Skocz do zawartości
mechl!k

Ati Radeon 9550 Cz. III

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz jaki radiatorek ma Gigabyte... Ja na nim przekroczyłem 400MHz (415 jak dobrze pamiętam) - dałem tylko nawiew w postaci 80x80@5V, pasta standardowa. Dopiero po v-modach założyłem radiator z celerona d... Więc ten radiator co jest na Twoim radku powinien wystarczyć. IMO jak zmieniać chłodzenie na 9550 to tylko jakiś stary radiator np z athlona za 10zł, bo kupowanie chłodzenia za 40-50zł do karty o takiej niskiej wartości jest trochę nieopłacalne :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na mój sig - mój Gigabyte robi na tym malutkim radiatorku bez problemu 426 MHz na rdzeniu - bez żadnego dodatkowego nawiewu/chłodzenia. Mam tylko przesmarowany rdzeń AS Ceramique i aluminiowe radiatorki na pamięciach.

 

BTW cały czas mam wrażenie że niedokładnie przeczytałeś FAQ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GB znajomego bez nawiewu, robi ponad 460MHz ;) a szafirki ze standardowymi wiertarkami ponad 500MHz więc zmiana jest zbędna...

 

zayko napisał:

yyyy blink.gif to mam nie kupywac zadnego chlodzenia do niej ?? ja myslalem wlasnie o kupnie pasty ze srebrem i radiatorkow na pamieci...

cena dobrej pasty+ cena radiatorków to prawie połowa wartości karty, więc jeżeli nie możesz ich mieć z odzysku to imo nie ma sensu, gra była warta świeczki jak karta była w cenie i kosztowała z drugiej reki ok 150zł, a nie tak jak teraz ~75zł

 

 

@YogiCK ja też mam takie wrażenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem dokladnie :) ale przeczytalem tez gdzie indziej ze kazda karta choc ten sam typ jest inna... i to zalezne od firmy a PALITa opracowania nigdzie nie moglem znalesc.. radiatorki na pamieci nie sa drogie i pasta.. rozejrze sie jeszcze cenowo i zdecyduje :) bo oprocz karty zamierzam skrecic procka z 2.4celeron na moze 2.8 (do tego mam 768DDR)

 

Edit:

kupilem radiatorki (8szt 15zl) posmarowane juz wystarczy tylko przykleic firmy FREEZONE

oraz paste firmy MANHATAN ze srebrem tego ceramique nie bylo...

jutro krece albo pojutrze zyczcie powodzenia ;p

Edytowane przez zayko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegow mam problem z Cristal Control Center , a mianowicie podlaczylem zwykly monitor i pod dvi plazme do hdmi i chce przelaczac miedzy tymi monitorami tzn klonowany pulpit i tu mam problem jak przelacze na plazme to pulpit nie zajmuje calego obszaru ekranu jak go dostosuje to potem na monitorze jest zle . chodzi mi o to jak zapisac indywidale ustawienia dla monitorow ? siedze juz nad tym pare dni i nic jest wprawdzie tu opis cristala ale wspulpracujacego z normalnym tv .

Pamietam ze z Control Panel nie bylo problemow , a z tym cristal to juz wymiekam

 

Moze wieliscie wiecej doswiadczenia z tymi urzadzeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki dac potencjometr do GPU zeby mozna bylo dac napiecie ~2V? Narazie maluje olowkiem, i dochodze do 1.8V. Rdzen chodzi na 620mHz, ale grafit sie wypala czy cos i zmienia sie napiecie. Najlepiej potencjometrem tylo ile omów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm na mój łeb to normalny potencjometr precyzyjny wieloobrotowy taki jaki jest napisany opisie do v-moda (5 kohm?). Nie pamiętam do ilu omów da się zjechać (ale z tego co pamiętam to nawet do paru omów :unsure:) - musiałbyś sprawdzić, ja nie mam pod ręką żadnego...

Czym chłodzisz GPU? Jaki to r9550? Ja na swoim mam 1.35V i dalej już mi ciężko ołówkiem - chyba będę musiał poszukać jakiegoś innego pencila :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodze czyms takim http://allegro.pl/item213345763_miedziane_...ati_radeon.html

 

Dokladnie to jest Gigabyte 9550 czyli ten najpopularniejszy:)

Maluje go olowkiem 4B, tylko jak juz uda mi sie dac napiecie ok. 1.9v to po paru minutach spada do ok. 1.75v.

Ale chodzi mi o to ile omow ma miec ten potencjometr, bo w opisie moda napiecie jest chyba do 1.5v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolega Poszukuję biosu do karty graficznej http://www.gigabyte.pl/products/vga/specs/gv-r955256dp.html. Chce ja po prostu podkręcić

Wgrać inny bios (co myślicie jak by wgrać bios od 9600 będzie pasować)

I zrobić vmoda ołówkowego

Czy możecie pomóc?

żeby kolega podał jeszcze jakie ma pamięci.....

 

wgrywanie biosu z 9600 nic nie poprawi, tylko nazwa się zmieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łooo już myślałem, że ten temat umarł śmiercią naturalną :P

 

430/540 to niewiele

swego czasu na sowim GB robiłem 500/550 bez modów (rdzeń leciał gdzieś do 520-530 ale spadało oc pamięci ~520-530 i było to mniej wydajne wyjście), a szafirkowe 9600 1/2 pro robiło bez problemu 510/570 ;)

na starym GB z początkowych serii znajomy robił 470/540 na samym radiatorku (na takich ustawieniach grał) więc Twoje wyniki są do poprawienia, chyba że masz kartę z nowszych serii to Twój wynik może być krańcowy bez moda. Ja miałem swoją z 'nowszej' serii i udało mi się wstrzelić, bo czym dłużej karta była produkowana tym bardziej OC spadało.

 

Ściągnij chociaż marka 03, to będziesz miał do czego wyniki porównać, bo na 01 mało kto testuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

memki na biedę dają rade 560 ale rdzeń powyżej 445 czesto sie restartuje przy teście artów w atitools, chyba to ta nowa seria i więcej bez dovoltowania nie da rady. słyszałem coś o wygrzewaniu podzespołów, czy tutaj będzie to miało miejsce? karta nie była wczesniej nie była podkręcana. czy reszta sprzętu może ją chamować? ram niskiej jakości 3x128 i ahtlon xp 1500+ (palomino 1333mhz)

 

edit:

w 3dsmarku 03 na @440/550 mialem 3208 pkt

Edytowane przez sledziu1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście może problem na gigusiu, że po dowoltowaniu rdzenia + mod vddq oc pamięci spadało o nawet 30 (60) MHz?

Mi się tak dzieje przy 1,4V na rdzeniu, vddq ustawione wg standardowego schematu. Na 1,35V też jest spadek podkręcalności, ale nie taki duży. Radiatory na mosfetach są.

Mod na vgpu robiony ołówkiem, a na vddq z potkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki maly problem ze swoją kartą, od pewnego czasu, strasznie rozwala mi kompa, starego kompa,

 

Karta to dokladnie model

GV-R955128d

 

radek 9550 ; ]

 

nie moge zainstalowac najnowszych sterow ze strony ati.com, do tej karty, bo wywala bląd, jak by to nie byly stery do tej karty,

 

a stery z przed 3 miesiecy sciagane dokladnie z tego samego miejsca co te najnowsze, bez problemu sie instalują, komplikacje wynikają dop później,

 

kom dostaje takiego zamulenia ze sie wszystkiego odechciewa, przez chwile chodzi plynnie, a jak slucham muzy, i np otworze jakis dodatkowy proces, to sie zatnie, i tak jak by gasnie ekran, monitor caly czas jest wlączony, i pojawia sie komunikat ze wystapil błąd, klikam zeby nie wysylal powiadomienia o tym, czasem tak bywa do 3 razy pod rząd, wtedy w ogole pada, i tak jak bym nie mial sterow w kompie, jak przesowam okno to wygląda to jak nigdy nie postawil bym mu sterow... mial ktos cos takiego ? ; /

 

obecnie siedzie na starej karcie graf nvidia mx200 i dziala lepiej niz to cale ati, , ; /

 

 

a tu zrzut tego co mam w starym kompie, z aidy32

Dołączona grafika

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest wyjscie, bo format nie pomaga, myslisz ze tego nie robilem ?, nie stawialem na nowo windy ?, testowalem nowe i stare stery i nic, nie wiem co, moze cos w ustawieniach,

 

to napewno cos z karta, bo na innej wszystko ladnie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie napisalem dlugą odp, ale mi komp padl przez grafe :D

heh

 

 

zainstalowalem wszystkie stery i programy co byly na plycie dodawanej do karty r i nic, to samo

 

vpu recover zresetowal cos tam graficzny, a po chwili wywala mi w kompie "chinszczyzną" heh.

 

chyba wywale tą karte i tyle bo to sensu nie ma...

 

edit:

wyczytalem. bo ktos mial taki samy set, płyta KOB 694x FSX i Radeon 9550 i m/w to samo mial, i pisal cos ze to mozliwe ze przez napiecie na agp, ?? jak to sprawdzic/zmienic.

Edytowane przez panterml

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...