie tak <_< . Mam procesor athlon amd 64 2800+ 1,81giga, 512 ram pamieci, zasilacz deer dr-b400atx. Przy grze np PoP Warrior within gdzie mam wymagania spelnione np.256 ramu, nidy wszystko gra ale filmiki sie zacinaj to samo mam w Two Thrones. Procesor mam przy tym blisko 100% użycia. Nie wiem co jest. Probowalem rozne catalisty teraz mam omege i ciagle to samo :huh: . I nie wiem co jeszcze z tym agp czemu przy wlaczonym 'write' i 'read' mam te arty i zawiechy?? Slyszalem ze moze to byc wina niekompatybilnosci grafy

z plyta glowna, a mam plyte gigabyte ga-k8ns z nforce3-250. Jesli to prawda to da sie z tym tez cos zrobic? :unsure:

z góry dzieki za pomoc

1. Odpal jakąś stara grę (najlepiej bardzo, byle w 3d)i zobacz co będzie się działo

2. sprawdź karte u kogoś

3. przed włączeniem kompa, wyjmij wszystkie dodatkowe karty rozszerzeń, odłącz nieużywane dyski i napędy, wtedy odpal kompa i gry z włączonym agp

4. podepnij "zasilacz" a nie "jelenia"

5. skoro masz wyłączone AGP to jak masz mieć płynny obraz w grach?? to tak jakbyś próbował na karcie na pci grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artefakty to znak że pamięci maja dość, a przy przekręceniu rdzenia karta się wywala (wyłączenie, czarny, czasami niebieski ekran)

 

@speedmali sprawdź czy masz włączone we właściwościach ekranu VPU recovery, jesli nie to włącz i spróbuj wtedy podkręcać, powinno pomóc na wywalanie się karty

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko.

 

Czy zmienienie timingów pamięci (5ns) na HIS Radeon 9550 poprawi kręcenie się jej, gdy da się takie jak w, np. w Gigabajcie? Czy lepiej założyć jakieś radiatorki na pamięci? Jeżeli tak to jakie?

 

A i czy wynik 3083 pk jest to dobry wynik jak na 9550, bo mi się zdaje, że HIS nie za bardzo nadaje się do kręcenia <_<

 

Proc: 490.50 MHz (przy 492.75 zawiesza się komp :/)

Mem: 240.75 MHz (481.50 MHz)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rdzeń ci bardzo ładnie poszedł - z niego był bym zadowolony. Pamięci masz 5ns, więc nie dziw się że się tak cienko kręcą. Port AGP nie ma chyba żadnego wpływu na OC karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie dotyczące 9550XT od GeCube'a (szczególnie rev 2.1):

Czy zdarzały się przypadki wśród userów tej grafy bezpodstawnego padanie grafy (czyt. grafa (na seryjnych taktach, chłodzeniu itd., kompletny stock) przez dłuższy czas śmigała, że aż miło i nagle pewnego dnia kompletny syf zamiast obrazu) ??

 

Taki los właśnie spotkał mojego 9550XT....

Na początku myślałem, że nowe mobo (K8NS z syg'a) ma coś z agp, ale opinia serwisu Proline jednoznaczna: karta uszkodzona.

 

I drugie pytanie:

Czy Proline ma szanse na znalezienie nowego 9550XT w zamian za mojego ? (w sumie z cennika dawno wycofali go, google nie znajdują pkt. gdzie jest dostępna).

 

Bo 2 tygodniowe czekanie (tydzień Proline'owi zajęło sprawdzenie czy grafa działa, a teraz czekam do piątku na info co z nową grafą) może zostać nagrodzone wspaniałym prezentem (czyt. za grafę dałem 399zł, a za 395zł Proline ma 7300GT od Galaxy na Zalmanie teraz...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@clockwork_orange nieźle :) Mam nowy sprzęt, ale nadal będę odwiedzał temat. Udało mi się na HIS Radeonie 9550 osiągnąć 3238pk w 3DMark03

Może gdyby pamięć wyżej poszła było by OK :P

 

Dołączona grafika

 

EDIT

Niewiele więcej udało mi się uzyskać, ale nadal mniej od ciebie. 3246pk w 3DMark03. I to bez podkręcania procka :-P

 

Dołączona grafika

Edytowane przez XvAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie :)

 

Szukajcie ASUSA 9550 GE/TD to jest wypaśna karta, jakiś czas temu pisałem na forum (jeszcze Tweak) o tej karcie i o osiągach. Polecam.

 

http://numeric.nytka.org/ - tu pare obrazków z tego co ta karta potrafi.

 

Dodam że te wyniki na zwykłym chłodzeniu powietrzem i bez żadnych V-modów.

Niebawem będzie na sprzedaż, gdyż kroji się gruntowne przemeblowanie.

 

Pozdrawiam i życze wysokich wyników O/C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w środę zrobię formata (wcześniej nie mam czasu). Wynik powinien sie poprawić, bo system mam zasyfiony od 3 lat (bez formata). Myślę, że przebiję barierę 3400pk.

 

@clockwork_orange jakich sterowników używasz? Jak miałem Omegi to nie mogłem grać w CS'a bo dziwnie myszka chodziła, nie wiem czym to było spowodowane :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DriverVersion 6.14.10.6648 catalyst

tez testowalem nowe omegi,ale jakos gorzej chodzily mi gry wlasnie, w 3dmarkach wyniki niby lepsze,ale tylko kilkanascie pkt. wiec nie warto...

teraz sciagnalem nowsze catalysty 7.2xxx,ale jeszcze nie instalowalem

co do formata,to nie mialem z 1.5 roku, w sumie winda tez bez reinstalacji ,a 2 hdd w miedzyczasie zmienilem pod OS :)

jak robisz benchmarki , to powylaczaj zbedne rzeczy,wlacznie z netem i uslugi,wynik powinien skoczyc,podobnie z derfagmentacja itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DriverVersion 6.14.10.6648 catalyst

tez testowalem nowe omegi,ale jakos gorzej chodzily mi gry wlasnie, w 3dmarkach wyniki niby lepsze,ale tylko kilkanascie pkt. wiec nie warto...

ja jade na najnowszych omegach i nie mam problemów z żadną grą, a wyniki w smarku niestety nie podskoczyły (może być to spowodowane śmietnikiem bo na starych sterach (opartych na catach 6.12 chyba) robiłem testy koło sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ...

zainstalowalem nawe cat 7.2 i atitool 0.26,gdzie lepiej trzyma timingi pamieci,

rezultat:

 

post-143335-1172409164_thumb.jpg

 

przy czym , wydaje mi sie,ze troche lepsze sa szczegoly,np 3 test poswiata wokol miecza,czy w 2-gim ogien z lufy,ale to tylko subiektywne odczycia,a moze za duzo wyjaralem ... hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy luzując timingi na moim radku uzyskam więcej Mhz na pamięciach? Chciałbym np wklepać timingi od karty sapphire . Czy uzyskam jakiś efekt??

 

Mam pytanko: czy luzując timingi na moim radku uzyskam więcej Mhz na pamięciach? Chciałbym np wklepać timingi od karty sapphire . Czy uzyskam jakiś efekt??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Miałem niezłą przygodę z Moim Gigabyte Radeonem 9550 (mod bios 400/500). Po spaleniu się płytki Epoxa - karta co prawda wyświetlała start biosu poprawnie, ale już ekran windowsa był cały we wzorkach w trybie 8kolorów.

Próbowałem wgrywać oryginalny stockowy bios, ale nic to nie pomagało. Wszyscy znajomi jednogłośnie oznajmili, ze pamięci sa uszkodzone i już z karty chciałem zrobić rzeźbę nowoczesną na ścianie, ale w szufladzie znalazłem starą kartę PCI i wgrałem bios startując własnie z karty PCI i Radeonik wstał!!!! Żyje i ma się dobrze. Przechodzi wszystkie 3D Marki i nie wychacza się podczas gier. Miałem chyba szczescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: czy luzując timingi na moim radku uzyskam więcej Mhz na pamięciach? Chciałbym np wklepać timingi od karty sapphire . Czy uzyskam jakiś efekt??

tak luzując timingi, pamięci polecą wyżej jednak nieraz MHze nie przekładają sie na wydajność i pomimo wyższego taktowania wyniki mogą być gorsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...